TÜP BEBEK 2021 KASIM ANNELERİ

Kızlar selamlar regl oldum ben de. Sütümde bir fark var mı bilmiyorum. Tüm kemiklerim ağrıyor resmen cok etkiledi beni. Kızıma gelince on gündür her uykuya geçişinde coglık cıglıga. Memede dalardı eskiden artık memede de uyuduğu nadir. Kucagımda pişpişlerken nasıl ağlıyor anltamam kendini öyle bir kasıyorki kollarım agrıyor artık. Sakince uyudugu nadir yani. Ne yapcam bilmiyorum. Uyku danısmanları var büssürü yardım mı alsam yoksa geçer mi uyku gerlemesi dönemimi anlamadım gitti. 3.5 aylık olduk. 4 aylık muayenesinde böyle devam ederse doktoruyla konusucam. Bebegi böyle yapan var mı aranızda?
Merhaba canım benim kız hiç memede uyumadı ama bu aralar uykuya geçişlerde çığlıklar ve kucakta kasılmalar vurmalar mevcut.gözünden uyku akıyor ama uyumak istemiyor dalana kadar feryat figan..

Merhaba canım benim kız hiç memede uyumadı ama bu aralar uykuya geçişlerde çığlıklar ve kucakta kasılmalar vurmalar mevcut.gözünden uyku akıyor ama uyumak istemiyor dalana kadar feryat figan..
Aynı canım neden oluyor acaba ya anlamadım. Geçici birşeydir umarım. Benimki 6. Gün kaka da yapamadı

Merhaba teyselerim. Ben Maya. Bugün 3 aylık oldum 😘🎉 öpüyorum hepinizi 😘

Eklentiler

• IMG_20220211_114632_445.jpg
    IMG_20220211_114632_445.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20220211_104643.jpg
    IMG_20220211_104643.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 37
Tamamen kesildi canım. Pes etmedim sürekli sagdım az bir miktarda olsa geri geldi ama çıkam cc günde 40 cc falan. Normalde emziriyordum. Üstüne sagıp dolaba katıyordum 😔
Canim bi ilac falan kullaniyo musun bazi ilaclar sute etki edebiliyo adette sutun kokusu degistigini duydum ama azalip bittigini duymadim eczanelerde damla var gubde 3 kere 20 damla suya sıkıp iciyosun ise yariyo bol bol su ic boza acayip arttiriyo sutu.bi dene istersen moralini bozma gelmiyor gelmicek diye dusunme sagmaya devam et sagmazsan azalir gitgide ben cok pisman oldum kendime bi duzen kuramadim sagmadim sutum bitti diye bebis 3 ayda meme tutmaya basladiginda bu sefer sutum yoktu bi iki hafta birazcik emdi onu da birakti zaten sonra mama devam.moralini bozma doktoruna danis o da mutlaka bi oneri sunacaktir

Canim bebek gunduz uyumadigi zaman gece cok yorgun oldugu icin uykuya dalmakta zorlaniyirmus yada cok uyudugu zaman uykuya doymus oluyo ve uyumuyormus.gunduz 3 kere falan 1,5 -2 saat olacak sekilde yatirmaya calisin.karni ac mi alti temiz mi kontrol edin gazi var mi takip edin bol bil masaj egzersiz yaptirin.gunduz uykulari kisaysa ne zaman uyancagini biliyosaniz mesela yarim sa sonra biraz masaj yaparak uyandirip tekrar yatirin daha uzun oluyo uykusu.ben gunduzleri bazen ayagimda salliyorum ama gece yanima yatirip elini tutuyorum o da yuzumu oksayarak yatiyo iyi geceler diliyorum opuyorum ama sonra cok konusmuyorum o biraz kendi kendine biseyler diyo sonra uykuya daliyo cok sukur ,masallahi var ama gunduz yapamiyorum bunu illa bi destek istiyo :)

Aynı canım neden oluyor acaba ya anlamadım. Geçici birşeydir umarım. Benimki 6. Gün kaka da yapamadı
Canim 6 gun normal mi diyor dr ben o kadar beklemedim valla cok onermeseler de anam babam usulu beyaz sabun soktum mercimek tanesi kadar 3 gun yapmayinca.ama rahatlamisti sonra oyle bi sıkıntısi olmadi zaten cok sukur bi de birazcik zeytintagi icir sutune yada mamasina karistir bi cay kasigi kadar karnina sirtina masaj yap yine zeytinyagi yada masaj yagiyla cok gecmis olsun canim en kisa zamanda duzelir insallah

Merhaba kizlar bizim de 13 unde 5 ayimiz doluyo ben yavastan tattirmaya basladim mama yiyecegine daha saglikli besinler yesin (ana ogunlerde mamaya devam tabi ) genelde 3 gun kurali diyolar da brn 3 cesit sebzeyi karistirip corba yapip veriyorum kendi yaptigim yogurttan meyve purelerinden bi cay tabagi kadar yada yarim cay bardagi kadar vermeye calisiyorum ne kadar yerse artik.yavas yavas alissin 😊

Canim bebek gunduz uyumadigi zaman gece cok yorgun oldugu icin uykuya dalmakta zorlaniyirmus yada cok uyudugu zaman uykuya doymus oluyo ve uyumuyormus.gunduz 3 kere falan 1,5 -2 saat olacak sekilde yatirmaya calisin.karni ac mi alti temiz mi kontrol edin gazi var mi takip edin bol bil masaj egzersiz yaptirin.gunduz uykulari kisaysa ne zaman uyancagini biliyosaniz mesela yarim sa sonra biraz masaj yaparak uyandirip tekrar yatirin daha uzun oluyo uykusu.ben gunduzleri bazen ayagimda salliyorum ama gece yanima yatirip elini tutuyorum o da yuzumu oksayarak yatiyo iyi geceler diliyorum opuyorum ama sonra cok konusmuyorum o biraz kendi kendine biseyler diyo sonra uykuya daliyo cok sukur ,masallahi var ama gunduz yapamiyorum bunu illa bi destek istiyo :)
Teşekkür ederim canım önerilerini dikkate alacağım🌺

Canım ben de regl oluyorum 2 aydır süt kesilmez dedi doktorum onunla ilgisi yokmuş. Ama regl olduğumuz günler biraz azalma oluyor sonra normale dönüyor. Benim hatta çok yogun oldugu için demir hapı başladım sütüm fena degil şimdi. Bu arada iyi beslenmeye çalış, özellikle protein almaya çalış kırmızı et yumurta ihmal etme canım.
Herşeyi deniyorum cNım, en son bestlak damla da alacagım bir de onu deneyeceğim bakalım

Canim bi ilac falan kullaniyo musun bazi ilaclar sute etki edebiliyo adette sutun kokusu degistigini duydum ama azalip bittigini duymadim eczanelerde damla var gubde 3 kere 20 damla suya sıkıp iciyosun ise yariyo bol bol su ic boza acayip arttiriyo sutu.bi dene istersen moralini bozma gelmiyor gelmicek diye dusunme sagmaya devam et sagmazsan azalir gitgide ben cok pisman oldum kendime bi duzen kuramadim sagmadim sutum bitti diye bebis 3 ayda meme tutmaya basladiginda bu sefer sutum yoktu bi iki hafta birazcik emdi onu da birakti zaten sonra mama devam.moralini bozma doktoruna danis o da mutlaka bi oneri sunacaktir
Pazartesi günü gidecegim şehir dısondaydı. Vallahi canım ilaç kullanmıyorum ama can sıkıntısı ve regl aynı anda geldi. İkisi bir arada Olunca sonuç böyle oldu sanırım. Sagma ya devam ediyorum. Elimden geldiğince de oglanı mememde tutmaya çalısıyorum. Emme sonrasıda sagım yapıyorum. Bestlak damlayı çok duydum birde onu deneyeceğim

Pazartesi günü gidecegim şehir dısondaydı. Vallahi canım ilaç kullanmıyorum ama can sıkıntısı ve regl aynı anda geldi. İkisi bir arada Olunca sonuç böyle oldu sanırım. Sagma ya devam ediyorum. Elimden geldiğince de oglanı mememde tutmaya çalısıyorum. Emme sonrasıda sagım yapıyorum. Bestlak damlayı çok duydum birde onu deneyeceğim
Evet bahsettigim damla o ismini hatirlayamamistim sen soyleyince geldi aklima ise yariyo canim boza da ic.

X