Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Ben de bu sebeple ameliyatimi erteleyenlerdenim. Her sabah uyandigimda ilk isim sarılık oldum mu diye gozlerimi kontrol etmek.

Ben de bu sebeple ameliyatimi erteleyenlerdenim. Her sabah uyandigimda ilk isim sarılık oldum mu diye gozlerimi kontrol etmek.
Allah korusun yine de aciliyet teşkil ediyorsa olmalısınız bence bu endişeyle yaşanır mı çok geçmiş olsun

Allah korusun yine de aciliyet teşkil ediyorsa olmalısınız bence bu endişeyle yaşanır mı çok geçmiş olsun
Aslında dusundum. Ama suan haritada vaka konusunda İstanbul'u gecip ilk sirayi almış durumdayiz (Çanakkale).
Gecen gun doktorum da suan olmanizi onermem hemsirelerimiz cok pozitif cikiyor dedi. Stresten ölmezsem eger ramazan sonrasi vakalar duserse tekrar dusunucem

Allahım esirgesin.. stres yapmayın o zaman elde değil ama dilerim azalır da sizde bir an evvel sağlığınıza kavuşursunuz..

Arkadaşlar merhaba hastalara acil şifalar diliyorum. Biz anneme ilk doz aşıyı vurdurduk biliyorsunuz ikinci doz aşı için randevu bulamıyoruz ilk doz aşıyı olduğumuz hastanede başka hastanelere randevu alınabiliyor ama onlarda bulunduğumuz yere çok uzaklar ne yapmamız gerekiyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Hastane ile görüşseniz bir ayarlama yapamazlar mı acaba?

bakanlığın listesinde olan LCW maskeleri zaten satışta değil çok uzun zaman önce toplatılmış. Mağzada satılan maskeler bakanlık onayı almış güvenli FFP solunum koruyucu maskeler çocuklara ve kendime aldım

Lcw da mi bez maske mi? Bez maskeyi nasil temizliyorsunuz.

Peki lebaleb kongre yapanlara, nevruz kutlayanlara, lgbt protestosu yapanlara da haram etseydiniz keşke

Anket değişmiş
Oy verdim yazayim bari
Sinovac aşısının 1.dozunu oldum
Kronik rahatsızlığım oldugu için sirami aldim ve hakkim yansın istemedim ve oldum.
Biontech zaten olamam ben asi olduğumda ülkeye yeni gelmisti ama secme sansim olsa yine inaktif bir aşı tercih ederdim canli asi bana yasak.

Hiç bir aşı zorunlu olamaz başta bunu söyleyeyim. Kimse panik yapmasın.

Koronavirus konusunda asiya karsi guven duymuyorum. Zorunlu hale gelene kadar kacarim zorunlu olursa da Alman asisi tercih ederdim.

Meslek icabi cok gezdim,onlemlerimi alarak. Hic temasli olmadim,cevremde koronaya yakalanan da olmadi. Hep uzak birilerinden duydum yeni dogan bebeklerin korona oldugunu falan. Yakin cevremde sifir vaka.

Hiç bir aşı zorunlu olamaz başta bunu söyleyeyim. Kimse panik yapmasın.

soru ;

Diyelim ki aşı zorunlu oldu hangi aşıyı olurdunuz? veya oldunuz?

şeklinde ve bu sebeple açıklama yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

bu arada şu bilgiyi de vereyim ;

Türkiye'de doğumdan sonra bebeğe yapılması gereken zorunlu aşılar ise şunlardır;

• BCG AŞISI. ...

• DİFTERİ‐BOĞMACA‐TETANOZ AŞISI. ...

• HEPATİT B AŞISI. ...

• HEMOFİLUS İNFLUENZA TİP B AŞISI. ...

• KIZAMIK‐KABAKULAK‐KIZAMIKCIK AŞISI. ...

• SUÇİÇEĞİ AŞISI. ...

• PNÖMOKOK AŞISI. ...

• HEPATİT A AŞISI.

yani yapılması zorunlu aşılar vardır ve bu aşılar yapılırken sizin ruhunuz bile duymuyor. Kimi damla, kimi koldan, kimi topuktan.

Ankette "farketmez yea" seçeneği yok bana fark etmez çünkü ben ne anlarım. Ama bizim bilim insanlarımız bir aşı geliştirirse ve (açıklamayı kimin yaptığı önemli) güvenlidir denilirse, onu olurdum eğer tercih şansım varsa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…