Toksik ilişkiden kopmak

Çevremdeki insanları gözlemledim. İnsanlar mutlu oldukları ilişkiler içerisinde çiçek açıyorlardı. Bense sanki günden güne soluyordum. Kendime bunu yapmaya hakkım yok dedim. Zamanla en çok kendimi sevmeyi öğrendim. Ve hayatımda bana iyi gelmeyen her kim varsa hayatımdan çıkardım. Bu 1 günde gerçekleşebilecek bir şey değil ancak. Bu arada toksik kelimesini görünce aklıma siz geldiniz Bibibella

Allam heryerde bu toksik ne çok ihtiyacımız varmış ya

Arkadaş ve akraba deneyimim var. Başta çok zor oluyor.
Özellikle çok yakınsanız.
Ama ben şöyle düşündüm hayat çok kısa ve bu ilişkiler beni çok çok yoruyor.
Çözüm de üretemiyorum cünkü insanlar benim isteğimle değişmeye çalışmayacak.
O zaman ben değişmeliyim ve bu ilişkilerden kopmalıyım.
Bu kararı 3 kişi için almıştım.
İkisi iletişimi kestiğim için anladı durumu ve sordu, ben de düşündüklerimi açık ama kısa şekilde yazdım.
Biri sinirlenip saydırdı ve hayatımdan öyle çıktı. Diğeri hatasını anladığını ve tekrar etmeyeceğini söyledi ama ben inancımın olmadığını söyledim öyle çıktı. Üçüncüsü de zaten benden memnun değilmiş karşılıklı huzur bulduk.
Üçünden de pişman olmadım.
Bazı insanlar bazı insanlara iyi gelmez.
Belki niyetler iyidir ama olmaz yani.
Kimsenin kimseyi huzursuz etmesine gerek yok.

sheldon sen daha küçücüksün.sen de mi yakalandın toksik ilişkilere?

O toksik iliski 14 yilima mal oldu.
Uyarayim, bastan vazgec..
Giden omrun olmasin..

Belki biraz karaktersizce olucak ama... Başka ilişkiye başlamak ayrıldıktan sonra yani

Kopmak inanılmaz zor. Konuşup bir daha görüşmemeye karar verdiğimiz halde süreç böyle ilerlemiyor ama ben yoruldum ve sanki mantıklı kararlar alamıyor gibiyim.

Hayır uzun soluklu değil ama kopmadığımız için süreç uzadı yıllardır böyle gidiyor. Ne düzgün bir şey oluyor ne kopuyor.
zaman en değerli en boşa harcanmayacak kavramdır.ilerde pişman olursunuz o kişiye harcadığınız efor a zamana

Lütfen kopun. Kopamıyorsanız arkadaş çevrenize durmadan anlatıp, tavsiye isteyip, karşı tarafı kötüleyip iki gün sonra hiçbir şey yokmuş gibi ilişkiye devam etmeyin. Sırf buluşmalarda beynimi emdikleri için böyle 2-3 arkadaşımla görüşmeyi kestim. Siz fark etmiyorsunuz belki ama dışarıdan çok kötü görünüyor. Toksik ilişki yaşayanların en büyük gündemi ilişkileri oluyor. Bağımlı kişilik özellikleri gösterenlerin en sevdiği ilişki türü.

sheldon sen daha küçücüksün.sen de mi yakalandın toksik ilişkilere ?
Öyle oldu birkaç kere ya Gerçi ben de az toksik değildim ama Bizim yaşlarımızda toksiklik daha yoğun oluyor bence,yetişkin ama çok çok toy.Daha sağlıklı ve olgun düşünme aşamalarına geçilmemiş.Biraz toksik dönemler yani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…