Tatil ve kediler ?

Kedileriniz kısır mı? Ben tek dişi kedimi bir hafta pansiyon olarak kullanılan bir eve bırakmıştım, kısır değildi. Kısır olmadığı için evdeki diğer kedilerden ayrı odada tutuldu ama evin her yerine sinmiş diğer kedi kokularından bizimki kızgınlık dönemine girmiş. Tatilden döndüğümüzde pansiyon sahibini yılmış bunalmış bulduk, bir daha kısır olmayan kedi almayacağım dedi.

Bulduğunuz yere önce gidin, kapısını bacasını penceresini kontrol edin. İçinize sinerse bırakırsınız görmeden aman bırakmayın.

Ben mamasını da kendim vermiştim, kuru mama, ciğer, tavuk vb temin etmiştim. Her gün de fotoğraflarını göndermesini istemiştim.

Kedileriniz kısır mı? Ben tek dişi kedimi bir hafta pansiyon olarak kullanılan bir eve bırakmıştım, kısır değildi. Kısır olmadığı için evdeki diğer kedilerden ayrı odada tutuldu ama evin her yerine sinmiş diğer kedi kokularından bizimki kızgınlık dönemine girmiş. Tatilden döndüğümüzde pansiyon sahibini yılmış bunalmış bulduk, bir daha kısır olmayan kedi almayacağım dedi.

Bulduğunuz yere önce gidin, kapısını bacasını penceresini kontrol edin. İçinize sinerse bırakırsınız görmeden aman bırakmayın.

Ben mamasını da kendim vermiştim, kuru mama, ciğer, tavuk vb temin etmiştim. Her gün de fotoğraflarını göndermesini istemiştim.

Evet üçü de kısır. İki erkek bir dişi kedimiz var. Kokulara bizimkiler de çok duyarlı ama en fazla bir iki saat içinde sakinleşiyorlar huyları iyi. Bu Bostancı'da bulduğum ev pansiyonu bir arayacağım bakalım.

Kimseyi suçlayamam zaten eşimin ablasından başka da gelip ilgilenecek kimse yok ama o da isteksiz. Dediğim gibi suçlayamam kedi kumu temizlemek mide bulandırıcı olabilir kedisi olmayana. Zaten bana söyledi şakayla karışık " sen gez Kaş'ta biz gelip kedi bakalım yok yaa" gibisinden. Daha fazla da uzatmam zaten bir şekilde çözüm bulacağım inşallah.

Beşiktaşta bir ev pansiyona bırakmıştım. Aynı anda birden fazla kedi bakmıyorlar. Bİr odaları var. Eğer birden fazla kediniz varsa ve onlar zaten beraberlerse sorun yok ama hem Ayşe'nin hem Fatma'nın kedilerini bir arada tutmuyor.
Biz 5 gün bırakmak zorunda kaldık. Bize resimlerini videolarını gönderdi sürekli. Kedimizi aldığımızda o kadar mahzunlaşmış ki cadalozluğu hırçınlığı gitmiş pamuk gibiydi çok üzüldük ama iş için sürekli seyahat etmemiz gerekiyor.
Bebekliğinden beri yola alışkın olduğu için biz gittiğimiz her yere maalesef götürüyoruz. Şu anda bulunduğumuz çevrede eve gelip bakabilecek kimse yok.
Evcil kabul eden oteller de bizimle kalıyor. Kabul etmeyen bir yerde isek orada ya bir aileye ya pansiyona bırakıyoruz.
Temmuz da bizim de şehir dışına çıkmamız gerekiyor. Veterinerimizin tavsiyesi ile orada çalışanlardan biri evinde pansiyon hizmeti veriyormuş. Onlara bırakmaya karar verdik.
Ama yine de acaba mı diyorduk. Durur mu acaba evde diye aklımıza geliyordu ta ki bu sabaha karşı kusunca tamamen o düşünceyi attık kafamızdan.

Bir tane olsa ben bakarım derdim ama 3 tane zor olur. Çocuklar kediyi çok seviyorlar ama ben cesaret edemiyorum. Sevmediğimden değil de bakamazsam diye. Kucukken çok baktım kediye içim gidiyor gordukce. Bir de ya ölürse napariz. :KK43:
Tabi eşimin de istemesi lazım. :KK43:

Beşiktaşta bir ev pansiyona bırakmıştım. Aynı anda birden fazla kedi bakmıyorlar. Bİr odaları var. Eğer birden fazla kediniz varsa ve onlar zaten beraberlerse sorun yok ama hem Ayşe'nin hem Fatma'nın kedilerini bir arada tutmuyor.
Biz 5 gün bırakmak zorunda kaldık. Bize resimlerini videolarını gönderdi sürekli. Kedimizi aldığımızda o kadar mahzunlaşmış ki cadalozluğu hırçınlığı gitmiş pamuk gibiydi çok üzüldük ama iş için sürekli seyahat etmemiz gerekiyor.
Bebekliğinden beri yola alışkın olduğu için biz gittiğimiz her yere maalesef götürüyoruz. Şu anda bulunduğumuz çevrede eve gelip bakabilecek kimse yok.
Evcil kabul eden oteller de bizimle kalıyor. Kabul etmeyen bir yerde isek orada ya bir aileye ya pansiyona bırakıyoruz.
Temmuz da bizim de şehir dışına çıkmamız gerekiyor. Veterinerimizin tavsiyesi ile orada çalışanlardan biri evinde pansiyon hizmeti veriyormuş. Onlara bırakmaya karar verdik.
Ama yine de acaba mı diyorduk. Durur mu acaba evde diye aklımıza geliyordu ta ki bu sabaha karşı kusunca tamamen o düşünceyi attık kafamızdan.

Evet onu da gördüm internette Beşiktaş'dakini yani. Ben de Bostancı' da buldum bugün konuşacağım. Üçü de aynı odada kalabilirse benim için daha iyi olur zaten. Sizin pisiciğe de geçmiş olsun çok.

hepsini okuyamadım

komşulardan böyle liseli kızı oğlu olan var mı

hani yurt dışındaki gibi sorumluluk al para vereyim gibi bir sistem kursanız

zaten su mama konulacak azıcık havalandırılacak sonra da çiş kaka torbası atılıp yenisi konulacak

siz gitmeden de kediler ile ilişki kursalar mesela biraz hap birlikte oynasanız vs iyi olur mu

kendi fikrimi kendim çürüttüm cevaplaya basmadan

bu devirdi gençlere boş ev teslim edilir mi dedim forumda okuduğum konular geldi aklıma hayır cevabını verdim

fikrim saçma imişşşşş

Bu kediler bir öğün ya da iki öğün yemeseler ölmüyor sonuçta ama evde mama çuvalını yırtın yıkın yere gidin su zaten kolay asıl mesele tuvalet bence

hepsini okuyamadım

zaten su mama konulacak azıcık havalandırılacak sonra da çiş kaka torbası atılıp yenisi konulacak

siz gitmeden de kediler ile ilişki kursalar mesela biraz hap birlikte oynasanız vs iyi olur mu

bu devirdi gençlere boş ev teslim edilir mi dedim forumda okuduğum konular geldi aklıma hayır cevabını verdim

fikrim saçma imişşşşş

Ay çok tatlısınız :KK45:Aslında öyle biri var 16 yaşında. Eşimin yeğeni yani görümcemin oğlu. En son çare olarak hani hiçbir şey bulamazsam ondan rica edeceğim. Tabii onların da programı olmazsa.

hepsini okuyamadım

fikrim saçma imişşşşş
:KK70:

Güncelleme ve umutsuzluk.

Resmen bulamıyorum kedilerime uygun bir yer. Aslında iki yer buldum ama biri Büyükada' da diğeri de 900 TL gibi bir rakam istedi. Kedi başına 35 TL gibi bir rakam oluyor yani gecelik. Çok çaresiz kalırsam ödeyeceğim bu rakamı ama hala bir umut kedilerime eve gelip uğrayarak bakacak birini arıyorum :KK43:

Herkese iyi akşamlar,

Konum lütfen taşınmasın çünkü evcil hayvanlar bölümüne ziyaret az olduğu için cevap alamıyorum bomboş kalıyor konular.

Temmuz başı bir hafta on günlük bir tatile çıkacağız. Ve kedilerimi nereye bıraksam derdim başladı. Geçen yaz tatile çıkmadığımızdan sorun teşkil etmedi bu durum ama bu sene artık bunaldık.

Önümüzde iki seçenek var veterinerimiz veya veterinerimizin arkadaşı. Evinde altı kedisi olan bu hanım kedi pansiyon hizmeti de veriyormuş. Bir gidip tanışmak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Kedilerin bir hafta on gün kafeste ama güvende kalması mı yoksa ev ortamında ama ne derece güvende (?) kalmaları mı ? Yani kadını bilmiyorum büyük ihtimal iyi ve tedbirli biridir ama kedilerim kaçar mı pencereden uçar mı düşüncesi korkutuyor beni.

Öte yandan altı kedisi olan birisi zaten dikkatli ve tedbirlidir diye düşünüyorum. Zaten veterimerimizin de arkadaşıymış.

Sizce ne yapayım ? Kedisi olup tatile gidenler neler yapıyor ?

Kısa sürelerde bol mama ve su ile evde bırakıyorum ama on gün bırakamam. Mesela bu haftasonu bir buçuk gün yokuz bırakacağım ama uzun süre olmuyor.

Düzenleme ve ekleme :

Maalesef eve uğrayacak ve ilgilenecek kimse yok. Eşimin annesi de yazlıkta olacak, görümceme de bu sıkıntımıanlattığımda şakayla karışık "olduu sen Akdeniz turu yapacaksın millet de burda kedilerine mi bakacak" gibisinden konuştu. Dolayısıyla onu da eledim.Pansiyonda diğer kedilerle anlaşamama durumu için ayrı bir odaya koyup koymayacaklarını soracağım. Ki bu da bir ihtimal en azından ilk günlerde.

Canımcım konunun tamamını, sonradan yazılanları falan okumadım. Bu yazdıklarına göre yorum yapıyorum. İzmirden geçip gidecekseniz, tarihler de uyarsa bana bırakabilirsiniz, seve seve bakarız.

Canımcım konunun tamamını, sonradan yazılanları falan okumadım. Bu yazdıklarına göre yorum yapıyorum. İzmirden geçip gidecekseniz, tarihler de uyarsa bana bırakabilirsiniz, seve seve bakarız.

Canım bayrama denk gelecek hem seni bağlamak istemem hem de hiç uzun yola çıkartmadık nasıl tepki vereceklerini hiç kestiremiyorum. Ama bu güzel ve içten teklifin benim için geçerli kalabilir mi ? :KK200:

Canım bayrama denk gelecek hem seni bağlamak istemem hem de hiç uzun yola çıkartmadık nasıl tepki vereceklerini hiç kestiremiyorum. Ama bu güzel ve içten teklifin benim için geçerli kalabilir mi ? :KK200:

Tabi tabi her zaman. Çok kedi köpek misafir ettik evimizde.

Bayramda iki gün falan biz de buralarda değiliz malesef, ama başka zaman başın sıkışırsa pisiler seyahat etmeye alışırsa kapımızı çalabilirsiniz.

Benimki ufacıkkenden alıştı uzun yollara.. 10 saatlik yolculuk yaptık kaç defa.. Yoldan gelince ben pestil, o ise zırdeli :KK70: Hiç ortam yabancılaması da yok, nereye götürsem direkt uyum sağlıyor. Sizinkiler hep evde mi duruyor genelde? İlçeler arasında bile sorun çıkıyor demişsiniz. İstanbulda olsaydım ben bakardım gönüllü olarak.. Bu yaz tayinim çıkıyor oraya muhtemelen, inşallah başka sefere :)

Vive, evde pansiyon hizmeti veren bir arkadaşım vardı, hatta forumda zamanında bununla alakalı bir konu açmıştım ama şu an daha küçük bir eve taşındıkları için bu işi yapmıyorlar. Yine de eğer istersen konuşurum öyle 35 liralar falan almadılar hiç bir zaman.

Vive, evde pansiyon hizmeti veren bir arkadaşım vardı, hatta forumda zamanında bununla alakalı bir konu açmıştım ama şu an daha küçük bir eve taşındıkları için bu işi yapmıyorlar. Yine de eğer istersen konuşurum öyle 35 liralar falan almadılar hiç bir zaman.

Canım çok teşekkür ederim. Altunizade de bir pansiyon buldum. Üç kedi için bir hafta 880 TL fiyat aldım %99 oraya bırakacağız. İnternet sayfasından fotoğraflarına baktım çok güzel bir yer. Ama olur da bir aksilik çıkarsa rahatsız edeceğim. Tekrar çok teşekkür ederim.

X