Tup bebek oncesi rahim ici kontrol

sisi87

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
43
8
37
herkese selamlar,

onumuzdeki ay 2. deneme icin tedaviye baslayacagim insallah. Ilkinde dondurulmus embriyo transferim oldu ancak doktorum rahim ile ilgili herhangi bir ultrason vs farkli bir inceleme yapmadi. 2 embrio transferi yapildi ve olumsuz sonuclandi.
bazi yerlerde okuyorum , rahim ici sorunlar embriyonun tutunmasina engel olabiliyormus. Benim doktorum mu buna bakmadi acaba diye dusunmek istemuyorum cunku tekrar ayni doktora gitme niyetindeyim. Sonuc olumsuz olunca acaba transfer oncesinde daha detayli kontroller yapilmali miydi diye dusunmekteyim.
sizin deneyimleriniz neler oldu. Doktorunuz transfer oncesi rutin olarak bu tarz rahim ya da daha farkli testler. ultrason ve tahlil vs istedi mi sizden.
Bilgi ve deneyimlerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.

Tedavinin başlangıcında rahim filmine bakıldı sonra histereakopi ile baktı olan sorunları giderdi. Rahime bakılması önemli ben henüz tedavimin sonucunu görmedim ama bakılması lazım diye biliyorum

Rahim filmi, ultrason ve histereskopiyle yapildi. Histereskopi bir sorun varsa gerekiyor, sorun yoksa gerek yok. Fakat rahim filmi olmadan tedaviye baslanmamali sahsi kanaatim. Ultrasonla nasil bakmadi acaba 🤔 muayene bile mi etmiyor doktorunuz ?

Rahim filmi, ultrason ve histereskopiyle yapildi. Histereskopi bir sorun varsa gerekiyor, sorun yoksa gerek yok. Fakat rahim filmi olmadan tedaviye baslanmamali sahsi kanaatim. Ultrasonla nasil bakmadi acaba 🤔 muayene bile mi etmiyor doktorunuz ?
ultrasonla normal
muanesini yapti ama rahim filmi vs cekilmedi. Herhangi bir sorun olsa orda gorurmuydu acaba da gerek duymadi yoksa ne olursa olsun film cekilmeli mi emin olamadim ben de

ultrasonla normal
muanesini yapti ama rahim filmi vs cekilmedi. Herhangi bir sorun olsa orda gorurmuydu acaba da gerek duymadi yoksa ne olursa olsun film cekilmeli mi emin olamadim ben de
Hsg nizi mutlaka yaptırın ben henüz tüp bebeğe başlamadım ama baslicam bakalım bikac ay sonra nasipse ben hsg yaptırdım ve rahim normal görünüyor demelerine rağmen ultrasonda hsg de iki tupumde tıkalı çıktı açıldı oyuzden herkese tavsiyem kesinlikle yaptırılmalı umarım bu defa tutar transferiniz🙏

ultrasonla normal
Ultrasonda her seyi goremiyorlar malesef, film şart. Bazi doktorlar buna onem vermiyor, hic anlayamiyorum 🤷

transfer öncesi bana histeroskopi ve rahim çizme yapıldı. Ama benim yaşım ileri olduğu için yapılmış olabilir her hastada gereklimi bilmiyorum

Bana da rahim filmi çekildi.2.denemem de olmadı bugün öğrendim sonucu 😒 3.denemeden önce histerekopi yapılacak daha sonra transfer olacak

X