Tüp bebek annesi olma yolunda çabalarımız ve tecrübelerimiz🌺🌼🌸

Tünaydın kızlar ☀️
Dün gittim bebisimi görmeye bu sefer çok kilo almamış sevindim açıkçası biraz 🤭 çatı muayenesi de oldum korkacak bir yanı yokmuş biraz önyargılı gitttim ama acı filan hissetmedim ben normal doğum icin uygun olduğunu söylediler kilo artışı olmazsa tabi 🤭😅

Tünaydın kızlar ☀️
Dün gittim bebisimi görmeye bu sefer çok kilo almamış sevindim açıkçası biraz 🤭 çatı muayenesi de oldum korkacak bir yanı yokmuş biraz önyargılı gitttim ama acı filan hissetmedim ben normal doğum icin uygun olduğunu söylediler kilo artışı olmazsa tabi 🤭😅
gözün aydın kuzum :KK36::KK36::KK36::KK36:

6. Aydan sonra menenjit 2 doz oluyor canım 1 yaşından sonra tek doz. Su an vurdurusan 3 doz olması gerekiyor. Saolsun aşılar belimizi bukecek
cnm ona göre fiyatları pahalı oluo tek doz diye ucuz olmuo malesef
tam öğrendim menenjit 530 hastaneyi aradım
rotayıda 350 almıştım hastanede 370 istiyorlar...
neyse artık 3ün 5in lafı olmaz
battı balın yango :mad::mad::mad:

cnm ona göre fiyatları pahalı oluo tek doz diye ucuz olmuo malesef
tam öğrendim menenjit 530 hastaneyi aradım
rotayıda 350 almıştım hastanede 370 istiyorlar...
neyse artık 3ün 5in lafı olmaz
battı balın yango :mad::mad::mad:
Ayyy bitmiyor bitmiyor. Tup bebeğin üzerine hiç olmuyor 😂

menenjit aşısı ne kadar pahalı ya...
500 küsür ve 3 dozmuş:110::110::110:
Ben iki bebeğe 1750 vermiştim tek dozda. Menenjit A ve menenjit b aşıları farklı bi de kuzum senin sorduğun hangisi B olan pahalıydı diğer 200 küsür birşeydi

Anladığm kadarıyla çeşitler yapıldığı yaşa aya göre değişior
Ben bexero yaptıracam
Yok canım değişmiyor yaşa göre doz sayısı değişiyor. Bexero menenjit B aşısı o pahalı. Menenjit A aşısı ayrı yapılıyor onun da 3 markası gardı galiba bizimki nimenrixti. Biri sol bacak biri sağ bacaktan yapılıyor
B tipi aşı en ağırı

Yok canım değişmiyor yaşa göre doz sayısı değişiyor. Bexero menenjit B aşısı o pahalı. Menenjit A aşısı ayrı yapılıyor onun da 3 markası gardı galiba bizimki nimenrixti. Biri sol bacak biri sağ bacaktan yapılıyor
B tipi aşı en ağırı
Bexero ve yanında diğer aşilardan birini oneriyorlar. Gerçekten pahalı ya. Doktor maddi olarak sıkıntı olur dersen 1 yaş sonrası yaptr tek doz demişti. Keşke devlet artık bu aşıları ücretsiz yapsa

Ben iki bebeğe 1750 vermiştim tek dozda. Menenjit A ve menenjit b aşıları farklı bi de kuzum senin sorduğun hangisi B olan pahalıydı diğer 200 küsür birşeydi
Imm şimdi baktm cnm.. Bexero b olanmış evet..
Farkı neki acaba

Göz muayenesine götürdük Nisayı. Hafif astigmat çıktı. Ama Nisa durmadı ağladı o yüzden yanlış olculmus olabilir dedi doktor. 6 aylık olunca tekrar gideceğiz 🤷🏻‍♀️
Ah cnm demiştik ama 6da götüe diye..
Küçükken cok zor :KK43:

Aslında onemlı asılar sgk neden karsılamıyor anlamadım
Sözde bu yönde çalışmalar yapıolarmş cnm

X