Toksik ilişkiden kopmak

Lütfen kopun. Kopamıyorsanız arkadaş çevrenize durmadan anlatıp, tavsiye isteyip, karşı tarafı kötüleyip iki gün sonra hiçbir şey yokmuş gibi ilişkiye devam etmeyin. Sırf buluşmalarda beynimi emdikleri için böyle 2-3 arkadaşımla görüşmeyi kestim. Siz fark etmiyorsunuz belki ama dışarıdan çok kötü görünüyor. Toksik ilişki yaşayanların en büyük gündemi ilişkileri oluyor. Bağımlı kişilik özellikleri gösterenlerin en sevdiği ilişki türü.
Yok kimseye anlatmıyorum zaten. Aynen benim de başımda var böyle bir arkadaş türü ben de dinliyorum sanki merhemim varmış gibi ona da uzatıyorum ama ben kimseye anlatamıyorum

Deniyorum ancak olmuyor.
Siz istemeseniz de bir gün olacak zaten.O zaman daha çok üzüleceksiniz,belki de üzeceksiniz.Şimdi siz bizi hiç dinlemezsiniz çünkü ben de o zamanlar kimseyi dinlemiyordum.O yüzden tek söyleyebileceğim kendinize değer vermeniz,karşınızdakine kibar olmanız ve hiçbir şeyin,hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını unutmamanız.
Umarım güzel şeyler olur.

Siz istemeseniz de bir gün olacak zaten.O zaman daha çok üzüleceksiniz,belki de üzeceksiniz.Şimdi siz bizi hiç dinlemezsiniz çünkü ben de o zamanlar kimseyi dinlemiyordum.O yüzden tek söyleyebileceğim kendinize değer vermeniz,karşınızdakine kibar olmanız ve hiçbir şeyin,hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığını unutmamanız.
Umarım güzel şeyler olur.
Teşekkür ederim 2,5 senedir başıma hiç güzel bir şey gelmedi. Ümidim kalmadı artık olumlu olamıyorum

Benim ilk sevgilimdi çocukça ve akılsızca biliyorum ama o yüzden özel, o da bana özel olduğumu söyler fakat iletişimimiz hiç iyi hissettirmiyor yine de buna neden devam ediyorum bulamıyorum
Bir şekilde bitirmeniz gerek.En azından onunla daha az vakit geçirerek başlayın.
Hayatınızdaki yokluğunu yavaş yavaş oturtun.
İyi hissedemediğiniz bir ilişki hem size hem karşınızdakine zarar.

İyi geceler kızlar♥️

Sözü çok uzatmayacağım. Toksikleştiğini hissettiğim ama kopamadığım bir durumun içindeyim. Çok zorlanıyorum.

Siz de toksikleşmiş ama kopamadığınız bir ilişki içinde oldunuz mu? Olduysanız nasıl koptunuz? Bu süreçte kopmak için neler yaptınız?
Toksitliğin çesıtlerı ve levellerı var .Bıraz acarmısınız.

canım bak bu aşamada mantığını devreye sokmalısın:

de ki, eğer gerçekten mutlu olsam, bir sorun olmasa, hiç ayrılma fikri aklıma gelir miydi? gelmezdi. demek ki bir problem var. hem de konuşup halledemeyecek düzeyde,ayrılmayı gerektirecek şiddette bir sorun var.

eğer zinciri kırarsan,bir kez mantığının olayı devralıp,kalbini susturduğu anların birini yakalayıp ayrılırsan,üzerinden büyük bir yük kalkacak.

sonrasında yine dönmek isteyeceksin,evet,ama duygular eğitilebilir oluşumlardır. onarın sahibi sensin,onları sen yönetmelisin,onlar seni yönetmemeli.

ha yanlış anlama hayatın boyunca hep mantığını önde tut duygular önemsizdir demiyorum.

ancak duyguların yüzünden YANLIŞ yaptığını fark ettiğin durumlarda,ipleri beyninin eline vermelisin.

eğer dirayetli olursan duygularının o toksisiteden arındığını,daha pür hissedip daha mantıklı düşünebildiğini fark edeceksin canım :))

Duygusal manada beni yıpratıyor. Aslında iletişimde olmak istemiyorum. Kopuyoruz bir süre, yanlış olduğunu bile bile tekrar iletişime devam ediyorum. Hem üzülüyorum hem devam ediyorum çok bunaldım
Anladım canım benımde vardı ole bı ılışkım.Zaaftı benımkı .Benım ona karsı bır zaafım vardı .Ben zaaf dıorum ınsanlar aptallık.Bencede aptallıktı .Her cagırdıgında mutlaka bır yolunu bulup gıderdım.Sonra yıne hıc bır sey olmaz kendıme kızardım.Tekrar benı arayana kadar .Aradıgındada yıne aynı aptallıgıma devam .Ben kurtulamadım .Takı evlenene kadar .Evlendıgınde kurtulabıldım .Ne ben arayıp soruyorum ne de o .Ararsan eşine soylerım dedım .Engelledım .

canım bak bu aşamada mantığını devreye sokmalısın:

de ki, eğer gerçekten mutlu olsam, bir sorun olmasa, hiç ayrılma fikri aklıma gelir miydi? gelmezdi. demek ki bir problem var. hem de konuşup halledemeyecek düzeyde,ayrılmayı gerektirecek şiddette bir sorun var.

eğer zinciri kırarsan,bir kez mantığının olayı devralıp,kalbini susturduğu anların birini yakalayıp ayrılırsan,üzerinden büyük bir yük kalkacak.

sonrasında yine dönmek isteyeceksin,evet,ama duygular eğitilebilir oluşumlardır. onarın sahibi sensin,onları sen yönetmelisin,onlar seni yönetmemeli.

ha yanlış anlama hayatın boyunca hep mantığını önde tut duygular önemsizdir demiyorum.

ancak duyguların yüzünden YANLIŞ yaptığını fark ettiğin durumlarda,ipleri beyninin eline vermelisin.

eğer dirayetli olursan duygularının o toksisiteden arındığını,daha pür hissedip daha mantıklı düşünebildiğini fark edeceksin canım :))
Problem şu ki, ayrıyız. Zaten bence o yüzden hastalıklı bir hal aldı.
Önceleri ben beraber olmak istiyordum ancak artık bunu istemiyorum. İkimiz de birbirimize yolumuza bakalım, sana saygı duyuyorum, hayatına saygı duyuyorum gibi konuşmalar yapıyoruz. Bir süre kimse kimseyi aramıyor sonra bir bakıyorum hoop başa sarmışız. Ama süreçte hemen hemen ilerleme olmuyor hep aynı çerçevedeyiz.
Ben kararı alıyorum tamam diyorum bitti artık süreç çok çok zor olsa da kendime hakim oluyorum ama ondan adım gelince ne kadar dayansam da yine o mesajı atıyorum. Hem de bile bile.
Dirayetli nasıl duracağım ondan gelen adımı nasıl püskürteceğim bilmiyorum :KK43:

Önceleri ben beraber olmak istiyordum ancak artık bunu istemiyorum. İkimiz de birbirimize yolumuza bakalım, sana saygı duyuyorum, hayatına saygı duyuyorum gibi konuşmalar yapıyoruz. Bir süre kimse kimseyi aramıyor sonra bir bakıyorum hoop başa sarmışız. Ama süreçte hemen hemen ilerleme olmuyor hep aynı çerçevedeyiz.
Ben kararı alıyorum tamam diyorum bitti artık süreç çok çok zor olsa da kendime hakim oluyorum ama ondan adım gelince ne kadar dayansam da yine o mesajı atıyorum. Hem de bile bile.
Dirayetli nasıl duracağım ondan gelen adımı nasıl püskürteceğim bilmiyorum :KK43:
Bunun bı tarıfı yok.Tarıfı varsada hiç bır sey yapmamak .Hatta arasa dahı acmamak .Tepsısız kalmak .Ama bunu başardıgında her sey ıyı olucak .Allah akıl vermıs bıze .

sana tavsiyem,bir kağıt al önüne, onunla neden ayrıldığını, neden mutsuz olduğunu, kaç kere ayrılıp da kendini tutamayıp barıştığını, kaç kere kendine söz verip tutmadığını, her seferinde bu sefer son diyip tekrar tekrar aynısını yaptığını yaz.

bir yere sakla.

sonra tekrar başa sardığında,birleşecek olduğunda,al bunları oku.

seni vazgeçirecektir. :)

sana tavsiyem,bir kağıt al önüne, onunla neden ayrıldığını, neden mutsuz olduğunu, kaç kere ayrılıp da kendini tutamayıp barıştığını, kaç kere kendine söz verip tutmadığını, her seferinde bu sefer son diyip tekrar tekrar aynısını yaptığını yaz.

bir yere sakla.

sonra tekrar başa sardığında,birleşecek olduğunda,al bunları oku.

seni vazgeçirecektir. :)
Geçen gün beni ağlattığında aynısını yaptım, küçük bir kağıda o gece bana ne hissettirdiğini yazdım ve cüzdanıma sakladım ama bu hislerden o kadar yoruldum ki, açıp okuyacak gücü bile bulamadım kendimde :KK43:

Evli dediniz, açmayacaksınız tabi ki
Engelli .Yemin ettım karını ararım diye .Uğraşamam karısı uğraşsın .Aramaz zaten yani inşallah .Bu zamana kadar sorun yaşamadım.Arayacagını da dusunmuorum .Iyıkı evlendı .İyiki

X