Tüysorunu'nun Diyet Günlüğü

tuysorunu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2010
1.258
4
Merhaba arkadaslar gonul isterdi ki diyet basari oykulerinde topic acayim :) Ama vermem gereken birkac kilo daha var ondan sonra acacagim. Once kendim hakkinda bilgiler vereyim:

Yas: 21

boy: 1.66

kilo: bu sabah 59.5'tum.

Haziran sonundan beri yaklasik 6-7 kilo verdim bi ara 69'a kadar cikmisti kilom. Kiloyu nasil verdigimi sorarsaniz, spor yaptim gunde 1 saat crosstrainer adli alete bindim internetten videolarini izleyebilirsiniz. Kalcam ve goguslerimin alti baya inceldi.

Bu noktada bir sey soylemek istiyorum: ARKADASLAR LIGHT URUNLER (Kola haric) BENCE SON DERECE GEREKSIZ... Yogurdun da sutun de light'ini tuketmedim ve yine de kilo verdim. Aksam yemegi nerdeyse yemedim, gecistirdim hep yogurtla meyveyle falan. Ama et epey yedim, protein agirlikli beslendim diyebilirim. Sabah kahvaltida genelde yogurt yedim zaten ekmekli recelli kahvaltiyi sadece haftasonlari yaparim hafta ici useniyorum :) Arada burger king'den de yedim :) Kolayi birakamadim diyet ya da zero iciyorum ama..

Gel gelelim ramazan geldiginde diyet yapamadim. Oruc tuttum ve az da olsa yuruyus yaptim. 1-2 kilo da ramazanda verdim.

Aslini sorarsaniz 55 kilo olmak istiyorum. Vermem gereken 4.5 kilo var yani. Biliyorum az gibi duruyor ama 69'dan 65'e inmekle 59'dan 55'e inmek arasinda cok fark var, bilenler bilir :KK43:

Neyse lafi cok uzattim. Simdi bugun yediklerimi yaziyorum:

5 Eylul 2011 - 59.5 kg

3 tatli kasigi yogurt
Yaklasik yarim litre sut + 100 gr nesfit (biliyorum abarttim)

Su iciyorum simdi...

Bir activia kahvalti zamani, bir tane badem sekeri, simdi de buyukce bir tabak taze fasulye yiyorum

Bir activia kahvalti zamani, bir tane badem sekeri, simdi de buyukce bir tabak taze fasulye yiyorum

Fasulyeden sonra gezmeye gittim ve baklava, beyaz peynir, recel, kurabiye her seyden yedim ya kendimden nefret ediyorum :KK43:

Adet gunum yaklastigindan heralde,

bir elmali kurabiye

3 badem sekeri

1 kase yogurt

1 tane activia kahvalti zamani

Diyetime bakmayali yillar olmus :)) Neyse o zamandan beri 2 kilo vermisim, sevindim :p

Bu sabah:

1 yesil elma

1 saat sonra: Bir bahardali (tepeleme) kavurma

canım öncelikle topiğin hayırlı olsun
inşallah istediğin kiloya az kalmış verince bizle de başarı hikayeni paylaşırsın
kola ve diğer asitli içecekler içmiyorum ama yağ konusunda ben de biraz uyuzumdur yağlı süt-peynir yiyemem
bu damak zevki aslında tabii kilo vermeye de katkısı olabilir de istersen tüketmeyebilirsin
neyse tatlım inşallah bugun herkes kendine bir reset çekti malum bayramdan cıktık,
hepimize yeni diyet sürecinde Allah yardımcımız olsun diyorum
sevgiler...

canım öncelikle topiğin hayırlı olsun
inşallah istediğin kiloya az kalmış verince bizle de başarı hikayeni paylaşırsın
kola ve diğer asitli içecekler içmiyorum ama yağ konusunda ben de biraz uyuzumdur yağlı süt-peynir yiyemem
bu damak zevki aslında tabii kilo vermeye de katkısı olabilir de istersen tüketmeyebilirsin
neyse tatlım inşallah bugun herkes kendine bir reset çekti malum bayramdan cıktık,
hepimize yeni diyet sürecinde Allah yardımcımız olsun diyorum
sevgiler...

sagol canim umarim sen de istedigin kiloya kavusursun. uzun zamandir sut falan icmiyorum, multivitamin aliyorum ama.

ben bayramin tadina varamadim 2.gununden beri diyetteyim :KK43:

Kizlar pazartesi gunune bi diyetisyenden randevu aldim, on gorusme baabinda. Vucut yag oranimi kas oranimi falan incelicekmis. Pazartesiye kadar diyet modunda olmaliyim...

Kizlar pazartesi gunune bi diyetisyenden randevu aldim, on gorusme baabinda. Vucut yag oranimi kas oranimi falan incelicekmis. Pazartesiye kadar diyet modunda olmaliyim...

hmm ne güzel
bn de gttim 2 ay kadar ama bana soylemedi o kadar sordum ama sadece su oranın duşmuş ama yağda pek düşme yok demişti son görüşmede ama değerleri söylemedi
hatta kalori hesabı falan yapmana gerek yok vs dedi çok takıyormuşum ona göre ama ben kendim hakkındaki herşeyi bilmek isterim sonucta kilo da yağ da bnm vücuduma ait bişey ve kendimi tanımam, ona göre önlem almam için gerekli
umarım sana soyler diyetisyenin

hadi ya niye demedi ki, yuksek ciksa da soylemesi lazim, bilmen icin... neyse

ben on gorusmeye gidiyorum yani diyetisyen nasil biri hic bilmiyorum, internet sitesinde bi soru sormustum kendisine, 'buraya gel olcumleri yapalim' demisti o yuzden gidiyorum.

baska bi diyetisyene gitmeyi dusunuyor musun peki?

hadi ya niye demedi ki, yuksek ciksa da soylemesi lazim, bilmen icin... neyse

ben on gorusmeye gidiyorum yani diyetisyen nasil biri hic bilmiyorum, internet sitesinde bi soru sormustum kendisine, 'buraya gel olcumleri yapalim' demisti o yuzden gidiyorum.

baska bi diyetisyene gitmeyi dusunuyor musun peki?

ben diyetisyenden çok memnundum aslında cok guleryuzlu ve muhabbeti harika bir bayan guzel diyet muhabbetleri ediyorduk ama biraz az konusuyor bu konularda hem yanlış bilgi vermek istemiyor herhalde hem de belki de daha vereceğim cok kilo var diye cunku ilerleyen zamanlarda kalori hesabını da göstereceğim falan demişti
bırakmayı ben istedim cunku ben az cok yemek yemeği ögrendim ben cok yiyemeyen biriyim hala oyle de zorluyorum kendimi tatlı düşkünüyüm ama...
bir de aynı tarz beslenince boşuna para vermek istemedim
kendimce bi 10 kilo falan versem yine gitmek istiyorum en azından kiloma göre diyet yazar yardımcı olur ama yılbaşında falan belki
bi diyetisyen daha varmış hem de uzman diyetisyen onu da duşundum eşi de devlet hastanesinde diyetisyen zaten onlardan baska da yok burada belki tek tük bilmediğim olabilir tabii
uzman diyetisyeni de düşünüyorum ya önce bi kendim deneyim olmadı giderim napyım

ben diyetisyenden çok memnundum aslında cok guleryuzlu ve muhabbeti harika bir bayan guzel diyet muhabbetleri ediyorduk ama biraz az konusuyor bu konularda hem yanlış bilgi vermek istemiyor herhalde hem de belki de daha vereceğim cok kilo var diye cunku ilerleyen zamanlarda kalori hesabını da göstereceğim falan demişti
bırakmayı ben istedim cunku ben az cok yemek yemeği ögrendim ben cok yiyemeyen biriyim hala oyle de zorluyorum kendimi tatlı düşkünüyüm ama...
bir de aynı tarz beslenince boşuna para vermek istemedim
kendimce bi 10 kilo falan versem yine gitmek istiyorum en azından kiloma göre diyet yazar yardımcı olur ama yılbaşında falan belki
bi diyetisyen daha varmış hem de uzman diyetisyen onu da duşundum eşi de devlet hastanesinde diyetisyen zaten onlardan baska da yok burada belki tek tük bilmediğim olabilir tabii
uzman diyetisyeni de düşünüyorum ya önce bi kendim deneyim olmadı giderim napyım

evet aslinda bunca insan diyetisyensiz kilo veriyor... diyetisyenin mucize yaratacagini dusunmuyorum. az ve sIk ye, egzersiz yap gibi seyler. ben de tatliyi seviyorum :KK43: daha dogrusu ben yemeyi cok seviyorum. 43 kilo bi arkadasim var gecen onla bulustuk, 'nasil boyle zayifsin' dedim, 'istahim yok, hicbi sey yemiyorum' dedi. sasirdim kaldim. ben de oyle olmayi isterdim... of of dertlendim yine :)

evet aslinda bunca insan diyetisyensiz kilo veriyor... diyetisyenin mucize yaratacagini dusunmuyorum. az ve sIk ye, egzersiz yap gibi seyler. ben de tatliyi seviyorum :KK43: daha dogrusu ben yemeyi cok seviyorum. 43 kilo bi arkadasim var gecen onla bulustuk, 'nasil boyle zayifsin' dedim, 'istahim yok, hicbi sey yemiyorum' dedi. sasirdim kaldim. ben de oyle olmayi isterdim... of of dertlendim yine :)

yaaa dert etme
ben yemeyi severim ama cok yiyemiyorum diyetisyenin verdikleri beni şişiriyordu nasıl bitcek diye bakıyordum tıka basa yiyordum yine de oyle ama onun verdiği kadar değil
zaten diyetisyen danışmanlık yapıyor su an burada biz de birbirimize diyetisyenlik yapıyoruz aslında yani şunu şöyle yesen daha iyi olurdu, bunu yeme gibi. hatta sorular geliyor cevaplamak için zaman istiyorum önce araştırıp okuyup dogru neyse onu aktarayım diye yani öğretmek için öğrenmeye çalışıyorum hem kendimi geliştiriyorum hem de baskalarına faydam dokunuyor bu da beni mutlu ediyor açıkçası

bnm bi arkadasım var asırı zayıftı evlenmeden önce 37 kiloydu evlendi çocuğu oldu ama şimdi anca 50dir ki boyu 157cm yani bnle hemen hemen aynı, o coook yerdi bnm 2 katım kadar hem de ama oyle kilo almıyordu o da..
aslında cok yiyen kilo almıyor ama bnm gibi karbonhidratlı besleniyorsan kilo almak kaçınılmaz oluyor maalesef...

bu arada sebze yemeği yok en azından nesfit yiyeyim bari hem saat de 1 olmuş 15:30da meyvem var acıkmam heralde
işte boyle arkadasım...

yaaa dert etme
ben yemeyi severim ama cok yiyemiyorum diyetisyenin verdikleri beni şişiriyordu nasıl bitcek diye bakıyordum tıka basa yiyordum yine de oyle ama onun verdiği kadar değil
zaten diyetisyen danışmanlık yapıyor su an burada biz de birbirimize diyetisyenlik yapıyoruz aslında yani şunu şöyle yesen daha iyi olurdu, bunu yeme gibi. hatta sorular geliyor cevaplamak için zaman istiyorum önce araştırıp okuyup dogru neyse onu aktarayım diye yani öğretmek için öğrenmeye çalışıyorum hem kendimi geliştiriyorum hem de baskalarına faydam dokunuyor bu da beni mutlu ediyor açıkçası

bnm bi arkadasım var asırı zayıftı evlenmeden önce 37 kiloydu evlendi çocuğu oldu ama şimdi anca 50dir ki boyu 157cm yani bnle hemen hemen aynı, o coook yerdi bnm 2 katım kadar hem de ama oyle kilo almıyordu o da..
aslında cok yiyen kilo almıyor ama bnm gibi karbonhidratlı besleniyorsan kilo almak kaçınılmaz oluyor maalesef...

bu arada sebze yemeği yok en azından nesfit yiyeyim bari hem saat de 1 olmuş 15:30da meyvem var acıkmam heralde
işte boyle arkadasım...

evet aynen, ben de seviyorum boyle hem bilgi topluyorum internetten, hem kendim ogreniyorum her gun yeni bi seyler...

evet cok yedigi halde almayanlar var ama dedigin gibi onlar yemegi cok yiyolar cok fazla tatli yiyip de zayif olan hic duymadim maalesef :KK43:((

ben de biraz once kasarli tost, recel ve peynir falan yedim kahvalti gibi yani... bakalim aksama ne yicem..

dun aksam da bi snickers'in 3'te 2'si kadarini falan yedim.

veeeee bu sabah tartildim tam 57 kiloyum :) normal tartida da tartildim orda da 57'yim :) cok mutluyum. dun adetimin ilk gunu diye su vardi vucudumda heralde, yoksa gunde 700 gr verilmez :)

canım çok sevindim 57 kilo süper bana da olsa o rakam keşke:KK43: ayrıca o yok iştahm yok yok içimden yemek gelmiyo vallla bak hiç yiyesim yoklara inanmyacaksın :KK70: benim hep sinirim bozuluyor o muhabbete. bi de ayyyyyyyy bi görsen ne kadar çok yiyorum ama metabolizmam hızlı diyeler var ki onlara çalı süpürgesiyle vurasım geliyor:'(

canım çok sevindim 57 kilo süper bana da olsa o rakam keşke:KK43: ayrıca o yok iştahm yok yok içimden yemek gelmiyo vallla bak hiç yiyesim yoklara inanmyacaksın :KK70: benim hep sinirim bozuluyor o muhabbete. bi de ayyyyyyyy bi görsen ne kadar çok yiyorum ama metabolizmam hızlı diyeler var ki onlara çalı süpürgesiyle vurasım geliyor:'(

canim olur insallah. bana da bir zamanlar hayal gibi geliyodu 50'li kilolar, sana da gercek olur insallah.

yaa benim anlamadigim insanin istahi nasil olmaz ya nasil enerjin oluyor yemiyorsan di mi :) yiyolar, haklisin :))

o metabolizmam hizli diyenler ayri dava yaa :) gerci onlarin cok dedigi bi tabak falandir bi de o tipler var, kucucuk porsiyonlara cok buyuk diyenler :)) benim porsiyonlarimda yiyip de cok zayif olan gormedim daha :))

dun aksam da bi snickers'in 3'te 2'si kadarini falan yedim.

veeeee bu sabah tartildim tam 57 kiloyum :) normal tartida da tartildim orda da 57'yim :) cok mutluyum. dun adetimin ilk gunu diye su vardi vucudumda heralde, yoksa gunde 700 gr verilmez :)

Tebrikler 57 kilo rüya gibi. Maşallah kız sana:nazar:

X