üniversitelerin kapanmasıyla mahvolan hayatım :( okuduğum şehirde kalan ilişkim , evden ayrılma düşüncelerim

Çok güzel yazdınız, genç kızlara diyorsun,"arkadaslarınla nerede yemek yiyeceksin,bileyim, depremi vs var Allah korusun, dikkat edin çevreye, bakın neler oluyor" , aldıgın cevap," höööö kescekler mi beniiii, abaaaartmaaaaa"Her sey kolay geliyor, her sey oyun, eskının 5 yasındaki cocukları bunlardan akıllıydı😏
O yaşlarda aklım bir karış havadaydi. Kim olumsuz bisi dese beni anlamıyorlar diyordum. Aslında herkes anlıyor ama uyarıyor bilmiyordum. Kk 15 sene önce var mıydı bilmiyorum ama keşke üye olup söyle bi konu acsaydim o zaman herkes bağırıp kızsaydi da ben de alinsaydim ama oturup dusunseydim. Ablaları onlar için kızıyor laf söylüyor bir anlasalar.

İnstagramdan tanıştık buluştuk ve ilişkiye başladık okulda oldugum zamanlarda her akşam beraber gezdik eğlendik ama benim üzüntümün sebebi o değil aslında yani o daha ikinci planda
yaş farkına absürt değil zaten ben 20 yaşındayım o 38 yaşında ama 38 denince akla gelen kırlaşma başlangıcı saç + şiş göbek olanlardan değil

Konu sahibi ailen seni yanlış büyüttü diye, sende okula başlar başlamaz böyle akılsızca davranmak zorunda değildin.

Daha ilk seneden 40 yaşında, boşanmış, çocuklu adamı bulup sevgili olan birisi, üniversite okusa ne olur okumasa ne olur. İlk seneden böyle internetten 40 yaşındaki adamla ne işin var senin? Koskoca okul ya, koskoca okul. Kendi okulun olmaz, başka üniversiteden öğrenci bul. Genç, yaşıtın erkek mi kalmadı? Yani aileler sizin gibileri aman okusun diye şehir dışına gönderiyor ama sen üniversitenin herkese faydası olmadığının en büyük örneğisin. Hala internetten tanıştığı adamı savunuyor ya.

Sen birde kendini akıllı, olgun sanıyorsun. Senin yerinde aklı başında kız olsaydı, bölümünün, okulunun çalışkan, maddi durumu iyi olan öğrencisiyle sevgili olurdu. Beceriksiz seni. Sevgili yapacaksın bari düzgün sevgili yap.

Ya kimse kusura bakmasın ama baskıcı ailenin ben böyle bisey olduğunu dusunmuyorum. Baskıcı aile çocuğunu baska sehire okumaya vs göndermez. Bence ailen seni gayet rahat ama seni tanıdıkları için böyle davranıyorlar ilk gittiğin yılda 40 yasında adamı takmışsın koluna normal mi bu? Davul bile dengi dengine Allah askına..

Konuyu okuduğumda başta adına üzüldüm fakat 40 yaş çocuklu sevgili.. Baskıcı aile hayatından kaçma adı altında yanlış yollara sapma.. 4 yıl önce üniden mezun oldum şu an 26 yaşındayım. Konu sahibinin durumuna çok benzer bi kız arkadaşım vardı. Baskıcı ailesinden kaçtı daha önce yapamadıklarını yaptı. Şu an çok üzüldüğüm bir durumda kendisi. Umarım konu sahibi de bu duruma düşmez. Gençlik iyidir hoştur, yapılanlar heyecan verir fakat yanlış seçimler ileride çok can yakan sonuçları doğurabilir. Dikkatli olmak lazım. Akıllı olmak Lazım...

İnstagramdan tanıştık buluştuk ve ilişkiye başladık okulda oldugum zamanlarda her akşam beraber gezdik eğlendik ama benim üzüntümün sebebi o değil aslında yani o daha ikinci planda
yaş farkına absürt değil zaten ben 20 yaşındayım o 38 yaşında ama 38 denince akla gelen kırlaşma başlangıcı saç + şiş göbek olanlardan değil
Yaş farkı absürt degil, evet evet :işsiz: sen 30 35 yaşındayken sekerek yürürken 50 55 yaslarında bir amca ayagını sürümese bile yine de cok farklı gorunmeyecek sanıyorsun degil mi, eşim yasından gayet genc görünür fakat 7 yaş farkımız bile bazen sırıtıyor,düşünce biçimi, olaylara yaklaşımı.. Size babanız mı dye sorunca insanlar, eminim eşinizin çok hoşuna gidecek, mutlu yuvanızda çiçekler açacak :KK51:

Ya kimse kusura bakmasın ama baskıcı ailenin ben böyle bisey olduğunu dusunmuyorum. Baskıcı aile çocuğunu baska sehire okumaya vs göndermez. Bence ailen seni gayet rahat ama seni tanıdıkları için böyle davranıyorlar ilk gittiğin yılda 40 yasında adamı takmışsın koluna normal mi bu? Davul bile dengi dengine Allah askına..
Aile az çok biliyorlarmış potansiyeli, cikolata verecegim diyenin elınden tutup gidecegini.. Bu kızlara Allah akıl fikir versin, aile bir meslege kavuşsun diye çabalar, bunlar kendine baba arar, o aılesinin sozune gelir deee, Bade Harabul Basra :KK51:

Muhtemelen bu düşüncemden dolayı ben de linç edileceğim ama cümleye giriş şekliniz, tavrınız beni çok rahatsız etti. Kaçacağım, gideceğim şeklindeki cümlelerinizden de ailenizin size güvenmemekte biraz haklı olduklarını düşünüyorum.
Ailesinin evinde bir bardak kaldırmayan, bir kahve yapıp ikram etmeyi zulüm olarak goren akıllı! kızlarımız elin adamının eskı karısının sorunlarıyla ugrasmayı,kirli don yıkamayı, adamın çocuguna bakmayı 'annesinde bile kalsa adamın cocugu, bu degısmez asla' göze alıyor, ama anne, uyardıgı için kötü, söze hep boyle baslanır, hiç şaşmaz "Çok baskıcı bir ailem var" Çarpılırsınız be, kızınız olsun da sizi de görelim, bakalım "saldım çayıra mevlam kayıra" mı dıyeceksiniz :sinirli:

En çok uzuldugum kesim evde baskı gören gençler aile hayatı onalrin gözünde zindan gibi.
Evde şiddet ve baskı gören çocuklar.
Allah'ım ikisinede yardım et en çok üzüldüklerim çocuklar gençler.
İki tane kız evladım var.esim ve ben çocuklarımızı sıkmadan bunaltmadan evlerini sevip ailesini sevip mutlu huzurlu yaşasınlar diye elimizden geldiğince çabalıyoruz.
Seni çok iyi anlıyorum konu sahibi bende böyle bir ailede buyudum ne çocukluğumu yaşadım ne gençliğimi kardeslerimde.bizimkiler hem baskıcı hem şiddet hem huzursuzluk hem korkutma vardı ağzımın tadı o evde hiç olmadı.evlendim anne oldum çocuklarıma yaşadığım hiçbir şeyi yapmadım gözüm gibi bakarım.arkadaslari yavruma imrenir çok anlayışlı annen var diye.
Ama ben sabrettim ne okulumu astım ne evden kaçmak istedim o deli babamı çektim baskıcı annemi çektim.okudum üniversitemi bitirdim evlendim 26 yaşında.(Allah bunun karşılığında eşimi karşıma çıkardı) çok şükür
Diğer kardeslerimde aynı sini yaptı.sende sabredeceksin.ama sen hem kendinden büyük biriyle ilişki yaşıyorsun hemde kaçmak istiyorsun başına kötü şeyler gelebilir beş kuruş parasız nereye gideceksin.
Senin sanırım kafandaki o büyük sevgilin yanıma gel kaç diyor ona aldanma güvenme evdede baskı var hemen gitmek istiyorsun.malesef başına daha kötü işler gelebilir güvenme elin oğluna ailenle kalmak daha guvenli

Konuyu okuduğumda başta adına üzüldüm fakat 40 yaş çocuklu sevgili.. Baskıcı aile hayatından kaçma adı altında yanlış yollara sapma.. 4 yıl önce üniden mezun oldum şu an 26 yaşındayım. Konu sahibinin durumuna çok benzer bi kız arkadaşım vardı. Baskıcı ailesinden kaçtı daha önce yapamadıklarını yaptı. Şu an çok üzüldüğüm bir durumda kendisi. Umarım konu sahibi de bu duruma düşmez. Gençlik iyidir hoştur, yapılanlar heyecan verir fakat yanlış seçimler ileride çok can yakan sonuçları doğurabilir. Dikkatli olmak lazım. Akıllı olmak Lazım...
Aynen bende mevzusevgilinin yaşına gelene kadar üzülmüştüm gençliğine,şanssız kuşaktan olmasına,pendemide evde kaldılar,şimdi de sosyal hayatları yok oldu diye,ama afedersiniz g.t kılları kadayıf teline dönüşmüş biriyle takıldığını duyunca hem üzüldüm hem de sinirlendim.
Konu sahibi,lütfen aklını başına topla gençliğine yazık,şu an yapacağın hatalar tüm hayatını etkiler. 1-2 yıla belki ayrılırsın ondan ama iş işten geçmiş olacak,parlak bir gelecek hedefle kendine,illah manitasız olmaz sap mıyım dersen(sizin dilinizde) kendi yaşıtların olmadı üni 3-4 sınıf biriyle takıl

En çok uzuldugum kesim evde baskı gören gençler aile hayatı onalrin gözünde zindan gibi.
Evde şiddet ve baskı gören çocuklar.
Allah'ım ikisinede yardım et en çok üzüldüklerim çocuklar gençler.
İki tane kız evladım var.esim ve ben çocuklarımızı sıkmadan bunaltmadan evlerini sevip ailesini sevip mutlu huzurlu yaşasınlar diye elimizden geldiğince çabalıyoruz.
Seni çok iyi anlıyorum konu sahibi bende böyle bir ailede buyudum ne çocukluğumu yaşadım ne gençliğimi kardeslerimde.bizimkiler hem baskıcı hem şiddet hem huzursuzluk hem korkutma vardı ağzımın tadı o evde hiç olmadı.evlendim anne oldum çocuklarıma yaşadığım hiçbir şeyi yapmadım gözüm gibi bakarım.arkadaslari yavruma imrenir çok anlayışlı annen var diye.
Ama ben sabrettim ne okulumu astım ne evden kaçmak istedim o deli babamı çektim baskıcı annemi çektim.okudum üniversitemi bitirdim evlendim 26 yaşında.(Allah bunun karşılığında eşimi karşıma çıkardı) çok şükür
Diğer kardeslerimde aynı sini yaptı.sende sabredeceksin.ama sen hem kendinden büyük biriyle ilişki yaşıyorsun hemde kaçmak istiyorsun başına kötü şeyler gelebilir beş kuruş parasız nereye gideceksin.
Senin sanırım kafandaki o büyük sevgilin yanıma gel kaç diyor ona aldanma güvenme evdede baskı var hemen gitmek istiyorsun.malesef başına daha kötü işler gelebilir güvenme elin oğluna ailenle kalmak daha guvenli
Yasadıklarınız hepımızin ortak gecmişi. Ama diyorsunuz ya anlayışlı aıleyiz, insan oyleyim, çok iyi aileyiz, cocuklarım cok sanslı diye düşünüyor fakat vaktı gelip catınca buna benzer sozleri bir cok aile duyuyor cocugundan, çünki memnuniyetsizlik bir salgın, kv sikayet salgını gibi, sikayetci olmayan bıle akıma uyuyor, aynen oyle... Malesef ki degersiz cocuklardık, degersiz anneler oluyoruz, bizim de şansımıza bu düşüyor sanırım:/

Yasadıklarınız hepımızin ortak gecmişi. Ama diyorsunuz ya anlayışlı aıleyiz, insan oyleyim, çok iyi aileyiz, cocuklarım cok sanslı diye düşünüyor fakat vaktı gelip catınca buna benzer sozleri bir cok aile duyuyor cocugundan, çünki memnuniyetsizlik bir salgın, kv sikayet salgını gibi, sikayetci olmayan bıle akıma uyuyor, aynen oyle... Malesef ki degersiz cocuklardık, degersiz anneler oluyoruz, bizim de şansımıza bu düşüyor sanırım:/
Allah'ım evlatlarımıza sağlıklı hayırlı ömürler versin.vicdanli merhametli kıymet bilen evlat olsunlar.elimizden ne geliyorsa.onlar için yapıyoruz.kizima anlatıyorum yavrum bak ben sunalri yaşadım sen şanslısın böyle bir baban var diye herşeyi anlıyor.
Yetiştirdik büyütüyoruz hayırlı evlat olsunlar ailesine akranlarına komşusuna arkadaşlarına vatan millete insalh 🙏

Aileniz ciddi manada baskıcı bir aile olsaydı farklı bir şehirde üniversite okuyor olmazdınız. Bismillah daha 6 ay olmuş evden gideli kapandan kurtulan fare sevinci ile peynir bulduğunuzu zannedip zehire yapışmışsınız. Kuyrugunuzun ucu kapanda kalmış sizi geri çekiştiriyor. Kuyrugunuzun ucu kopsa ölmezsiniz de o zehir tüm hayatınızı ziyan eder dikkat edin.
Göndermek zorunda kaldılar normalde tercih yaparken kendi şehrimdeki alanıma uygun bölümlerin neredeyse hepsini yazdım en sona 45 dakika uzaklıktaki farklı bir şehirdeki okulu yazdım sıralaması düşük diğerleri tutmazsa açıkta kalmıyım diye biliyorlardı gözlerinin önünde doldurdum tercih listemi
Ama sonra onlardan habersiz değiştirdim farklı şehiri ilk tercih sırama koydum yoksa onada gidemiyordum zar zor yazdırdım açıkta kalmıyım diye ki yollamamak için ne kavgalar ettiler en son dayım konuştı babamı ikna etti öyle vittim

Göndermek zorunda kaldılar normalde tercih yaparken kendi şehrimdeki alanıma uygun bölümlerin neredeyse hepsini yazdım en sona 45 dakika uzaklıktaki farklı bir şehirdeki okulu yazdım sıralaması düşük diğerleri tutmazsa açıkta kalmıyım diye biliyorlardı gözlerinin önünde doldurdum tercih listemi
Ama sonra onlardan habersiz değiştirdim farklı şehiri ilk tercih sırama koydum yoksa onada gidemiyordum zar zor yazdırdım açıkta kalmıyım diye ki yollamamak için ne kavgalar ettiler en son dayım konuştı babamı ikna etti öyle vittim

Benden sana bir tavsiye bugunler elbet geçecek okuluna döneceksin. Her ne olursa olsun gencecik filinta gibi delikanlılar onlardan birine bir şans ver bu adamı çıkart hayatından. Her şey şimdi güllük gülistanlık olabilir ailendeki huzursuzluğun karşılığını onun yanında huzur ile buluyor olabilirsin.Ama beş yıl sonra işler bambaşka bir noktaya gelmiş kendi topuğuna sıkmış olabilirsin.Kendimden yedi yaş büyük bir insanla yıllardır beraberim çok zorlandığım noktalar oldu seni daha zorları bekliyor. Gelecekten sesleniyorum sana yani.🙃

Allah'ım evlatlarımıza sağlıklı hayırlı ömürler versin.vicdanli merhametli kıymet bilen evlat olsunlar.elimizden ne geliyorsa.onlar için yapıyoruz.kizima anlatıyorum yavrum bak ben sunalri yaşadım sen şanslısın böyle bir baban var diye herşeyi anlıyor.
Yetiştirdik büyütüyoruz hayırlı evlat olsunlar ailesine akranlarına komşusuna arkadaşlarına vatan millete insalh 🙏
Amiiin amin, çabamız hep ona🤲🤲

Tabii dayın sana güvenerek konuştu, şu anki durumu bilse eminim kendini bir sorgular :/Ah canım, sanıyorsun ki aileme ters köşe yaptım, ama ters köşe degil tepetaklak hareketi asıl kendine yapıyorsun haberin yok, ailen şimdi düşünür seni, yarın ne yapsın, kendin ettin kendin buldun der çekilir köşeye.. Ömür boyu aglayacak degil ya, sen de hayatının baharında adamın dokulen beyaz kıllarını toplarsın :işsiz:

X