Tempolu Yürüyerek Zayıflayanlar

ateist78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
153
11
Merhaba arkadaşlar, aslında en etkili ve zevkli olan egzersizi kimse yazmamış, çok şaşırdım. Her gün 1 saatlik tempolu yürüyüşle kısa zamanda kilo vermek mümkün. Günde 1 saat nedir ki... Tabi kalorili yiyeceklerden uzak durmak gerek bu arada, yani yürüyorum diye kesinlikle onu hakettim, bunu hakettim diye birşey yok, 1 ayın sonunda 5 kilo verdiğiniz zaman bile kalorili yiyecekleri haketmiyorsunuz. Zaten o kadar çabadan sonra insanın içi kaldırmıyor. Ben bile, ki çikolata ve her türlü tatlı hastası bir insanım, bu alışkanlığımı değiştirdim ve canım çektiğinde optiwell marka diyet çikolatalı puding yiyorum. Canım tatlı çektiğinde greyfurt suyu içiyorum. Ayrıca her akşam ya bir bardak süt ya da bir kase yoğurt yiyorum, bu çok önemli, özellikle de göbeği eritmek konusunda. Böylece herhangi bir diyet programıyla kendime işkence etmeden yediklerime dikkat ederek spor yapmış oluyorum. Ben yürüyüşlerimi günaşırı 1er saat dvd'den yaptığım body workout ile destekliyorum, yürüyüşü epeydir yapıyorum, yaklaşık 1 aydır. Her gün (belli bir zamanı yok). Günaşırı body workout'a da dün başladım. Oruç tutanlar için de tutmayanlar için de (ben tutuyorum) geçerli bu söylediklerim. Oruç tutanlar da tutmayanlar da nefsini köreltsin arkadaşlar, başka türlü kilo verilmez. Ve hareket edin, günde 1 saat sadece, bunu yapamamak için hiçbir mazeret olamaz. Bana katılmak isteyen var mı? Herkese başarılar...:eek:

kesinlikle katılıyorum, yürüyüşün faydası çok fazla
son bir seneye kadar devamlı sabahları erkenden kalkar tempolu yürüyüşe çıkardım. hem güne enerjik mutlu başlar hem de kilomu muhafa ederdim ama bir senedir bıraktım ve işte sonuç 57 kilo oldum tam 10 kilo aldım akıl alacak gibi değil.
ama yeniden başladım zararın neresinden dönsem kardır diyorum evde pilates yoga stretching hareketlerine zaten başlamıştım ama yürüyüşe daha çıkmadım. bugün bir saatlik yürüyüşüme başlıyorum, hergün olacak şekilde.. :lepi:

ve kesinlikle evde yapılan egzersizler yetmiyor, yürüyüş şart !
bugün yapayım geleyim de buraya yazayım bari :nazar:

merhabalar kızlarzemuszemus
Topiğin hayırlı olsun raupe
bende 4 sene önce hergün 6-7 km yuruyerek 24 kılo verdim tabıkı yediklerime dıkkat ederk.bu sene malesef cok kılo aldım .ve simdi tekrar başladım rejıme.hemen hemen hergün yürümek ıstıyorum.bugün dıetımde 3 gunum ve 3 gundur tempolu yuruyorum.çok ıyı gelıyor.Yürümek en kolay spor şekli.tabıkı evde koşu bandınız yoksa kısın yurumek cok zor oluyor.
rejim yapsın yada yapmasın herkesin sağlıklı yaşamak için yürümesi gerekiyor bence:KK1:

aa evet kızlar bende son 1 haftadır duzenlıyuruyorum gercı annemle yuruyunce yavas oluyo ama gayet etkılı yuruyus durunbende sızınle yurımm

ben aslında kilo almaya çalışan biriyim, bi arkadasımızın da dediği gibi aslında sağlık için herkesin yapması gereken bir şey. tempolu yürüyüş yağ yakımı için ilk yapılacak ve en etkili olan yöntem. ben kilo alma sürecinde sürekli yağ olarak alıyodum tabi beslenmeyle de alakalı ama ne kadar dikkat etsem de kilo göbek ve kalçamda toplanıyodu bu nedenle tempolu yürüyüşün çok katkısını gördüm.

Biz popomla bu konuda pek anlaşamıyoruz:umursamaz: Ben diyorum "kalk zayıflamamız lazım" o diyor "yaaaa dur biraz daha oturalım 5 dk cık dahaaa" boshayallersmile bir anlaşsak yürüyeceğim de yok popom tembel ben değilim alsanaalsanasmile

delikafadulden
Biz popomla bu konuda pek anlaşamıyoruz:umursamaz: Ben diyorum "kalk zayıflamamız lazım" o diyor "yaaaa dur biraz daha oturalım 5 dk cık dahaaa" boshayallersmile bir anlaşsak yürüyeceğim de yok popom tembel ben değilim alsanaalsanasmile

potısını evde bırakk

aman canıımmm,dert ettiğin şeye bak,
gelmiyosa gelmesin otursun eve sana çay demlesin,sen bi koşu çık gel.

ben aslında kilo almaya çalışan biriyim, bi arkadasımızın da dediği gibi aslında sağlık için herkesin yapması gereken bir şey. tempolu yürüyüş yağ yakımı için ilk yapılacak ve en etkili olan yöntem. ben kilo alma sürecinde sürekli yağ olarak alıyodum tabi beslenmeyle de alakalı ama ne kadar dikkat etsem de kilo göbek ve kalçamda toplanıyodu bu nedenle tempolu yürüyüşün çok katkısını gördüm.

tabii ki, spor herkesin yapması gereken birşey. burda (Almanya'da) yaşlı genç, yağmur çamur demeden insanlar kıçını kaldırıp koşuyor, yürüyor, bizim tembel milletimiz de anca g...göbek büyütsün oturduğu yerde, kremler sürünsün, haplar yutsun. günde 1 saat yürümek hiçbirşey değil ki, üstelik çooook faydalı...

tabii ki, spor herkesin yapması gereken birşey. burda (Almanya'da) yaşlı genç, yağmur çamur demeden insanlar kıçını kaldırıp koşuyor, yürüyor, bizim tembel milletimiz de anca g...göbek büyütsün oturduğu yerde, kremler sürünsün, haplar yutsun. günde 1 saat yürümek hiçbirşey değil ki, üstelik çooook faydalı...

O kadar yürümesine yürüyorlar da zayıf olanı az onların , şişkolar fast food ve domuz eti yiye yiye şişmişler:sinifsinif:

O kadar yürümesine yürüyorlar da zayıf olanı az onların , şişkolar fast food ve domuz eti yiye yiye şişmişler:sinifsinif:

yav bi de yürümeseler nolacaklar, düşün artık, bir de öyle bakmak lazım olaya:) şaka bir yana o dediğiniz bira göbekli sürekli tıkınan Almanlar şişko tabi de, yürüyüş ya da koşu yapanları sırım gibi valla. hem onlar domuz yiyince domuz gibi oluyolarsa biz de dana yiyince dana gibi oluyoruz, dana, domuzdan daha büyük bi hayvan üstelik:)))

X