Vajinismus-Eş-Aile

Ne geniş insanlarsınız ya cinsel hayatınızı bi sağır sultan duymamış. Eşinizle doktora gidip çözebilirsiniz ona saçma buna saçma diyerek sevişemezsiniz 7 ayda çok fazla bi süre. Çocuk yapana kadar milletin dilinden de düşmezsiniz

Merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim maalesef ilişkiye giremedik. Eşim bunca zaman sabretti. Sabredemediği beni bunalttığı anlar da oldu. İlk ayımızda benim annem bu durumu biliyordu ve görümcemi arayıp eşimin beni zorlamaması için konuşmasını istemişti ( bu balayında oldu). Daha sonra görümcem konuştu eşimle fakat aynı zamanda benim korktuğumu teyzesine de söylemiş. Memlekete geldiğimizde teyzesi beni doktora götürdü korkularım için. Bir faydası olmadı. Bir seans Vajinismua doktoruna gittik saçma sapan ödevler verdi. 2 seans psikoloğa gittim yani çocukluğa falan iniyor bilmiyorum yine umutsuzum. Her neyse süreç böyle ilerlerken dün kayınvalidem siz niye dakka bir il e gidiyorsunuz demiş oruç ayı falan sözde böyle başlamış eşimde anlatmış. Beni doktora götürdüğünü hala yenemediğimi söylemiş. Kayınvalidem de kendisi beni doktora götüreceğini demekki Allah’tan gelen bir rahatsızlık olduğunu Söylemiş.
Şimdi ben bu durumda ne hissedeceğimi bilmiyorum. Eşim e bir yandan kızgınım ama bir yandan da haklı buluyorum. Eşim bana gizleyerek çözüme ulaşmadığını söyledi. Benim devamlı sorundan kaçtığımı söyledi. Ama ben yine de annesine söylemesini istemezdim. Dün kayınvalidem aradı eşimi. Bana söyleyip söylemediğini doktora onunla gelip gelmeyeceğini sormuş. İnşallah kavga etmemişsinizdir demiş.
Şimdi benim bu durumda ne yapmam lazım. Eşim söylemekte haklı mı sizce ya da çözüm bulmak için mi söylemiş sizce ? Bu arada kayınvalidem beni sever. Sevdiğini de belli eder her zaman. Ama çocuklarına çok bağlı bazen nefes aldırmayan bir insan.

Burada en başında hatalı olan sensin, yetişkin kadınsın, niye yatak odanı annene anlatıyorsun? Annenin huyunu biliyorsundur, annen birde gitmiş laf taşımış görümcene. Eşin sen bunlara neden olduktan sonra tabiki kendi annesine de anlatır. Kim ister yatak odasını karısının annesine anlatmasını. Sen haksızsın. Eşin haklı.

Burada en başında hatalı olan sensin, yetişkin kadınsın, niye yatak odanı annene anlatıyorsun? Annenin huyunu biliyorsundur, annen birde gitmiş laf taşımış görümcene. Eşin sen bunlara neden olduktan sonra tabiki kendi annesine de anlatır. Kim ister yatak odasını karısının annesine anlatmasını. Sen haksızsın. Eşin haklı.
Eşim annemi arayıp söylememi istedi okuduğunu anlamıyor musun?

Bu durumun böyle olmasının sebebi de sizsiniz. Doktorun söylediklerini yapsaydınız durumu yenebilmek için çaba sarf etseydiniz bunlar olmayacaktı değil mi? Biraz da böyle düşünün derim. 👍🏻
Evet bu konuda haklısınız. Tedavi olmak yetine devamlı ağlamayı seçtim ve reddetmeyi. Ama beni buna iten sebepler de vardı maalesef

7 aydır tedavi noktasında bir yol alamamaniz kari koca sizin suçunuz.
Eşiniz de sen ikna olmazsın diyerek 1 seans terapiye gitmek yerine yapıcı olmalıydı.
O saçma, bu çocukluğu iniyor diyerek hiçbir şeyi beğenmezsen süreç uzayacaği icin iş sarpa sarar zaten.
Artık duyan duymuş, rezil oldum, bundan sonra onlarla nasıl olurum demek yerine tedaviyi düşünün. Yine asıl derdiniz o değil.
Eşim hala aynı şeyi düşünüyor. Annem çözecek diyor. Annesi nasıl çözecekse

Zaten en büyük hatam yetişkin hissetmeyip
Eşim hala aynı şeyi düşünüyor. Annem çözecek diyor. Annesi nasıl çözecekse
bunu söylememin sebebi eşimin artık sabretmemesi. Ders çalıltığım için beni biraz rahat bıraktı. Bir an rahat bırakıyor bir an üstüme geliyor. Bu şekilde bünyem şaşıyor

Bu arada annem bana zaten görümceme söyleyeceğini söyledi. Görümcemi aramasının sebebi eşimi sakinleştirmesi ve üstüme gelmemesiydi.

Tamamen iyi niyetimle söylüyorum kimin haklı olduğunu bırakın. Bir an önce bu rahatsızlığı yenin. Bunu yendiğinizde bu muhabbetler kendiliğinden bitmiş olacak zaten. Doktora gidecekmişsiniz bu esnada da dilatör sipariş edip kendiniz çalışmaya başlayın

Tamamen iyi niyetimle söylüyorum kimin haklı olduğunu bırakın. Bir an önce bu rahatsızlığı yenin. Bunu yendiğinizde bu muhabbetler kendiliğinden bitmiş olacak zaten. Doktora gidecekmişsiniz bu esnada da dilatör sipariş edip kendiniz çalışmaya başlayın
Evet kesinlikle olması gereken bu. İnşallah ben de kısa sürede atlatacağım. Lütfen dualarınızı esirgemeyin. Psikolojim alt üst oldu 😭

Evet kesinlikle olması gereken bu. İnşallah ben de kısa sürede atlatacağım. Lütfen dualarınızı esirgemeyin. Psikolojim alt üst oldu 😭
Bana özelden mesaj atabilirsin yardımcı olmak isterim, ben de eski vajinusmus hastasıyım.

Valla bu olayda en çok görümceye üzüldüm desem taşlanır mıyım acaba?
Düşünsenize erkek kardeşinize ya da abinize cinsel hayatıyla ilgili tavsiyesi verdiğinizi.
Görümce olmak da zor iş vesselam.

Bu arada vajinismus uzmanı bir terapisti dinlerken öğrendiklerimi de paylaşayım.
  • Eğer psikologa gidip tedavi takip edilirse vajinismus çözülmesi en kolay ve kesin cinsel sorunların başında geliyor. Bu nedenle önce bir jinekolojik muayene, ardından da psikolojik tedavi süreci ile tedaviye başlamak önemli.
  • Vajinismus kadının yetersiz olmasından kaynaklanan bir durum değil. Çoğu zaman toplumsal öğretiler sonucunda bilinçdışında oluşan yanlış inançlar nedeniyle meydana gelir. Bu süreçte kişinin kendi vücudu ile ilgili bilgilenmesi tedaviye büyük katkı sağlar.
  • Çevrenin durumdan haberdar olması durumu daha da kötü hale getirir. Sürekli "oldu mu, oldu mu?" soruları daha da gerer.
  • İçki, uyuşturucu krem, bayıltıcı vs deneyen çiftler oluyor. Kadın kendinde değilken de olsa bir kere bile gerçekleşse sorunun çözüleceği düşünülüyor. Ama bunlar çözüm değil. Önemli olan o kasılmanın ilişki sırasında hiç olmaması. Yani eğer biyolojik bir sorun yoksa kadının kendini kasmasından kaynaklanan ağrılı, zor yaşanan ilişkiler de vajinismusun bir göstergesi.
  • Tedavi sürecinde eşlerin birlikte hareket etmesi önemli.
Yani bu iş anneydi, kaynanaydı, görümceydi olmaz. Lütfen profesyonel yardım alın ve tedaviyi sonuna kadar sürdürün.

Arkadaşlar bu konular unutulur mu siz bana onu söyleyin çok gerginim yani herkesin hafızasına kazınacak mı bu durum ben zaten perişan oldum bu süreçte
Unutuluyor, siz de unutuyorsunuz, ertelemeyin, yıllarınız gidebilir, bir an önce çözüme ulaşın, burda grup var konuyla ilgili bir zamanlar ordaydım aradan 12 yıl geçmiş, 3 yıl sürdü benim, herkes çok basit görüyor, psikologa gitmiştim her kadın yapabiliyor siz de yapabilirsiniz diye basitleştirmişti, o psikoloji, travma, depresyon o kadar basit değil ama kurtulduğunuzda gerçekten kendime bu kadar eziyeti boşa yaşatmışım diyeceksiniz, tavsiyem iyi bir psikologa gidin çünkü tamamen psikolojik bir şey, kegel egzersizini öğrenin,

Tüm sülale hem sizin aile hem eşinizin ailesi maşallah duymayan kalmamış.
Cinsel birliktelik yaşanınca da herkese haber verin, kutlama parti falan yapın bari, bu kitle boşa gitmesin.

Merhaba arkadaşlar. 7 aylık evliyim maalesef ilişkiye giremedik. Eşim bunca zaman sabretti. Sabredemediği beni bunalttığı anlar da oldu. İlk ayımızda benim annem bu durumu biliyordu ve görümcemi arayıp eşimin beni zorlamaması için konuşmasını istemişti ( bu balayında oldu). Daha sonra görümcem konuştu eşimle fakat aynı zamanda benim korktuğumu teyzesine de söylemiş. Memlekete geldiğimizde teyzesi beni doktora götürdü korkularım için. Bir faydası olmadı. Bir seans Vajinismua doktoruna gittik saçma sapan ödevler verdi. 2 seans psikoloğa gittim yani çocukluğa falan iniyor bilmiyorum yine umutsuzum. Her neyse süreç böyle ilerlerken dün kayınvalidem siz niye dakka bir il e gidiyorsunuz demiş oruç ayı falan sözde böyle başlamış eşimde anlatmış. Beni doktora götürdüğünü hala yenemediğimi söylemiş. Kayınvalidem de kendisi beni doktora götüreceğini demekki Allah’tan gelen bir rahatsızlık olduğunu Söylemiş.
Şimdi ben bu durumda ne hissedeceğimi bilmiyorum. Eşim e bir yandan kızgınım ama bir yandan da haklı buluyorum. Eşim bana gizleyerek çözüme ulaşmadığını söyledi. Benim devamlı sorundan kaçtığımı söyledi. Ama ben yine de annesine söylemesini istemezdim. Dün kayınvalidem aradı eşimi. Bana söyleyip söylemediğini doktora onunla gelip gelmeyeceğini sormuş. İnşallah kavga etmemişsinizdir demiş.
Şimdi benim bu durumda ne yapmam lazım. Eşim söylemekte haklı mı sizce ya da çözüm bulmak için mi söylemiş sizce ? Bu arada kayınvalidem beni sever. Sevdiğini de belli eder her zaman. Ama çocuklarına çok bağlı bazen nefes aldırmayan bir insan.
Bir cinsel terapist olarak sizin iyileşmek istemediğinize ve samimi olmadığınıza kanaat getirdim zira o verilen ödevler zaten size saçma geldiği için vajinismus yaşıyorsunuz. Ne bekliyorsunuz sihirli deyneği alıp size sokacaklar ve yol açılacak mı? Banyo gideri mi bu kardeşim? Şimdi hacı hoca gezip iyice kendinizi çarptıracaksınız tövbe tövbe..

Siz esinizle olan ozelinizi niye annenize soyluyorsunuz?
Anneniz niye gorumcenize anlatiyor?
Gorumceniz niye teyzesine demis?
Esiniz niye kayinvalidenize anlatmis?
Kisinin yatak odasi ozeli bu kadar ulu orta konusulur mu?
Neyse, doktorun verdigi sacma sapan egzersizleri yapmaniz lazim.

Bence sadece eşinizle doktor ve psikolog eşliğinde biraz video biraz denemeler yaparak yani verdiği ödevler çözülebilirdi fakat tüm sülaleniz öğrendiği için artık daha zor çünkü aklınızda onun streside olacak … Allah yardımcınız olsun problem sizde olduğu için sizin çabanız daha önemli tabi ki eşinizin desteğide…

X