Ufak meseleleri çözemeyen eş

Senin icin ev aldim diyen adam evi gercekten sadece sana mi almis? Hediye mi? Allah korusun da bosanma olsa catir catir ben aldim ev benim derler, hic senin icin aldim denmez o zamanlar...
Ayrica sana ev aldim gideceksin ne demek anlamadim. Ne alaka?

bagirarak tartismayin daha da cikmaza girer konu. acikca soyleyin. annenlerle derdim yok sen keyif yapiyorsun ben yoruluyorum bu sebeple istemedim deyin. annesini babasini istemiyor gibi olmayin.

Tamam gidelim ben de cekirdegimi alir otururum yok bulaşık ev isi sende diyorsan ben usumek istemiyorum bana ev alman usumeme engel mi ya da ben de senin gibi keyfine bakacak miyim diye sorun
Şahsen korona zamanı iki tarafa da ihtiyaç durumu haricinde gitmezdim ailemi 1 yıldır görmüyorum annem gelecekti bana, ben evden cikma komsuya bile gitme diyorum yani sırf goresim.geldi olayini şu pandemi döneminde hele ki mutasyonlu virüs olaylarinin arttigi zamanda yanlis buluyorum

Sizinle tartışarak bezdirmeye alışmış galiba... tmm lanet olsun gidelim deyin diye yapıyor...ben size söyleyeyim bunun sonu gelmez...bugün ailesi için yarın başka konu için...üste çıkmaya bir alışırsa tüketir sizi...taviz vermeyin derim acımayın aman küslük olmasın ,üzülmesin falan diye düşünmeyin...biraz çirkef olun çemkirin altta kalmayın ...ev araba bilmem ne ...başımızamı kakıyor...al g.t..ne sok derim valla ben olsam (ki eskiden sizin gibiydim)küsl0k olmasın tartışmayalım diye her çığırtkanlığına susuyordum...baktım olacak gibi değil değiştim...bir söylerse iki cevap veriyorum küfür etse 3 misli ediyorum çemkiriyor ağzıma geleni söylüyorum ..bir müddet sonra alışıyorlar duruma merak etmeyin ...sizi sindirmesine asla izin vermeyin...sonu gelmez

Ben olsam madem gittiğimde bulaşık yıkıyorum soğukta, o zaman ikimiz yapacaksak işleri gidelim derdim. Niye soğuğunu ben çekeceğim ki. Haftaya gitseniz de soğuk haftaya gitseniz de covid var. Yani dedikleriniz mantıklı gelmemiştir eşinize. Demek ki arabayı, evi de eşe aldirmayacaksin ki sonradan kafaniza kakmasın.

Merhaba hanımlar

eşim bu hafta ailesinin yanına gitmek istedi. Köydeler ailesi. Bende bu hafta girmek istemediğimi söyledim havalar soğuk bulaşık vs yorucu oluyor.
Eve geldi neymiş efendim kırk yılın başı bişey istedim yapmadın, bak ben senin için ev alıyorum 😳 gibi şeyler söyledi. Halbuki sonradan aradım gidelim çok istiyorsun diye. Corona var diyorum. Eee bizde annemlerde geçirdik bişey olmaz diyor .
Bir ay önce 1 hafta beraberdik burda. 1,5 ay önce yine köydeydik. Dedim
Tamam tamam benim aileme gidilmesin madem dedi.
Ben onu bi duydum bağırmaya başladım bende ben senin aileni istemesem gittiğimde veya geldiklerinde kalmam dedim.
Biraz tartıştık. Ama gerçekten dediği lafları hiç haketmiyorum. Yok altında şöyle araba var bilmem ne.
Madem kendin git çok istiyorsan dedim bi arkadaşı hep öyle yapıyor çünkü. Bak bak Zeynep gibi oldu diyor sonra bana.
3 ay oldu gitmeyeli diyor halbuki Aralık ortası ordaydık

eşim böyle yaptıkça ondan soğuyorum
Bi köye gitmek istememek normal değil mi haftaya gidelim dedim kendi tabi elinde çerezi oturuyor ben gerçekten ister istemez biraz yoruluyorum gidince

bu arada sık gideriz sık görüşürüz yani ailesiyle kafa dağıtmak için gitmek istiyorum dedi. Ama niye başımı kakıyor yaptıklarını
Sayenizde ev sahibi olacak bir de lafını etmesi terbiyesizlik

X