Üst Komşu sorunu

Merhaba arkadaşlar ben 1.ci katta oturuyorum üst katımdaki komşunun otizmli çocuğu var doktora gidip geliyorlar diğer çocuklardan farklı olağanüstü gürültü yapıyor güm güm güm güm ama görmeniz lazım evet rahatsızlığından ötürü anlıyorum bir kaç kez konuştuk onlar bize hak veriyor biz de onlara hak veriyoruz ama maalesef bazen tahammül sınırımız kalmıyor ve evin iç kapılarının kenarına vuruyoruz ki rahatsız olduğumuzu anlasınlar diye şusn taşınamam maalesef başka planlarımız var eşim eşiyle ben kadınla bir kaç kez konuştum ama çözülmüyor kiracılar ev sahibi ile hiç konuşmadım polis vs çağırmak istemiyorum ne yapmalıyım hanımlar ya valla kafayı yemek işten değil
İki tarafta haklı evet.
Amaaa polise gitmek filan hiç hoş değil. Hele ki yorumlara bir bakayım dedim oraya "3-4 seneye taşınacağız masraf yapmak istemiyoruz" demişsiniz. Ama karşı tarafın yapabileceği hiç bir şey yok ki ne yapsın kadın? Özel çocuklarla vakit geçirmek zaten zorluyken birde komşu stresi ne kadar kötü bence.
Yani konuştuğunuzda onlarda üzülüp durumu kabul ediyorlarsa yani duyarlı insanlarsa daha da yapılacak bir şey yok ve emin olun daha fazlası olacakken ellerinden geldiğince azaltıyorlardır size gelen sesi.
Biraz insancıl olun ve olağanüstü durumları "kendi içinizde" nasıl yönetebilirsiniz bunu düşünün polis çağırmayı düşünmek yerine!!!

Yok ses yalıtımı düşünmüyoruz çünkü 3,4 seneye kadar taşınacağız eşim masraf yaptırmak istemiyor
eşiniz de ne pampişmiş öyle masraf etmek istemezmiş!!
sanarsın 3 ay sonra taşınacak

otizmli bir yakınınız var mı hiç benim var
sizce o anne baba ilgilenmiyorlar mı o çocukla yeterince
inanın öyle değil
yeğenim ilgilenilse de kriz anı geldiğinde tutturmaya başladığında öyle değil o işler
sizin bilmişlik yaptığınız gibi değil!!

eşiniz de ne pampişmiş öyle masraf etmek istemezmiş!!
sanarsın 3 ay sonra taşınacak

otizmli bir yakınınız var mı hiç benim var
sizce o anne baba ilgilenmiyorlar mı o çocukla yeterince
inanın öyle değil
yeğenim ilgilenilse de kriz anı geldiğinde tutturmaya başladığında öyle değil o işler
sizin bilmişlik yaptığınız gibi değil!!
Pampiş ne ya sen kimsin ki bunu söylüyorsun haddini bil hadsiz

Pampiş ne ya sen kimsin ki bunu söylüyorsun haddini bil hadsiz
ne anlamda kullandığıma bak sen
beyefendi kendinden ödün vermesin aman parası çıkmasın
özel çocuğu suçla dur ne güzel iş

pampiş: nazik çıtkırıldım anlamında dedim

özel çocuğa hiçbişey yapamazsın

Bize hak veriyorlar ama ben ilgisiz kayıtsız kalmalarını istemiyorum
bu kayıtsız kalmak mı sizce? sizce o çocuğun annesi babası çocuk öyle davranırken sessizce oturup izliyor mu? çok üzüldüm gerçekten o anne ve baba ile sürekli bu konu hakkında konuşmanıza. umarım vicdanınıza geri kavuşursunuz...

Çocuk bilerek isteyerek o şekilde davranmıyor, ne yapalım böyle kişileri aforoz mu edelim?
Kendi evleriyse yalıtım yaptırmalarını rica edebilirsiniz, sizde yalıtım yaptirirsiniz.
Sürekli kapıya duvara vurmak çözüm değil. Polise şikayet ederim demişsiniz ya hah işte o hiç çözüm değil, ne yapacak polis? Asıl o komşunun yerinde olsam sizi polise ben şikayet ederim sürekli taciz ediyorlar diye. Biraz anlayışlı olun annesi babasıda çok mutlu değildir çocuğu bağırıyor diye.

Merhaba arkadaşlar ben 1.ci katta oturuyorum üst katımdaki komşunun otizmli çocuğu var doktora gidip geliyorlar diğer çocuklardan farklı olağanüstü gürültü yapıyor güm güm güm güm ama görmeniz lazım evet rahatsızlığından ötürü anlıyorum bir kaç kez konuştuk onlar bize hak veriyor biz de onlara hak veriyoruz ama maalesef bazen tahammül sınırımız kalmıyor ve evin iç kapılarının kenarına vuruyoruz ki rahatsız olduğumuzu anlasınlar diye şusn taşınamam maalesef başka planlarımız var eşim eşiyle ben kadınla bir kaç kez konuştum ama çözülmüyor kiracılar ev sahibi ile hiç konuşmadım polis vs çağırmak istemiyorum ne yapmalıyım hanımlar ya valla kafayı yemek işten değil
Iki tarafta hakli aslinda üst komşu olmak degil de keske zemin katta otursalar sonuçta apartmanda insanlar hastalar bebekler de oluyor uyuyor oluyorlar vs bunu komsunuzun düşünüp ev degistirmesi gerekiyor Allah yardımcıları olsun

Siz haklısınız ama o kadının da yapacağı bir şey yok ki😞 Hele polis falan hiç olmaz çünkü kasıt yok. Bu tarz özel durumu olanlar zemin kat mı tercih etse valla bilemedim size de zor o kadına da.
zemin katta da otursalar o vurma sesleri üstündeki daireye, yan daireye falan gider mutlaka
en mantıklısı müstakil ama o da çok zor her yer apartman

senin durumunda pek yapacak bişey yok maalesef
insanlar zaten yeterince zor durumda
en mantıklı yöntem taşınmak. taşınmayı yakın zamana alamaz mısınız ? sonuçta o evde rahat huzurla oturamadıktan
kafayı dinleyemedikten sonra orada yaşamanın da bi anlamı yok
ben zamanında uyuşturucu bağımlısı komşu yüzünden taşınmıştım
evet uyuşturucu bağımlılığı bir engellilik durumu değil ama sonuçta anormal bişeydi
ve karşımdaki insan şikayetten, polisten bilmem neden anlamıyordu
bağımlı çünkü bişeyler kullandığı zaman -ki sürekli kullanıyordu- ne yaptığını etrafı nasıl rahatsız ettiğini bilmiyordu
yani çözümü yoktu aslında adamı binadan atmak dışında
ben taşınmayı tercih ettim kafam rahat etti

hiç öyle polislik bi durum yok aile de bişey yapamıyordur . kendileri de rahatsızdır ama ellerinden bişey gelmiyor demek ki
siz yavaştan kaçın o binadan bence

Başa gelen çekilir. Ne yapsın insanlar elini kolunu yatağa mı kelepçelesinler. İnsallah sizin de basınıza gelmez. Anlasın onlar alta siz üste geçsin çok dert ediyosanız.

Geçen gün metrobüs durağında zihinsel engelli bir cocuk vardı yaşı 14-15 civarıdır irice bir cocuk annesi zapt edemşyor me dokunabiliyor çocuğa ne bırakabiliyordu cocuğu. Vucuduyla temas etmedwm bariyer olup yapma oğlum etme oğlum diye telkin veriyorsu bir köşede. Tam önlerindem geçerken cocuk atladı uzerinme anneyi geçip suratıma tükür dü anne tutmasa belki atlayacak beni yıkacak. Tabii neye uğradığımı sastım ama yarabbi sukur deyip sorun değil deyip uzaklastım. Ordan. Annenin caresizliğini her halinden görüyorum zaten ne diyebilirsin ki...
Rahatsız oluyorsanız aileyi taciz etmek yerine taşının lutfen zaten insanlar kolay şartlar altında çocuk büyütüyorlar duygusal ve fiziksel yüklerine bir de siz yük eklemeyin. AYIP

Hanimefendi empati yapamadığımız anlıyorum ama komşunuz ne yapabilir varsa öneriniz siz söyleyin poliste çağırsanız savcıda bişey yapamazsınız yazacaklarım var size ama hiç ban yemedim bu sitedeyim kaç senedir Allah komşunuzun yardımcı olsun imkan versin sizin gibi komşuyla bir daha karşılaştırmasın ..

Başa gelen çekilir. Ne yapsın insanlar elini kolunu yatağa mı kelepçelesinler. İnsallah sizin de basınıza gelmez. Anlasın onlar alta siz üste geçsin çok dert ediyosanız.

Geçen gün metrobüs durağında zihinsel engelli bir cocuk vardı yaşı 14-15 civarıdır irice bir cocuk annesi zapt edemşyor me dokunabiliyor çocuğa ne bırakabiliyordu cocuğu. Vucuduyla temas etmedwm bariyer olup yapma oğlum etme oğlum diye telkin veriyorsu bir köşede. Tam önlerindem geçerken cocuk atladı uzerinme anneyi geçip suratıma tükür dü anne tutmasa belki atlayacak beni yıkacak. Tabii neye uğradığımı sastım ama yarabbi sukur deyip sorun değil deyip uzaklastım. Ordan. Annenin caresizliğini her halinden görüyorum zaten ne diyebilirsin ki...
Rahatsız oluyorsanız aileyi taciz etmek yerine taşının lutfen zaten insanlar kolay şartlar altında çocuk büyütüyorlar duygusal ve fiziksel yüklerine bir de siz yük eklemeyin. AYIP
engelli insanlara ve ailelere ne zaman bu kadar anlayışsız olduk ben anlam veremiyorum
benim mahallede ne zaman çöp atmaya çıksam binanın birinin balkonunda yaşlı bi amca var
adam gelene geçene hakaret ediyor saydırıyor
ben daha ilk yaptığında anladım durumu . çok kısa bi gözlem yetti
adam yaşlı, aklı yerinde değil belli ki
yoksa insan neden mahallede gelene geçene hakaret ve küfür etsin durduk yere ?
ne yapsaydım yani gidip ailesine mi şikayet etseydim biraz halden anlamak gerek

Hanimefendi empati yapamadığımız anlıyorum ama komşunuz ne yapabilir varsa öneriniz siz söyleyin poliste çağırsanız savcıda bişey yapamazsınız yazacaklarım var size ama hiç ban yemedim bu sitedeyim kaç senedir Allah komşunuzun yardımcı olsun imkan versin sizin gibi komşuyla bir daha karşılaştırmasın ..
Empati yapabilmenin belli bir düzey zeka gerektirdiğini okumuştum bir yerlerde.. bu konu beni gerçekten çok gerdi. Banlanmadan çıkayım en iyisi.. bazı şeyleri bazı insanların hayatının zorluklarını anlayabilmek için insanın başına gelmesi mi gerekiyor.. komşusunun hayatı zaten zor iyice zorlaştırmak için onu strese sokmak için elinden geleni yapıyor..

X