Tatil ve kediler ?

Tabi tabi her zaman. Çok kedi köpek misafir ettik evimizde.

Bayramda iki gün falan biz de buralarda değiliz malesef, ama başka zaman başın sıkışırsa pisiler seyahat etmeye alışırsa kapımızı çalabilirsiniz.

Tekrar çok teşekkür ederim canım bir yer buldum bakalım büyük ihtimal orası olacak. Ay ne zormuş kedili tatil ! Yine de Allah yokluklarını göstermesin çok seviyorum üçünü de. Biz de bu hafta sonu İzmir' e kaçıyoruz iki günlüğüne grup buluşmasına bizimkiler kalacaklar kısa süre sorun olmuyor. Sen de yeniden İstanbul'a geldiğinde beklerim :KK200:

Benimki ufacıkkenden alıştı uzun yollara.. 10 saatlik yolculuk yaptık kaç defa.. Yoldan gelince ben pestil, o ise zırdeli :KK70: Hiç ortam yabancılaması da yok, nereye götürsem direkt uyum sağlıyor. Sizinkiler hep evde mi duruyor genelde? İlçeler arasında bile sorun çıkıyor demişsiniz. İstanbulda olsaydım ben bakardım gönüllü olarak.. Bu yaz tayinim çıkıyor oraya muhtemelen, inşallah başka sefere :)

Valla not alırım unutmam bu sözü :spor: Çok teşekkürler, evet özellikle kızımız çok huysuz eşim taşınırken getirmişti yol boyu söylenmiş, çok ağır küfürler etmiş eşime :rolleyes:Yapacak bir şey yok pansiyona basıcaz paraları artık.

Canım çok teşekkür ederim. Altunizade de bir pansiyon buldum. Üç kedi için bir hafta 880 TL fiyat aldım %99 oraya bırakacağız. İnternet sayfasından fotoğraflarına baktım çok güzel bir yer. Ama olur da bir aksilik çıkarsa rahatsız edeceğim. Tekrar çok teşekkür ederim.

Rica ederim canım :KK52:

Tekrar çok teşekkür ederim canım bir yer buldum bakalım büyük ihtimal orası olacak. Ay ne zormuş kedili tatil ! Yine de Allah yokluklarını göstermesin çok seviyorum üçünü de. Biz de bu hafta sonu İzmir' e kaçıyoruz iki günlüğüne grup buluşmasına bizimkiler kalacaklar kısa süre sorun olmuyor. Sen de yeniden İstanbul'a geldiğinde beklerim :KK200:

İnşallah cicim. Ben de beklerim vaktiniz olursa bu hafta sonu.

Kedili hayat zordur ama güzeldir, bir mırlaması insana bütün sıkıntıyı unutturur.

Herkese iyi akşamlar,

Konum lütfen taşınmasın çünkü evcil hayvanlar bölümüne ziyaret az olduğu için cevap alamıyorum bomboş kalıyor konular.

Temmuz başı bir hafta on günlük bir tatile çıkacağız. Ve kedilerimi nereye bıraksam derdim başladı. Geçen yaz tatile çıkmadığımızdan sorun teşkil etmedi bu durum ama bu sene artık bunaldık.

Önümüzde iki seçenek var veterinerimiz veya veterinerimizin arkadaşı. Evinde altı kedisi olan bu hanım kedi pansiyon hizmeti de veriyormuş. Bir gidip tanışmak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var.

Kedilerin bir hafta on gün kafeste ama güvende kalması mı yoksa ev ortamında ama ne derece güvende (?) kalmaları mı ? Yani kadını bilmiyorum büyük ihtimal iyi ve tedbirli biridir ama kedilerim kaçar mı pencereden uçar mı düşüncesi korkutuyor beni.

Öte yandan altı kedisi olan birisi zaten dikkatli ve tedbirlidir diye düşünüyorum. Zaten veterimerimizin de arkadaşıymış.

Sizce ne yapayım ? Kedisi olup tatile gidenler neler yapıyor ?

Kısa sürelerde bol mama ve su ile evde bırakıyorum ama on gün bırakamam. Mesela bu haftasonu bir buçuk gün yokuz bırakacağım ama uzun süre olmuyor.

Düzenleme ve ekleme :

Maalesef eve uğrayacak ve ilgilenecek kimse yok. Eşimin annesi de yazlıkta olacak, görümceme de bu sıkıntımıanlattığımda şakayla karışık "olduu sen Akdeniz turu yapacaksın millet de burda kedilerine mi bakacak" gibisinden konuştu. Dolayısıyla onu da eledim.Pansiyonda diğer kedilerle anlaşamama durumu için ayrı bir odaya koyup koymayacaklarını soracağım. Ki bu da bir ihtimal en azından ilk günlerde.

bana bıraaak :)
ben de sana bırakayım benimkini

6 güne kadar bırakıyorum ben.

Böyle bir yer buldum işte.
bana bıraaak :)
ben de sana bırakayım benimkini

6 güne kadar bırakıyorum ben.

Valla ben bu kedi pansiyonu işine girmeyi düşünür oldum. Bulduğum yer 900 TL fiyat çekti yetmedi aşılarını sıfırdan yaptırın dedi o da etti mi 360 ! Bizim tatilden pahalıya gelecek neredeyse ben odayı geceliği 400'e tuttum !

Bıraksam mı ? :p Üç tane ama ya sana da yazık :KK43:

ya bi de ben her odaya çok fazla su ve mama koyuyorum ve bırakıyorum
3 kedi sıkılmaz da
neden öyle yapmıyorsun ki?

ya bi de ben her odaya çok fazla su ve mama koyuyorum ve bırakıyorum
3 kedi sıkılmaz da
neden öyle yapmıyorsun ki?

Canım 8 gün. Üç kedi. Tuvaletleri kokmaz mı ? Artı havasızlıktan ölmezler mi ? Eşim diyor ki 6-7 tuvalet alıp bir odaya dizelim :KK70: Ay olur mu öyle ya kedi wc' si gibi :KK43:

Bulduğum gibi kaybettim :KK43: Şimdi konuştuk da kontenjan dolmuş filan biraz canım sıkıldı. Zaten 900 de çok yüksek bir rakam. Arkadaşınız bu muhitte mi acaba ? ( Anadolu yakası ) :KK43:
Özel mesaj atıyorum. Evet o dönemler hep dolu olur, bizimkiler de hep geri çevirmek zorunda kalıyorlardı.

Canım 8 gün. Üç kedi. Tuvaletleri kokmaz mı ? Artı havasızlıktan ölmezler mi ? Eşim diyor ki 6-7 tuvalet alıp bir odaya dizelim :KK70: Ay olur mu öyle ya kedi wc' si gibi :KK43:

yok yahu neden havasızlıktan ölsünler ki??
leğen al 2-3 tane kum doldur
koy farklı odalara açık tuvalet gibi yap

ben 6 gün sonra geldiğimde wc kötü kokmuş oluyor ama bişey olmuyor yahu :/

5 kg mamayı oraya buraya koyuyorum
borcamlara su doldurup bırakıyorum

yok yahu neden havasızlıktan ölsünler ki??
leğen al 2-3 tane kum doldur
koy farklı odalara açık tuvalet gibi yap

ben 6 gün sonra geldiğimde wc kötü kokmuş oluyor ama bişey olmuyor yahu :/

5 kg mamayı oraya buraya koyuyorum
borcamlara su doldurup bırakıyorum

Canım en son çarem o olacak benim de.

Eşimin ablası da insafa gelirse arada uğrar bir cam açar gariplere :KK70: Bir sokak yukarımda oturuyor ama bayram tatili herkesin bir işi gücü var beklenti içinde değilim o yüzden.

Bakalım en son çarem o olacak benim de.

bıraktığın yerde kafeslerde mi duracaklar?
hepsi dışarıda serbest olurlarsa başka kedilerle kavga falan etmezler mi?
bi de gerçekten para çok 900 tl :/
karşı /alt komşuna anahtar ver tam ortasındaki gün 1 defacık gitsin sularını tazelesin tamamdır.

Ben tatile çıkdığımda kediciğimide götürdm bırakabileck yerm çokdu ama kıyamadm o kadar eğlendikki tatilde son iki günü saymassak 15 günlk tatilde son iki gün hastalandı. Onun dışında birazck uğraş tek istedi hiç yormadı beni şükür. Sizin içinde başka çareniz yoksa veterinere bırakabilirsnz en azndn bilinçli bakan var yanlarnda üç kedi riskli çünkü.

bıraktığın yerde kafeslerde mi duracaklar?
hepsi dışarıda serbest olurlarsa başka kedilerle kavga falan etmezler mi?
bi de gerçekten para çok 900 tl :/
karşı /alt komşuna anahtar ver tam ortasındaki gün 1 defacık gitsin sularını tazelesin tamamdır.

Şahane bir yer. Kafesler var ama ahşaptan büyük yani eğer kedi korkarsa girmesi için. Normalde o kafeslerde kalmıyorlarmış, etrafı çevrili bir bahçesi var ve envai çeşit de oyuncak. Benim kalasım geldi :KK43:

Ne kadar pahalıymış pansiyonlar, ben zaten benim kedi mi onlardan hastalık kapar diye korkuyorum, hemen hemen hiç dış teması olmayan bir kedim var, bir kere denedim 2-3 saatlik yol+bir haftasonu bir yere götürmeyi, alt üst oldu hayvan. Apartman görevliniz falan da mı yok , günde bir kere kontrole gelse en azından. Ben de kimseye rica edemiyorum, gelip baksalar bile herkese kumu da temizler misin diyemiyor insan, malum evcil hayvanlara hala alışamadık, belki bir nesil sonra ... En azından sizinkiler yalnız değil, 3 kardeşlermiş :)

kedilere de tatil yaptırıyosunuz bi nevi :KK70:

Aynen ama kadın uyuz çıktı. Tuzları kuru belli çünkü zaman tam zamanı bayram tatili falan. Bakalım ya en kötü evde bırakıcam tüm kırılacak dökülecek şeyleri kaldırıp. Bir de pencere açık bırakırım hırsız girsin bir de :KK70:

X