Tatil ve kediler ?

Ne kadar pahalıymış pansiyonlar, ben zaten benim kedi mi onlardan hastalık kapar diye korkuyorum, hemen hemen hiç dış teması olmayan bir kedim var, bir kere denedim 2-3 saatlik yol+bir haftasonu bir yere götürmeyi, alt üst oldu hayvan. Apartman görevliniz falan da mı yok , günde bir kere kontrole gelse en azından. Ben de kimseye rica edemiyorum, gelip baksalar bile herkese kumu da temizler misin diyemiyor insan, malum evcil hayvanlara hala alışamadık, belki bir nesil sonra ... En azından sizinkiler yalnız değil, 3 kardeşlermiş :)

Ağzınıza sağlık ! Evet evcil hayvanlara alışamadık daha. Apartman görevlisi var daha doğrusu bizim yeni bir site daha yönetici falan yok, apartmanda bir bekçi gibi birisi var ama adam ilk taşındığımız gün " deli misiniz ya 3 kediye bakılır mı" dedi gevşek gevşek ! Gel de bu adamdan rica et.

Arkadaşlar KilicBaligi KilicBaligi sayesinde pansiyonumuzu bulduk sanırım. Birazdan arayıp netleştireceğim.

Bu vesileyle oğlum Jack, kızım Meloş ve diğer ürkek oğlum Ares adına çok teşekkür ederim.

Not : Ares' i çekemedim çünkü o bir utangaç oğlan !

image.jpeg
image.jpeg

Arkadaşlar tek tek alıntılayamadım maalesef eve uğrayacak ve ilgilenecek kimse yok. Eşimin annesi de yazlıkta olacak, görümceme de bu sıkıntımı anlattığımda şakayla karışık "olduu sen Akdeniz turu yapacaksın millet de burda kedilerine mi bakacak" gibisinden konuştu. Dolayısıyla onu da eledim. Pansiyonda diğer kedilerle anlaşamama durumu için ayrı bir odaya koyup koymayacaklarını soracağım. Ki bu da bir ihtimal en azından ilk günlerde.

Ya da emin olmamakla birlikte pansiyon sahibi kadına anahtarı verip her gün uğramasını isteyebilirim. Günde bir kere havalandırır kakaları alır mamasını tazeler falan. Ama emin değilim bir gün gelicem deyip gelmese susuz kalır hayvanlar.

Veterinerimizden de görüş alacağım yarın uğrayıp. Sonuçta o da hayvan psikolojisine hakim bakalım o ne diyecek.

10 günde 3 kez gelse yeter aslında...
Bizim de 2 kedimiz var 15 günlük tatile çıktık güvendiğimiz ve evinde de kedisi olan bir arkadaşıma anahtarı bıraktık. 3- 4 kez uğrayıp mama su takviyesi yaptı ve kumlarını temizledi. Tabii su ve mama kapları ona göre birden fazla ve de büyük koymuştuk.
Geldiğimizde gayet sağlıklı ve de mutlulardı.

X