Tüp bebekte yumurta kalitesi-sayısı için ne yapıyorum? Yurtdışında ne tavsiye ediliyor? (40 yaş)

Yarın benimde ultrasyon ve kan testi ravdevum var. Geçtiğimiz hafta cuma günü iğnelerime başladım, bakalım yumurtalarım büyümüş mü. İnşallah bu seferde güzel yumurta toplanır. Havuz yöntemi uyguluyor hoca bende, biriktirip öyle transfer olacağım. Transferden önce lapraskopi ile bir operasyon geçirmem gerekiyormuş bu beni biraz geriyor. Sürecim biraz uzadı ama inşallah bende 2024 annelerine yetişirim . Kızlar sizlerde boş bırakmayın buraları, hep birlikte çabalayalım dertleşelim, çoğunuz muhtemelen benim gibi, herkese anlatamıyorsunuz içiniz sıkılıyor kimse sizi anlamıyor. Güneş bir gün bizim için doğacak o gün bizim günümüz olacak inanıyorum

Em özel konuları burada paylaşıyoruz gerçekten de iyi ki varsınız

Havuz yöntemi güzel, hem bir taneden fazla çocuk olma ihtimali için de şimdiden hazır işe girilmişken toplatıp sonra kullanmak en güzeli. Ben de havuz yaptırdım. 2-3 kere OPU yaptılar. İnşallah bu bebeğim sağlıkla doğduktan sonra belki ikinci bebek için bile şans var

Haber ver nasıl geçti OPU, önce kendini sonra yumurtalarını sev sonra da bebeğini

Gecikince menepoz mu diye korkuyoruz di mi?

Eveett sonunda haber geldi, yarın opum var. Şimdilik toplanacak nitelikte 4 yumurtam var gibi bakalım arkadan gelen, kendini gizleyen veya yarın kaybolan olan olur mu :) hepimizin hakkında hayırlısı. İnşallah hepimizin yumurtasi bebiş olarak dönsün. canbebek8 sence bugün son dhea mı da içeyim mi.

Canım çok güzel geçsin inşallah sağlıklı kaliteli yumurtaların olsun Allah yardımcın olsun. Bence içme artık iyi gelmiştir sana bir kaç saat dinlensin vücut

Canım çok güzel geçsin inşallah sağlıklı kaliteli yumurtaların olsun Allah yardımcın olsun. Bence içme artık iyi gelmiştir sana bir kaç saat dinlensin vücut
İnşallah bakalım, birkaç tane de bu toplamadan sonra dondurulursa biraz daha rahatlarım sanki. Öyle yapayım içmeyeyim dediğin gibi sona gelmişken bir aksilik çıkmasın.

İnşallah bakalım, birkaç tane de bu toplamadan sonra dondurulursa biraz daha rahatlarım sanki. Öyle yapayım içmeyeyim dediğin gibi sona gelmişken bir aksilik çıkmasın.
Ben ilk transferime kahve içip gitmiştim insan bilinçsizce şeyler yapıyor işte. En güzeli sakin bi vücutla gitmek heralde bol bol su iç

Merhabalar ben geldim. Opumu dün değil bugün oldum ve sizinle paylaşmak istediğim beni çok mutlu eden bir gelişme oldu. Benden tam 6 yumurta topladılar. Bu benim için harika bir gelişme, çünkü bugüne kadar ya en fala 3 yumurtam oldu yada 1 yumurta alabildiler. Doktorum bile bu duruma hem şaşırdı hem sevindi. Ben bu durumu tamamen kullandığım vitaminlere bağlıyorum, özellikle de deha ve q10 vitaminlerinin çok iyi bir destek olduklarını düşünüyorum. Amh değerim 0.05 olduğu için bana başından beri ne kadar zor bir hasta olduğum söylenirdi 1 yumurta bile alabilmelerinin çok iyi olduğu söylenirdi. Yumurtalarımın kalitesini bilmiyorum şuanda kaçı döllenir kaçı elimde kalır onuda bilmiyorum ama vitaminlerimi içmeye devam edicem ilerisi içinde son derece önemli olduklarını tecrübe etmiş oldum, sizinle de paylaşmak istedim.

Harika!!! Çok sevindim adına inşallah hepsi döllenir. Aynen ben de en çok o iki vitamin iyi geliyor gibi hissetmiştim

Gözünüz aydın, çok güzel bir haber. Darısı bana inşallah. Ben size bir şey danışmak istiyorum. Geçen ay doktorum bana estrofem verdi, adet olunca gel dedi ama henüz adet olmadım. Bu ilacı kullanan oldu mu? Sonra süreç nasıl ilerledi? Kullandığınız vitaminler hangisiydi? Ben argifertil, biesteron ve möllers balık yağını kullanıyorum vitamin olarak.

Estrofem tüp bebek tedavisinin vazgeçilmezi benim bildiğim yumurtaların büyümesini engelliyor ama tam emin değilim sizdeki kullanım amacından. Transfer öncesi ve sonrası kullanıldı bende.

Estrofem i tedavinin başında bana da vermişti doktor, bitene kadar kullandım benimde adetimde gecikme olmuştu hatta aradım adet olamıyorum neden diye olman lazım biraz daha bekle dedi, yaklaşık 40 gün sonra olmuştum. İlacın amacı nedir tam olarak bilmiyorum ama ilk tedavimden sonra bir daha da kullandırmadı. Ben zaten adet düzensizliği sebebiyle doktora gitmiştim ve rezerv yetersizliği (amh), fsh yüksekliği ile o zaman yüzleştim.
Konu ile ilgili biraz araştırma yaptım sonra 15 gün soğan kürü uyguladım, arkasından hayıt suyu aldım aktardan sabahları çay bardağına sulandırıp içtim, akşamları da testere dişli aslan pençesi kaynatıp içtim bunları yaptıktan sonra fsh ım düştü adetlerim düzene girdi ve günü gününe oldum. Vitamin kullanmak uzun bir süreç ve sabırla düzenli bir şekilde yapılmalı bence. Çünkü 3 ay kullandığın ilaç 6 ay sonra ki yumurtalarına bile etki ediyor ben bunu yaşadım. İlk iki tedavimde düzenli olarak prowomen, ımpryl, beeo propolis+arısütü+hambal ve omepa q10 kullandım. Yaklaşık 4 5 ay düzenli bir şeklide kullandım bunları akşamları da iğneleri kullanamaya başlayana kadar aslanpençesi içmeye devam ettim. Haziranda diğer kullandıklarımı bırakıp imuneks q10, biosteron dhea ve omepa vm kullanmaya başladım. Bence en başında kullandıklarımda dahil olmak üzere sonradan eklediğim dhea çok güzel fayda etti.
Bugün aradılar hastaneden 6 yumurtamın 5 tanesi olgun çıkmış 4 tanesi döllenmiş inşallah kalanlar sağlıklı bir şekilde ilerler. Daha ilginç bişey daha söyleyim ben 3 defa amh testi yaptırdım ilki 0.07 çıktı ikincisi 0.05 çıktı ve sonuncu testtim 0.59 çıktı, aynı laboratuvarda aynı birim değeri üzerinden ölçülmüş değerler bunlar. Normalde artışı beklenmeyen bir değer ama ben bizzat gözlerimle kendimde şahit olduğum için vitaminler kesinlikle işe yarıyor. Yumurta sayımın arttığını düşünmüyorum tabi ki çünkü bilimsel olarak var olan yumurta sayınız neyse rezervinizde onu tüketiyorsunuz ve yerine geri koymanın imkanı yok. Doğru bir açıklamamı olur bilmiyorum netice de ben konunun uzmanı değilim ama sanırım harekete geçemeyen büyüyemeyen veya yeterli besini vitamini daha önce alamayan foliküller desteklerle birlikte daha iyi büyüme sağladı başka bir açıklaması olamaz.

Çok teşekkürler inşallah sonu da güzel gelir. Bebişiniz nasıl siz nasılsınız inşallah her şey yolundadır.
İyiyiz çok şükür kanamam oldu ama atlattık tüp bebekte normalmiş. Yatış verdi doktor evde dinleniyorum tatile gidecektik iptal ettik cumartesi yine bi muayenem var inşallah güzel gelişmiştir. Her aşama ayrı bir stres. Opu, transfer, tuttu mu, değer iyi yükseldi mi, kese göründü mü, kalp attı mı hamilelikte anneliği böyle böyle öğreniyoruz sanırım. Özellikle biz tüp bebek yapanlar

Kesinlikle öyle! O küçük kalanlar vitamin desteğiyle büyüyorlar ve kaliteleri çok güzel. Sonuçların OPU'da çok iyi maşallah tek bi tane bile yeterliyken senin 4 tane döllenmiş, çok sevindim senin adına!! Umutlu olup tam da yazdığın gibi vitaminleri kullanmak lazım. Benim geçmişim de seninki ile çok benzer. Yazıklarına aynen katılıyorum çok çok sevindim umarım en kısa zamanda dileklerin gerçek olur kucağına alırsın bebeğini

çok şükür çok sevindim, bir daha ki sefere bebişle birlikte güzel bir tatil yaparsınız ne güzel olur.

Estrofem tüp bebek tedavisinin vazgeçilmezi benim bildiğim yumurtaların büyümesini engelliyor ama tam emin değilim sizdeki kullanım amacından. Transfer öncesi ve sonrası kullanıldı bende.
Teşekkür ederim bilgi için. 1 kutu estrofem bitirdim, 2. Kutuya başladım. 1 hafta kullan adet olmazsan haber ver dedi doktorum. Bakalım inşallah hayırlı haberler olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…