Uzun ilişki kritik karar. Çok tıkandığım bir noktadayım görüşlerinize ihtiyacım var…

ben de böyle birkaç hikaye biliyorum

bir iş arkadaşım vardı mesela, bir müzik grubunda çalıyormuş, soliste de aşık, kız ODTÜde öğrenci o zamanlar
kız bunu teşvik etmiş çocuk 22 23 yaşından sonra konservatuvara filan gitmiş
o sıra kızın okulu bitiyor memleketine gidiyor
bunlar birkaç sene de uzaktan yürütüyor
ama nasıl aşık nasıl aşık besteler yapıyor filan

sonra kız atandı
kız ODTÜ mezunu mühendis, iyi bir yere atanmış, KPSSnin ilk zamanları
oğlan konservatuvar bitirmiş ama öyle parlak bir müzik kariyeri yok. e başka bir mesleği de yok. ofis boy gibi çalışıyrdu işte.
bir de gençlik gece hayatıyla geçmiş seviyor alkol, müzik vs ortamları para biriktirebilecek filan bir insan değil... aileler denk görmemiş
bunlar ayrılmış

biz tanıştığımızda biriyle evliydi...
eşi aynı mezhepten, aynı çevreden, bir evin bir kızı, lise mezunu, ofis işinde çalışan, oturmayı kalkmayı bilen bir kızdı
ailesi kıza ev filan vermişti
maaşı da var. adam sırf bunun için evlenmiş esasen...

ama öğle tatilinde kızı arar "bi 5 dakika aşağı in yüzünü göreyim ay yüzlüm" filan derdi :KK70:
sonra da bana böyle demesem düğünde takılan çeyreklerle elektrik faturası ödetmez bana derdi...benim bazı huylarımı bu eski ODTÜlü sevgilisine benzetirdi akşama kadar onu anlatırdı. kızın memleketine gitmiş buluşmuşlar ağlaşmışlar falan filan.. adam ruhen romantik, şairane biriydi ama karısına zerre kadar aşık değildi aslında tüm romantikliğni hala yüreğinde diğer kızla yaşıyordu...muhtelemen karısını, bi yüz veren bulsa, aldatırdı da.
ve karısı dünyanın en romantik en aşık adamıyla evli olduğunu sanıyordu.
Evet bizimki de aynı, karısına hiç çaktırmıyor, ideal bir evlilik gibi duruyor dışarıdan. Nasip etme Allahım ahsjjsjs

X