Vajinal mantar :/ nolur yardim edin

PamukMelek1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2020
28
27
29
Kizlar konu başlığında anlaşıldığı gibi derdim vajinal mantar..
Bu hastalıkla 5 yil once taniştım. 5 yil once evlendim cok gecmedi vajinal mantar nedir öğrendim.
Gitmediğim doktor, araştırmadığım form kalmadi. Kullandiğim ilaçlar cabasi.
Mixovül gynomx travozol vs bin çeşit ilac kullandim. Bazilari hic fayda etmedi bazilaei 2 gun rahat ettirdi sonra sil bastan. Ic camasiri utulemek hobim oldu artik. Ya ben her yolu denedim. Sarimsak bile koydum o bile fayda etmedi. Çekiyorum bunu ama artik dayanaacak gucum kalmadi.
Doktora gidiyorum bakiyolar ilac veriyolar gönderiyolar.
Ben bu hastalığı 5 yildir cekmek zorundamıyım? Yilda 10 kezden fazla mantar oluyorum ben nerdeyse.
Yalvaririm size bunun kökten bi kurtuluşu varsa bana da yardimci olun. Gunluk ped felanda kullanmiyorum ama surekli tekrarliyor. Sirkeli su felan geçirmiyor ilaçlar hic etki etmiyor.
Bitkisel evde yapabilecegim bisi var mi en azindan rahatlatacak? Cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden çok saolun

Geçmiş olsun, hayat kalitesini çok düşüren bir durum.
Sürekli kullandığınız bir ilacınız var mı?
Ya da beslenme şeklinizi gözden geçirdiniz mi?
Şeker hastalığınız olabilir mi?
Bunlar mantarı tetikliyor diye biliyorum.

Eş tedavisi oldunuz mu

Surekli kullandigim bi ilac yok
Seker hastaligim yok
Beslenme seklimi cok degistirdim ama yok banamisin demiyor

merhaba, ilaç falan önermeyi sevmem fakat durumunuzu anlıyorum ben de zamanında çok çektim hatta bir konu bile açtım o konuya gelen bir öneri çare oldu bana kendisine eczacı önermiş bu kremi öyle yazmıştı. Coresatin adlı kremin yeşil olanını kullandım.
yine de bir araştırın, doktorunuza sorun derim.

Şekerli şeyler de tetikliyor. Bir de sucuk,salam,sosis gibi şeylerden de uzak durmak lazım. Bitkisel tamponlar veya pedler bayağı işe yarıyor.

Surekli kullandigim bi ilac yok
Seker hastaligim yok
Beslenme seklimi cok degistirdim ama yok banamisin demiyor
Çok ilginç. Mutlaka bir şey tetikliyor olmalı. Dr ne diyor peki? Yani bu kadar uzun süre devam etmesi korkutucu. Alanında çok iyi bir doktor bulup onun takibinde olun bence. Sürekli dr değiştiriyorsanız tedavi her seferinde baştan başlıyordur o da işe yaramaz.

Bunu mutlaka yarin aliyorum denemekte fayda var
Doktoru kotulemek degil amacim ama doktorun çozebilecegi bi durum olsa ben bu hastaligi 5 yildir çekmezdim
Hayattan soğudum psikolojim alt ust artik tahammulum kalmadi geceleri aglar mi insan mantar oldum yine diye. Illallah getirdim anlayacagin.

Doktorun yaptığı smear testi vajinal muayne. Ilac yaz gonder.
Smerlar testimde hic bisi cikmiyor.
Hamileliğimde ilacta kullanamiyordum. Allah belasini versin ne iğrenc bisi bu ya.
Çalışıyorum bide. Ölüyorum resmen zevk alamiyorum hayattan yine tekrarlarmi. Eyvah yine basladi diye düşün düşün nereye kadar

Kullandığınız ilaçlar vajinanın florasını bozmuş olabilir. En azından bende öyle olmuştu. O zaman doktor 2 kutu direkt vajinaya koyulan probiyotik vermişti. Ondan sonra düzeldi herşey.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…