Tencereden Yemek Kaşıklamak…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet haklısınız,36 yaşına gelmiş bir adamdan bu tür davranışlar beklenmez..Yalnız hayat daha önceki gün fıtıklı boynunuzla eğile doğrula temizlediğiniz salondaki halıdan kanepeden ertesi sabah salça lekesi,yağlı bulgur,tuvalatten kaka kalıntısı,küvetten kir lekesi kıvrık kıl temizlemek için de çok kısa..Çocuğun bakımına zaten bir katkısı yok,bir şey bekleyen de yok ama vicdanı olan kimse de böyle eziyet etmez. Ayrıca ben kendi abimden neden nefret edeyim ki? Burada “ondan nefret ediyorum” diye bir şey yazmadığım halde (kaldı ki nefret etsem kırılır mı üzülür mü diye zaten asla düşünmez direkt kavga çıkartıp yüzleyerek çirkefleşerek sorunumu çözerdim) birkaç üyeden “ondan sıçan gibi bahsetmişsin kesin nefret ediyorsun” tarzı yorumlar gördüm..Gerçekten kimse yaşamadan bilemez..Yaptığı birçok haksızlığı,düşüncesiz birçok davranışını zaten abim olduğu için sineye çekiyorum,ee bana evini açmış yanına sığdırmış diye şu devirde 5 kuruş almadan çocuğunada bakıyorum.Bakıcı tutsa böyle mi olacak?Hem para verecek hem aklı kalacak…Her şeye sabredip sineye çekemem maalesef bende insanım.
Evin temizliğini neden bu kadar sahipleniyorsunuz?
Temizlikçi geliyormuş, olduğu kadar, elzem durumlarda üstten yapın geçin.
Yeğeninize en güzel şekilde bakıp gerisini çok düşünmeyin.
Abiniz için gece yemek konusunda da kalane yemeklerden ve varsa tatlıdan bölmeli tabaklar oluyor onlardan alıp koyun. Senin için hazırladım tek tek zor olmasın dersiniz.

BuAyrıldığında yalvar yakar geri çağırdılar, işlerine geliyor konusahibinin orda olması, abi keyfine bakıyor çünkü. Konusahibi yokken çok bocaladı karı koca. Aslında biraz rahat ettirmeleri lazım konusahibini. Çaresizlikten geri döndü abi evine.
Merhaba hanımlar,umarım iyisinizdir..
Benim başımda çok farklı bir dert var..Abim uyurgezer mi desem uyuryer mi o tarz bir sorunu var sanırım..Şöyle ki kendisi gece kalkıp dolabı açıyor bir şeyler yiyor ama ertesi gün hatırlamıyor...Dün akşam tatlı yapmıştım.Şerbetli bir tatlıydı,ağzı kapaklı orta boy cam borcama koyup yatmıştım.Hayalim bugün yemeklerden sonra çayın kahvenin yanına koymaktı ama sabah bi kalktım borcamda 3-4 tatlı anca kalmış onlarda darmadağın olmuş..Evde 3,5 kişiyiz.Ben akşamı zor edip külçe gibi yatıyorum ben yemiş olamam,yenge desen bebekle yatıyor bebek gece uyanıp düşer diye tuvalete bile gitse beni çağırıyor öyle gidiyor.Geriye bir tek kişi kalıyor ona da sorunca “Bilmiyorum” diyor..Bugün otururken tatlıyı sordu abim.Çayın yanına getirir misin biraz dedi bende “Tatlı bitmiş,birkaç tane kalmış onlarda çatallanmış diye attım.” dedim “Kim yedi...” dedi... “Sana sormalı sen gece dolabı açtın ben duydum” dedim. “Bi daha böyle bişey yiyeceksen tabağına al koy öyle ye tencereden kendi ağzına değen çatalla kaşıkla yiyip mundar etme bizide düşün” dedim köpürdü..Vay ben yemedim iftiraya bak siz yemişsinizdir ben diyetteyimde (he he) alınan abur cuburlara bile elimi sürmüyorumda (oysaki yalan bazı geceler bisküvileri gofretleri falanda götürüyor,hatta ben kuşlarıma kraker almıştım abur cuburların durduğu dolaptaydı açmak için diğerinin bitmesini bekliyordum bi sabah bi baktım onların krakerleri bile açılmış 😤) Kabul etmiyor anlayacağınız..Böyle bir şey mümkün mü?Gece kalkıp bir şeyler yiyip hatırlamamak?Yoksa numara mı yapıyor?Ne yapacağımı şaşırdım artık...Çoğu sabah çayı koymak için mutfağa gittiğimde lavaboda çatal-kaşık,dolabın önünde tezgahın üstünde kırıntı bulunca cinnet geçirecek gibi oluyorum.Ağzına soktuğu çatalı kaşığı tencereye sokuyor ona çok sinir oluyorum...Yemekleri gece balkona koymak,abur cuburları saklamak geliyor aklıma..Bu sefer de onları bulamayınca uyku sersemi gelip bizi boğmasından korkuyorum 😐🙄
2020 konusu aynı sorunlar peki böyle yaşanır mı ?

hayvanlar dahi yemek yerken kendi payini önüne cekip ayirarak yiyor diye not asin tencerelerin uzerine

Onun annesigile gittiler geçen,orda da yapmış aynı pisliği..Ocağın üzerinde öğle yemeğinden kalan pilav gibi bişey varmış elinde kaşıkla tencereyi kapatırken görmüş ama bişey dememiş..niye demedin diyorum “bi de onunla uğraşamam benim derdim bana yetti oralarda” diyor..çocuk hiç düşmemiş yakasından o yüzden onada sinir olmamak için susmuş

son çare aklıma annenizin bir şekilde haşlaması geldi :KK43:

Suç üstü yapın bence tencereyi kaşıklarken mesela.. :işsiz: Ne kadar iğrenç olduğunu da o anda söylerseniz anlar heralde

Ya da evdekiler rahatsız olmuyorsa siz küçük küçük kaplara kendinize ayırın ve streçleyin oradan yiyin

Yengeniz ne diyor bu duruma? Dışkı kalıntılarını, lavabodaki kıl tüyleri o görmüyor mu?
Yemekleri ikiye bolmek daha doğru şu durumda. Ona tabak yapar birakirsiniz sadece onlara dokunmuş olur

Kalkması lazım, kalkmıyorsa da kalkmış gibi davranılsın lütfen.

Karşı taraftaki tüm hastalıkları tek hamlede güzelce kapıyorsunuz.

Şu anda niye aylardır evde hapisiz, pandemi nedir, niye kafamıza göre sinemaya gidemiyoruz? Eller nasıl yıkanır diye tartışılırken tükürüklü kaşığı da bir zahmet ağza sokmasak? 🤢

valla ben salataya herkesin çatalını daldırmasını bile sevmiyorum :KK43: ki bu genelde çoğu kişi için olağandır.
böyle bakınca öpüşme mevzuu da çok sağlıksız, ona da aşk torpil geçiyor sanırım.

İyi geceler hanımlar…
Beni aşırı sinir eden bir durum var…Bir aile üyemiz herkes yatınca (kendisi salonda yatıyor salonda mutfakla dip dipe) buzdolabına ya da abur cubur dolabına saldırıyor. Sorun yemesi değil asla, sonuçta kendi kazancını yiyor banane…Ama o kadar bencil ve pislik bir olay ki yaptığı…Yiyecekleri asla kendi tabağına almıyor,genellikle eline bir çatal/kaşık alıp tencereden,kaplarından yiyor. Haliyle ağzına soktuğu kaşığı tencerelere daldırıyor…Artık iyiden iyiye çıldırmak üzereyim…Sabahları kalktığımda lavaboda çatal,kaşık bulunca (hele ki yatmadan tüm bulaşıkları halledip mutfağı toplamışsam) diyorum ki “Acaba kimbilir yine hangi yemek mundar oldu..” Yarısı didilmiş tatlılar,kaşıklanmış kısırlar,ısırılıp geri bırakılmış tavuk butlar,Allah bilir meyve sularınıda tepesine dikiyordur kutudan…Çok yıprandım…
Kutulu dondurmalardan zaten asla ağzıma süremiyorum da daha bugün yaptığım iki koca tencere yemeğin de aynı sonu yaşamasına çok sinir oluyorum…Birkaç kez “Mutfağa gece fare giriyor sanırım..” dedim şaka yollu,başka biri böyle bir pislik yapıyormuş gibi eleştirerek anlatmayı denedim ama yok…Bir iki kez baskın yapmayı denedim,bu sefer akıllandı,artık mutfakta yemiyor köstebek gibi kabı kacağı salona taşıyor..Bu sefer bir de yerlerden,koltuklardan yemek kırıntısı temizliyorum…Nasıl yüzleyebilirim bu pisliği yapan kişiyi?Kırmadan,tartışmadan bir çözüm bulmanın yolu yok mudur?Şimdiden teşekkürler.
Gerçekten çok can sıkıcı bir durum yaa 🤦🏻‍♀️

İyi geceler hanımlar…
Beni aşırı sinir eden bir durum var…Bir aile üyemiz herkes yatınca (kendisi salonda yatıyor salonda mutfakla dip dipe) buzdolabına ya da abur cubur dolabına saldırıyor. Sorun yemesi değil asla, sonuçta kendi kazancını yiyor banane…Ama o kadar bencil ve pislik bir olay ki yaptığı…Yiyecekleri asla kendi tabağına almıyor,genellikle eline bir çatal/kaşık alıp tencereden,kaplarından yiyor. Haliyle ağzına soktuğu kaşığı tencerelere daldırıyor…Artık iyiden iyiye çıldırmak üzereyim…Sabahları kalktığımda lavaboda çatal,kaşık bulunca (hele ki yatmadan tüm bulaşıkları halledip mutfağı toplamışsam) diyorum ki “Acaba kimbilir yine hangi yemek mundar oldu..” Yarısı didilmiş tatlılar,kaşıklanmış kısırlar,ısırılıp geri bırakılmış tavuk butlar,Allah bilir meyve sularınıda tepesine dikiyordur kutudan…Çok yıprandım…
Kutulu dondurmalardan zaten asla ağzıma süremiyorum da daha bugün yaptığım iki koca tencere yemeğin de aynı sonu yaşamasına çok sinir oluyorum…Birkaç kez “Mutfağa gece fare giriyor sanırım..” dedim şaka yollu,başka biri böyle bir pislik yapıyormuş gibi eleştirerek anlatmayı denedim ama yok…Bir iki kez baskın yapmayı denedim,bu sefer akıllandı,artık mutfakta yemiyor köstebek gibi kabı kacağı salona taşıyor..Bu sefer bir de yerlerden,koltuklardan yemek kırıntısı temizliyorum…Nasıl yüzleyebilirim bu pisliği yapan kişiyi?Kırmadan,tartışmadan bir çözüm bulmanın yolu yok mudur?Şimdiden teşekkürler.
Direk konuşun .Başka turlu cozulmez bu olay

Acaba uyku sersemi ne yaptığını mı bilmiyor. Sizin bıraktığınızı ısrarla almadığına göre. Peki kendi evinde neden salonda yatıyor? Sizin kendinize ait bir odanız varsa onun neden yok? Aslında salonda siz yatın o zaman yapamaz diyesim geldi ama siz de rahat edemezsiniz ki. Şimdi söyleyeceğime lütfen alınmayın ama ev onun evi ise çok müdahale de doğru gelmedi bana. Yanlış ve çirkin de olsa yaptığı, kendi evimde istediğimi yaparım kime ne mantığında olabilir. Bir gün ağır bir cevap verir daha çok üzülürsünüz. Bence kendinize yiyecek ayırın dibe köşeye. O büyük kaplardan yesin, siz de dökmek zorunda kalmazsınız gelir gider yer. Artık kırıntıya çöpe de yapacak bir şey yok. Yardımcı kadını daha sık alın eve mümkünse. Ve tüm bunların geçici olduğunu, evinde istediği gibi davranıyor olduğunu, siz bir gün yanından ayrılınca bu durumun sizi ilgilendirmediğini düşünüp sakinleştirmeye çalışın kendinizi
Salonda yatmayı o istiyor TV,mutfak,playstation..Onun için mekanın önemi yok zaten.Geçen gün bebeğin odasındaki sallanan sandalyeden kakaolu kek kırıntısı temizledim,orada bile yemiş..Ben sabah erkenden kalkıp kahvaltıyı hazırlıyorum,çocuk uyanıyor altını aç üstünü değiştir onu doyur uyku saatine kadar oynat derken zaten yoruluyorum.Çocuk uyuyunca da yemekti ortalık temizlemeydi bunlarla uğraşıyorum,o elinde telefon yan gelip yatıyor arkadaşı çağırıyor gidiyor hiçbir şeyinden geri kalmıyor,insan bunların karşılığında birazcık özen bekliyor.Yesin içsin ama pislik yapmasın,döktüyse temizlesin arkasını toplasın diye bekliyor insan..Bir de onlara kalsa hiç bırakmayacaklar beni.”Sana burdan iş bulalım ev tutalım” yalanıyla 1 senemi daha çalacaklar akılları sıra.

Evin temizliğini neden bu kadar sahipleniyorsunuz?
Temizlikçi geliyormuş, olduğu kadar, elzem durumlarda üstten yapın geçin.
Yeğeninize en güzel şekilde bakıp gerisini çok düşünmeyin.
Abiniz için gece yemek konusunda da kalane yemeklerden ve varsa tatlıdan bölmeli tabaklar oluyor onlardan alıp koyun. Senin için hazırladım tek tek zor olmasın dersiniz.
Çocuk yerden bulduklarını ağzına atıyor.Ya da bazen çıplak ayakla dolaşıyor bu sefer annesi ona bağırıp kızınca kendimi boş boş oturmuşum gibi hissedip gocunuyorum.

Yengeniz ne diyor bu duruma? Dışkı kalıntılarını, lavabodaki kıl tüyleri o görmüyor mu?
Yemekleri ikiye bolmek daha doğru şu durumda. Ona tabak yapar birakirsiniz sadece onlara dokunmuş olur
Wc konusunda uyardı birkaç kez..o da ilk bir iki sefer dikkat etti sonrasında yine başa döndük.

Çocuk yerden bulduklarını ağzına atıyor.Ya da bazen çıplak ayakla dolaşıyor bu sefer annesi ona bağırıp kızınca kendimi boş boş oturmuşum gibi hissedip gocunuyorum.
Abiniz evde sanırım bu süreçte, siz ev çocukla ilgilenirken yan gelip yatıyormuş. Siz o evde kalıyorsunuz diye her işi yapmak zorunda değilsiniz, yanlarında kalmanız her türlü işlerine gelir zaten. Gocunmayın rahat olun bence.

Tez zamanda bir iş bulup, kendinize ayrı bir düzen kurarsınız umarım.

valla ben salataya herkesin çatalını daldırmasını bile sevmiyorum :KK43: ki bu genelde çoğu kişi için olağandır.
böyle bakınca öpüşme mevzuu da çok sağlıksız, ona da aşk torpil geçiyor sanırım.

Ben mezeyi salatayı hemen tabağıma ayırıp paçayı kurtarıyorum. Çevik olduğum söylenebilir. 😅

Eşler arasında öpüşme normal de (artık o kadar yakınlıkta hastalık bulaşıyor diye varsayıyoruz), çocuğu dudağından öpenlere sinir oluyorum. Öpmeee 😡

Severken ay çok seviyorum diye dudaktan öpülür, sonra çocuk ateşten yanınca doğru annesine iade. Çok seviyorsun madem bekle gece yarısı başında? 🤦‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X