tırnak yeme

YENA

Her günüm mis gibi dünya kokan bir kavun dilimi
Pro Üye
20 Mart 2009
30.804
91.860
Merhaba..
Benim 11 yaşında kızım var 5. sınıf öğrencisi.Başarılı bir öğrenci.Sosyal bir çocuk..tiyatro grubunda.beş yıldır tiyatro yapıyor..

Ama..tırnak yiyordu şimdi onu bıraktı.tırnak kenarındaki derilerini koparıyor.bazen kanıyor yara bere içinde kalıyor..Bir süre bırakıyor,sonra tekrar başlıyor.Profesyonel yardımı kesinlikle red ediyor.Peki neden böyle yapıyorsun diyorum.Alışkanlık diyo..bende yapmak istemiyorum diyor ama elimde değil,diyor..
Onu incitmeden,Ne yapmam gerkiyor?

Size ikinci bir sorum,Malum kilolar..Özellikle ikinci gebeliğimden sonra,kilolarımın önlenemez artışı..Hormonal hiç bir sorunum yok.Benimki tamamen yeme bozukluğu..
Bu drumumda beni ciddi ciddi düşündürüyor..sürekli başlayıp bitirenlerdenim..Diyetten bahsediyorum..
Kendi kendime şunu diyorum..Öyle bir nedenim olmalıki düzenli beslenmem için ama bulamıyorum..
Örneğin ileri yaş anneyim.İkinci bebeğim için diyorum ama o bile beni terbiye etmiyor şu boğaz konusunda..

Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim..

selam canım kızını o ıstemesede bı şekılde doktora götur.........çunku evet dedığı gıbı alışkanlık hlıne gelıyo iyıce alışmadan kesersen bırakabılırsın yoksa bırakılmıyan çokk kotu bı alıkşkanlık yaaaa........ben kırk yaşındayım hala yerım.........tek başına olunca daha rahat yerım ........sıkıntı ve streslı gunlerde hıç farkında olmadan bıtırırım hepsını.acır ..kanar beklı ama nafıle soz geçmıyoo.........bır psıkologda demıştı çok zor geçen bı alışkanlın dıyeç.... hattta bı uzman beynın sol tarafının suçlu old yazmıştı..........kızına ılede guzel tırnakları olmasını ıstuyıosa gıbı tavsıyelede bulun..........daha çok içe kapannık kışılerde ergenlıkte ortaya çıkıyo........
kılona gelınce aynı dertteyım .az yemeye çalısıyorum..........kılom yetmış.......ıkı yıldır aldım.......erken dogumdan sonra uzuntuden............yenıden ıstıyorum ve dedığın gıbı bu yaşta daha dıkkat etmelıyız..........az yeneyı ve hamurişinden uzak durmayı denıyorum daha rahatımmmmm............kendıne ıyı bak.......canım..........kolay gels..........rabbım şıfalar versın bızlere........

selam canım kızını o ıstemesede bı şekılde doktora götur.........çunku evet dedığı gıbı alışkanlık hlıne gelıyo iyıce alışmadan kesersen bırakabılırsın yoksa bırakılmıyan çokk kotu bı alıkşkanlık yaaaa........ben kırk yaşındayım hala yerım.........tek başına olunca daha rahat yerım ........sıkıntı ve streslı gunlerde hıç farkında olmadan bıtırırım hepsını.acır ..kanar beklı ama nafıle soz geçmıyoo.........bır psıkologda demıştı çok zor geçen bı alışkanlın dıyeç.... hattta bı uzman beynın sol tarafının suçlu old yazmıştı..........kızına ılede guzel tırnakları olmasını ıstuyıosa gıbı tavsıyelede bulun..........daha çok içe kapannık kışılerde ergenlıkte ortaya çıkıyo........
kılona gelınce aynı dertteyım .az yemeye çalısıyorum..........kılom yetmış.......ıkı yıldır aldım.......erken dogumdan sonra uzuntuden............yenıden ıstıyorum ve dedığın gıbı bu yaşta daha dıkkat etmelıyız..........az yeneyı ve hamurişinden uzak durmayı denıyorum daha rahatımmmmm............kendıne ıyı bak.......canım..........kolay gels..........rabbım şıfalar versın bızlere........

Profesyonel yardımın dürtülerini nasıl kontrol edeceğini öğrenmesini sağlayacak bir sistem olduğunu anlatarak kızınızı yakınınızda bulunan ve çocuk-ergenlerle çalışan bir meslaktaşıma götürmelisiniz.
Sağlıkl,
Dr. Meltem

X