Tükendimm Artıkkk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beykozdan avcilara 2.5 saatte gidebiliyorum haftaortasi 1 saat 40 dakika bil e olduğu oluyor bence fazla takılmış bu duruma

Mesele karşıya geçmek değilki Arabamız var istediğimiz zaman geçiyoruz zaten benim etrafımda insan yok komşular deyip durmayın az çok bahsettim oturduğum apmartda millet 8 ,9 tane çocuk yapmış çocuklar ayaklarında corapsiz ve kapı kapı dolaşıp para isteyen türde ve genelide akraba ewet ben bunlarla komşuluk yapmak istemiyorum çocuklarla bikaç kere benden para istediklerinde konustum 13 kardeşiz yarısı köyde yazın okul tatilinde biz köye gidiyoruz onlar buraya geliyorlar diye anlatıyorlar kapıların önünden geçerken ağır yemek kokusu ve ayakkabı kokusu cekiyoruz

Oyun grupları araştırdım bostancı da olduğunu gördüm bu tarafta bildiğiniz biyer varmi anne çocuk grubu v.s

yaa aynı şehir binin birşeye gidin ailenizin yanına çok abartadınızmı sizce? ben izmirden ankaraya evlendim yaa. öyle gideyim gezmeye diye pek gidilicek yol değil. bi hastalık falan olunca kalkıp gidebiliyorum yeri geliyo bayramda gidemiyorum. bence şükret haline yaa. apartmanda sadece 2 dairemi var siz ve 10 kişi yaşayanlar haricinde kimsemi yok? sokağında yaşına uygun kimse mi yok?

aslında sizin sorununuz anadolu avrupa olayı değil sizin sıkıntınız eşinizin size sunduğu imkanlar .yanı oturduğunuz muhit evlenmeden önce oturduğunuz muhitten anladığım kadarıyla çok farklı.yanlışsam beni düzeltin lütfen.eğer eşinizin şartları buna yetiyorsa ve çocuğunuzu iyi şartlarda yetiştirmek daha iyi ortamlara sokmak istiyorsanız maalesef çalışmak zorundasınız.kreş parasına çalışın gerekirse.

Yaa ne abarttın. Annesi kopmayın demişmiş. Aynı şehirde istanbulda mı koptun yani? Araban da varmış bas git işte.

Arkadaşların senin verdiğin değeri vermiyolar demekki sana. Kalkıp gelmiyolarmış görüşemiyomuşsun.

Ben her gün karşıya geçiyorum oyüzden komik geldi bu konu. Yni istanbuldan kalkıpta ağrı'ya gelin gitmedin sonuçta.

Ayrıca niye erkek tarafına yakın olmak gerekiyomuş illa? Benim kocam avrupa yakasında oturuyordu. Ben istediğim için anadolu yakasından ev aldık. Benim aileme yakınız. Böyle şeyler karşılıklı iletişimle anlaşmayla çözülür.

Huhu....hanimmmmm...

Ben her gün 540 kilometre debeleniyorum.

Iş - ev arasi...

Duyanda sizi marsa gelin gitmiş sanacak. Milletin vakti yoksa yok. Herkez calişiyor yorgun kendini zor atiyor eve. Bari Parttime bir iş bul. Cocuguda lütfen bir kreşe yazdir.
Tv, Tablet neymiş?? Böyle cocuk egitimide ilk defa duydum.

Sen baya baya pasifsin yani.

Evde cocukda bakabilirsin...hem paran gelir hemde cocuguna arkadaş cikar.

Karpuz degilsinya yata yata büyüsen.

Sabah sabah yine asabim bozuldu....

Heeee....unutmadan...ben olsam o adami koca diye almazdim.
Kimseyi ablamdan fazla sevmem (benimde annem vefat etdi...ve ayni vasiyetde bulundu)

Milletin koca sevdasini anlayamadim. Belkide allah bana anasiz kardeşimi birakacak kadar libido vermedi

Belediyelerin kreşleri oluyor.Daha uygun fiyatlı.Onları araştırın,çocuk evde olunca sıkılır tabiki sosyalleşmesi gerek.Siz de kendinize uğraşlar bulun.Ayrıca eşinizle çocuğunuzla mutlu olmaya bakın.Arkadaşmış komşuymuş bunlar hiç önemli değil.

Arkadasim ayni sehirden bahsediyorsun farkinda misin? Neden bu kadar dramatize ediyorsun?
Ben ailemden 13 saat uzaktayim.ustelik esimin ailesi de yok gidip gelebilecegim.
Ama yine de bunu bir sorun gibi gormedim.
Sayfalari gormedim ama eger esinin ailesi iyiyse sorun edecek hicbirsey goremiyorum ben.arkadaşlarımı ayda bir goruyorum diyorsun daha ne olsun.
Bence çocuğu krese verin ya da babaannesi baksın. Sizde ise girin.boylece biraz rahatlarsiniz.belli ki evde durmak sizi bunaltmis

Mesele karşıya geçmek değilki Arabamız var istediğimiz zaman geçiyoruz zaten benim etrafımda insan yok komşular deyip durmayın az çok bahsettim oturduğum apmartda millet 8 ,9 tane çocuk yapmış çocuklar ayaklarında corapsiz ve kapı kapı dolaşıp para isteyen türde ve genelide akraba ewet ben bunlarla komşuluk yapmak istemiyorum çocuklarla bikaç kere benden para istediklerinde konustum 13 kardeşiz yarısı köyde yazın okul tatilinde biz köye gidiyoruz onlar buraya geliyorlar diye anlatıyorlar kapıların önünden geçerken ağır yemek kokusu ve ayakkabı kokusu cekiyoruz

Tamam istediğiniz zaman geçebiliyorsanız bu yakadaki arkadaşlarla değil de karşı taraftak arkadaşlarla sosyalleşin. Etrafımızdan insan yok dediğiniz karşı taraf da etrafınız sayılır. İstediğiniz zaman arabanızla gidip gelebiliyorsanız. Bakın insanlar İstanbul gibi bir yerden sadece iki tane caddesi olan küçücük kasabalara gelin gidiyorlar. Yapmayın hala kreşler, etkinlikler bulabileceğiniz ve arkadaşım ailem dediğiniz insanlara gün içinde rahatça gidebileceğiniz bir yerdesiniz.

Bence siz oturup etraflıca düşünün. Ben tam olarak neden bu kadar mutsuzum? Neden bu kadar kafaya takıyorum. Acaba evlilik zamanında istediğim bir takım şeyler olmadı, istediğim yerde oturamıyorum diye içime sinmeyen ibr şeyler var da buna mı tepkiliyim. Esas sorununuza odaklanırsanız eften püften şeylere takılmazsınız.

Yahu bir istanbullu bana söyleyebilir mi: Mesai saatleri dışında karşıya geçmek bu kadar mı zor? Yani hafta içi orada olan arkadaşlarla görüşmek bu kadar mı imkansız? Bugün bir konu daha vardı eşya taşıma ile ilgili. Tam okumamışım onu da ülkenin başka bir ucuna gelin gidiyor sanmıştım.

Ben cevap vereyim. Ailem, arkadaşlarım ve çevrem Avrupa yakasında kaldı. Ben de Anadolu yakasına evlenip geldim. İstanbul öyle boktan bir şehir ki evet şehir dışına gitmek daha kolay.

Benim ailem İstanbul'un diğer ucunda. Hanı su geyikleri yapılan neredeyse İstanbul dışında kalan semtte. Su an oturduğum yer Anadolu yakasının bir diğer ucunda. Toplu taşıma araçlarıyla ailemin yanına gitmem tam olarak 2.5 saat. Aynı sürede İstanbul'dan yakın bir şehre gidebilirim. Oglum hareket etmeden duramayan bir çocuk ve takdir edersiniz ki metrobüs kapısına yapışık vaziyette yapılan o uzun yolculuk bebekle mümkün olmuyor. Cinnet geçiriyorum.

Konu sahibinin durumu benimki gibi mı bilemem belki İstanbul'un daha merkezi yerindedir ailesi de kendisi de.

Konu sahibi ben sizi anlıyorum. Ve kabul ediyorum depresif ve dramatik haller sayesinde mevcut durumu değiştirmek için yeterince çaba sarf etmiyor olabiliriz. Benim de komşular ruh hastası. Biri alkolik karisiyla her daim kavga halinde. Kadın tedavi görüyor. Ötekiler de aynı zaten aile apartmanı. Çevrem orada kaldı benim de.

Lakin ben kendi elestirimi yaparken evet bile isteye çevre edinmedim. Bıraktıklarımda kaldı aklım. Bir çaba sarf etmedim diyebilirim. Belki siz de hep geçmişe takılıp kaldığınız için çok çaba sarf etmemiş olabilirsiniz. Ben kendi adıma normal olmadığımı kabul edip değişmeye cabaliyorum. Siz de deneyin. Kendim için olmasa bile oğlumun asosyal büyümesini istemediğim için tedaviye yeltendim.

Mühim not: evlenmeden önce luzumundan fazla sosyal olan biriydim. Simdiki halim acınası.

Ben yorumları acımasız buldum biraz annenin ölmesi 20 yaşındaysan da 40 yaşındaysan da aynı acı.

Konu sahibesi o zaman baştan taşınmayı kabul etmeyecektiniz. Ben kardeşlerimi sahipsiz koyamam onlara yakın oturcam yoksa güle güle dicektiniz bu kadar.

ben hergün asyadan avrupaya kıtalar arası yolculuk yapıyorum o kadar büyütmeyin gözünüzde üstelik Avrupa yakasınında nerdeyse en ucuna gidiyorum marmarayla 1saat 10 dakikada evdeyim

Ohooo ben yurt dışına gelin gelmiştim. İlk yıllar hickimsem yoktu,dil bilmiyordum,gidecek hicbir yer bilmiyordum.Ben intihar etseydim o zaman:)
Kendi ulkenizdesiniz.sadece bir kıtadan diğerine gecmissiniz.Küçük bir çocuk gibi şikayet etmek yerine çevre edinmek için ortamlar yaratin.çocuğunuzu kreşe verin.yazık onada.ve eşinize söylenmekten vazgeçin. Ulasilmayacak kadar uzakta değiller.

Allah aşkına alt tarafı karşı tarafa taşınmışsınız yani nedir oraya geçmek çalışan insanlar sabah akşam gidip geliyor ya sanki gurbette gibi anlatmışsınız kardeşlerinizden ayrı bırakan yok ki siz gidersiniz onlar gelir hem kimse gelmesin diye çocuk yapmışsınız şimdi de yalnızım diyorsunuz ben Eskişehir'e gelin gittim İstanbuldan gayette arkadaş edindim yani illa çevrenizde birileri vardır

Ev hanımı iseniz karsıdaki arkaadaslarınıza hafta içi oğlunuza ziyarete gitseniz??

Çocuğunuz okula başladığında çevreniz olur arkadaşlarının anneleri vs okula gidersiniz aktiviteler filan herşey yoluna girer eşin haftasonu tatilmiş aracınız varsa basın gidin eşine dostuna akrabana
Sen de biraz üşengece benziyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X