Uyku düzenim bozuldu, düzeltemiyorum

Bugün muz çayı deniyorum bir işe yaramazsa bunu deneyeceğim dayanmaya çalışacağım. Teşekkür ederim
Fizyolojik olarak uyku bozukluğum var.
16 saat de uyuyabilirim, 60 saat uyanık da kalabilirim:)
Ne ilaç ne bir şey, uykusuzlukta umut ışığı.
Diyeceğim o ki, düzen için tek çare gün atlamaktır.
Özellikle öğleden sonra aşırı uyku basacak, 3 4 sularında dışarıda olursanız kotarabilirsiniz.

Fizyolojik olarak uyku bozukluğum var.
16 saat de uyuyabilirim, 60 saat uyanık da kalabilirim:)
Ne ilaç ne bir şey, uykusuzlukta umut ışığı.
Diyeceğim o ki, düzen için tek çare gün atlamaktır.
Özellikle öğleden sonra aşırı uyku basacak, 3 4 sularında dışarıda olursanız kotarabilirsiniz.
Benim biraz tatilde rehavete bağlı bir de antidepresan başlamıştım o da bozdu uykumu. Doktorla daha görüşmeden bıraktım zaten birkaç gün kullanmıştım. Kaliteli uyku olmayınca çok gergin ve hüzünlü oluyorum ben. Evim yanmış gibi köşede oturup kalkmıyorum tüm gün çok mutsuz oluyorum, aksam agladim durduk yere. Uyku gerçekten velinimetmis düzeni kaybedince anladım. Gün atlamayı deneyeceğim. Siz gün atladiktan sonra oturtabiliyor musunuz tekrar ? Ben zaten kaygili biriyim bir de şimdi ay ya bir gün düzelir ertesi gün tekrar bozulursa kaygısı başladı. Çok uzattım sorry:/

Benim biraz tatilde rehavete bağlı bir de antidepresan başlamıştım o da bozdu uykumu. Doktorla daha görüşmeden bıraktım zaten birkaç gün kullanmıştım. Kaliteli uyku olmayınca çok gergin ve hüzünlü oluyorum ben. Evim yanmış gibi köşede oturup kalkmıyorum tüm gün çok mutsuz oluyorum, aksam agladim durduk yere. Uyku gerçekten velinimetmis düzeni kaybedince anladım. Gün atlamayı deneyeceğim. Siz gün atladiktan sonra oturtabiliyor musunuz tekrar ? Ben zaten kaygili biriyim bir de şimdi ay ya bir gün düzelir ertesi gün tekrar bozulursa kaygısı başladı. Çok uzattım sorry:/
Rica ederim, ne demek.
Ben normal bir kıstas değilim, sabah 6 7 de yatıp 9 da kalkmam gerekiyorsa kalkar, ertesi gün yine sabaha kadar otururum.
Ama işin cılkı çıkmış öğleni görüyorsam, bu şekilde en azından hava karanlıkken uyumaya çekebiliyorum süreyi.
Bu arada uyuyamamak nasıl bir işkencedir çok iyi bildiğimden altyazılı dizi izlerim, mümkün mertebe ağır ilerleyen, atmosferi karanlık olanlardan.
Yok uyku müzikleri vs işe yaramıyor bende, ses uyutuyor üstüne altyazıyı karanlıkta okumaya çalışma birleşince hoop dayanamıyorum:)

Rica ederim, ne demek.
Ben normal bir kıstas değilim, sabah 6 7 de yatıp 9 da kalkmam gerekiyorsa kalkar, ertesi gün yine sabaha kadar otururum.
Ama işin cılkı çıkmış öğleni görüyorsam, bu şekilde en azından hava karanlıkken uyumaya çekebiliyorum süreyi.
Bu arada uyuyamamak nasıl bir işkencedir çok iyi bildiğimden altyazılı dizi izlerim, mümkün mertebe ağır ilerleyen, atmosferi karanlık olanlardan.
Yok uyku müzikleri vs işe yaramıyor bende, ses uyutuyor üstüne altyazıyı karanlıkta okumaya çalışma birleşince hoop dayanamıyorum:)
Bu da güzelmiş ne güzel siz uyanabiliyormussunuz ben uykusuzsam erken uyanmak çok zor oluyor. Altyazili dizi çok mantikliymis daha önce hiç aklıma gelmedi. Teşekkür ederim :)

Kızlar selam. İzindeyim ve uyku düzenim bozuldu. Sabah 6ya kadar uyuyamiyorum, haliyle uyanmam 13-14 oluyor. Gece uykusu almadığım için de sanki hiç uyumamışım gibi halsiz oluyorum. Bugün erken uyuyacağım saplantısina giriyorum, yatağa geçiyorum, elime telefon almıyor karanlıkta yatıyorum ama bomboş dönüp duruyorum. Tatilimi gece gündüz ayrimim bozulmuş şekilde geçirmek istemiyorum. Asmr videosu da uyutmadı, melatonin takviyesi de ise yaramadı. Var mı başka önerisi olan? Bu bozukluk takıntı oldu bende düzeltmek istiyorum.

Bu arada aklıma geldi d vitamini ve folat eksikliğim çıktı kanda bunlarla ilgili takviye kullanıyorum. Uykuya dalamamam bu vitamin eksiklerinden olabilir mi bilmiyorum
Kesinlikle psikolojik aynı şeyleri yaşadım. Artık yatak benim için uyumaktan ziyade, ya yine uykuya dalamazsam korkusuna büründüğüm yer oldu. İnan bazı günler 2 saat ya uyudum ya uyanmadım böyle bir ay sürdü. Eeehhh yeter dedim kendi kendime gittim yatağımı değiştirdim bir de 8 aylık bebeğim var ona rağmen düzelttim uykumu. Takviye alamadım, antidepresan yazdı doktor emzirirken kullanırlır dedi kullanmadım. Sabah tahin yiyordum iki yemek kaşığı sirkadiyen sistemini düzenliyor akşam değil ama mutlaka sabah, öğleyin yeşil çay; içeriği sayesinde uyku uyarısı yapıyor hava kararınca, yatarken de 1 saat önce adam akıllı her magnezyum türünü içinde bulunduran magnezyum alıyorum sonrası mışıl mışıl. Oğluma uyanıp geri uykuya dalıyorum düşün yani. Ama kesinlikle psikolojik, yatağa offf bugün de uyuyamazsam diye girme. Uyuyamadım oh oğlanın ütüsü bitmiş oldu diyordum ben gidip ütü yapıyordum vs. Geçmiş olsun canım büyütme gözünde

benim de var uyku bozukluğu, kaçta uyursam uyuyayyım sabah 6 da uyanıyorum. eskiden uyanınca tekrar dalıyodum. son bir kaç haftadır dalamıyorum da. antidepresanlar da denedim ama hepsi uyku veren etkisi geçinceye kadar. uykuyu düzene sokmuyor. bitkisel şeyler denemek lazım. bir de kafeini azaltmak lazım galiba. yazın daha çok oluyor bu durum. günler uzun geceler kısa olduğu için galiba.

X