Tatil ve kediler ?

meredithgrey

2013-2022’de vivelamour ve 2022’deki felidaee’yim.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2013
13.436
31.590
Herkese iyi akşamlar,

Konum lütfen taşınmasın çünkü evcil hayvanlar bölümüne ziyaret az olduğu için cevap alamıyorum bomboş kalıyor konular.

Temmuz başı bir hafta on günlük bir tatile çıkacağız. Ve kedilerimi nereye bıraksam derdim başladı. Geçen yaz tatile çıkmadığımızdan sorun teşkil etmedi bu durum ama bu sene artık bunaldık.

Önümüzde iki seçenek var veterinerimiz veya veterinerimizin arkadaşı. Evinde altı kedisi olan bu hanım kedi pansiyon hizmeti de veriyormuş. Bir gidip tanışmak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Kedilerin bir hafta on gün kafeste ama güvende kalması mı yoksa ev ortamında ama ne derece güvende (?) kalmaları mı ? Yani kadını bilmiyorum büyük ihtimal iyi ve tedbirli biridir ama kedilerim kaçar mı pencereden uçar mı düşüncesi korkutuyor beni.

Öte yandan altı kedisi olan birisi zaten dikkatli ve tedbirlidir diye düşünüyorum. Zaten veterimerimizin de arkadaşıymış.

Sizce ne yapayım ? Kedisi olup tatile gidenler neler yapıyor ?

Kısa sürelerde bol mama ve su ile evde bırakıyorum ama on gün bırakamam. Mesela bu haftasonu bir buçuk gün yokuz bırakacağım ama uzun süre olmuyor.

Düzenleme ve ekleme :

Maalesef eve uğrayacak ve ilgilenecek kimse yok. Eşimin annesi de yazlıkta olacak, görümceme de bu sıkıntımıanlattığımda şakayla karışık "olduu sen Akdeniz turu yapacaksın millet de burda kedilerine mi bakacak" gibisinden konuştu. Dolayısıyla onu da eledim.Pansiyonda diğer kedilerle anlaşamama durumu için ayrı bir odaya koyup koymayacaklarını soracağım. Ki bu da bir ihtimal en azından ilk günlerde.

Son düzenleme:
Kedi pansiyonunu bastan ele bence, oradaki kedilerle anlaşamayıp iyice huzursuz olabilir hatta mazallah yaralanabilir. Veterinerde kafes içi de kedi icin sıkıntılı, benim kediciğim ameliyat olduğu Zaman bi gece o kafeste kaldı, ertesi gün almaya gittiğimde burnunu kafese sürmekten yara etmisti. Miyavlamasını ta girişten duyuyodum. Yani kedileri bilirsin ortam değişikliğinden hoşlanmazlar.

Bence eve bırakıp her yeri su mama ile doldurmak daha mantıklı. Güvendiği bildiği yer. Azcık sıkılacak ama mekan değişikliğinden, yaralanma ihtimalinden daha iyidir yani. Yakınlarda tanıdık komşu, akraba varsa anahtar da bırakabilirsin. Arada uğrar göz kulak olur. Ben kendimi 10 gün bırakmıştım. Her yerde suyu maması vardı. 2 günde bir de komşum uğruyordu. normakde suratıma bakmayan hayvan Eve döndüğümde neresini oksatacagını bilememişti:)

Ben kedi oteli diye gecen pansiyona birakmistim birkac sene once izmirde.. gayet de memnun kalmistim. Kedim kisir oldugu icin sorun yasamadim. Kutuda kalmasindan iyidir. Sıkıca tembihleyin siz yine de cama vs dikkat etmesi icin

Arkadaşım yanında getirip götürüyor, arabada. Tabi gittiği yer ailesinin evi olduğu için kedicik orda kalabiliyor. Sanırım sizin böyle bir durumunuz yok.
Veterineriniz kendi evinde mi bakacak, yoksa pansiyon şeklinde bir mekanları mı var?

Kediler yer değiştirmekten hoşlanmaz huyları değişir. Eve her gün ugrayıp mama, su kaplarını tazeleyecek kumlarını temizleyecek güvenilir biri varsa anahtarını bırak git. Evin çeşitli yerlerinede mama ve su kapları koyarsan sorun olmaz

Herkese iyi akşamlar,

Konum lütfen taşınmasın çünkü evcil hayvanlar bölümüne ziyaret az olduğu için cevap alamıyorum bomboş kalıyor konular.

Temmuz başı bir hafta on günlük bir tatile çıkacağız. Ve kedilerimi nereye bıraksam derdim başladı. Geçen yaz tatile çıkmadığımızdan sorun teşkil etmedi bu durum ama bu sene artık bunaldık.

Önümüzde iki seçenek var veterinerimiz veya veterinerimizin arkadaşı. Evinde altı kedisi olan bu hanım kedi pansiyon hizmeti de veriyormuş. Bir gidip tanışmak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Kedilerin bir hafta on gün kafeste ama güvende kalması mı yoksa ev ortamında ama ne derece güvende (?) kalmaları mı ? Yani kadını bilmiyorum büyük ihtimal iyi ve tedbirli biridir ama kedilerim kaçar mı pencereden uçar mı düşüncesi korkutuyor beni.

Öte yandan altı kedisi olan birisi zaten dikkatli ve tedbirlidir diye düşünüyorum. Zaten veterimerimizin de arkadaşıymış.

Sizce ne yapayım ? Kedisi olup tatile gidenler neler yapıyor ?

Kısa sürelerde bol mama ve su ile evde bırakıyorum ama on gün bırakamam. Mesela bu haftasonu bir buçuk gün yokuz bırakacağım ama uzun süre olmuyor.
Benim köpeğim var yıllardır 2 hafta veya 1 ay hatta 1,5 ay bile pansiyona bırakıyorum.çok memnunum. Haftada 1 ararsınız resim isterseniz gönderirler herhalde. Acil durumda veterinere götürmesini tembihleyin. Masrafları karşılayacağını da belirtin. Geri kalan rutin şeyler zaten. Hem diğer kedilerle oyunda oynar sıkılma sizi aramaz.
Kafeste kalmaları güzel değil.depresyona giriyorlar.

Arkadaşlar tek tek alıntılayamadım maalesef eve uğrayacak ve ilgilenecek kimse yok. Eşimin annesi de yazlıkta olacak, görümceme de bu sıkıntımı anlattığımda şakayla karışık "olduu sen Akdeniz turu yapacaksın millet de burda kedilerine mi bakacak" gibisinden konuştu. Dolayısıyla onu da eledim. Pansiyonda diğer kedilerle anlaşamama durumu için ayrı bir odaya koyup koymayacaklarını soracağım. Ki bu da bir ihtimal en azından ilk günlerde.

Ya da emin olmamakla birlikte pansiyon sahibi kadına anahtarı verip her gün uğramasını isteyebilirim. Günde bir kere havalandırır kakaları alır mamasını tazeler falan. Ama emin değilim bir gün gelicem deyip gelmese susuz kalır hayvanlar.

Veterinerimizden de görüş alacağım yarın uğrayıp. Sonuçta o da hayvan psikolojisine hakim bakalım o ne diyecek.

Kedi pansiyonunu bastan ele bence, oradaki kedilerle anlaşamayıp iyice huzursuz olabilir hatta mazallah yaralanabilir. Veterinerde kafes içi de kedi icin sıkıntılı, benim kediciğim ameliyat olduğu Zaman bi gece o kafeste kaldı, ertesi gün almaya gittiğimde burnunu kafese sürmekten yara etmisti. Miyavlamasını ta girişten duyuyodum. Yani kedileri bilirsin ortam değişikliğinden hoşlanmazlar.

Bence eve bırakıp her yeri su mama ile doldurmak daha mantıklı. Güvendiği bildiği yer. Azcık sıkılacak ama mekan değişikliğinden, yaralanma ihtimalinden daha iyidir yani. Yakınlarda tanıdık komşu, akraba varsa anahtar da bırakabilirsin. Arada uğrar göz kulak olur. Ben kendimi 10 gün bırakmıştım. Her yerde suyu maması vardı. 2 günde bir de komşum uğruyordu. normakde suratıma bakmayan hayvan Eve döndüğümde neresini oksatacagını bilememişti:)

Üç kedi var bende. Tek kediyi bırakmak daha az riskli olur ama bizimkiler hem yaramaz hem de üç kedinin kakası, çişi falan on gün bırakılmaz maalesef.

O zaman ben de bir sey sorayım. Ben de evime kedi almayi düşünüyorum ama 2 haftada 1 annemlerin yanina gitme durumum oluyor hafta sonları. O zamanlarda kedi evde 2 gün yalnız kalabilir mi? Mamasi suyu evde dursa? Yoksa bütün mamayi bir seferde bitirip hasta mi olur?

O zaman ben de bir sey sorayım. Ben de evime kedi almayi düşünüyorum ama 2 haftada 1 annemlerin yanina gitme durumum oluyor hafta sonları. O zamanlarda kedi evde 2 gün yalnız kalabilir mi? Mamasi suyu evde dursa? Yoksa bütün mamayi bir seferde bitirip hasta mi olur?

İki üç gün kalabilir elbette. Mamasının hepsini yemez merak etmeyin, kediler acıktıkça yerler.

Peki evde olmadığım zamanlar hastalanma ihtimali var mi? Kusma falan gibi.. kusma ya da üşütme tarzi rahatsizligi olursa 2 günde cok kotu hale gelir mi?

Belirgin bir rahatsızlık belirtisi olursa kusma ishal gibi bırakıp gitmezsiniz zaten. Kediler nadir vakalar haricinde sık hastalanmazlar. Siz zaten kedinizin sağlık durumuna ve alışkanlıklarına göre bilirsiniz gidip gitmemeniz gereken durumu.

Belirgin bir rahatsızlık belirtisi olursa kusma ishal gibi bırakıp gitmezsiniz zaten. Kediler nadir vakalar haricinde sık hastalanmazlar. Siz zaten kedinizin sağlık durumuna ve alışkanlıklarına göre bilirsiniz gidip gitmemeniz gereken durumu.

Heh tamam anlarım yani bi rahatsizligi olursa :)
İlk defa kedi sahiplenicem de ve ben de baya pimpirikli biriyim böyle hayvanlar konusunda. Ilgiyi abartabiliyorum, bu 2 sorduğum sey beni cok korkutuyordu ama icim rahatladi simdi. :)

Heh tamam anlarım yani bi rahatsizligi olursa :)
İlk defa kedi sahiplenicem de ve ben de baya pimpirikli biriyim böyle hayvanlar konusunda. Ilgiyi abartabiliyorum, bu 2 sorduğum sey beni cok korkutuyordu ama icim rahatladi simdi. :)

Ben de pimpirikliyim ama onlarla aynı evde yaşamaya başlayınca öğreniyorsunuz pek çok şeyi. Kedi sahiplenmek dünyanın en güzel şeyi sizi de tebrik ederim :)

Ben gecen yil cok arastirmistim bunu ve Izmirde bulmustum bu evini surelik kedi veya kopege acan insanlar var.Facebook uzerinden bulmustum.10 kusur yildir bu isi yapiyordu.Siz de bulundugunuz sehirde arastirsaniz??

Ben gecen yil cok arastirmistim bunu ve Izmirde bulmustum bu evini surelik kedi veya kopege acan insanlar var.Facebook uzerinden bulmustum.10 kusur yildir bu isi yapiyordu.Siz de bulundugunuz sehirde arastirsaniz??

İstanbul' da çok var zaten. Ben buldum artı veteeinerimiz de arkadaşını önerdi. Bu hafta konuşup tanışayım diyorum bana da çok yakınmış. Ama evde kediler de olacak bizimkiler anlaşamazsa diye endişeleniyorum.

İstanbul' da çok var zaten. Ben buldum artı veteeinerimiz de arkadaşını önerdi. Bu hafta konuşup tanışayım diyorum bana da çok yakınmış. Ama evde kediler de olacak bizimkiler anlaşamazsa diye endişeleniyorum.

Hmm.Iste o sorun.Benim gorustugum kisinin karsilikli 2 dairesi vardi.Birinde kendi kedi ve kopekleri digeri bu is icin yaptigi evdi.Benim tontik asosyal bir kediydi.Degil ayni evde baska bir canliyla kalmak 10 metre yanina asla yaklastirmazdi ve anlasmistik o konuda.Baktigi evde sadece benim kedim olucak diye..Bence bu sarti sunacagin biri baksan daha iyi olur.Senin aklinda kalmaz.

Ben de pimpirikliyim ama onlarla aynı evde yaşamaya başlayınca öğreniyorsunuz pek çok şeyi. Kedi sahiplenmek dünyanın en güzel şeyi sizi de tebrik ederim :)

Insallah sahiplenebilirim, önce bi kedi alerjim var mi diye baktirmam lazım. Biraz da birikim yapip ne gerekliyse almam lazm sonrra da müthiş kavusmaa ! :)

X