Üvey kayinvalide

Eğer gerçekten madur edildiğini düşünüyorsanız , rapor alın . Şikayet edin . Eşiniz vasi olsun babasına . Çünkü siz de çocuğunuzun hakkını korumaya çalışıyorsunuz muhtemelen.
Yani elbetteki benim olsun çatır çatır yiyeyim derdinde degilim. Esimle konuşup bu konuda fikir vericem bakalim gerisi kendi bileceği iş

Hanımefendi kadin adam cok hasta ölecek diye mallarını sattiriyor. Üstunde birsey bırakmamaya calisiyor. Bununla ne alaka simdi çalışıp sahip olmakla bizde çalışıp yapıyoruz yapacağımızı yatıp dışarıdan gelsin diye beklemiyoruz. ama miras ta haktır yani. Ben ailemden kaldığında isterim yani haziri yiyeyim diye değil. Belki bağış yaparım ihtiyacim yoksa ama o benim hakkimdir. Çeşme yaptırırım hayrat yaptırırım benim bileceğim iş. Benim annem de hic bir ihtiyacı yokken malini mülkünü satıp herhangi birine verse ben bunu kabul etmem. Banada vermesin kendinin olsun. Vakti gelince miras olacaksa olsun. Kendileri için harcansa banane. Elalemin çocuğuna gidiyor
kp ye bilenin o zaman
Ona bu hakkı veren o
Kadında muhtemelen hayatımı harcadılar anne olma hakkımı elimden aldılar diyor yeğenini çocuğu gibi görüyor ona dağıtıyor.

Kadını hizmetçi gibi gör
4 yaşında çocuğuna baktır
Anne olma hakkını elinden al çocuğuma iyi baksın diye
Sonra da malları sattırıyor diye ağla.

Kp nin suçu yapacak bir şey yok.

Eşimin safligi beni bu kadar sinirlendiren. Esim cok iyi niyetli nazik üzmek kırmamak için cok dikkat eden bir insan ama karşı taraf ona acımıyor evlat olarak görülmüyor. Ama dediğiniz gibi öz de olsa neler neler olabiliyor elbet. Ben tam toplumdaki üvey anne algısına uygun davranış icinde olduğu için başlığı öyle attım. Ve malesef bebeğimi yine kaybettim
Başınız sağ olsun. İfade edişiniz biraz yanlış ve eksik olmuş ilk başta . Yanlış anlamayın ama toplumumuz hala boşanmış kadınlara maalesef kötü bakıyor , ikinci evlilikleri para yemeye geldi diye düşünüyor. Toplum yargılarımızın bazıları gerçekten çok yanlış . Siz de bu yanlışa düşmeyin . Bir de size tavsiyem W harfini V harfinin yerine kullanmayın . İtici oluyor .

kp ye bilenin o zaman
Ona bu hakkı veren o
Kadında muhtemelen hayatımı harcadılar anne olma hakkımı elimden aldılar diyor yeğenini çocuğu gibi görüyor ona dağıtıyor.

Kadını hizmetçi gibi gör
4 yaşında çocuğuna baktır
Anne olma hakkını elinden al çocuğuma iyi baksın diye
Sonra da malları sattırıyor diye ağla.

Kp nin suçu yapacak bir şey yok.
Vicdansizlik kötülük boyle devam ediyor işte zincirleme malesef haklısınız ona acimamişlar sevmemişler o nasil başkasına acısın sevsin ki. Bu da baska turlu ama doğru bir bakış açısı durumu özetliyor. Hesap soracaklari ona bunu yapanlar ölmüş kalanlardan çıkarıyor

Başınız sağ olsun. İfade edişiniz biraz yanlış ve eksik olmuş ilk başta . Yanlış anlamayın ama toplumumuz hala boşanmış kadınlara maalesef kötü bakıyor , ikinci evlilikleri para yemeye geldi diye düşünüyor. Toplum yargılarımızın bazıları gerçekten çok yanlış . Siz de bu yanlışa düşmeyin . Bir de size tavsiyem W harfini V harfinin yerine kullanmayın . İtici oluyor .
Beni boşanmış diye itici görenlerin bosanmayacagi ne malum bir gün gelir boşanmış oluverirler hayat bu

Ayrica ben w harfini v yerine kullanmıyorum o nerden cikti acaba

Beni boşanmış diye itici görenlerin bosanmayacagi ne malum bir gün gelir boşanmış oluverirler hayat bu
Aynen öyle , belki yarın bir gün siz de üvey anne olursunuz . Hayat bu . İşte o yüzden toplumsal kalıpları doğru diye düşünüp dillendirmemek lazım. Eğer bir çocuk üvey annesinden şiddet gördüyse bu kadının değil babanın suçudur . İlk vakadaki baba önce çocuklarım deseydi bu kalıp oturmazdı dilimize .

Walla mahkum degilim kendi maddi durumum iyi Allaha şükür evimiz barkimizda var. Tüm bunları yapmasa yine bize vermesin kendilerinin olsun tabiki ama benim ona faydam olurdu yaşlılar cunku yok. Ama umrumda bile değiller artik. Allah bana muhtaç etmesin. Yegenleri baksin ilgilensin artık gorusmicem
İşte burda kullandınız

İşte burda kullandınız
Yani bir kere kullanmışım bilinçsiz bir şekilde buna ettiğiniz lafa bakın. Bu memlekette malesef kadının kadına düşmanlığı anlayissizligi almış başını gidiyor. Ben hamileyken bir kayıp yaşamışım zaten üzgünüm. bu konuyu acmis bulunmuşum içimi dökmek fikir alış verişi yapmak için. Belki yersiz takıntı yapmışım belki o an için yanlış düşünmüşüm hassas anıma denk gelmiş. Kendimce hem fikir almak hem içimi dökmek istemişim. Yaptığınız yoruma bakın. Malesef bu dünya sınav dünyası kimin başına ne zaman ne geleceği neyle sinanacagi belli değil ne yazık ki. Umarım v yerine w kullandirtmaz size bu hayat itici olmazsınız

beklentiniz olmadığından emin misiniz ?
buradan bakınca çok fazla varmış gibi duruyor çünkü.
Beni görünce ev temizlenecek nasil temizlicem bilmiyorum. Badana yaptiricam nasil yaptiricam kim ilgilenecek bilmiyorum. Banyoyu yaptırmam lazım bir sürü iş kim yardım edecek diyip durduğundan. Bende bunlari konu ediyorum. Beklemekten degil. Almadan vermek Allaha mahsus. Ne saygı ne sevgi görmedim derdim bu

Kizlar fikirlerinize ihtiyacım var. Eşimin de benim de ikinci evliligimiz. Birbirimizi seviyoruz ve Allaha şükür bir sorunumuz yok. Biz evlenirken eşimin ailesinden hic bir şey görmedim bir iğne bile annesi üvey. Kendi annesi vefat etmiş. 4 yaşından beri bu kadin bakmış ve tek cocuk(Bu arada ailesinin durumu cok iyi).Esim kendi imkanlarıyla istediklerimi yapmaya çalıştı. Bu konuda bir şikayetim de yok. Gözüm yuksekler de değil. Kimseyi üzmek zora sokmak istemeyen bir insanım. Ama bir hediye ufacık bir takı dahi yapmadılar. Buna alındım. Evlendikten bir süre sonra düşük yaptım hastanede yattım bir süre. Eşim maddi anlamda zorlandı. Asla yardimci olmadılar. Esimde sorunlar ciktı cocuk sahibi olma konusunda birbirimize destek olduk eşimin yanında oldum hep. 2. Kez hamile kaldım onlara gittigimizde esim söyledi hamile oldugumu eli ayağı düzgün kusursuzunu versin Allah diyip kardeşinin cocugu evini yaptiracakmış 100 bin liraya onu anlatmaya başladı . Karısıyla gidip fayanslari seçmişler. bastan sona ev yenilenecek uzun uzun bunlari anlatmaya başladı. Öyle sinirim bozuldu ki . Öyle enayi hissettim ki kendimi. Ben kimseden birsey istemedim beklemedim benimde yaptırmak istediklerim vardı ama esimi zora sokmamak için istemedim. Cocuk istiyorduk önceliğe cocuk yapmayi koydum. Bu kadin beni kıskandırmaya mi calisiyor ne yapmaya çalışıyor sinirleniyorum.
Kseden bişey istemedim beklemedim... Bana şunu yapmadilar bunu takmadilar.. kendinizle çelişiyorsunuz

Kseden bişey istemedim beklemedim... Bana şunu yapmadilar bunu takmadilar.. kendinizle çelişiyorsunuz
Yani içten içe beklemişim ama maddi birsey yapmasalar da ben o şekilde kabullenebilirdim. yapilmayanların koymasının sebebi kötü niyetli tavırlar yanlışlar

ben herhalde ikinci evlilik yapsam benim icin en onemlisi huzur ve mutluluk olurdu. ne guzel esiniz de siz de ikinci evliliginizi yapmissiniz mutlusunuz, ne bu taki, para mevzulari? cok gereksiz gercekten. kimse size yardim etmek zorunda da degil. beklentiniz gercekten olmasin boyle konularda, insanlara gereksiz bir gorev yuklemeyin yani.
Ben evine adim attığımda ev temizlenecek nasil yapicam bilmiyorum. Badana yaptiricam nasil yaptiricam bilmiyorum kim yardım edecek bana vs hep bunları konuşuyor. Bende o benden birseyler beklediğini belli edince bende ne gördüm ki diye düşünüyorum sonuçta insanız. Özel olarak şahsıma birsey beklediğim yok yoksa

X