Tercihlerimin Bedeli.. ne yapacağım ?

Peki şimdi ne yapacaksiniz? Sizin bu durumda kararlariniz nedir?
Pazartesi personel şubeye dilekçe vereceğim gönüllü Doğu Hizmeti istiyorum diye olmazsa İzmir’e yakın il civarında bir şehir değişikliği. 6 aydır bu şehirdeyim. Umarım ki dikkate alırlar..

Evlenince İzmir'e yerleşmeyi düşünüyorsanız,ben olsam bu durumda İzmir de başka bir eve çıkardım. Maddi olarak karşılayabilecekseniz en mantıklısı bu gibi. Sonra da evlenince hiç bir şeye karışamazlar zaten.
Evlenince de karışacaklarını düşünüyorum. Çünkü annem benle yarış haline girmiş. Küçük bir şeyden trip atmasından da iğreniyorum artık.

Ben sizce hayırsız evlat mıyım ?
Hayır hiç de öyle bir şey düşünme sakın. Anlattığına göre gerekli desteği sağlayıp istediklerini yapmışsın zaten. Ancak onlar sana duygu sömürüsü yapıp istediklerini yapmaya zorluyorlar. Yaş ve fikir olarak olgunsun bence başka şehre tayinini isteyip orada kendine hayat kur. Sonuçta ömürünün sonuna kadar onların yanında yaşamayacaksın ki zaten

Hepsini geçiyorum da tarihin en büyük yalanı “yanımızda kal da sana araba alayım” 18 yaşındaki çocuklara şehir dışı üniversite yazmasın diye kullanılan bir argüman. Bir kısmına alınır da ama asla özgür olamazlar “keşke yemeseydim bunu” derler. Siz koskoca kadın nasıl yediniz?

Ay bu ne okurken ben daraldım seni düşünemiyorum.Madem işinde var Allah aşkına çık git o evden.Eğer tayinin kabul edilmezse de ayrı eve çık.Ailenin amacını çözemedim ben tam olarak ne yapmaya çalışıyolar anlayamadım valla.
Paranada el koymuş baban,benzerini bende yaşamıştım nasıl canın sıkıldığını tahmin edebiliyorum.Ama ne yap et geri al o parayı.

Hepsini geçiyorum da tarihin en büyük yalanı “yanımızda kal da sana araba alayım” 18 yaşındaki çocuklara şehir dışı üniversite yazmasın diye kullanılan bir argüman. Bir kısmına alınır da ama asla özgür olamazlar “keşke yemeseydim bunu” derler. Siz koskoca kadın nasıl yediniz?
Ya araba bahane. İşte ben aslında ilerde evlenirim iyi olur ailemin yanı diye düşündüm. Zaten aileme çok düşkün birisi değilim. Annem 55 babam 59 yaşında. Yaşlandık vs sen bizim evin direğisin vs gibi saçma sapan sözler etkiledi beni. Ne bileyim onlarda mutlu olsun Gül gibi geçinip gideriz sandım. Ama olmadı :)

Ay bu ne okurken ben daraldım seni düşünemiyorum.Madem işinde var Allah aşkına çık git o evden.Eğer tayinin kabul edilmezse de ayrı eve çık.Ailenin amacını çözemedim ben tam olarak ne yapmaya çalışıyolar anlayamadım valla.
Paranada el koymuş baban,benzerini bende yaşamıştım nasıl canın sıkıldığını tahmin edebiliyorum.Ama ne yap et geri al o parayı.
Gerçekten benim gibi aynı durumu yaşayanlar var demekki. Aynen başka şehir olmazsa ayrı eve çıkacağım.

Evlenince mi kurtuldun. İyide evden gitmek içinde evlenemem ki. Şuan sevgili dönemindeyim. Geçen mesajlaşıyorum annem tepeme geldi bakıyor kimle mesajlaşıyorum. Delircem artık. Aslında babam annem görünüşte modernler ama bana neden böyleler anlamıyorum.
😂 aynı bu kadarı olur odamda sevgilimle konuşurdum annem salonda sürekli gezinir güya iş yapma ayağıyla beni dinlerdi tabiki evlenince onlarda rahatladı bende çünkü belli bi yaştan sonra malesef ki üzülerek söylüyorum aileyle yaşanmaz hale geliyor biz kadınlar için... tabi ki evlen kimi bulursan demiyorum sevdigin vs varsa işleri hizlandirabilirsin ben sevgilime söylüyordum ailem tutucu evlensek daha rahat ederiz diye yoksa dışarı çıkman dert saat geç oldu dert kimle gittin yedin içtin dert.. aslında özgürsün ayağına ne kadar kısıtladıklarini görüyordum 27 yaşında evlendim

😂 aynı bu kadarı olur odamda sevgilimle konuşurdum annem salonda sürekli gezinir güya iş yapma ayağıyla beni dinlerdi tabiki evlenince onlarda rahatladı bende çünkü belli bi yaştan sonra malesef ki üzülerek söylüyorum aileyle yaşanmaz hale geliyor biz kadınlar için... tabi ki evlen kimi bulursan demiyorum sevdigin vs varsa işleri hizlandirabilirsin ben sevgilime söylüyordum ailem tutucu evlensek daha rahat ederiz diye yoksa dışarı çıkman dert saat geç oldu dert kimle gittin yedin içtin dert.. aslında özgürsün ayağına ne kadar kısıtladıklarini görüyordum 27 yaşında evlendim
Aynen öyle çok sevindim senin adına. Bazen nankörlük mü yapıyorum diyorum. Ama yok ben hiç annemle arkadaş gibi olamadım. Teyzem ve kızlarına özendim hep. Rahatça diyemedim benim sevgilim var. Geçen gece bende telefonda kısık sesle battaniyenin altında konuşuyorum. Bana mesaj atmış salondan gelip tin tin dinlemiş belli :) diyor kim o adam kimle neler çeviriyorsun. Bu saatte kimle konuşuyorsun. Diyecektim kocamla :) cevap vermedim. Diyorum ya bunaldım. :KK43: vay beeee benim gibi bu durumları yaşayan varmış demekki..

Ya araba bahane. İşte ben aslında ilerde evlenirim iyi olur ailemin yanı diye düşündüm. Zaten aileme çok düşkün birisi değilim. Annem 55 babam 59 yaşında. Yaşlandık vs sen bizim evin direğisin vs gibi saçma sapan sözler etkiledi beni. Ne bileyim onlarda mutlu olsun Gül gibi geçinip gideriz sandım. Ama olmadı :)
91 doğumluysanız 31 yaşındasınız. Hala bireyselliğinizi kabul edememiş insanlar. Wpden engellemeler falan var belli ki aynı evdeyken siz bireyselliğinizi kazanamayacaksınız.

Bence onlar kadar sinsi olun ve birikiminizi kendi kontrolünüze alın önce. Sözlerine güvenip gitmişsiniz yanlarına, şimdi aynı söze mi inanıyorsunuz? Paranızı almadan tayin lafını açmayın bile. Yani evladının hayatını bu kadar zorlaştırmaya be gerek var? Kardeşleriniz bu konuya müdahil oluyorlar mı? Niye kızı böyle darlıyorsunuz, bi geri basın diyecek kimse yok mu çevrenizde?

91 doğumluysanız 31 yaşındasınız. Hala bireyselliğinizi kabul edememiş insanlar. Wpden engellemeler falan var belli ki aynı evdeyken siz bireyselliğinizi kazanamayacaksınız.
Sanki eski Eda yok o özgüvenim 6 ayda yavaş yavaş kayboluyo gibi hissediyorum. Hesap vermek bana göre değil. Eski iş yerimdekiler Eda sen yapamazsın sen bi Özgür kızsın en fazla 6 ay verdiklerinde gülüyordum onlara :KK14::KK50::KK14:

Aynen öyle çok sevindim senin adına. Bazen nankörlük mü yapıyorum diyorum. Ama yok ben hiç annemle arkadaş gibi olamadım. Teyzem ve kızlarına özendim hep. Rahatça diyemedim benim sevgilim var. Geçen gece bende telefonda kısık sesle battaniyenin altında konuşuyorum. Bana mesaj atmış salondan gelip tin tin dinlemiş belli :) diyor kim o adam kimle neler çeviriyorsun. Bu saatte kimle konuşuyorsun. Diyecektim kocamla :) cevap vermedim. Diyorum ya bunaldım. :KK43: vay beeee benim gibi bu durumları yaşayan varmış demekki..
Ah ahh bende de o özlem vardır bende hiç arkadaş gibi olamadım nerde annesiyle böyle arkadaş gibi konuşan sarılan koklasan vs akraba görsem özenirdim annem benimde böyle çekiştirir her yaptığımı sorgulardı ve eleştirirdi... bende bu yüzden hep gizlerdim herşeyimi hiç annemle paylaşamazdım..

Açık giyinmeme kızardı mesela çok makyaj yapmama sevgilimle buluştuğumu anlamasın diye makyaj malzemelerimi vs çantama atar avm tuvaletinde makyaj yapardım 😂😂 ay ne günlerdi hep bi gizli gizli iş pişirme derdindeydim çok şükür kötü yola düşmedim ve sevgilimle evlendim ama içimde hep uktedir dediğin gibi arkadaş olmak .....

Bence onlar kadar sinsi olun ve birikiminizi kendi kontrolünüze alın önce. Sözlerine güvenip gitmişsiniz yanlarına, şimdi aynı söze mi inanıyorsunuz? Paranızı almadan tayin lafını açmayın bile. Yani evladının hayatını bu kadar zorlaştırmaya be gerek var? Kardeşleriniz bu konuya müdahil oluyorlar mı? Niye kızı böyle darlıyorsunuz, bi geri basın diyecek kimse yok mu çevrenizde
Var aslında akrabalar diyor annemin arkadaşları diyor bu saatten sonra Eda sizle mi yaşıyor Allah Allah diye :işsiz: öğrenilmiş çaresizlik. Kardeşim istanbulda mis gibi Özgür hayatta gelmez İzmir’e hepsinin işigücü var

Ah ahh bende de o özlem vardır bende hiç arkadaş gibi olamadım nerde annesiyle böyle arkadaş gibi konuşan sarılan koklasan vs akraba görsem özenirdim annem benimde böyle çekiştirir her yaptığımı sorgulardı ve eleştirirdi... bende bu yüzden hep gizlerdim herşeyimi hiç annemle paylaşamazdım..

Açık giyinmeme kızardı mesela çok makyaj yapmama sevgilimle buluştuğumu anlamasın diye makyaj malzemelerimi vs çantama atar avm tuvaletinde makyaj yapardım 😂😂 ay ne günlerdi hep bi gizli gizli iş pişirme derdindeydim çok şükür kötü yola düşmedim ve sevgilimle evlendim ama içimde hep uktedir dediğin gibi arkadaş olmak .....
Evet bende öyle kim yanlış kim doğru az buçuk hayat tecrübesi anlıyorum. Olumsuz olursa kader dersin. Bende anneme her şeyimi anlatmak isterdim.. hahaha aynı durumlar canım :) ama makyajsız çıkmam evden. Annemde yapıyor çünkü o sebeple destek alıyorum kendime :) Mesela tayta karşılar yanıma alıp avm de benimde değiştirdiğim günler çok oldu. Veya mini elbise. Adını feriha koydum dizisi gibi aynı :KK47:

X