Tecrübeli anneler nedir bu?

Benim kizim da aynen boyleydi ve gecti, 6 ay kadar cektirdi bana asiri takintili hic biseyi unutmuyo. 3 yas olcak duzeldi sukur. Simdide kardesi dogacak onun kiskancligi basladi. Benim kizimda basak burcu. Allah sabir versin gececek bu gunler :)

Bizim tam 4 yas var.Anlattigin durumlarin hepsini 2 yasindayken yasadik ama çok sukur bitti. Gelisiminin bir parcasi diye dusun.Ama kardesi dogali 6 ay oldu ve buyugunu taniyamiyoruz. Cevremdekiler hep böyle birsey gormedik diyince daha beter kahroluyorum. Bize resmen eziyet ediyor agliyor hircinlasip etrafa saldiriyor. Kac kere oturup agladigimi sayamadim bile. Insallah sizde olmaz.

sıkıntı olacak o kesinde, Ben sanıyorum ki bi iki ay en fazla sonra alışır.
6 ay oldu diyorsun Allah yardım etsin o zaman sana bana hepimize

Oglumda 23 aylik bu ara cok huysuz bir de diş cikariyor.Bu anlattiginiz durumu sadece bir kez yasadim onda da uyudu ,uyurken hala ic cekiyordu rahat yarım saat sürdü.Sanirim istedigi birsey olmadi diye aglamisti..Maalesef henuz konusamiyor 3,4 kelime gerisi agzı dolu anlamsiz kelime ve mimikler:) algıda sıkıntı yok ama kendini ifade edemeyince daha da huysuzlasiyor....Bana bosuna endise etmissiniz gibi geldi,bir sorun oldugunu sanmiyorum...Saglikla buyusun,kardesi de saglikla huzurla gelsin...

Evet başak burcu. Burç özelliğimidir bu hiç anlamam burçlardan da
Benimkide başak burcu. Oda bazen tutturuyor ama ben yöntemini buldum.
Mesela sütünü istiyor o an anında veremedim ısıtmam gerekiyor ya, 1 dk sonra verdiğimde triplere giriyor almıyor, bi gururlu haller falan :KK70:

İlk ısrar ediyordum küstüğünde ama ısrar ettikçe ağlamaya başlıyordu. Şimdi buldum yöntemi. Bırakıyorum biberonu hiç bakmıyorum o tarafa kendi kendine alıp içiyor. Veya bişey için tutturduysa arka odaya gidiyorum yada müzik açıp oynuyorum, ablasıyla bişeye gülmüş gibi falan yapıyoruz aramıza katılıyor unutuyor.

Böyle yaptıkça törpülendi biraz ama belli huyunda var gurur zillinin :p:KK36:

Benim kizim da aynen boyleydi ve gecti, 6 ay kadar cektirdi bana asiri takintili hic biseyi unutmuyo. 3 yas olcak duzeldi sukur. Simdide kardesi dogacak onun kiskancligi basladi. Benim kizimda basak burcu. Allah sabir versin gececek bu gunler :)

6 ay dile kolay :)
Allahım ne zor seymiş çocuk büyütmek neyse ki herkes normal diyor içim rahatladı
Allah sizede sabır versin zor bu cocuklar

Evet biraz farkında olmadan şımartıyorum sanırım
Çok nazlanıyor insanları yönetiyor
kendisi de fark etmistir, kullaniyordur. Cocuktur anlamaz gibi dusunemiyoruz artik, her seyin farkindalar ve istediklerini elde etmek icin kullaniyorlar.
Agladiginda, seninle bu sekilde konusamayiz, sakinlestiginde konusalim diyip uzerine gitmeyebilirsiniz.
Cocuklarin.duygularini.abartili yaşamalari, ileriki yaslarinda normal yasamalari açisindan, normal yani sorun yok

Oglumda 23 aylik bu ara cok huysuz bir de diş cikariyor.Bu anlattiginiz durumu sadece bir kez yasadim onda da uyudu ,uyurken hala ic cekiyordu rahat yarım saat sürdü.Sanirim istedigi birsey olmadi diye aglamisti..Maalesef henuz konusamiyor 3,4 kelime gerisi agzı dolu anlamsiz kelime ve mimikler:) algıda sıkıntı yok ama kendini ifade edemeyince daha da huysuzlasiyor....Bana bosuna endise etmissiniz gibi geldi,bir sorun oldugunu sanmiyorum...Saglikla buyusun,kardesi de saglikla huzurla gelsin...

Teşekkür ederim, hepimizin evlatları sağlıkla büyüsün.
Kız çocukları erken konuşuyor sizinki de başlar artıkyavaş yavaş.

Diş durumumuz yok ama şu malum sendrom bizi mafetti

Mesela sütünü istiyor o an anında veremedim ısıtmam gerekiyor ya, 1 dk sonra verdiğimde triplere giriyor almıyor, bi gururlu haller falan :KK70:

İlk ısrar ediyordum küstüğünde ama ısrar ettikçe ağlamaya başlıyordu. Şimdi buldum yöntemi. Bırakıyorum biberonu hiç bakmıyorum o tarafa kendi kendine alıp içiyor. Veya bişey için tutturduysa arka odaya gidiyorum yada müzik açıp oynuyorum, ablasıyla bişeye gülmüş gibi falan yapıyoruz aramıza katılıyor unutuyor.

esim basak burcu. Bence basaklarda ekstra küsme egilimi var. İnsallah simdiden yener bu huyunu, ben esimin yenmesi icin cok.ugrastim =))

Daha avmler de nasıl halı gibi yere serildiğini anlatmadım :)

Allah eksikliklerini yaşatmasın amin
Ay, benimki 16 aylik o avm de yere serilip yuxuyo, yemegi kafasiba surutor, yalandan agliyor, istedigi olnayinca yirtiniyor, uyurken cit ciksin yada yanindan wc ye kalkayim uyanip kiziyor, yada bazen uyaniyor uykusunu alamadan utandigi icin kizip agliyor, oysa ben rahatsiz bile etmeden, yani benimki boyle, ama aşk aşk, babasina gicikligina abi diyor masallah candir ama beni yaşlandirdi, bu sendrom bitmez gibi yaa, surekli ilgi oyun ihtiyaci aninda karsilanacak, konusamiyor ama istedigini bilicen . suan yanimda uyuyor arada donerken gozuylevuyuyormuyum diye bakiyor cadiiiii :))))

Yok kanmaları bırakalı çok oldu.
Takıldığı konu geçmeden başka şeyle asla ilgilenmiyor kandıramıyorum.

Ama üstüne gitmemek konusunda haklısınız
Sanırım yapılacak en iyi şey her şey yolundaymış gibi hareket etmek

Yok kanmaları bırakalı çok oldu.
Takıldığı konu geçmeden başka şeyle asla ilgilenmiyor kandıramıyorum.

Ama üstüne gitmemek konusunda haklısınız
Sanırım yapılacak en iyi şey her şey yolundaymış gibi hareket etmek
Aynen kandırmaya çalışmıyorum zaten. Umursamıyor gibi yapınca merakından katılıyor ortama :) çok değişik bi çocuk ya mesela yapma dediğim şeyi yaptı ve yara aldıysa dizi kanasa da ağlamıyor gururundan. Ergenliğinde napıcam bilmiyorum :deli:

oy kıyamam cimcimeye ben. her çocuk farklı olur belki farkında olmadan şuan bir kıskançlık yaşıyor ve ilgiyi üzerine toplamaya çalışıyor olabilir mi acaba diye düşündüm bir an. onun yanında bebekten bahsediyorsanız belki kıskanıyor olabilir.

Bu arada benimki 21 eylul 15 doğumlu. Hemen hemen aynılar galiba. Ve sizinkinde ki konuşma becerisine hayran kaldım chiLL chiLL Maaşallah:)

3 eylül doğumlu benim kızım.
Tv izlemeye yeni başladı onda da sadece yarım saat pepe
Telefon tablet eline vermedim
Sürekli çocuk şarkıları açtık cd den
1 yaş doğum gününde arı vız vız şarkısını söylüyordu
Biraz da yapı olarak heralde geveze :)
Dün akşam babası yemek yiyor yavaş ye dökme diyor bizim kız

X