Gebeliğe Hazırlık Tekrarlayan kimyasal gebelik, sürekli kimyasal gebelik geçirenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Inan benimde kafam çok karışmıştı bu konularda. Neden tüp bebek olduğunu aciklayim embriyonuzun genetiğini öğrenmemiz lazım artı belki yapışıklık var ya da rahimde görülmeyen bise var bu yüzden çizik attırmak da faydalı olabilir. Belki eşimizden gelen bir hücreyi vücut yabanciliyor bu yüzden atıyor gebeliği lenfosit ise yarayabilir. Belki rahimde çok fazla katıl hücre var ve embriyo rahme geldiğinde anında vücut onunla savaşıyor olabilir cd56 yaptırıp ıntralipit serum gerekebilir. Belki eşimizden gelen sperm de dna sorunu var mikroçip deneyebiliriz başka şeylerde olabilir bilemiyorum belki de hiç bir sorun yok. Plânlı bir gebelik oluşturup bu müdahaleleri yaptırıp olmuyorsa yine sonuç aynıysa kabulum olay biter bende ama denemek gerekiyor. Özellikle de benim için çünkü yumurtam üzüntüden çok fazla azaldı
Üzülme canım mutlaka Allah gönlüne göre verecektir bak beni düşün 38 yaşımda evlendim 1 yılda 4 kez geçirdim şu söylediklerinin hepsini denesem tek tek en az 1 1,5 yıl sürer yaş olur 41 yani artık nasip diyeceğim şu süreç geçsin herşey normale dönsün olmadı bir de tüp bebek deneriz yine iletişimde kalalım hangimiz bir çare bulursa hemen paylaşalım dualarım sizlerle🙏

Üzülme canım mutlaka Allah gönlüne göre verecektir bak beni düşün 38 yaşımda evlendim 1 yılda 4 kez geçirdim şu söylediklerinin hepsini denesem tek tek en az 1 1,5 yıl sürer yaş olur 41 yani artık nasip diyeceğim şu süreç geçsin herşey normale dönsün olmadı bir de tüp bebek deneriz yine iletişimde kalalım hangimiz bir çare bulursa hemen paylaşalım dualarım sizlerle🙏
Bende bir buçuk yılda bir düşük 4 5 tane kimyasal geçirdim yaşım 31 oldu insan ister istemiz acele ediyor b12 Li folik asit deneyeceğim şimdi bugün aldım bana genetik doktoru onu önermişti

O gittiğin doktorlar sana bi çarede bulamadılar hep diyorum ve yineliyorum iyi doğurtan doktor değil bizim aradığımız anlamıyorlar çünkü. Çok basit bi şekilde izah edeyim kimyasal gebeliği gebelik saymiyorlar aynı zamanda kendiliğinden hamile kaldın diyorlar. Bu bence bi tezattır. O yüzden infertilite üzerine bir doktor bulmalısın cunlu biz bu alana giriyoruz ne kadarlık evlisin?
1 buçuk yıllık evliyim

Canım iğneye gebelik öncesi mi başlıyorsun bana da hamilelik öncesi coraspirin ve folikasit hamile kalırsan iğne dediler ve başladılar gerçi sonuç değişmedi ama
Evet gebelik öncesi yani yumurta çatladıktan 10 gün sonra iğneye başla dedi gebelik olursa devam edeceğim inşallah ecopirin ve folik asit kullanıyorum ama bugün folidoce aldım b12Li olandan

1 buçuk yıllık evliyim
Aramızda fazla yaa farkıda yok bence sizde tüp bebeğe yavaş yavaş binmenin belki 3 sene geçmesini istemiş olabilir doktorlar eğer devletse çünkü devlette 3 sene şartı var rapor içinde 3 seme şartı var. Tabi tüp bebek düşünüyorsanız maddi imkan olarakta yeterliyse su anda da yapılabilir

Üniversite hastanesiydi bana tüp bebek önermedi şuan için zaten gebe kalabiliyosun Demişti Prof. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç vermişti ama kullanamadım bu dönemde bu sırada başka bi doktora gittim özel muayene o da aynı şekilde aşılama önerdi tüp bebek önermedi sonrasında eğer olmazsa gitmeyi düşünüyorum daha büyük bi şehirde daha kapsamlı bi hastaneye rastladıkları vakalar artıyordur büyük hastanelerde

Üniversite hastanesiydi bana tüp bebek önermedi şuan için zaten gebe kalabiliyosun Demişti Prof. Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaç vermişti ama kullanamadım bu dönemde bu sırada başka bi doktora gittim özel muayene o da aynı şekilde aşılama önerdi tüp bebek önermedi sonrasında eğer olmazsa gitmeyi düşünüyorum daha büyük bi şehirde daha kapsamlı bi hastaneye rastladıkları vakalar artıyordur büyük hastanelerde
Tahmin ediyorum durumunuzu inşallah benim gibi olmazsınız 🙏🏻 insanın önünü gorememesi çok kötü eğer devlet aşılama onerıyorsa onuda deneyin ben Iki kere denedim olmadı benimki ama olan var hem iki kere denerseniz devlette evliliginizin 3sene geçmesinden sonra raporda çıkartabilirsiniz hersekilde işinize yarar. Ama sürekli kaybetmek ve buna şahit olmak çok acı geliyor bir süre sonra katlanamıyor insan 9.kimyasaldan sonra nasıl mahfoldugumu anlatamam rezervlerimi düşürecek kadar üzüldüm. Bu yüzden mutlaka sizde en başında psikolojik destek alın bence

Tahmin ediyorum durumunuzu inşallah benim gibi olmazsınız 🙏🏻 insanın önünü gorememesi çok kötü eğer devlet aşılama onerıyorsa onuda deneyin ben Iki kere denedim olmadı benimki ama olan var hem iki kere denerseniz devlette evliliginizin 3sene geçmesinden sonra raporda çıkartabilirsiniz hersekilde işinize yarar. Ama sürekli kaybetmek ve buna şahit olmak çok acı geliyor bir süre sonra katlanamıyor insan 9.kimyasaldan sonra nasıl mahfoldugumu anlatamam rezervlerimi düşürecek kadar üzüldüm. Bu yüzden mutlaka sizde en başında psikolojik destek alın bence
Net bi problem olmaması da kötü olsaydı onunla uğraşırdım diyor insan kendine kendine bu çok kötü bi şey. Bir iki aşama sonrası aşılama sonrası tüp olur büyük ihtimal. Kendi haline bırakmakta da fayda var bi aslında yorulduk çünkü eminim sizde öyle herkes bıraktığı anda gebe kalmış 19 yıl olmayıp akupunktur tedavisi ile gebe kalanlar var bunu düşündün mü yaptırdın mı hiç 9 kimyasal çok fazla tabi ki Allah nasip ettiği zaman olacak ama bir şeyler eksik ama ne bilemiyorum ve bulamıyorlar

Net bi problem olmaması da kötü olsaydı onunla uğraşırdım diyor insan kendine kendine bu çok kötü bi şey. Bir iki aşama sonrası aşılama sonrası tüp olur büyük ihtimal. Kendi haline bırakmakta da fayda var bi aslında yorulduk çünkü eminim sizde öyle herkes bıraktığı anda gebe kalmış 19 yıl olmayıp akupunktur tedavisi ile gebe kalanlar var bunu düşündün mü yaptırdın mı hiç 9 kimyasal çok fazla tabi ki Allah nasip ettiği zaman olacak ama bir şeyler eksik ama ne bilemiyorum ve bulamıyorlar
Ben tup bebeğe geçtim zaten bahceciyle görüşme yaptım muayene falan oldu haziranda başlıyordum normalde rapor için onayları alıyordum ki virüs çıktı 🙄🙄 ertelemek zorunda kaldım doğal olarak tüp bebek te ertelendi hayırlısı bekleyeceğiz mecbur

Ben tup bebeğe geçtim zaten bahceciyle görüşme yaptım muayene falan oldu haziranda başlıyordum normalde rapor için onayları alıyordum ki virüs çıktı 🙄🙄 ertelemek zorunda kaldım doğal olarak tüp bebek te ertelendi hayırlısı bekleyeceğiz mecbur
İnşallah güzel sonuçlar alırsın bebeğini kucağına alırsın 🤲🏻

Canım çok mutlu olduk senin için çok💖 inşallah bize kucağına aldığın zaman da yazarsin Allah'ın mucisesi bu başka bir şey değil. Ben de 11 ayda 3 kimyasal geçirdim en sonuncusu geçen ay dusurdum.Simdi tekrar hamile olduğumu ogrendim.Bu sefer hcg 3 günde 158 den 1027 ye yükseldi hiç bukadar yükseldiğini görmedim.Belki geliyordur bu sefer mucizem diyorum.simdilik coraspin enox ve folik asit kullaniyorum.doktora da gidemiyorum rahat.insallah sağlıkla olur hepimizin
Teşekkür ederim, sağlıcakla kucaklarında alırız inşallah 🙏

Arkadaşlar ne yazık ki, işi sadece gebelik takibi ve dogurtmak olan doktorlar kimyasal gebelikleri önemsemiyor. Ben bulunduğunuz yerde muayene takibi ve sadece doğum yaptırarak ün kazanan doktorlardan ziyade tıp fakültesinde bir doktora gitmenizi öneririm. Ben kendimi iyi bir doktora denk geldiğim için şanslı buluyorum. Şu sebeple doktorumla ikinci düşükten sonra tanıştım ve ondan sonra olan her gebelikte farklı durumları deneyerek ne yazık ki sebebi belli olmayan dusuklerimi engellemeye çalıştı. Ne yazık ki çözüm olmadılar ama en azından bu tedaviyi denedim olmadı diye elimde bilgi vardı. Ve beni tıbbi genetik, immünoloji ve hematoloji doktorlarına yönlendirdi. Hepsine gittim ilk tıbbi genetiğe muayene oldum tıbbi genetik aile oykumuzu vs sordu devletin ödediği testler yapılmış isterseniz ücretli testleri yapalım ama diyabet ve hashimoto rahatsizligimdan dolayı durumun daha çok immünolojik olduğunu söyledi. Sonrasında hematoloji ve immünolojiye gittim. Hematoloji gebeliği ogrendiginizde iğne kullanmamı önerdi. İmmünolojide de aşırı ilgili bir doktora denk geldim. Doktor biyopsiden lupus testlerine antikorlar ana testine kadar her testi istedi. Testlerde gebeliğe engel bir durum yok dedi. Ama bu demek olmuyor ki bu durum bağışıklık sebepli değil. Gebelikte bağışıklık sebepli dusuklerin %50si bile tanimlanabilir değil dedi. Antikor antijen testleri için bu testler laboratuar dan kaynaklı farklılık gösterebilir üç ay sonra tekrar yaptırılmalı eğer yine negatifse tamam olur o zaman dedi. Ayrıca vücudun oluşturduğu antikor testlerinde hepsine bakılmıyor %5 ine falan bakılıyor dedi. Bağışıklık dipsiz bir kuyuymus meğer dusuklerde. Yani aslında bizim durumumuzdaki kişiler için ne yazık ki süreç zor olsada deneme yanılma yolu ile farklı tedavi yöntemleri denemek. Ben çeşitli tedavi yöntemleri denediğim için artık heralde problem genetikte mi acaba diye düşündüm. Çok şükür gebe kaldim ve sağlıkla devam ediyor eğer olmasaydı embriyoya genetik tanili test yaptırıp bu tedavi yöntemleri uygulanarak transfer yaptırıp durumu kontrol altında ilerletme dusuncesindeydim. Zaten bu şekilde de olmasa tıp ta başka yontemler çıkana kadar bekleyecektim. Tekrardan önerim iyi bir araştıran doktor bulmanizi; tıbbi genetik, hematoloji ve özellikle immünoloji doktorun muayene olmanızı ve doktorunuzun da önerisiyle gebeliklerde farklı tedavi yöntemleri denemenizi öneririm.

Daha önce prograf ve deltacortil vs kullanmama rağmen doktoruma gittiğimde vajinal ultrason ile keseyi minikte olsa gördüğü için o ilaçları kullandirtmadi. Vücut kabul etmiş görünuyor dedi. Çok şükür bir sıkıntı olmadi. Diyabet ve hashimoto ilaclarim dışında oksapar ve progestan kullanmamı önerdi. Ama ondan önceki aylarda düşük olmasın diye iki ay ustuste clioneik serum tedavisi görmüştüm acaba bağışıklık sistemini baskiladi mı gebelik sağlıkla devam etti diye düşünmüyor değilim ama cevabını ogrenemeyecegim için bosverdim.

Daha önce prograf ve deltacortil vs kullanmama rağmen doktoruma gittiğimde vajinal ultrason ile keseyi minikte olsa gördüğü için o ilaçları kullandirtmadi. Vücut kabul etmiş görünuyor dedi. Çok şükür bir sıkıntı olmadi. Diyabet ve hashimoto ilaclarim dışında oksapar ve progestan kullanmamı önerdi. Ama ondan önceki aylarda düşük olmasın diye iki ay ustuste clioneik serum tedavisi görmüştüm acaba bağışıklık sistemini baskiladi mı gebelik sağlıkla devam etti diye düşünmüyor değilim ama cevabını ogrenemeyecegim için bosverdim.
öncelikle merhaba gebeliğin hayırlı olsun insallh çok çok sevindim senin adına. insallh yavrunu kucağına alırsın sağlıkla. bir kaç sorum olacak sana. bu arada ben rümeysa. bu gebeliğinde önden herhangi bir ilac aldın mı bağısıklık baskılayıcı vs.. bende yeni düşük yaptım kendilinden düşük oldu dr. öğrendiğimde intralipid serum yaptır her hafta dedi ancak burda bulamadık velhasılı kullanamadım ancak bende cd56 pozitif 5mg deltacortil kullandım zaten 10 gün filan kullandım toplamda galiba neyse keseyi gördük ama düzenli değil bundan gebelik olmaz dedi bir sonraki hafta yolk sac gördük ilk defa ama hcg artişi iki kat değildi artmamıştı düzenli bundan yaklaşık 3 hafta sonra düşük yaptım doktora dahi gidemedim o sürecte bebek oluştu mu bilmiyorum belki ilk defa biyopsi ile incelenebilecekti. olmadı. bir önceki mesajda dr keseyi gördüğü için prograf ve deltacortril kullandirmadı demişssin vucut kabul etmiş görünüyor demiş dr. yani kese görüldükten sonra bebeğin genetiği sağlamsa devam eder değilse etmez sonucuna varabilir miyim?

o zaman ilerleyen haftalarda düşenler niye düşüyor bilemiyorum ama dediklerine tamamen katılıyorum iyi bir ımmunolog tıbbı genetikçi hemotolog ve k. dogum birlikte calışmalı bu süreçte. ben de iyi bir immunoloji dr u arıyorum senin doktorun hangi şehirde ve adı ne canım?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım. Cevapları özelden yazıyorum.
o zaman ilerleyen haftalarda düşenler niye düşüyor bilemiyorum ama dediklerine tamamen katılıyorum iyi bir ımmunolog tıbbı genetikçi hemotolog ve k. dogum birlikte calışmalı bu süreçte. ben de iyi bir immunoloji dr u arıyorum senin doktorun hangi şehirde ve adı ne canım?

Hanımlar merhaba bizde 9 aydır deniyoruz bu zamana kadar hiç çift zigiyi göremamistim bu ay reglme 2 gün kala gördüm ve adetim 2 gün geciktiren sonra regl oldum çok çok çok fazla sancı çektim ve kanamam haddinden fazla oldu bu normal değil dedim ve dün doktora gittim HCG 15 çıktı kimyasal geçiriyorsun dedi ama doktor o kadar gıcık bir tipti ki bana güven vermedi ben bugün özel hastaneye gittim tekrardan testlerim yapıldı ama düşmesi gereken yerde 2 katına çıkmış 35.7 olmuş doktorum 2 gün sonra tekrar gel belki de sağlıklı bir gebeliğe döner 1 günde 2 katına çıkmış ama ihtimal çok düşük diyor kızlar siz ne düşünüyorsunuz sizce umutlanmali miyim 😔

Hanımlar merhaba bizde 9 aydır deniyoruz bu zamana kadar hiç çift zigiyi göremamistim bu ay reglme 2 gün kala gördüm ve adetim 2 gün geciktiren sonra regl oldum çok çok çok fazla sancı çektim ve kanamam haddinden fazla oldu bu normal değil dedim ve dün doktora gittim HCG 15 çıktı kimyasal geçiriyorsun dedi ama doktor o kadar gıcık bir tipti ki bana güven vermedi ben bugün özel hastaneye gittim tekrardan testlerim yapıldı ama düşmesi gereken yerde 2 katına çıkmış 35.7 olmuş doktorum 2 gün sonra tekrar gel belki de sağlıklı bir gebeliğe döner 1 günde 2 katına çıkmış ama ihtimal çok düşük diyor kızlar siz ne düşünüyorsunuz sizce umutlanmali miyim 😔
Kanama ne zaman oldu? Sen ne zaman 15 değerini gördün? Benim üç kimyasalım dakanamayla beraber değerim arttı kanama tamamen bitince düşmeye başladı. Ama bu ben ve benim basima pek normal seyler gelmiyor. Kanamayla beraber degeri artan normal gebelige donen de var

X