TIP dünyasında aşı tartışması

Ben Saglik konusunda en iyi ulkelerden birinde yasiyorum. Ozellikle cocuklara cok deger verilen bir ulke. Ve bu bahsi gecen asilari burda bizim cocuklarimizada yapiyorlar. Asinin icindeki maddeler aynimi bilmiyorum ama asilarin isimleri ayni.

Dava açılması ilginç geldi bana...beden bütünlügü denen bir kavram var. isteyen vurdurur istemeyen vurdurmaz.
zorunluluk olunca insan ister istemez altında bir art niyet arıyor.

Mesela hamile kadınlara bazı doktorlar günde bir kadeh şarap icebilirsin diyor. bununla ilgili de cok şaibe var. Hamileler sakın içmeyin.

Son düzenleme:
Aileye dava açılır çünkü bakanlık çocuk ilerde aşıyla önlenebilir hastaliklardan birine yakalanirsa devlet istatigine girer bu durum ve bu da bizim geri bir ülke olmamıza sebep olur.demek ki bu ülke geri kalmış diye düşünülür

Aileye dava açılır çünkü bakanlık çocuk ilerde aşıyla önlenebilir hastaliklardan birine yakalanirsa devlet istatigine girer bu durum ve bu da bizim geri bir ülke olmamıza sebep olur.demek ki bu ülke geri kalmış diye düşünülür

neden bilmem haberlerde yazmıyor ama tv deki haberlerde yargıtayda "ailenin zorunlu aşıları yaptırmak zorunda" olduğuna dair karar çıktığını söylediler..

işte bu da linki

http://t24.com.tr/haber/yargitay-ailenin-gecerli-gerekcesi-yoksa-cocuga-zorunlu-asi-yapilacak,300383

neden bilmem haberlerde yazmıyor ama tv deki haberlerde yargıtayda "ailenin zorunlu aşıları yaptırmak zorunda" olduğuna dair karar çıktığını söylediler..

işte bu da linki

http://t24.com.tr/haber/yargitay-ailenin-gecerli-gerekcesi-yoksa-cocuga-zorunlu-asi-yapilacak,300383
Bundan 3 sene önce aşı yaptırmayan bir anne vardı biz aileyle ayrı görüştük müdürlük geldi ayrı görüştü, baba istiyordu ama anne istemiyordu. Onun sebebi başkaydı bağlı olduğu bir hoca aşı yaptırmanın günah olduğunu söylemiş kadın kati suretle istemiyor.bakanlığın saçma sapan uygulamasıyla çocuğun her aşı zamanı kaç aşısı varsa benden ve doktordan aşının ücreti kadar kesinti yaptılar. Kadın hiçbir çocuğuna aşı yaptırmamıs.o zamanlar öyle bir yaptırım yoktu aile istemiyorsa birşey yapılazmadı ama bakanlık duruma el koydu çocuk sadece ailenin değil devletinde evladı anne baba hakkında yanlış karar veriyorsa devlet duruma el koyabiliyor artık

Bende yabancı ülkede geçen bir aşı olayını izlemiştim bu aşının yapılmaması durumda ergenlikte çoğu felç durumla karşı karşıya kalınıyormuş yani çocuğu aşı yapmırmadın bir şeyde olmadı durumlar yok tam da ergenlikte yakalanma durumlar olabiliyor sonra insan vicdan azabından çocuğa ya birşey olursa asıl o zaman ebeveyn ,,ölmek lster

Ben bütün aşılarını yaptirdim kızımın.
Hiç tereddüt etmeden,bir sürü hastalık var.
Rota asisini yaptirdim iki doz.
Bunu devlet karsilamiyor.
Yine hamileyim,oğlumunda tüm aşılarını yaptiracagim.

Banane ben kendi çocuğuma yaptırmayacağım demekle bitmiyor iş. Sen cocuguna o aşıyı yaptırmazsan ve cocugun o virüsü kaparsa, virüs kendini güçlendirecek mutasyon geçirebilecek ortam bulmuş oluyor. Bir sonraki aşamada o aşılara dirençli hale gelebilme ihtimali oluşuyor. Ve al sana yeni bir hastalık yeni bir virüs.
Birde yanlış hatırlamıyorsam ab de aşıların içindeki cıvanın azaltılmasıyla alakalı bir çalışma vardı. Belki bizde de başlar.

Banane ben kendi çocuğuma yaptırmayacağım demekle bitmiyor iş. Sen cocuguna o aşıyı yaptırmazsan ve cocugun o virüsü kaparsa, virüs kendini güçlendirecek mutasyon geçirebilecek ortam bulmuş oluyor. Bir sonraki aşamada o aşılara dirençli hale gelebilme ihtimali oluşuyor. Ve al sana yeni bir hastalık yeni bir virüs.
Birde yanlış hatırlamıyorsam ab de aşıların içindeki cıvanın azaltılmasıyla alakalı bir çalışma vardı. Belki bizde de başlar.
Kızamık kizamikcik kabakulak ve su çiçeği aşısı bir yaşında yapılıyor aşı yaptirmayan biri hastalığı gecirdiginde bu çocuğa bulastirirsa durum ne olur.oglum 1 yaşına gelmeden önce çok korkuyordum işten getiririm mikropu eve diye ama şimdi oğlum kendisi geliyor işe tahlilinide yaptırdım bağışık görünüyor hastalığı gecirmeyecek yani

Kızamık kizamikcik kabakulak ve su çiçeği aşısı bir yaşında yapılıyor aşı yaptirmayan biri hastalığı gecirdiginde bu çocuğa bulastirirsa durum ne olur.oglum 1 yaşına gelmeden önce çok korkuyordum işten getiririm mikropu eve diye ama şimdi oğlum kendisi geliyor işe tahlilinide yaptırdım bağışık görünüyor hastalığı gecirmeyecek yani

Tabiki yani bende kızamığa yakalandığımda aşılı oldugum için çok çok hafif atlatmıştım.
Yani insanlar çocuğunun vucudu tamamen savunmasızken cocuk felcine kızamığa yakalanmasını mı tercih ederler yoksa vucuduna cıva yuklenmesini mi? Ki bilinen bir zararı da kanıtlanmamış henüz sadece varsayım.

Ben de hep aşı yaptirmam diyorum. Çünkü maalesef savcinin dedigi seylere cok yerde rastladim. Ve butun cocuklar nerdeyse hiperaktif... Bilemiyorum cocugum olunca ne olacak ama istemiyorum..
Benim şuan kafam çok karıştı ya zaten aşı konusunda endişeliydim, ama aşı yaptırmazsam da en ufak bi Hastalığında çok korkarım :KK43: napcam ben doğuma da az kaldı

Doktoruma sorarım o hangi yönde yol gostrrirse onu secerim. Sonuçta o kadar sene eğitimini almışlar. Bu isin eğitimini almamis sağdan soldan duyduguyla evham yapmış bir savcının dedigine güvenerek hareket etmem.
Doktorların ilaçlar hakkında bilgisi yok ki, ilaçların eğitimini almıyorlar. Abim doktor da oradan biliyorum. Hangi ilaç firması ile anlaşmalılarsa o ilacı yazıyorlar reçeteye.
Hamilelikte kullanılan elevit isimli ilaç var, içinde domuz ürünü olduğunu duymuştum. Arayıp firmayı sordum kanul ettiler. Sonra çok yakınımız olan bi çocuk doktoruna sordum baya şaşırdı olurmu öyle şey diye.

Benim şuan kafam çok karıştı ya zaten aşı konusunda endişeliydim, ama aşı yaptırmazsam da en ufak bi Hastalığında çok korkarım :KK43: napcam ben doğuma da az kaldı

Ben sizi etkileyemem inanin. Rabbim hayirlisiyla evladinizi kucaginiza almayi nasip etsin insallah. Saglikli bir sekilde. Abiniz doktormus. O bile bilmiyorsa biz ne yapalim yani?
Evet o elevitin icinde domuz katkisi var ve onun gibi bir cok ilacta da var maalesef..

Ben sizi etkileyemem inanin. Rabbim hayirlisiyla evladinizi kucaginiza almayi nasip etsin insallah. Saglikli bir sekilde. Abiniz doktormus. O bile bilmiyorsa biz ne yapalim yani?
Evet o elevitin icinde domuz katkisi var ve onun gibi bir cok ilacta da var maalesef..
Işte o domuz katkısını çocuk doktoru bilmiyordu mesela, doktorlar sadece ilacın içindeki kendi işlerine yarayan maddeleri biliyorlar. Ama ek maddeler hakkında çok bilgileri yok. Eczacılar veya kimyagerler daha iyi biliyordur.
Ama ilaç konusunda doktorlara güvenmeyin çünkü sizin internetten araştırdığınız kadar biliyor onlarda, abim göreve ilk başladığında kitabı açıyordu, Hmm bu ilaçmış diyordu reçeteyi alıp reçeteye yazıyordu, tüm doktorların da ilk yılları böyledir. Daha sonra bi firma ile anlaşma yapıp o ilaçları yazıyorlar reçeteye, aynı ilacı farklı markalarla yapan pek çok firma var. Ve rüşvetle hastalara fazladan ilaç yazan çok fazla doktor varmış maalesef :KK43:

Işte o domuz katkısını çocuk doktoru bilmiyordu mesela, doktorlar sadece ilacın içindeki kendi işlerine yarayan maddeleri biliyorlar. Ama ek maddeler hakkında çok bilgileri yok. Eczacılar veya kimyagerler daha iyi biliyordur.
Ama ilaç konusunda doktorlara güvenmeyin çünkü sizin internetten araştırdığınız kadar biliyor onlarda, abim göreve ilk başladığında kitabı açıyordu, Hmm bu ilaçmış diyordu reçeteyi alıp reçeteye yazıyordu, tüm doktorların da ilk yılları böyledir. Daha sonra bi firma ile anlaşma yapıp o ilaçları yazıyorlar reçeteye, aynı ilacı farklı markalarla yapan pek çok firma var. Ve rüşvetle hastalara fazladan ilaç yazan çok fazla doktor varmış maalesef :KK43:

Oyyy inanmiyorim yaa nasil fazladan ilac yaziyorlar?? Allah kimseyi hastaneye dusurmesin. Para icin meslek etigini nasil hice sayabiliyorlar aklim hayalim almiyor..

elevit hamilelere veriliyordu dr banada vermişti

X