Terkedilmeye zorlandım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E bunca sene hayatınıza kimse girmedi mi, onlardan da ayrilmadiniz mi?
İnsanlar biriyel tanışır, umitlenir, hevesle başlar, mutlu planlar yapar, sonra o kişiden olmayacağını anlar ayrılırlar.
Neden mutlu olamasin ki?
Tanımadığınız etmediğiniz uzak mesafe adamla nasıl 'iyi bir seneye evlenelim' planı yaptınız? Bakın, tanıyınca ondan olmadigini anlamissiniz işte..isabet olmuş ayrilmaniz. Biraz üzülün, biraz ağlayın sonra toparlanin.
Bu devirde insan kaç kişiyle konuşuyor, ayrılıyor. Hepsinin arkadsimdan beddua edeck olsak...

Yani 29 yaşındasınız cinsel ilişkiniz olmamis saygım sonsuz size ama suanki günümüz iliskilerinde seks yoksa ilişki yürümüyor bu böyle üzgünüm

Insanlar kac yillik ilişkilerinden ayriliyor. Maddi, manevi ne emekler veriyor. Alti ustu 7 ay uzak iliski yasamislar, somut olarak aralarinda bir temas yok. Konu sahibi abartiyor, bu duyguyla oynamak degildir. Sevgililik sureci bu yuzden var, anlasamazsin ayrilirsin. En bastan bilerek gelme durumu yok, karpuz degil ki koklayacaksin. Bazi seyler deneyimlenerek ogrenilir. 5 yasinda cocuk degil, duygulariyla oynansin. 29 yasinda bir birey, bazi seylerin hesabini yapacak
Bence de öyle. Doğru dürüst hiçbir şey yaşamamışlar ki zaten. Muhtemelen aylarca mesajlaşmışlardır sadece.
Üç çocukla ortada bırakmış gibi davranıyor. Neymiş evleneceğiz demişler bir yıla ama çocuk gitmiş kendine ev almış. Almasaymış, onun yerine evlenselermiş. Vaaaav! Daha ortada fol yok yumurta yok adamın ev almasına, parasını neye yatıracağına karışıyor. Belki de adam bu yedi ayda evlilikten komple vazgeçti.
Sizinle evlenip sonra ben yapamıyorum demesi mi iyi olurdu? Adam evlilik amaçlı diyerek flörte başlamış, sonra da evlilikten vazgeçmiş. Aranızda bir sözleşme de yok ki sözünden döndü diye tazminat davası açalım.
İlişkilerin garantisi yoktur, öğrendiniz işte. Herkes herkesle mutlu olduğu için, bir kısmında da hayatını onunla geçirmek istediği için ilişkiye başlıyor. Ama bunların hepsi evliliğe varmıyor. Flört ve sevgililik böyle olur.
Net evlilik kararı diyorsanız muhafazakar çevreden biriyle tanıştırılacaksınız eş dost tarafından. En geç birkaç haftaya iki taraf da olumlu düşünürse sözlenirsiniz.

Cinsellik olayı biz kadınlara evlenmeden olmaz diye empoze edildiği için hala bunu tabu olarak görenler var.

Bana göre cinsellik isteyebilir gayet normal ama sen istemiyorsan biri hayatından gitmesin diye kendini zorlayacak halin yoktu.
Ki cinsellik yaşayıp da terkedilebilirdin bu da çok normal,sende terketmek isteyebilirdin.
Bu konuda kimsenin yorum yapma hakkı yok,herkes farklı düşünür farklı yaşar hayatı.

Buradaki en önemli nokta ne olursa olsun ayrılır ayrılmaz anında hayata devam edip kız stalklamaya başlıyorsa sevgi bağlılık vs de yokmuş arayışlara geçmiş hemen.

Önüne bak,unut. Herkes unutur zamanla ve hayatta aşk acısıyla heba edilecek kadar o kadar uzun değil,bundan sonrası için ilişkide ilk önceliğin kendin olsun.Kimse için kendini kötü hissedeceğin şeyler yapma,yapmak zorunda hissetme.
Çok haklısınız. Ben aman bakire değilim kimse beni almaz diye yapmıyorum bunu. Bu benim tercihim artık. Bununla olcaksa olmasın zaten.

1- terk edilmeye zorlandım nedir yahu? anadiliniz Türkçe mi cidden?
2- diyelim evlenmek istiyorsunuz ve de evlenmeden cinsellik de istemiyorsunuz
eyvallah olabilir, son derece de normal
e 2 taraf da maaşlı insanlarmışsınız 2 sene önceden tanışıklık var, şu anda ilişki 1 seneyi geçmiş evlenmek için tüm şartlar olgunlaşmış madem, "neden evlenmiyoruz biz" (en azından aileler tanışsın, söz/nişan bir şey olsun) gibisinden ültimatom verip çizgiyi çekmesi gereken sizsiniz.
3- insanlar olmuyorsa ayrılır. evlenen bile boşanıyor. cinsellik istemiş yok demişsiniz. o da evini almak, rahatça kızlarla takılmak filan istiyor demek ki daha gencim diyordur belki... evlenip size mahkum kalmak istememiş belli ki çok da öyle sevmemiş...e dediğim gibi sizin ondan çoktan ayrılmış olmanız lazım kendinize saygınız varsa...siz daha hala bir de terk edildim ağıdı ağlıyorsunuz...
4- madem muhafazakarsınız madem cinsellik filan yaşamadan evlenmek istiyorsunuz neden 3-4 sene ayrılmalı barışmalı uzak mesafe ilişkisi yaşıyorsunuz arkadaşım? direkt evlenme yolunda birini bulun, birkaç ay bakın evlenmeye dönük adım atmıyorsa da ayrılın. karakterinizle eylemleriniz uyuşmuyor ki?

Bence de öyle. Doğru dürüst hiçbir şey yaşamamışlar ki zaten. Muhtemelen aylarca mesajlaşmışlardır sadece.
Üç çocukla ortada bırakmış gibi davranıyor. Neymiş evleneceğiz demişler bir yıla ama çocuk gitmiş kendine ev almış. Almasaymış, onun yerine evlenselermiş. Vaaaav! Daha ortada fol yok yumurta yok adamın ev almasına, parasını neye yatıracağına karışıyor. Belki de adam bu yedi ayda evlilikten komple vazgeçti.
Sizinle evlenip sonra ben yapamıyorum demesi mi iyi olurdu? Adam evlilik amaçlı diyerek flörte başlamış, sonra da evlilikten vazgeçmiş. Aranızda bir sözleşme de yok ki sözünden döndü diye tazminat davası açalım.
İlişkilerin garantisi yoktur, öğrendiniz işte. Herkes herkesle mutlu olduğu için, bir kısmında da hayatını onunla geçirmek istediği için ilişkiye başlıyor. Ama bunların hepsi evliliğe varmıyor. Flört ve sevgililik böyle olur.
Net evlilik kararı diyorsanız muhafazakar çevreden biriyle tanıştırılacaksınız eş dost tarafından. En geç birkaç haftaya iki taraf da olumlu düşünürse sözlenirsiniz.
3 gün öncede arkadaşıma, çok seviyorum onsuz yapamam demişti. O hayatı istiyosa niye gelip sensiz yaşayamam dedi? Sizce sorgulanması gereken ben miyim?

3 gün öncede arkadaşıma, çok seviyorum onsuz yapamam demişti. O hayatı istiyosa niye gelip sensiz yaşayamam dedi? Sizce sorgulanması gereken ben miyim?
yahu adam diyelim ki böyle yanar döner...

Siz onu şimdiye çoktaaaaaan terk etmeliydiniz onu diyoruz burada.

kaldı ki demekle olmuyor bu işler. konuşmak kolay.

Efendim bakın, siz evlenmek istiyorsunuz, bu amaçla biri ile tanışıyorsunuz yani işin sonu evlilik olsun düşüncesi ile, iyi hoş. Lakin karşınızdaki insan sizin kadar net değil, hazır da değil. Hazır olsa zaten durmaz evlenir, iyi bir seçeneksiniz. E hormonlar var tabi, 30 yaş adam nereye kadar tutacak. Bu şekil bir yol bulmuş, sizi sürüncemeye sokup bi yandan nefsini dindiriyor. Palavra yani o aşığımlar seviyorumlar onsuz yaşayamamlar. Siz peki ne kadar seviyorsunuz? Sadece evliliğe hazırsınız, daha iyi bir seçenek olsa bunun yüzüne bakmazsınız. E sizden başka gören yok mu sanıyorsunuz bunu?

o
Efendim bakın, siz evlenmek istiyorsunuz, bu amaçla biri ile tanışıyorsunuz yani işin sonu evlilik olsun düşüncesi ile, iyi hoş. Lakin karşınızdaki insan sizin kadar net değil, hazır da değil. Hazır olsa zaten durmaz evlenir, iyi bir seçeneksiniz. E hormonlar var tabi, 30 yaş adam nereye kadar tutacak. Bu şekil bir yol bulmuş, sizi sürüncemeye sokup bi yandan nefsini dindiriyor. Palavra yani o aşığımlar seviyorumlar onsuz yaşayamamlar. Siz peki ne kadar seviyorsunuz? Sadece evliliğe hazırsınız, daha iyi bir seçenek olsa bunun yüzüne bakmazsınız. E sizden başka gören yok mu sanıyorsunuz bunu?
Ben abartıyor muyum? Ben zaten akıl almak için yazdım. Zorlasam mutsuz bir evlilik olacaktı zaten.Önüme nasıl bakacağımı bilemiyorum.

Değil de. Ne biliyim? Bunun için adama da sövmek mantıklı gelmedi bana.gerçi bir anda 100 kız ekleyen de çok aklı başında ve kaliteli biri değildie o konuda haklısın.cinselliksiz dayanmak zor olmuyor mu ? Ya da bastırdınız da fark etmiyor musunuz eksikliğini? Ben çok zorlanıyorum ara verince.
Ben de size bir şey sorsam yanlış anlamazsanız 🙄🙃 maksadım yargılamak değil yanlış anlamayın lütfen, ilerleyen yorumlarınıza da okudum samimi gelince sormak istedim sadece..
Siz nerden buluyorsunuz bu kadar sevişecek adamı ya? 🙄😁 yani hani buldunuz nasıl güveniyorsunuz? Hadi güvendiniz nasıl bağlanmıyorsunuz? Duygusal olarak bir şey hissedip hissetmemek önemli mi? Umarım sizi ya da bu şekilde yaşayanları rencide edecek bir şey yazmamışım dikkat ettim ama🙄 yakın çevremde de yok birileri böyle o yüzden sormak istedim sadece

Sizi hak etmeyen insanlardan uzaklaşacak kadar saygı duyun kendinize, dediklerini boşverin yaptıklarına bakın.
İlk zamanlar kafa karısıklığı olur; öyle miydi böyle miydi dersiniz ama içten içe karşı tarafı haklı çıkarmaya çalışmayın.
Lütfen kendinize saygınız olsun, siz kendinize saygı duymazsanız kimse size duymaz.

Hiç bırakmayacak gibiydi. Ama benim aptallığım.
bak güzel kardeşim
bırakırsa ekime bırakmazsa ...me kadar yani...
neden kararı ona bırakıyorsunuz yahu?

bu adam evleniriz tabi tabi çok seviyorum zaten demese e siz de salak değilsiniz herhalde o kadar da değildir dimi? bunları mecbur diyecek...ya da bu kadar kötü niyetli olmadan şu bile olabilir: sizi iyi bir aday olarak görmüştür başta gaza gelerek evlilik filan lafı etmiştir, o da muhafazakar çevre insnıdır bildiği tek ilişki türü budur o zaman için...ama sonra gözü açılmıştır aklı karışmış ya da fikri değişmiştir....bu da biraz iyimser olmakla birlikte bir ihtimal. ama neyse ne...ilişki beklentinizi karşılaıyorsa ayrılırsınız. bunun normali budur.

ayrıca
siz yapım bu çevrem bu diyorsunuz eee caiz mi o zaman elin adamıyla senelerce konuşmak görüşmek?

Ağzı olan herkes her şeyi söyler. Söz senet oldu da bizim mi haberimiz yok? :deli:
İnsanlar evet deyip imza atıyorlar, sonra da boşanıyorlar. Sizinse ilişkiniz bitmiş.
Birden fazla kez ayrılıp barışınca kabul eden de sizsiniz ama. Evlenecek adam sizden iki üç kere ayrılır mıydı?

bak güzel kardeşim
bırakırsa ekime bırakmazsa ...me kadar yani...
neden kararı ona bırakıyorsunuz yahu?

bu adam evleniriz tabi tabi çok seviyorum zaten demese e siz de salak değilsiniz herhalde o kadar da değildir dimi? bunları mecbur diyecek...ya da bu kadar kötü niyetli olmadan şu bile olabilir: sizi iyi bir aday olarak görmüştür başta gaza gelerek evlilik filan lafı etmiştir, o da muhafazakar çevre insnıdır bildiği tek ilişki türü budur o zaman için...ama sonra gözü açılmıştır aklı karışmış ya da fikri değişmiştir....bu da biraz iyimser olmakla birlikte bir ihtimal. ama neyse ne...ilişki beklentinizi karşılaıyorsa ayrılırsınız. bunun normali budur.

ayrıca
siz yapım bu çevrem bu diyorsunuz eee caiz mi o zaman elin adamıyla senelerce konuşmak görüşmek?
Konu bakire olmasam kimse beni almaz değil ki. Ayrıca keşke böyle olmasaydım da diyorum. Yada muhafazkarlıktan da değil. Bunun için yanımda kalmasın zaten. Bu artık bir tercih. Size izahını yapmak isterim ama açıklayamam.

Gerçekten ben de yaşınıza takıldım 29 yaşında biri bu lafların klasik erkek lafları olduğunu bilip bir kulağından girip bir kulağından çıkması lazım siz oturup bir de sensiz yaşayamam lafına inanıp neden o zaman böyle dedi derdindesiniz sensiz . Bu tarz arabesk laflara en son ergenlikte kanıyoduk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X