Tencereden Yemek Kaşıklamak…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Direkt yüzüne söylemeye gerek yok bence.
Anne babanızla konuştuktan sonra akşam yemeğinde aile içinde konuşulması gereken çok önemli bir konu olduğunu söyleyin.

Sonra verin veriştirin.
Dolaplardan böyle yemekler tırtıklanıyor, yetmedi salona götürülüyor, farkındayız çok kötü diyin. Anne babanız da aaa öyle şey mi olur, çok ayıp dikkat edilmesi lazım falan desin.

Abinizin o sırada morun çeşitli renklerine girecek, sakın suçlamayın ciyaklamaya başlar.

Nasıl çözülür diye konuşmaya başlayın.
(Bence küçük porsiyon yapmanız çözüm değil, hem sizi devamlı yeni yemek pişirmek çok yoracak, üstelik abiniz nerdeyse kuşun rızkını bile yiyecek.)

En temizi bir tabağa evde bir kişi daha varmış gibi yemek koymak. O tabağı buzdolabına koyarsınız, oradan tırtıklasın.
Bu kadar acıkılıyorsa bir tabak daha koyuyorum, diğerlerine sakın bulaşılmasın diyin.

Alternatif olarak pişirdiğiniz yemekleri buzluğa atın, çekmecelere de iki üç kraker atın. Oturup kırk saat buzluktan çözdürmekle uğraşmaz, gider kraker yer.

Erkek-kiz kardeşim annem babam çocuklarım kocam misafire sunmayacagim şeyi tirtiklasalar asla rahatsız olmam bu kadar rahatsız olduğunuza göre ya ergenlik çağında siniz ya da hiç sevmiyorsunuz.. sadece şunu unutmayın ölümlü dünya sevdiklerimizi darlamak için helede yeme içme konusunda çok kısa.

Abim..bende bu evden gidebilmek için dua ediyorum gece gündüz..WC konusu ayrı,banyo konusu ayrı…bıktım artık…WC’de kaka kalıntıları,banyoda giderin etrafında kir kalıntıları..lavabo ve çevresinde sakal kıl tüy…temizlikçi abla 10 günde bir geliyor e onun gelişini beklersem ohooo…mecbur ben yapıyorum
Eşi yok mu bu adamın? Pisliginden terkedip gitmiş olma ihtimali yüksek tabi. Allah sabır versin. İnşallah en kısa zamanda bir iş bulup gidersiniz.

Eşi kızmıyor mu ya, yengeyi gazlayın ona artistlik yapamaz bence.
O çocuktan o kadar bıkıp bunaldı ki diğerine sıra gelmiyor..çok yaramaz bi çocuk annesine nefes aldırmıyor ben olduğum halde…söyledim ona o birkaç kez imalı laf konuştu bana diyormuş gibi yaptı “kalan tatlıyı sen mi yedin yerlere dökülmüş tabağa almadın mı” dedi bende “yok ben yemedim” dedim o hemen atladı işte filancanın kızı evlenmiş duydunuz mu diye lafı değiştirdi..hiç oralı bile olmadı

Anne baba yok ev onun evi…bazen bulaşıklıkta bilerek tabak çatal vs bırakıyorum bulaşıklık dolabın yanında ama çekmeceyi (çocuk için kilit takılı onu açmaya üşenmiyor) açıp kaşık alıyor duyuyorum yattığım yerden bazen

O zaman yapilabilecek bir sey kalmadi gibi.. bütün cözümler abinizin karşisinda çözümsüz kaldi.. akisina birakin yada kucuk kaplara koyma yönetemini deneyin.. salonda yese bile koca tencere yemek israf olmaz en azindan..

Siz tezgahın üstüne gün tabağı yapın bence şöyle geniş bi servis tabağına, o o tabağı alıp onu yesin. Doldurun karman çorman evde ne varsa, abi zahmet etme sen yoruluyorsun burdan direk tıkın de. Belki bi gece çatlar sen de kurtulursun. Cem yılmazın açık büfeden en fazla nasıl yemek alınır diye bi stand upı var onu izleyip ordan tiyo alın gerekirse 😁 gixxer_600 gixxer_600

Bebek sizin mi sizin ise boşandınız mı neden birlikte yaşıyorsunuz? Abiniz mi bakıyor size
Çok anlamadığım için tam yorumlayamadım

Erkek-kiz kardeşim annem babam çocuklarım kocam misafire sunmayacagim şeyi tirtiklasalar asla rahatsız olmam bu kadar rahatsız olduğunuza göre ya ergenlik çağında siniz ya da hiç sevmiyorsunuz.. sadece şunu unutmayın ölümlü dünya sevdiklerimizi darlamak için helede yeme içme konusunda çok kısa.

gerçekten başkasının ağzına soktuğu kaşığı bir daha bir daha daldırdığı bir yemeği yemekten içiniz kalkmaz mı ?

gerçekten başkasının ağzına soktuğu kaşığı bir daha bir daha daldırdığı bir yemeği yemekten içiniz kalkmaz mı ?
9.5 yaşındaki kızım bile benim kaşığımı bardağımı asla kullanmaz o şekilde tencereden yesem sağlam kavga çıkarır evde

Evet haklısınız,36 yaşına gelmiş bir adamdan bu tür davranışlar beklenmez..Yalnız hayat daha önceki gün fıtıklı boynunuzla eğile doğrula temizlediğiniz salondaki halıdan kanepeden ertesi sabah salça lekesi,yağlı bulgur,tuvalatten kaka kalıntısı,küvetten kir lekesi kıvrık kıl temizlemek için de çok kısa..Çocuğun bakımına zaten bir katkısı yok,bir şey bekleyen de yok ama vicdanı olan kimse de böyle eziyet etmez. Ayrıca ben kendi abimden neden nefret edeyim ki? Burada “ondan nefret ediyorum” diye bir şey yazmadığım halde (kaldı ki nefret etsem kırılır mı üzülür mü diye zaten asla düşünmez direkt kavga çıkartıp yüzleyerek çirkefleşerek sorunumu çözerdim) birkaç üyeden “ondan sıçan gibi bahsetmişsin kesin nefret ediyorsun” tarzı yorumlar gördüm..Gerçekten kimse yaşamadan bilemez..Yaptığı birçok haksızlığı,düşüncesiz birçok davranışını zaten abim olduğu için sineye çekiyorum,ee bana evini açmış yanına sığdırmış diye şu devirde 5 kuruş almadan çocuğunada bakıyorum.Bakıcı tutsa böyle mi olacak?Hem para verecek hem aklı kalacak…Her şeye sabredip sineye çekemem maalesef bende insanım.

Kısa bir dönem kendi evim bitmediği için KV kp ile kaldık mecbur ..mutfağı temizlerdim sabaha kadar yerler içerler hertarafi dağınık birakirlardi ,bir kere bile birşey söylemedim hakkım yok çünkü, onların evi ben onlara misafir gittim. sizinde abinizin evi sizin birşey demeye hakkınız yok bence beğenmiyorsanız ayrılacaksın o evden..

9.5 yaşındaki kızım bile benim kaşığımı bardağımı asla kullanmaz o şekilde tencereden yesem sağlam kavga çıkarır evde

bazı insanlar gerçekten yapıyor bunu ya. ben de yiyemem başkasının kaşığının girdiği şeyden. kendimi aşırı titiz sanardım ama normalmişim bunu anladım konu sayesinde.

Kısa bir dönem kendi evim bitmediği için KV kp ile kaldık mecbur ..mutfağı temizlerdim sabaha kadar yerler içerler hertarafi dağınık birakirlardi ,bir kere bile birşey söylemedim hakkım yok çünkü, onların evi ben onlara misafir gittim. sizinde abinizin evi sizin birşey demeye hakkınız yok bence beğenmiyorsanız ayrılacaksın o evden..

Ayrıldığında yalvar yakar geri çağırdılar, işlerine geliyor konusahibinin orda olması, abi keyfine bakıyor çünkü. Konusahibi yokken çok bocaladı karı koca. Aslında biraz rahat ettirmeleri lazım konusahibini. Çaresizlikten geri döndü abi evine.

İnsan gibi ayrı bir kaba yemeği koyup yese konu sahibi dert etmeyecek zaten. Oturup tükürüklü yemeği yemek zorunda mı konu sahibi? 🤢

Covid, hastalık, hijyen? 🤨

Konu sahibinin abisi oturup bebeğin mamasını yiyor, bebek aç kalır mı diye insaf yok. Kuş krakerleri de ucu ucuna çayın yanında akşam mezesi olmaktan kurtulmuş. 😨

Keşke sorun sadece obur olmak olsa.

Okurken istemsizce tebessüm ettim. Çok hoş betimlemişsiniz.

Karaciğer yağlanması da diyabet habercisi diye biliyorum. İnsülin direnci mi var acaba?
Gözü dönmüş bir şekilde yiyeceklere saldırması da düşündürücü.
Ya aslında onun sorunu şu, kendisi kilolu yani 107 kilo idi en son..Bir ara diyet yaptı zayıfladı tabi sonra tekrar başa döndü bu gece yemeleri yüzünden şimdi az yiyor gözükme çabasında.Tüm gün sofra kurulunca falan 1 dilim ekmek,1 dilim peynir yiyip kalkıyor bizleyken..Ee sonra acıkıyor biz yatalım diye gözümüzün içine bakıyor..Yatıncada ver elini mutfak..O saatte yemek yiyen bir vücut nasıl sağlıklı olsun ki,üstelik ne bulsa yiyor zararın büyüğü ona aslında.

Anne baba yok ev onun evi…bazen bulaşıklıkta bilerek tabak çatal vs bırakıyorum bulaşıklık dolabın yanında ama çekmeceyi (çocuk için kilit takılı onu açmaya üşenmiyor) açıp kaşık alıyor duyuyorum yattığım yerden bazen
Acaba uyku sersemi ne yaptığını mı bilmiyor. Sizin bıraktığınızı ısrarla almadığına göre. Peki kendi evinde neden salonda yatıyor? Sizin kendinize ait bir odanız varsa onun neden yok? Aslında salonda siz yatın o zaman yapamaz diyesim geldi ama siz de rahat edemezsiniz ki. Şimdi söyleyeceğime lütfen alınmayın ama ev onun evi ise çok müdahale de doğru gelmedi bana. Yanlış ve çirkin de olsa yaptığı, kendi evimde istediğimi yaparım kime ne mantığında olabilir. Bir gün ağır bir cevap verir daha çok üzülürsünüz. Bence kendinize yiyecek ayırın dibe köşeye. O büyük kaplardan yesin, siz de dökmek zorunda kalmazsınız gelir gider yer. Artık kırıntıya çöpe de yapacak bir şey yok. Yardımcı kadını daha sık alın eve mümkünse. Ve tüm bunların geçici olduğunu, evinde istediği gibi davranıyor olduğunu, siz bir gün yanından ayrılınca bu durumun sizi ilgilendirmediğini düşünüp sakinleştirmeye çalışın kendinizi

sinir olmakta çok haklısınız. bence durumu yengeniz çözebilir. o bir küçük cinnet geçirip (cinneti numaradan çeviricek tabi) olay çıkarınca bence ona karşı gelemez.
Onun annesigile gittiler geçen,orda da yapmış aynı pisliği..Ocağın üzerinde öğle yemeğinden kalan pilav gibi bişey varmış elinde kaşıkla tencereyi kapatırken görmüş ama bişey dememiş..niye demedin diyorum “bi de onunla uğraşamam benim derdim bana yetti oralarda” diyor..çocuk hiç düşmemiş yakasından o yüzden onada sinir olmamak için susmuş

Kalkması lazım, kalkmıyorsa da kalkmış gibi davranılsın lütfen.

Karşı taraftaki tüm hastalıkları tek hamlede güzelce kapıyorsunuz.

Şu anda niye aylardır evde hapisiz, pandemi nedir, niye kafamıza göre sinemaya gidemiyoruz? Eller nasıl yıkanır diye tartışılırken tükürüklü kaşığı da bir zahmet ağza sokmasak? 🤢

Bebek sizin mi sizin ise boşandınız mı neden birlikte yaşıyorsunuz? Abiniz mi bakıyor size
Çok anlamadığım için tam yorumlayamadım
Ailemle büyük sorunlar yaşadığım için abim ve yengemin yanında kalıyorum yaklaşık 1 senedir..Bebeklerine ben bakıyorum ama maaş vs yok,bir yandan da iş arıyorum kendi sektörümde..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X