Uzak Mesafe İlişkisinde İlgisizlik

anaiswatterson1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
28
18
Merhaba hanımlar, iki yıldır sevgili olduğum adamla altı ay önce nişanlandık. Ben İstanbul’da yaşıyorum, nişanlım Ankara’da. İş güç durumlarından da sık sık görüşemiyoruz. Başlarda da uzak mesafe ilişkisi yaşıyorduk ama her şey yolundaydı bana karşı çok ilgiliydi, her gün fırsat kollardık konuşabilmek için mesajlaşabilmek için. Ama şimdi öyle değiliz ve bu durum çok canımı sıkıyor. Sadece gün sonunda telefonda konuşuyoruz, mesajlaşma ise hiç kalmadı sadece birbirimizi arayamıyorsak mesajdan haberleşiyoruz. Eskiden bana güzel şeyler söylerdi, birlikte hayal kurardık ne bileyim daha ilgiliydi ama şimdi sanki bir görevmiş gibi gün sonunda telefonda konuşuyoruz ve uyuyoruz. Mesajlaşmayı sevmediği için mesajlaşma da tamamen bitti gibi bir şey. Mesela aylardır tek bir hediye bile almadı bana. Öyle pahalı aman aman şeyler beklediğimden de değil sadece içinden gelip küçük bir şey alıp ya da yapıp yollasa keşke diye düşünüyorum ister istemez. Zaten bütün sorunum onun içinden gelmiyor oluşu. Ben ona hiçbir zaman benim için şunu yap bana bunu al demedim de demem de. İçinden gelmeden benim söylememle yaptığı şeylerin bir kıymeti yok çünkü. Ama malesef onun da içinden gelmiyor ve bu kısır döngü sürüp gidiyor.
Ayda yılda bir buluştuğumuzda ise sanki başka bir insanmış gibi hissediyorum. Bana ilgili davranıyor, güzel şeyler söylüyor. Ama diyorum ya buluşmalarımız çok aralıklı, kimi zaman aylarca buluşamadığımız oluyor. Belki sık sık buluşup görüşüyor olsak bu tavırlar yine sürecek bilmiyorum, deneyimlemedim. Şuan uzaktayız ve böyle ilgisiz tavırları aklımı karıştırıyor ve ister istemez ileride evlenince de böyle olursa diye korkuyorum. Sanki hep çabalayan benmişim gibi daha çok seven taraf benmişim gibi hissediyorum. Birbirimizden uzakta olduğumuz için mi böyle oluyor? Yakın olsak sık sık görüşsek ya da evli olsak yine böyle sürüp gider mi? Hiçbir zaman ilişkinin başlarındaki gibi olamaz biliyorum ama en azından daha ilgili olması için ne yapabilirim?

Evlendiğinde daha da beter olur inan ki...
Açık açık konuş rahatsız olduğun durumları anlat zaten tepkisi de bi o kadar değişik olacağına eminim çünkü benim kocam da aynı bahsettiğin gibi nisanliyken biraz da olsa normaldi ama zor zorunaydı biraz sonra komple bıraktı şimdi ise hiç yani insan kendini değersiz hissediyor ilgi bekliyor o yüzden bence konuş yol yakınken

Evlendiğinde daha da beter olur inan ki...
Açık açık konuş rahatsız olduğun durumları anlat zaten tepkisi de bi o kadar değişik olacağına eminim çünkü benim kocam da aynı bahsettiğin gibi nisanliyken biraz da olsa normaldi ama zor zorunaydı biraz sonra komple bıraktı şimdi ise

Nişanlanmişsınız ya ,artık cepte biliyor sizi ve bu hissi ona asla vermeyin.Kendi hayatiniza odaklanin ,o arasin ,o merak etsin sizi.Her aradiginda acmayin telefonu uyuya kalmışım, isim vardi vs uydurun.Bakin nasil düşüyor üzerinize.Direkt konuşmakla huylu huyundan vazgecmez.Davranislarinizla aktarabilirsiniz bunu karsi tarafa daha cok.Eger halen ilgisiz ise ,hic durmayin ,gidin bence.Size önem vermeyen biri ile hayat gecer mi? Bunlar fragman.

Nişanlanmişsınız ya ,artık cepte biliyor sizi ve bu hissi ona asla vermeyin.Kendi hayatiniza odaklanin ,o arasin ,o merak etsin sizi.Her aradiginda acmayin telefonu uyuya kalmışım, isim vardi vs uydurun.Bakin nasil düşüyor üzerinize.Direkt konuşmakla huylu huyundan vazgecmez.Davranislarinizla aktarabilirsiniz bunu karsi tarafa daha cok.Eger halen ilgisiz ise ,hic durmayin ,gidin bence.Size önem vermeyen biri ile hayat gecer mi? Bunlar fragman.
teşekkürler yanıtınız için. ben de konuşmakla çözüleceğini düşünmüyorum konuştuktan sonraki bir iki gün farklı olur sonra yine aynı olur eminim. ama davranışlarla bunu göstermenin işe yarayabileceği konusunda haklısınız, deneyeceğim

teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :) siz de evlilik öncesinde uzak mesafe ilişkisi yaşamış mıydınız peki?
Ben yasadım canım 8 yıl sevgili kaldiktann sonra evlendik. Ikimizde 17 yaşındaydık tanıstigimiz da . Sadece ilk yıl aynı sehirdeydik . Uzak mesafe iliskisi çok zor ve yıpratıcı oluyo . Bizim de sorunlarımiz olmuştu . Ilgisiz olduğu zamanlar hatta bazen hiç aramadığı zamanlar oluyodu . Erkeklere bizlere göre daha zor geliyo uzak mesafe ilişkileri . Anlattıklarının daha da fazlasını yaşadım. Ama sonunda evlendik çok şükür . 2 yıldır evliyiz. 4 aylık bebeğimiz var . Bana ve bebeğime karşı aşırı ilgili esim . Uzak mesafede olan ilgisizliklerin hiç biri kalmadı. Aksine zor.yollardan kavustugumuz için çok ayrı bi mutluluğumuz var . Birbirinize olann sevginiz kuvvetliyse her şeyi aşabilirsiniz buna inan :)

Ben yasadım canım 8 yıl sevgili kaldiktann sonra evlendik. Ikimizde 17 yaşındaydık tanıstigimiz da . Sadece ilk yıl aynı sehirdeydik . Uzak mesafe iliskisi çok zor ve yıpratıcı oluyo . Bizim de sorunlarımiz olmuştu . Ilgisiz olduğu zamanlar hatta bazen hiç aramadığı zamanlar oluyodu . Erkeklere bizlere göre daha zor geliyo uzak mesafe ilişkileri . Anlattıklarının daha da fazlasını yaşadım. Ama sonunda evlendik çok şükür . 2 yıldır evliyiz. 4 aylık bebeğimiz var . Bana ve bebeğime karşı aşırı ilgili esim . Uzak mesafede olan ilgisizliklerin hiç biri kalmadı. Aksine zor.yollardan kavustugumuz için çok ayrı bi mutluluğumuz var . Birbirinize olann sevginiz kuvvetliyse her şeyi aşabilirsiniz buna inan :)
ayy nasıl içime su serptiniz çok teşekkür ederim. buluştuğumuzdaki o ilgili sevgili tavırlarını düşünüp “şuan bu olanlar kuruntu” diyorum kendi kendime ama elimde olmadan da korkuyorum. inşallah dediğiniz gibi evlendiğimizde mutlu oluruz biz de. sizlere de mutluluklar :))

Özetle, siz ilgi seven o sevmeyen birisi.
Şimdi biz size soruyoruz:

Böylesi bi ilgisizliğe bir ömür razı mısınız?

İkinci olarak da bunu konuştunuz mu, yoksa aylardır içinizden kuruyor musunuz?

Son olarak ilişkiniz neden o merkezli sürüyor, sizin tek beklentiniz ilgi ve o da vermeyince orda mı kitleniyosunuz? Bu kısmında malesef kendinizi sorgulamanız gerekiyo. Çünkü aynı evin içinde şuan yetersiz bulduğunuz bi arama tadında günlük konuşma bile olmayabilir. Şimdi mesajlaşmayı sevmiyorum diyen adam o zaman da görev gibi konuşan, ya da ilgi göstermeyen birine dönüşebilir.

Çözüm: İlgi dilenen bi üslupla değil de, onun yaptığı gibi biraz mesafe koyup şahsi hayatınızı önceleyerek bi yola girin. Bunu refleks değil kendiniz için yapın. Şayet bunu sorun ederse orda dökülürsünüz işte. Yapmazsa ve ilgi ihtiyacınız sizi yıpratırsa bi daha düşünmemiz gerekir bu ilişkiyi.

Uzak mesafe ilişkileri biraz inişli çıkışlı oluyor
6 aydır ilgisizse ama orada bir sıkıntı var
teşekkürler yanıtınız için, açıkçası altı ayın her günü bu ilgisizlik böyle sürmedi ama genel tavır da bu ben de bunun ilerde de olmasından korkuyorum

teşekkürler yanıtınız için, açıkçası altı ayın her günü bu ilgisizlik böyle sürmedi ama genel tavır da bu ben de bunun ilerde de olmasından korkuyorum
Açıkçası evlenince ilgili mi ilgisiz mi olur bir tahminde bulunamam
Sadece yıllarca uzak mesafe ilişkisi yaşadım
İniş çıkışlı oluyor
Hem de epey
Ben olsam sanırım yanımdayken nasıl davrandığına bakardım
Uzatabiliyorsanız hatta şöylr 5 6 gün görüşün üst üste öyle anlaşılır

ayy nasıl içime su serptiniz çok teşekkür ederim. buluştuğumuzdaki o ilgili sevgili tavırlarını düşünüp “şuan bu olanlar kuruntu” diyorum kendi kendime ama elimde olmadan da korkuyorum. inşallah dediğiniz gibi evlendiğimizde mutlu oluruz biz de. sizlere de mutluluklar :))
Insanların dediklerini kafaya takma yaşamayan bilemez . Seni sevdiğini hissediyorsan bırakma sakın . Ama çokta üstüne düşme. Benim esimi 1 yıl görmediğim oluyodu. Sadece telefonla hsberlestigimiz için ilgisizlikleri oluyodu. Ama o bir yılın sonunda buluştuğumuz da ilk gün ki gibiydi her şey . O da mesajlaşmayı sevmiyorum zor geliyo gibisinden derdi hep. Aynı hepsi yani 😂 inşallah kavuşursunuz siz de yürütmesi zor ama kavuşunca kıymetini çok daha iyi anlıyosun. O günlerden eser kalmiyo . Bende acaba evlendiğimiz de ilgisiz tavırları devam eder mi diye düşündüğüm olmuştu ama hiç olmadı çok şükür. Seni sevdiğinden eminsen sen de seviyosan kuruntu yapma kafanda :)

Özetle, siz ilgi seven o sevmeyen birisi.
Şimdi biz size soruyoruz:

Böylesi bi ilgisizliğe bir ömür razı mısınız?

İkinci olarak da bunu konuştunuz mu, yoksa aylardır içinizden kuruyor musunuz?

Son olarak ilişkiniz neden o merkezli sürüyor, sizin tek beklentiniz ilgi ve o da vermeyince orda mı kitleniyosunuz? Bu kısmında malesef kendinizi sorgulamanız gerekiyo. Çünkü aynı evin içinde şuan yetersiz bulduğunuz bi arama tadında günlük konuşma bile olmayabilir. Şimdi mesajlaşmayı sevmiyorum diyen adam o zaman da görev gibi konuşan, ya da ilgi göstermeyen birine dönüşebilir.

Çözüm: İlgi dilenen bi üslupla değil de, onun yaptığı gibi biraz mesafe koyup şahsi hayatınızı önceleyerek bi yola girin. Bunu refleks değil kendiniz için yapın. Şayet bunu sorun ederse orda dökülürsünüz işte. Yapmazsa ve ilgi ihtiyacınız sizi yıpratırsa bi daha düşünmemiz gerekir bu ilişkiyi.
açıkçası ben ilgi arayan bir insan hiç değildim kendi kendime yeten ve yalnız da mutlu olabilen bi insandım. ama iki seneye yakın zamandır ilgi alaka gösterilince ve son zamanlarda da bu ilgi azalınca ilgi manyağı bir insana dönüştüm. gerçekten söylediğiniz gibi hayatımın tüm merkezi o olmaya başladı sanki. bütün bir günüm bunları düşünmekle geçiyor desem yeridir. kendi kendime sürekli “gün içinde neden aramıyor?” diye soruyorum mesela müsait olmadığını yoğun olduğunu bildiğim halde. sürekli eski konuşmalarımızı falan okuyup “neden şimdi böyle değiliz” diye üzülüyorum. aslına bakarsanız sizin yönlendirmenizle kendimi sorguladığımda bende de birçok sorun olduğunu görebiliyorum. çoook teşekkürler :)

Böyle olmasının sebebi uzak mesafe ilişkisi değil bence. Her ilişkinin durağanlaştığı dönemler olabilir ama 6 ay çok uzun bir süre. İki yıldır uzak mesafe ilişkisi yürütüyorum, iletişim çok önemli. Mesajlaşmayı sevmeyebilir ama gün içerisinde hiç mi aramak aklına gelmiyor? Hiç mi sizi merak etmiyor? Bence bu duruma tepkisiz kalmayın

Açıkçası evlenince ilgili mi ilgisiz mi olur bir tahminde bulunamam
Sadece yıllarca uzak mesafe ilişkisi yaşadım
İniş çıkışlı oluyor
Hem de epey
Ben olsam sanırım yanımdayken nasıl davrandığına bakardım
Uzatabiliyorsanız hatta şöylr 5 6 gün görüşün
Böyle olmasının sebebi uzak mesafe ilişkisi değil bence. Her ilişkinin durağanlaştığı dönemler olabilir ama 6 ay çok uzun bir süre. İki yıldır uzak mesafe ilişkisi yürütüyorum, iletişim çok önemli. Mesajlaşmayı sevmeyebilir ama gün içerisinde hiç mi aramak aklına gelmiyor? Hiç mi sizi merak etmiyor? Bence bu duruma tepkisiz kalmayın
Evlenmeden önce 2 yıl uzak mesafe ilişkisi yaşayıp oyle evlendim. Ama söylediklerinizin birini bile yaşamadım
beni bu kuruntulara sürükleyen de bu sorular işte. yani tamam sürekli evdeyim sürekli aynı şeyleri yapıyorum ama gün içerisinde en azından birkaç dakikasını bana ayırsın istiyorum. haklısınız tepkimi nasıl göstereceğimi şuan kestiremiyorum ama bir yolunu bulacağım teşekkürler yanıtınız için

X