Theta Healing Uygulamaları.

amurashaya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2013
163
228
Merhaba arkadaşlar,
Yeni sayılabilecek bir uygulama olmasına rağmen beklenmedik bir şekilde ilgi çeken bir uygulama. Daha uygun bir yer bulamadım konu açmak için. Theta Healing Amerikalı Vianna Stibal tarafından bulunmuş bir yöntem. Theta Healing ile çalışmaya başladıktan sonra ilk başta komik ötesi bulduğum bazı şeylerin aslında gerçek olduğunu şaşırarak gördüm. Siz de zaman zaman aslında çevrenizde olan kişilerin istemediğiniz davranışlarına maruz kaldığınızı, aslında o kişilerin başka insanlara farklı davranabildiklerini görmüşsünüzdür sanırım. Annemiz, babamız, ailenin diğer fertlerine bile farklı davranabiliyor. İlginç bir şekilde birisiyle on sene çıkmış birisi ondan ayrılınca bir sene içinde evlilik kararı alıp başka birisiyle evlenebiliyor. Hiç tanımadığımız birisini daha ilk bakışta sevip sevmeyeceğimize karar verebiliyoruz. Patronumuz arkadaşımıza takdir dolu yaklaşırken ne yaparsak yapalım en ufak olumlu bir söz duyamadığımız zamanlarımız oluyor. Her türlü fedakarlığı yaptığımız insanlar bizim yarımız kadar çaba göstermeyen başka insanlara bizden daha fazla değer verebiliyor. Sizce bu nasıl oluyor?
Sorunun yanıtı bilinçaltımızda. Bu konu son yıllarda çok popüler. Birçok araştırma yapıldı. Hala araştırılıyor. Çok fazla yöntem var. Theta Healing bunlardan yalnızca birisi. Yöntemin özü, bugüne kadar yaşadığımız herşeyi çocukluk döneminde 0-6 yaş arasında oluşturduğumuz bilinçaltı kayıtlar ve onlara bağladığımız kazanımlarımız ile kendimizin oluşturduğu düşüncesidir. Öyle ki bu kazanımlarımızdan vazgeçemediğimiz için bilinçaltı bizim sürekli bu kazanımları elde edeceğimiz olumsuz durumları karşımıza çıkarır.

Hemen örneklendirelim. Abiniz veya ablanız anneniz tarafından çok seviliyor. Siz de onun kadar sevilmek istiyor ve ona yaklaşmak istiyorsunuz. Ama o sizi kendisine yaklaştırmadığı gibi size şiddet uyguluyor. Sonra anneniz devreye girip sizden özür diletiyor. Bilinçaltı kaydı destek almak için şiddet görmeliyim. Bilinçaltı aslında çok basit çalışır. Onun için iyi kötü, mantıklı mantıksız yoktur. O sadece sizin istediğiniz şeyleri gerçekleştirir. Bu bilgiden sonra sanırım tahmin ettiniz. Bütün hayatınız boyunca destek görmek için sözlü ya da fiziksel şiddeti hayatınıza çekersiniz.

Theta Healing yönteminin en çarpıcı yönü, bu kök inanç ve kazanımı bulduktan sonra çok kolay ve çabuk değiştirilerek yerine doğru kaydın konulabilmesidir. Dolayısıyla, aslında istediğiniz herşey anda olur.

Herşey mümkün ve kolay.

Bu konudaki sorularınızı yanıtlayabilirim.
Sevgiyle kalın.

Sevmenin, sevilmenin, değerli olmanın, nasıl bir his olduğunu,buna layık olduğunuzu, hakettiğinizi ,izinli olduğunuzu, bunları hissetmenin kolay, mümkün ve güvenli olduğunu bilmek,anlamak istermisiniz?
Yaradanın koşulsuz sevgisini ruhunuzda,tüm hücrelerinizde,tüm beden ve katmanlarınızda iliklerinize kadar hissetmenin,kendinizi koşulsuz sevgiye teslim etmenin,hayatınızı,bedeninizi bu sevgiyle şifalandırmanın nasıl bir his olduğunu bilmek istermisiniz?
"EVET"dediğinizde Thetahealing ile bu hisler bilinçaltınıza yüklenecek.

Bu Theta Healing çalışması kapsamında his yüklemeleri. Bu hislerin bilinçaltına yüklenmesini isterseniz evet demeniz yeterli. Eğer bu hislere ilişkin olumsuz kök inancınız yoksa sürekli etkisini hisseder, değerli ve sevgi dolu yaşarsınız, kök kaydınız varsa etkisi yine olur ama geçici olur.

Daha önceki Theta Healing konularını yeni gördüm. Theta Healing'in faydalı olmadığını söyleyenler var. Çok etkili bir uygulamadır. Eğer faydası olmadıysa kök inanç bulunamamıştır. Daha önce uygulama almış ve faydası olmadığını düşünen bazı arkadaşlara ücretsiz uygulama yapmak isterim.

Kilo veremeyen ya da çok zor kilo verenlerin bilinçaltında;
güçlü olmak için kilolu olmalıyım,
hasta olmamak için kilolu olmalıyım,
tacize uğramamak için kilolu olmalıyım,
aciz olmamak için kilolu olmalıyım,
kendimi tehlikelerden korumak için kilolu olmalıyım,
güvende olmak için kilolu olmalıyım,
güzel olmak için kilolu olmalıyım (malum bir dirhem et bin ayıp örter diye atasözümüz var, bu atalardan gelen inanç, çoğumuzda mevcut)
Kilo vermek zordur,
Metabolizmam yavaşladı, kilo vermem imkansız,
orta yaş üstü mutlaka kilo alır,
Genetik olduğundan kilolu olmak zorundayım,
Kilo vermek için mucizeye ihtiyacım var,
Ekmeksiz doymam imkansız,
Su içsem bile yarıyor, kilo almam kaçınılmaz,
gibi inançlar çıktı. Bu inançlar varken kilo vermek güç olduğu gibi verilmesi halinde bile geri alınıyor. Bunların hangileri sizde var. Kas testi ile tespit edin. Ve yöntemin hiç önemi yok hangisi size uygunsa onunla temizleyin. İdeal kiloya ulaşmak hiç zor değil, kolaylıkla mümkün.

En büyük sorunlarımızın temel kaynağı değersizlik duygusu. Çoğumuzda var. Değerli hissetmek herkesten hakettiğimiz değeri görmeyi sağlar.
Değerli olmanın nasıl bir his olduğunu,
Değerli olmanın yaradan tanımı ve bakış açısını,
Değerli olmanın kolay mümkün ve güvenli olduğunu,
Ne zaman nasıl güvenli olacağınızı,
Günlük hayatınızı değerli hissederek nasıl yaşayacağınızı bilmek ister misiniz?

Bu aralar hayatimda biraz farkındalık yaşıyorum. Fark ettigim noktalar hayatimda surekli magdur rolünü oynuyorum sanki. Kendimi degersiz ve asagilik goruyorum. Ama bi yandan da bunu kabul etmiyorum .
Bunun farkina vardim. Sürekli kendimi eziyorum ve duygusal istismar uyguluyorum kendime resmen. Bu durumdan kurtulmak için ve kendimi degerli hissetmek icin ne yapmalıyım amurashaya amurashaya

Bu aralar hayatimda biraz farkındalık yaşıyorum. Fark ettigim noktalar hayatimda surekli magdur rolünü oynuyorum sanki. Kendimi degersiz ve asagilik goruyorum. Ama bi yandan da bunu kabul etmiyorum .
Bunun farkina vardim. Sürekli kendimi eziyorum ve duygusal istismar uyguluyorum kendime resmen. Bu durumdan kurtulmak için ve kendimi degerli hissetmek icin ne yapmalıyım amurashaya amurashaya

Bilinçaltı hayatınıza 0-6 yaş grubunda yaşadığınız olaylardan kaynaklanan oluşturduğunuz kayıtlarla inandığı şeyleri çeker. Olumlu, olumsuz, mantıklı, mantıksız bilmez. Sizin bilinç düzeyinde olumsuz algıladığınız bütün sonuçlar bilinçaltında aslında olumlu bir kazanca bağlanmıştır. Bu nedenle o olumsuz düşünce ve olumlu kazanç bulunmadan ve tabi ki değiştirilmeden sürekli bu durumları yaşarsınız. Bu inanç ve kazançlar herkeste farklılık gösterir. Tamamen kişiseldir. Genellenemez. Değerle ilgili fırsat buldukça his yüklemeleri yapacağım. Bunlara evet derseniz geçici iyilik durumu olur. ama tekrar döner bunlar.

Değersizlikle ilgili ilk yaşadığınız olayı hatırlamaya çalışın. Ne kadar eskiye gidebilirseniz.
Kas testi yapmayı biliyor musunuz? Bununla ilgili videolar var. Lütfen izleyin.

Öncelikle kendinize,
Yaşadığım kötü şeyler için kendimi suçluyorum.
Kendime acıyorum.
Yaşamımdaki durumlar karşısında çaresiz hissediyorum.
Çoğu zaman ailem, eşim vb. mağdur edilen kişiyim.
Cümlelerini kas testi yapın.

Boyu uzayamayan ya da çok zor uzayan çocukların bilinçaltında hangi inançlar var? oğlum için soruyorum da cevaplarsanız çok sevinirim amurashaya amurashaya

İnançlar büyüme sürecinde yaşananlarla ilgili oluşuyor. O yüzden aslında genellenmesi çok sağlıklı değil. Kök inanç tespiti ancak birebir görüşmede yapılabilir. Ancak, toplumsal kayıtlarımız var. Bunlar hepimizde aynı, genetik kayıtlarımız aile bireylerinde aynı değilse bile benzer bunlar belki ortak payda belirlenerek çıkarımlar yapılabilir. Kaç yaşında bilmiyorum. Ama ona çocukluğunda kısa kalacağı söylendi mi? Ona bakın.

Ailede herkes kısa, bizim yapımız böyle uzayamam.
Aileme benzemek için kısa kalmalıyım.
Çok sevdiği birisine benzemek için kısa kalmalıyım.
Kısa boylular iyi insanlardır.
Kısa boylular adil insanlardır.
Kısa boylular sevilir.
Kısa boylu insanların sözü dinlenir.
Kısa boylu insanlar değerlidir olabilir.

Değersiz hissedenler bilinçaltında değerli olmaya ilişkin olumsuz kaydınız var. Neden değersiz hissediyorsunuz? Size kim ne zaman değersizlik yaşattı? Değerli olmanın size ne zararı olur? Neden korkuyorsunuz?
Buna ilişkin toplumsal kayıtlarımız var. Kendini değerli hissedersen burnun büyür, kibirli olursun gibi. İlk aklınıza gelen yanıtı yazın.
Değerli olursanız, kendinizi değerli hissederseniz en kötü ne olur?

D
Bilinçaltı hayatınıza 0-6 yaş grubunda yaşadığınız olaylardan kaynaklanan oluşturduğunuz kayıtlarla inandığı şeyleri çeker. Olumlu, olumsuz, mantıklı, mantıksız bilmez. Sizin bilinç düzeyinde olumsuz algıladığınız bütün sonuçlar bilinçaltında aslında olumlu bir kazanca bağlanmıştır. Bu nedenle o olumsuz düşünce ve olumlu kazanç bulunmadan ve tabi ki değiştirilmeden sürekli bu durumları yaşarsınız. Bu inanç ve kazançlar herkeste farklılık gösterir. Tamamen kişiseldir. Genellenemez. Değerle ilgili fırsat buldukça his yüklemeleri yapacağım. Bunlara evet derseniz geçici iyilik durumu olur. ama tekrar döner bunlar.

Değersizlikle ilgili ilk yaşadığınız olayı hatırlamaya çalışın. Ne kadar eskiye gidebilirseniz.
Kas testi yapmayı biliyor musunuz? Bununla ilgili videolar var. Lütfen izleyin.

Öncelikle kendinize,
Yaşadığım kötü şeyler için kendimi suçluyorum.
Kendime acıyorum.
Yaşamımdaki durumlar karşısında çaresiz hissediyorum.
Çoğu zaman ailem, eşim vb. mağdur edilen kişiyim.
Cümlelerini kas testi yapın.
Degersizlikle ilgili ilk yasadigim olayi hatirlamaya çalışmıştım aslindan boyle videolari izlemistim ama cok inanmadigim icin uzerine gitmemistim. Bir yildir inancimda degisimler oldu ve suan inaniyorum ve yapicam. Ama ilk yasadigim olayi hatirlamamam cok zor. Kesin ailevi bi olaydir . :KK43:

Öncelikle "zor" kelimesini sözlüğümüzden çıkaralım lütfen. Herkes hatırlıyor. Siz de hatırlarsınız. Kaldı ki asıl önemli olan her olumsuz inanç bilinçaltında bir kazanca bağlanmıştır. Bu kaydı bulmak ve değiştirmek gerek. Nasıl mı? Hemen örneklendireyim. Hiç kimse hasta olmak istemez. Bilinç düzeyinde hastalığın olumsuz etkilerini biliriz. Ama bilinçaltı 0-6 yaş kayıtlarını temel aldığından, sağlıklıyken belki sürekli azarlanan, eleştirilen, cezalandırıldığımız durumları hatırlarken hasta olduğumuzda gördüğümüz ilgiyi, sevgiyi, şefkati kayda almış olabilir. Bu durumda siz, ilgi, şefkat ve/veya sevgi görmek için hastalanmalısınız bilinçaltınıza göre. Bu kazanç herkes için farklılık gösterir. Bu yüzden kişisel çalışmak gerekir.

Öncelikle "zor" kelimesini sözlüğümüzden çıkaralım lütfen. Herkes hatırlıyor. Siz de hatırlarsınız. Kaldı ki asıl önemli olan her olumsuz inanç bilinçaltında bir kazanca bağlanmıştır. Bu kaydı bulmak ve değiştirmek gerek. Nasıl mı? Hemen örneklendireyim. Hiç kimse hasta olmak istemez. Bilinç düzeyinde hastalığın olumsuz etkilerini biliriz. Ama bilinçaltı 0-6 yaş kayıtlarını temel aldığından, sağlıklıyken belki sürekli azarlanan, eleştirilen, cezalandırıldığımız durumları hatırlarken hasta olduğumuzda gördüğümüz ilgiyi, sevgiyi, şefkati kayda almış olabilir. Bu durumda siz, ilgi, şefkat ve/veya sevgi görmek için hastalanmalısınız bilinçaltınıza göre. Bu kazanç herkes için farklılık gösterir. Bu yüzden kişisel çalışmak gerekir.
Daha doğrusu ben bi olaydan etkilendigimi dusunmuyorum oyle diyim. Bi cok sey var bencr. Babamin davranışları, annemle babamin iliskisi falan. Mesela suan hatirladigim birsey de ilkokulda bi arkadasum vardi ailesi sürekli okula gelirdi onunla iglilenirdi. Ogretmenler sürekli onu ovrrlerdi falan. Bende bi kiskanclik olusmustu hep ona rakip olmustum hicbir zaman kizla guzel bi srkadasligin olmadi. Bunu hatirliyorum şimdilik ama baska bi olay daha olabklir mi. Ailenin yetiştirme tarzi vs.

Daha doğrusu ben bi olaydan etkilendigimi dusunmuyorum oyle diyim. Bi cok sey var bencr. Babamin davranışları, annemle babamin iliskisi falan. Mesela suan hatirladigim birsey de ilkokulda bi arkadasum vardi ailesi sürekli okula gelirdi onunla iglilenirdi. Ogretmenler sürekli onu ovrrlerdi falan. Bende bi kiskanclik olusmustu hep ona rakip olmustum hicbir zaman kizla guzel bi srkadasligin olmadi. Bunu hatirliyorum şimdilik ama baska bi olay daha olabklir mi. Ailenin yetiştirme tarzi vs.

Aslında yaşananlar bir bütün. Hayatınız boyunca etkileşim içerisinde bulunduğunuz herşey bir kayıt oluşturur. Televizyon seyrederken kimsenin dikkatini çekmeyen birşey sizin ömür boyu taşıyacağınız bir kayda dönüşebilir. Aynı ailede yetiştiğimiz halde kardeşlerimizden ve anne babalarımızdan farklıyız. Bunun sebebi o kadar çok etken var ki. Mesela, kardeşinizle aynı olaya tanık olursunuz. O hiç önemli olmadığını düşünür. Siz günlerce etkisinden kurtulamazsınız. Bunun sebebi, herkesin bilinçaltı kayıtları. Bir konuyla ilgili çalışırken yüzlerce kök inanç çıkabilir. Hepsini temizleyebilirsiniz. Ama bunları besleyen ve temelini oluşturan, algınızı yönlendiren bir tane temel kök inanç vardır. Onu değiştiremezseniz diğerlerinin değişmesinin fazla bir anlamı olmaz. Döner geri. İlk oluşan kök inanç ve kazanç bu yüzden önemli. Onu değiştirin diğerleri kendiliğinden değişir.

Kilo konusu hepimiz için çok önemli. Yaz geliyor. Theta healing yöntemiyle zayıflamaya yardımcı his yüklemelerine buyrun.
Vücudun ihtiyacı olmayan, hizmet etmeyen fazla beyaz yağların kahverengi yağ hücrelerine dönüştürülmesi, vücuttan parçalanarak ter ve idrar yoluyla atılmasının nasıl bir his olduğunu, buna izinli olduğunuzu , bunun kolay mümkün ve güvenli olduğunu, bunu hakettiğinizi, buna layık olduğunuzu bilmek istermisiniz?
"Evet" dediğinizde tüm bu hisler Theta Healing tekniği ile bilinçaltınıza yüklenecektir.

Bugün de sevgi hisleri yüklemesi yapalım:)
Yaşadığınız her an sevmenin, sevilmenin nasıl bir his olduğunu,buna layık olduğunuzu, hakettiğinizi,izinli olduğunuzu bilmek,anlamak istermisiniz?
Yaradanın koşulsuz sevgisini ruhunuzda,tüm hücrelerinizde,tüm hücrelerinizde iliklerinize kadar hissetmenin,kendinizi koşulsuz sevgiye teslim etmenin,hayatınızı,bedeninizi bu sevgiyle şifalandırmanın nasıl bir his olduğunu bilmek istermisiniz?
"EVET"dediğinizde Thetahealing ile bu hisler bilinçaltınıza yüklenecek.

Her insan yaşamını içinden geldiği gibi yaratır ve Yasar. Değerli hisseden insan bilinçli bir farkındalıkla ne istediğini gerçekten bilir ve bunu hayatının her alanında yasar. Canlıdır, enerjiktir, meraklıdır, yaratıcıdır. Sıradan bir seyi bile ilginç hale getirebilir. Şansını kendisi yaratır. Hangi yaşta olursa olsun gençtir, enerjiktir. Hem kendisinin hem diğer insanların yaşantısını cennete çevirir. Hayat doludur. İstediği geliri elde eder. İstediği isi keyifle yapar. Kendisi gibi değerli insanlarla iletisim halindedir. Siz değerli hissediyor musunuz? Hayatınızdaki bütün yaşadıklarınızın temelinde değerli olmak yatıyor. Eğer hayatınız istediğiniz gibi değilse değerli hissedip hissetmediginixi test edin.

Duygularının farkında olmayan ve davranışlarının sorumluluğunu almayan kişiler daha çok acı cekiyorlar. Siz duygularınızın farkında misiniz? Duygularınızın farkında olmanın ve davranışlarınızın sorumluluğunu almanın nasıl bir his olduğunu bilmek ister misiniz?

X