Üzgünüm

Merhabalar. Üzgünüm biraz. Fikir almak için yazmak istedim. Bilisim teknolojileri öğretmenliği mezunuyum. Geçen gün atama takvimi ve atama sayıları açıklandı. Bölümüne sadece 50 kişi vermişler. Yani 90 puanın altına inmeyecek. Çalışıyordum bu sene elimden geldiğince artık bırakayım diyorum. Çok zor o puanları almak. Çok üzüldüm. Çalışmak istiyorum. Acaba kendime iş mi kursam. Kosgeb belgem var. Iş fikri kabul edilirse devlet hibe verebiliyor o da bir süreç gerektiriyor. Ders çalışsam seneye ne olacağı belli değil. Kafam karışık
Sağlam bir bütçeniz ve güzel bir projeniz varsa tabi ki kendinize iş kurabilirsiniz fakat daha sınava daha var biliyorsunuz yani vaktiniz var ve imkansız hiçbirşey yok.. Çok zor olduğu ortada ama mücadele edin o 50 kişinin içinde neden siz olmayasınız ki?

Benim bölümümün ataması son 10 yıldır hiç 40ın üzerine çıkmadı, hep 90 üstü puan almak gerekti ama ben aman girmeyim nasılsa olmaz demedim. İlk girişimde de atandım. Gerçekten istiyorsanız bu kadar erken pes etmeyin. O 50 kişiden biri neden siz olmayasınız? Neden 90 üzeri alamayasınız?

X