Üvey kayinvalide

1nbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
1.893
1.166
Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var. Eşimin de benim de ikinci evliligimiz. Birbirimizi seviyoruz ve Allaha şükür bir sorunumuz yok. Biz evlenirken eşimin ailesinden hic bir şey görmedim bir iğne bile annesi üvey. Kendi annesi vefat etmiş. 4 yaşından beri bu kadin bakmış ve tek cocuk(Bu arada ailesinin durumu cok iyi).Esim kendi imkanlarıyla istediklerimi yapmaya çalıştı. Bu konuda bir şikayetim de yok. Gözüm yuksekler de değil. Kimseyi üzmek zora sokmak istemeyen bir insanım. Ama bir hediye ufacık bir takı dahi yapmadılar. Buna alındım. Evlendikten bir süre sonra düşük yaptım hastanede yattım bir süre. Eşim maddi anlamda zorlandı. Asla yardimci olmadılar. Esimde sorunlar ciktı cocuk sahibi olma konusunda birbirimize destek olduk eşimin yanında oldum hep. 2. Kez hamile kaldım onlara gittigimizde esim söyledi hamile oldugumu eli ayağı düzgün kusursuzunu versin Allah diyip kardeşinin cocugu evini yaptiracakmış 100 bin liraya onu anlatmaya başladı . Karısıyla gidip fayanslari seçmişler. bastan sona ev yenilenecek uzun uzun bunlari anlatmaya başladı. Öyle sinirim bozuldu ki . Öyle enayi hissettim ki kendimi. Ben kimseden birsey istemedim beklemedim benimde yaptırmak istediklerim vardı ama esimi zora sokmamak için istemedim. Cocuk istiyorduk önceliğe cocuk yapmayi koydum. Bu kadin beni kıskandırmaya mi calisiyor ne yapmaya çalışıyor sinirleniyorum.

Herkes yanlış anlayıp düşmanlık ve dalga geçmeye koyulmuş
Kayinpederim hasta ve yaşlı bu kadin nefesini zor alan adama sürekli ev bark mal sattirip kendi ailesine kaçırıyor . Adamı da kandırarak yapiyor bunları. Esim de babasi hasta üzülmesin diye sessiz kalmaya çalışıyor. Cünku kadin en ufak lafta yataktan kalkamayan adama bağırıp terk ediyor ağlatıyor. Adam vazgeçemiyor karisindan yaşlı ve hasta kaç senelik karisi sonuçta. Beni her gördüğünde temizlik yapılması lazım kim yapacak badana yapılacak bana kim yardım edecek diye hayiflaniyor. Bende o yuzden onlar bana ne yaptı ki diyorum. ben niye ona gidip temizliğini isini yapayim. O beni sevmiş saygı duymuş olsaydi o zaman koşardım her işine yaşlı insan derdim. Bana bir kere nasılsın demez yeğenlerini anlatır över. Onlara yaptıklarını anlatır. Birinin gelinine ailesi ev vermis evden kira alıyorlarmış bunu sizlere kayinvalideniz durduk yere söylese defalarca ne düşünürsünüz. Ki zaten benim evimde oturuyoruz. Yine de ne zaman beni görse bunu tekrar tekrar söylüyor.

Son düzenleme:
Bence sakin olun. Yeni gebelik haberine hayir duasını etmiş kadın daha ne yapabilir. Muhabbeti de o şekildedir olabilir. Ama belli ki beklentileriniz var.

Ayrıca 4 yaşından beri eşinizi büyütmüş birinin üveyliğini özlüğünü neden belirtme gereği duydunuz? Bu eşinizle annesi arasında. Üvey demek istemiyor olabilir.

Üvey diye belirtmişsiniz de, bu anlattıklarınızı öz anne babalar da yapmıyor. Üvey diye ayrıca yazmanıza gerek yoktu bence.
Yani evlenirken bir çekirdek bile almıyorlar, doğum yapıyorsun umrumda olmuyor.
1200 lira yok diye devlet hastanesinde doğum yapmak zorunda kalıyorsun, 5 hastane geziyorsun ve yine de elinde para olduğu halde veremem diyorlar.

Kısacası yapmıyorlar. Böyle insanlara da zorla yaptıramazsın ki.
Bir de yapmamaları sanki daha iyi oluyor, sonra ağızlarını açıp tek kelime etme hakları olmuyor.

Son olarak şahsınıza karşı kötülük yapılmıyorsa, bırakın bu tarz konuları eşinizle annesi kendi aralarında halletsin.

ben herhalde ikinci evlilik yapsam benim icin en onemlisi huzur ve mutluluk olurdu. ne guzel esiniz de siz de ikinci evliliginizi yapmissiniz mutlusunuz, ne bu taki, para mevzulari? cok gereksiz gercekten. kimse size yardim etmek zorunda da degil. beklentiniz gercekten olmasin boyle konularda, insanlara gereksiz bir gorev yuklemeyin yani.

Benım eşimin öz be öz aılesı hıc bır şey yapmadı hatta dugunumuzde sadece çeyrek taktı hıc bır masrafa karışmadan🙄bebegımız olduğunda da hayırlı olsun bıle demedıler doğumumda gelmediler geldıklrınde ilk torun çeyrek getırdıler yanı üvey ve öz arasında ne var onu anlamanız ıcın yazdım😉açıkcası bısverın ne hallerı barsa görsünler anlatması saçma olmuş ama kendı bılır sızde geyet memnun gıbı cevap verıp evınıze donseydınız kendıkerı bılır👍🏻

Beklenti icine girmeyin esinizle sorununuz yoksa gerisini dusunup bosyere esinizide kendinizide uzmeyin.ister istemez karsidaki insana da yansiyor cunku.Ayrica kiskandirmak icin yaptigini dusunmuyorum.Malum konusmaya bir sey bulamiyor insan gordugunu anlatmis kadin.

Bastan beri bir şeyler yapmamışlar
Demek ki yapmayacaklar neden bekliyorsunuz ki bir şeyler yapsınlar diye
Eşinizle birbirinize destek olun üstesinden gelin herşeyin
Eşiniz de sizi bu kadar severken başkasına ne gerek var..

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var. Eşimin de benim de ikinci evliligimiz. Birbirimizi seviyoruz ve Allaha şükür bir sorunumuz yok. Biz evlenirken eşimin ailesinden hic bir şey görmedim bir iğne bile annesi üvey. Kendi annesi vefat etmiş. 4 yaşından beri bu kadin bakmış ve tek cocuk(Bu arada ailesinin durumu cok iyi).Esim kendi imkanlarıyla istediklerimi yapmaya çalıştı. Bu konuda bir şikayetim de yok. Gözüm yuksekler de değil. Kimseyi üzmek zora sokmak istemeyen bir insanım. Ama bir hediye ufacık bir takı dahi yapmadılar. Buna alındım. Evlendikten bir süre sonra düşük yaptım hastanede yattım bir süre. Eşim maddi anlamda zorlandı. Asla yardimci olmadılar. Esimde sorunlar ciktı cocuk sahibi olma konusunda birbirimize destek olduk eşimin yanında oldum hep. 2. Kez hamile kaldım onlara gittigimizde esim söyledi hamile oldugumu eli ayağı düzgün kusursuzunu versin Allah diyip kardeşinin cocugu evini yaptiracakmış 100 bin liraya onu anlatmaya başladı . Karısıyla gidip fayanslari seçmişler. bastan sona ev yenilenecek uzun uzun bunlari anlatmaya başladı. Öyle sinirim bozuldu ki . Öyle enayi hissettim ki kendimi. Ben kimseden birsey istemedim beklemedim benimde yaptırmak istediklerim vardı ama esimi zora sokmamak için istemedim. Cocuk istiyorduk önceliğe cocuk yapmayi koydum. Bu kadin beni kıskandırmaya mi calisiyor ne yapmaya çalışıyor sinirleniyorum.

Bu konuda sizinle ilgili sinir bozacak bir detay göremiyorum.
Eşiniz ve babası arasında sorun. Bir tepki verilmesi gerekiyorsa onun vermesi gerekiyor. Enayi hissedecek biri varsa o hissetmeli.
Yanlış mı anladım bilmiyorum. Kayınpedereniz, üvey kayınvalidenin yeğeninin evini mi yaptırıyor?

Siz çalışmıyor musunuz?

aileye güvenerek kimse evlenmesin bizde evlenirken kimse yardımcı olmadı kimsedende destek beklemedik evliliği düşünen evlenmeyi isteyen iki tarafda olsa kimseden beklenti içine girmesin beklentim yok diyorsunuz ama içinizde hâlâ beklentiniz var bebeginizide sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏

bir takı bile hediye etmemelerine darılmış olabilirsiniz de kimse kimseye hediye etmek zorunda değil hele de üvey annesi imiş öz kv bile hediye etmiyorken üveyden beklemek üzüntü yaratır.

hormonlardan dolayı hassas davranıyorsunuz gibi geldi bana biraz.

İyi ki hiç beklentiniz yokmuş ha😂😂
Şöyle düşünün, ilk evliliginizde kaynananiz bir sürü şey yapmıştı di mi? altınlar almıştı, heveslenmisti,sizinle alışverişe gelmişti... Ama sonra ne oldu?
El...
Yani çok da takılmayın. Sanki onun hediyesine mi muhtaçsin?
Ayrıca bu kadar üvey üvey dediğine göre demek ki aralarında öyle 'canim anam' ilişkisi yok. Doğacak torun da onun oz torunu olmayacak,burnunu kendi babasına,ağzını ablasına annesine vs benzetemeyecek.
Yani neden babaanne sevgisiyle dolsun ki daha en basta. Asil heveslenmesi, hediyler alması gereken kisinin kendi canından,kanından, burnunu dedesine benzetececlği, soyadını sürdüreceği bir torunu olacağı icin babasının olması lazım. Neden ona takilmadiniz,uzulmediniz, 'eşimin ailesi' yazmadiniz da 'uven kayınvalide' yazdınız???

Ayrıca, Belki de kendi çocuğu hic olmadigi için ve bu konuda çok derin bir yoksunluk duyduğu için konuyu hizlica kapatmak istemiştir. Empatiyse ona da empati. Hiç doğum yapmadan yaşlanmış bir kadının senin bebeğine sevinmesini beklemek de hoş değil.

söz konusu evin parasını kv vermiyor değil mi

o zaman boş beleş muhabbet işte

hayatı o kadar anlatacağı şeyler sınırlı

bebeğe ilişkin hayır duasında da bulunmuş

eşinizin eğer bir beklentisi olacaksa babasından olacak

durumu iyi diyorsunuz da nedir bu iyinin ölçütü

yani kp im emekli memur

büyükşehirde evi memlekette de dönüm dönüm tarlaları var

durumu iyi mi? bence hayır

2500-3000 civarı maaş ile iki kişi geçinmeye çalışıyorlar işte

geline oğluna vs dağıtacak parası yok ha evet düğünde bir bilezik takabilir biriktirip

ama bunun hesabını da oğulları sormalı ki ikinci evlilik diye muhtemelen bir şey yapmamışlardır

ikinci kez evlenmek tabii ki kötü bir şey değil ama ilk geline aldık benim deyip gitti deyip ikinciye genelde daha az yapılıyor maalesef ülkemizde

sağlıkla kucağınıza alın ve kimseyi umursamayın

X