Türk gelenekleri ve saçmalıkları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Casper oldum bende.. sorularıma cvp alamadım😒
Yetişemiyorum yazılanlara herkesin yazdığınıda okuyamıyorum. Sizde boş kaldınız heralde benim profilde gezniyorsunuz. Ama ben üye olurken bir yere gerçek bilgilerimi yazmam boşa dolanmayın. Her konuya o konuyla alakalı yazın buraya taşımayın. Durduk yere küfür edip ban yemek istemiyorum

Okudum.
Dediğim gibi iyi günümdeyim yoksa çoook fazla bu konuya atıf çıkardı.
Zor hayatlar ama biz kemere takmışız gücü orada arıyoruz, tövbe ya 😂
Kötü gününde gel madem. Sanane istersem kemere istemezsem başka bişeye takarım hala durmul konuma yorum yazıyorsun defol artık. Bide diğer konumu okumuş bari diğerlerinidr okuda az bilgilen belliki ayrılamıyorsun benden

Diğer konumu burda paylamanın amacı ne ?
Çünkü siz yapmak saçma diye burda üyelerle kavga ettiğiniz eziklediğiniz sözde kadınlarımıza farkndalık yaratmaya yönelik söylediğiniz seyleri empoze etmek için cok irite edici bi dil kullandınız. Merak edip baktgmda yasadklarnzın bi cogunun secim değil mecburiyet oldugunu gördüm. Ama bunu böyle anlatmadınız.. sizin amacınız ne asıl.. ? Bence yasadklarnz agır seyler amacım onları buraya tasımak değil zaten.. farklı skntılarınız oldugunu düşünüyorm benide ilgilendirmez iyi geceler

Yetişemiyorum yazılanlara herkesin yazdığınıda okuyamıyorum. Sizde boş kaldınız heralde benim profilde gezniyorsunuz. Ama ben üye olurken bir yere gerçek bilgilerimi yazmam boşa dolanmayın. Her konuya o konuyla alakalı yazın buraya taşımayın. Durduk yere küfür edip ban yemek istemiyorum
Edebilirsiniz .. açıkcası sizden gelecek herhangi bi küfre karsılıkta yok bende…şikayette etmem merak etmeyin banlanmazsınız tek sorun buysa.. yoksa kendinize yakıstrmayıp etmeyeceğinizi bende düşünmedim zaten

Çünkü siz yapmak saçma diye burda üyelerle kavga ettiğiniz eziklediğiniz sözde kadınlarımıza farkndalık yaratmaya yönelik söylediğiniz seyleri empoze etmek için cok irite edici bi dil kullandınız. Merak edip baktgmda yasadklarnzın bi cogunun secim değil mecburiyet oldugunu gördüm. Ama bunu böyle anlatmadınız.. sizin amacınız ne asıl.. ? Bence yasadklarnz agır seyler amacım onları buraya tasımak değil zaten.. farklı skntılarınız oldugunu düşünüyorm benide ilgilendirmez iyi geceler
Buraya yazdığım ve yapmadığım şeyler seçimdi yaşadıklarım ile alakası yok
bencede sizi ilgilendirmez okuduysanızda başkasına oku demenizin altında burda paylaşmanızın altında art niyet var buraya yorum yazan herkes anlama sıkıntılı bi kaç kişi haricinde ama sen kötüsün. Profilimden ve konularımdan defol o konunun yorumlarından sonra bile yaşadıklarımı pylaştığıma pişman olmuştum şuan daha da pişman oldum senin gibi kötü insanların yorum yapmasına izin verdiğim için. Ve yorumlarına rağmen engellemedim yorum yapmanı bilseydim bu kadar basit olduğunu çoktan engellerdim

Edebilirsiniz .. açıkcası sizden gelecek herhangi bi küfre karsılıkta yok bende…şikayette etmem merak etmeyin banlanmazsınız tek sorun buysa.. yoksa kendinize yakıstrmayıp etmeyeceğinizi bende düşünmedim zaten
Sana diyecek birtek küfür kaldı ama değmeyeceğin için etmedim sen bildiklerini düşün ettim say.

Yaptiginiz yorumlara goz gezdirdim. Hemcinslerinizi asagilayan kelimeler kullanmamakla işe başlayabilirsiniz.
Bir laf var, cok severim: her kuşu sevdik bir leylek kaldi.
Kadini degersizlestiren, otekilestiren seyler kadin istihdaminda yeni evlilerin gebelik ihtimali sebebiyle tercih edilmemesi, cocuklar için uygun fiyatli kreslerin olmayisi, dogum izninin az olmasi ve türevleri. Bir kadinin babasindan isteniyor olmasinin kadinin hayatina hicbir etkisi yok.

Sana diyecek birtek küfür kaldı ama değmeyeceğin için etmedim sen bildiklerini düşün ettim say.
Senin bazı şeyler çok mu içinde kaldı? O yüzden mi bu saldırganlık? Ben senin aksine gerçekten marjinal bir şekilde evlendim. Düğün yok kına yok dış çekim yok topluca gidilen alışverişler yok çeyiz taşıma yok. Ama hiç burda bunları yapanlara böyle saldırmadım. Neyin hırsı bu böyle? Amacının kadınların aşağılanmasını önlemek olduğunu iddia edip her mesajında kadın aşağılıyosun. Senin şu terbiyesizce konuşma tarzın tuzlu kahveden daha zararlı.

Ayrıca eğitimi konusunda bu kadar iddialı konuşan bir insanın anadilinde yazı yazmakta bu denli kötü olması da komik. Hadi bu konuda biraz düzeltmişsin de önceki konularında noktalama işareti bile yok.

Size kufretmek isteyen kimse yok burda, neyin saldirganligi bu? Birine kufur, birine mahalle karısı, nasil uslup boyle?
kendi hemcinslerinizi asagilayip, kufur etme isteginizi beyan ederken; erkeklerin kadinlara saygı duymasini mi bekliyorsunuz?

Senin bazı şeyler çok mu içinde kaldı? O yüzden mi bu saldırganlık? Ben senin aksine gerçekten marjinal bir şekilde evlendim. Düğün yok kına yok dış çekim yok topluca gidilen alışverişler yok çeyiz taşıma yok. Ama hiç burda bunları yapanlara böyle saldırmadım. Neyin hırsı bu böyle? Amacının kadınların aşağılanmasını önlemek olduğunu iddia edip her mesajında kadın aşağılıyosun. Senin şu terbiyesizce konuşma tarzın tuzlu kahveden daha zararlı.

Ayrıca eğitimi konusunda bu kadar iddialı konuşan bir insanın anadilinde yazı yazmakta bu denli kötü olması da komik. Hadi bu konuda biraz düzeltmişsin de önceki konularında noktalama işareti bile yok.
Bi sen kalmıştın önceki konuma noktalama işareti yok demeyen yorumu da okusaydın da neden olmadığını anlardın.
İçimde kalan bişey yok istemedim yapmadım istediğimide yaptım.
Terbiyesizce konuşana anladığı dilden konuştum

Annesi hep abisini kayırdığı için takıntılı bence ataerkilliğe ondan

Size kufretmek isteyen kimse yok burda, neyin saldirganligi bu? Birine kufur, birine mahalle karısı, nasil uslup boyle?
kendi hemcinslerinizi asagilayip, kufur etme isteginizi beyan ederken; erkeklerin kadinlara saygı duymasini mi bekliyorsunuz?
Kufur mevzusunu yazdığım kişi başka konuyu buraya taşıdığı içindi amacı farklıydı bilmeden konuşmayın

Annesi hep abisini kayırdığı için takıntılı bence ataerkilliğe ondan
Boş yapma kardeşim ya biri yazmış diğer konuyu okuyun diye alakasız alakasız yorum yapıyorsunuz o kadının amacı zaten olayı farklı yere çekmekti başardı sende onun lacivertisin

Eğlenmek için sadece yakın akrabam ve arkadaşlarımla minimal bir düğündü
siz yapınca normal biz yapınca gericilik oluyor anlamadım 😂 ben dediğiniz tüm adetleri yapacağım bu arada çünkü hepsi hoşuma gidiyor hatta maksimal şekilde çünkü canım öyle istiyor 🤷🏼‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X