Teyzemle küsüz aile meseleleri akıl verir misiniz herkes birbirine girdi

Bence teyzeniz farkında ama huyu böyle.Ortalığı karıştırmayı seviyor.Siz önceden uzakta yaşadığınız için teyzenizi tanımamışsınız.Şimdi barışırsanız iki gün sonra yine kaos yaratacak.Zaten amacı tekrar aile içine girip yeni malzemeler toplamak.Merak içindedir o şimdi.Bazı insanlar böyle ve değişmez.
Merak içindedir eminim geliyor kulağıma ama çağırıp da insan sorar neye küstünüz neden konuşmuyorsuz der değil mi demiyor ben aptal gibi üzülüyorum

hatasını anlasaydı helallik ister dedikodunu yaptım sen benim kızım hükmündesin derdi. Ölüm var evet hepimiz öleceğiz ama bu hayatın sonu var diye yapıp yapıp aaa ölüm var mı demeliyiz. Ölüm bilinci olan zaten böyle davranmaz
Evet inşallah bir gün anlar hatasını

Merak içindedir eminim geliyor kulağıma ama çağırıp da insan sorar neye küstünüz neden konuşmuyorsuz der değil mi demiyor ben aptal gibi üzülüyorum
Suçlu.Bilmiyor mu yaptıklarını?Yeni malzeme vermek istiyorsanız barışın.Hayır böyle teyze hepinizin kuyusunu kazar.Kocası hasta iken peşine düştüğü konulara bakın.

Sosyal becerileriniz sıfır heralde.
Hesapta kadına ve ailesine yuk olmamak için sabahın köründe çıkıp akşam yemek saatinden sonra dönüyormuşsunuz. Sizce bu evi otel gibi kullanmak değil mi?
Bunu kime yapsanız herkes size gıcık olur zaten.
Buradan bakınca sevgilisiyle rahat rahat gezebilmek için o şehre gelmiş, başkalarıyla gezip tozup s.çmaya , yıkanmaya ölüm dosegindeki kocasıyla yaşayan teyzeye gelen biri gibi görünüyor.
O yüzden tabii ki dedikodu yapması hoş değil ama bence bu konudaki en haksız kişi teyzen değil, üzgünüm.

Size hak veren insanlar en stresli zamanında ve evde ölüm doseginde hasta varken uzun süreli evinde konaklayan, ama kahvaltı yapmayan, akşam yemeğinde yaptıginizi yemeyen, evinizi otel gibi kullanan insana tahammül ettiğinizi düşünsün, öyle yazsın bence

Evet inşallah bir gün anlar hatasını
eğer affederseniz 2. bir krizi eşinizin ailesi kaldıramayabilir ve sizinle araları açılabilir. Bunu göz önünde bulundurun. Eş ailesiyle arası bozulanın evlilik huzuru otomatik etkileniyor biliyorsunuz.

Hesapta kadına ve ailesine yuk olmamak için sabahın köründe çıkıp akşam yemek saatinden sonra dönüyormuşsunuz. Sizce bu evi otel gibi kullanmak değil mi?
Buradan bakınca sevgilisiyle rahat rahat gezebilmek için o şehre gelmiş, başkalarıyla gezip tozup s.çmaya , yıkanmaya ölüm dosegindeki kocasıyla yaşayan teyzeye gelen biri gibi görünüyor.
O yüzden tabii ki dedikodu yapması hoş değil ama bence bu konudaki en haksız kişi teyzen değil, üzgünüm
Konu sahibinin annesine yeğeni hakkında bizle ilgilenmedi, eve geç geliyor kırgınım diye alttan nazire edebilirdi ama. Normali budur değil mi? Kadın bildiğin dedikoducu ağızlı. Kaldı ki eşi ölüm döşeğindeki insanın gözü kim gelmiş kim çıkmış kim ne giymiş göremez.

O yüzden tabii ki dedikodu yapması hoş değil ama bence bu konudaki en haksız kişi teyzen değil, üzgünüm.
Size hak veren insanlar en stresli zamanında ve evde hasta varken uzun süreli evinde konaklayan, ama kahvaltı yapmayan, akşam yemeğinde yaptıginizi yemeyen, evinizi otel gibi kullanan insana tahammül ettiğinizi düşünün
Benim bir arkadaşım da böyleydi.Onun babası evlenmişti.Sabah gidip akşam gelirdi.Evde yemek yemezdi.Yük olmak istemezdi.Onu anlıyorum mesela.

Konu sahibinin annesine yeğeni hakkında bizle ilgilenmedi, eve geç geliyor kırgınım diye alttan nazire edebilirdi ama. Normali budur değil mi? Kadın bildiğin dedikoducu ağızlı. Kaldı ki eşi ölüm döşeğindeki insanın gözü kim gelmiş kim çıkmış kim ne giymiş göremez.
Kadın zaten dedikoducu. Belli ki çok iyi biri değil.
Ama Allah aşkına düşün lütfen.
Senin kocan hasta, onunla uğraşıyorsun. Streslisin.
Evine bir yakın akraba geliyor. Otel gibi kullanıyor.
Ne kahvaltıda oturuyor, ne akşam yaptığın yemeği yiyor. Ne doğru dürüst yüzünü görüyorsun. tüm gün nişanlısıyla. Senle yapmadığı kahvaltıyı nişanlısinin ailesiyle yapıyor.
Sen sinir olmaz misin?
Bir de bir ay değil iki ay değil
Ben pandemide üç gün misafirliğe gideyim öz ablamın gözüne batar dördüncü gün evinde istemez.
Konu sahibi otel gibi kullanmış resmen insanları.
Gerçekten böyle biri evinde kalsa rahatsız olmaz misin?
Ben on gün evden kahvaltıdan önce çıkıp akşam yemeğinden sonra gideyim öz ailemle aram bozulur, kaldı ki emanet kiz

Merhaba ben teyzemin komşusunun oğlu ile evliyim. onlara gittiğimde tanışmıştık aşık olduk çok sonradan anlattık onlara. Ailem ankarada yaşıyor. Teyzemler samsunda. Nişanlanıp samsuna taşındım.Orada yaşamak için ev dizmeye geldim İşe girdim.Öğretmenim.Bu süreçte teyzemde kaldım. Aslında hiç istemiyordum ama covid vardı yurtlar kapandı felan ailem ısrar etti. Teyzemin eşi kanser hastası. Son günlerini geçirdi vefat etti ben oradayken. Ben o evde misafir ağırlanmaz diye evde durmamaya çalıştım. Sabah kahvaltı bile yapmadan evden çıkıyordum eşim o sıralar nişanlımdı. Kayınvalidem onun aracılığıyla bana hergün kahvaltı hazırlıyordu yolluyordu. Akşam da onlara gidiyordum direk yemek yemeğe . Teyzemlere öyle geçiyordum.benim bazı yemeklere alerjim var çünkü özel besleniyorum. Teyzemlerde hazırlayıp rahatsız etmek istemedim kimseyi mutfak salona açılıyor çünkü evde hasta vardı sesten rahatsız olmasın. Sigarayı da çıkıp dışarda içiyordum.Tek izin günümde de ev işlerne yardım ediyordum.Sonra bir gün kendi evime çıktım ve öğrendim ki bu süreçte hep arkamdan dedikodumu yapmış. Hepsi sigara içmelerine rağmen çoluk çocuk yani sadece ben içiyormuşum diye ananeme anlatmış Ben nişanlımla evimizde başbaşa kalıyormuşum gitmiş görümcemle kayınvalideme de benm hakkımda evi otel gibi kullanıyor çok değişti felan demiş. Anneme de açık saçık giyiniyor demiş ya neler duydum neler nişanlım bunları öğrenince ona selam vermedi bi gün arabadan el salladı sadece diye gidip ailesine onu şikayet etmiş düğün üzeri eşim ailesiyle küstü.Birkaç ay sonra barıştılar Derken biz evlendik 3 yıldır küsüz ve dedikodumu yaptığı herkes onla küs. Ama anneme benim kocam öldü anlayış göstermediniz diyor beni idare edemediniz diyor. Bizden kocamla gidip ona küstük diye özür bekliyormuş. Bu iş nasıl çözülür hanımlar üç günlük dünya ben küs kalmak istemiyorum artık

Hem büyüğünüz hem acısı var hem de bazı konularda sizin de hatalarınız var bence iyi niyetlice olsalar da. Evde kahvaltı ve akşam yemeği yapmadığınızı okurken bile içimden geçirdim kesin otel gibi kullanıyor evi demişlerdir diye. Siz iyi niyetli davrandığınızı düşünmüşsünüz ama evdeki misafirin yüzünü hiçbir yemekte görmemek tuhaf olmuştur eminim karşı taraf için. Bence gidin gönlünü alın, kendi bakış açınızı da anlatın o sırada. 2 günlük dünya küs kalmaya gerek yok. Düşününce eşinizle şuan mutlu bir yuvanız varsa ona bile vesile olmuş kadın sizi evinde ağırlayarak ilk etapta.

Ne kahvaltıda oturuyor, ne akşam yaptığın yemeği yiyor. Ne doğru dürüst yüzünü görüyorsun. tüm gün nişanlısıyla. Senle yapmadığı kahvaltıyı nişanlısinin ailesiyle yapıyor.
Sen sinir olmaz misin?
Ben pandemide üç gün misafirliğe gideyim öz ablamın gözüne batar dördüncü gün evinde istemez.
Ben on gün evden kahvaltıdan önce çıkıp akşam yemeğinden sonra gideyim öz ailemle aram bozulur, kaldı ki emanet kiz
Söyledikleriniz de hakkınız var ama dediğim şu; teyzesi konu sahibinin annesini karşısına alıp böyle böyle böyle diyebilirdi eğer bu şekilde yaklaşsa belki konu sahibinin annesi kızına çeki düzen vermek için olaya el atıp konuşacak konu sahibi belki özür dileyecek aileler birbirine girmeyecekti. Kadın kötü niyetli. Olan olmuş . böyle bir kadına tekrar yaklaşmak bence lades demek olur.

Hem büyüğünüz hem acısı var hem de bazı konularda sizin de hatalarınız var bence iyi niyetlice olsalar da. Evde kahvaltı ve akşam yemeği yapmadığınızı okurken bile içimden geçirdim kesin otel gibi kullanıyor evi demişlerdir diye. Siz iyi niyetli davrandığınızı düşünmüşsünüz ama evdeki misafirin yüzünü hiçbir yemekte görmemek tuhaf olmuştur eminim karşı taraf için. Bence gidin gönlünü alın, kendi bakış açınızı da anlatın o sırada. 2 günlük dünya küs kalmaya gerek yok. Düşününce eşinizle şuan mutlu bir yuvanız varsa ona bile vesile olmuş kadın sizi evinde ağırlayarak ilk etapta.
Ben konuyu anlatırken okuyunca,ölümlü dünya nasıl barışırım,barışmalı mıyım diye algıladım ama sonra kendisine özür beklediğini farkettim,yazılanlara verdiği cevaplardan.

Benim bir arkadaşım da böyleydi.Onun babası evlenmişti.Sabah gidip akşam gelirdi.Evde yemek yemezdi.Yük olmak istemezdi.Onu anlıyorum mesela.
Ama kizin babasının evinde bir yeri vardır. Belki "otel tutacagim, arkadaşımla yaşayacağım" dese ilk babası karşı çıkar.
Konu sahibinin o evde bir yatağı bile yok, fazlalik olarak gitmiş.
Ben üzüldüm şahsen teyzeye. Dedikodu falan yapmasi tabii ki kötü kalbini gösterir ama elin kızına bir sene hancilik yapmış, bir kuruş para almamış, çamaşırını yıkamış, nerede kaldı stresini yaşamış. Şimdi de kötü olmuş 😅😅
Zaten hep böyle olur. Birine çok fazla fedakarlık yaparsan bir bakarsin günün sonunda düşman sen olursun.
Bu dedikoduyu yapmasa "eve girdiğin yok" kavgası cikarsa yine bir şekilde haksız olurdu bence. Bu işler boyledir

Sen sinir olmaz misin?
Ben hiç o yönden düşünmemiştim.Yük olmak istememesini de anlıyorum.Hataları varsa da konu sahibinin teyzenin bu kadar ortalığı karıştırmasını anlayamıyorum.Keşke yüzüne söyleseydi.Kızım nerelerdesin?Akşam gel beraber yemek yiyelim diye de yaklaşabilirdi.Görmüş geçirmiş kadın.

Ben hiç o yönden düşünmemiştim.Yük olmak istememesini de anlıyorum.Hataları varsa da konu sahibinin teyzenin bu kadar ortalığı karıştırmasını anlayamıyorum.Keşke yüzüne söyleseydi.Kızım nerelerdesin?Akşam gel beraber yemek yiyelim diye de yaklaşabilirdi.Görmüş geçirmiş kadın.

Bir de pandemi zamanı kaldım diyor. Pandemi zamanı evde yaşlı, hasta varken her gün dışarda dolaşmak mantıklı bir şey mi?
Evinde yaşlı,hasta olan Bir sürü insan sosyal hayatını sıfırlardi "eve hastalık getirmeyeyim" diye.
böyle bir dönemde , evde bağışıklığı düşük ölüm doseginde hasta varken hem evi otel gibi kullanip bir de her gün gezmeye tozmaya sabah çıkıp akşam gelen yeğen normal mi yani?
iyi enişte COVID olmamış, kesin konu sahibinden bilirlerdi.

Sen sinir olmaz misin?
Ben de onu anlamadım.

Eniştenin önce hastalığı sonra vefatı sırasında belki teyzenin yeğeniyle dertleşmeye ya da bir kahve içmeye ihtiyacı vardı.

Ama yalnız kalmış…

Teyzenin dedikodusu hiç doğru değil ama madem evinde kalıyordunuz bence psikolojik destek göstermeliydiniz.

Belki kadın bu cümleleri kuracak ruh halinde bile değildi.

Pandemi zamanı evde yaşlı, hasta varken her gün dışarda dolaşmak mantıklı bir şey mi?

Bir de pandemi zamanı kaldım diyor. Pandemi zamanı evde yaşlı, hasta varken her gün dışarda dolaşmak mantıklı bir şey mi?
İşte ben o kısmı anlamadım.Ben sağlık personeli olduğum halde işe çok zor gidiyordum.5-6 çevirme oluyordu.

Evi otel gibi kullandığınız kısmını haksız bulamadım ben. Belkide sizden manevi destek bekliyordu o süreçte, sadece manevi değil fiziksel olarakta bekliyordu.

Size hak veren insanlar en stresli zamanında ve evde ölüm doseginde hasta varken uzun süreli evinde konaklayan, ama kahvaltı yapmayan, akşam yemeğinde yaptıginizi yemeyen, evinizi otel gibi kullanan insana tahammül ettiğinizi düşünsün, öyle yazsın bence
👏
Aynen ben de böyle düşünüyorum.

X