TIP dünyasında aşı tartışması

Zaten nerdeyse kimse bilmiyor. Ben de burda gormeseyddim bilmezdim. Gerci aldigim her ilaci internetten arastirip kullananlara bakiyorum ama temkinli olmak lazim her zaman.
öyle içeriğine bakmıyorumki bilgecim sadece ne için kullanılıyor ona bakıyorum dediğin gibi araştırmak lazım

Oyyy inanmiyorim yaa nasil fazladan ilac yaziyorlar?? Allah kimseyi hastaneye dusurmesin. Para icin meslek etigini nasil hice sayabiliyorlar aklim hayalim almiyor..
Tabi bu çok bilindik bir şey aslında, veya ben kimya okuduğum için biliyorum. İlaç mümessilleri var doktorlara gidip ilaç tanıtımı yapıyorlar. Bazı doktorlar rüşvet karşılığında anlaşma yapıyor. Bizzat abimin çalıştığı hastanedeki doktorlarda görmüş. Mesela mümessil diyor ki ...... Karşılığında bu ay şu ilaçtan 1000 tane reçeteye yaz. Doktor da gelen hastalara 2 ilaç yazması gerekirken 4-5 ilaç yazıyor.

Zaten nerdeyse kimse bilmiyor. Ben de burda gormeseyddim bilmezdim. Gerci aldigim her ilaci internetten arastirip kullananlara bakiyorum ama temkinli olmak lazim her zaman.
Bu yüzden doktorlara güvenmeyin, verilen ilaçları bi tanıdık doktor dostunuz varsa ona sorun mutlaka.

Kaç tane pedagog çocuk gelişimi uzmanına götürdüm

kimisi o tanıyı koydu kimisi yaşı daha çok küçük dedi

7 yaşından sonra kesin tanı konulabilirmiş

benimki 3 yaşına girmesine 3 ay kadar var küçük ama

öyle bir çocuk ki anlatmaya kelimeler yetmez illalah ettiriyor

insan 5 dk mı poposunun üzerine oturmaz büyüdükçe daha da artıyor sanki
Merhabalar okul psikolojik danismaniyim yazdiklariniz dikkatimi cekti bir cocuga hiperaktivite tanisi konulabilmesi icin yasinin en az 4 olmasi gerek ayrica bu tani sizin disinizda baska bir gozlemci tarafindanda genelde ogretmeni olur bu gozlemci en az 6 ay sureyle gozlemlenip ona gore pskytra yonlendirir ve taniyi koyarsiniz yani bu taniyi pedagog ki uzun zaman oldu pedagoji bolumleri kapandi cok uzun zamandir pedagog yetistirilmiyor psikolog vs.koymaz taniyi.benim size onerim cocugunuz henuz cok kucuk ki cocuklar 2.5 3.5 yas arasi oldukca hareketli olurlar onemli olan sizin henuz bu kucuk yasta ona hiperaktif etiketini yapistirmamaniz benim oglumda yasitlarindan cok cok hareketliydi 1dk.yerinde durmazdi ama oyun ounayacagimiz zaman dikkatini verirdi ve ogrenmesinde herhangi bir sıkıntı yoktu hareketliliginden dolayi hiperaktifmi diye soranlara hep sunu soyledim hiperaktivitenin bir hastalik oldugunu biliyorsunuz dimi dedigimde bir daha cesaret edip ayni seyi sormuyorlar bu nedenle henuz cok kucuk cocugunuz birakin biraz daha buyusun okul ortamina girsin yasi soyle en azindan net bir taninin konulabilmesi icin 5 6 olsun sizde su zamanlarinin biraz daha tadini cikartmaya calisin 4 yas sonrasinda da durtuselligi hareketliigi ki bu hareketlilik genelde kendisine zarar verebilecek davranislar icerir devam ederse o zaman uzmanlara basvurursunuz simdideb kendinizi yipratmayin saglicakla kalin

ben doktoruma "kendi çocuklarınıza hangisi yaptıysanız bizimkilere de onu yapın lütfen demiştim" doktorumuz da her aşıyı açıklaya açıklaya yaptı, hiç pişman değilim çok şükür.. özetle onun çocukları da oldu, bizimkiler de oldu..
Himm cok mantikli bir yontem bende asilar ile ilgili kar zarar oranlarina bakilir tabiiki yan etkileri vardir ama hepatit b verem zatire hekeki cicuk felci bu hastaliklardan nasil korunacak cocuk bana gore dr zararindan cok faydasi oldugunu dusunuyrm

Himm cok mantikli bir yontem bende asilar ile ilgili kar zarar oranlarina bakilir tabiiki yan etkileri vardir ama hepatit b verem zatire hekeki cicuk felci bu hastaliklardan nasil korunacak cocuk bana gore dr zararindan cok faydasi oldugunu dusunuyrm
Ama bahsettiğiniz hastalıklar yüzde10dan bile küçük bir ihtimal belki, bu ihtimaller yüzünden çocuğa yan etkisi olan ve güvenirlipi olmayan bir sürü aşı yapılıyor ve içeriği hakkında da bilgi verende yok nedense! Doktorlar bile bilmiyor.
Tabi böyle diyorum ama o ihtimalle yaşayamam yani aşılarını yaptırıcam sanırım :KK43: ama aşısız büyüyen bir sürü çocuk tanıyorum her yaşta sağlıklı

X