Varis Sorunu İle İlgili Paylaşım Alanı

arkadaşlar benımde sağ bacağımda diz bölümünün iç tarafı ve biraz yukarısında vardı kırmızı kızmızı kılcal damar çok göze batmıyodu ama ilerlemesini istemediğim için kalpdamar cerrahına gittim oda eşinin lazer tedavisi yaptığı bi hastaneye yönlendirdi lazer tedavisi oldum(bu arada çok acıyo:KK52:) birde bi jel veriolar onu sürün dedi bir iki ay sonra kontrole gittiğimde eşim bu tarfaı yapmış diğerini tam yapmamaış dedi tüm samimiyetiyle:)) tekrar git dedi bu safer doktor benım pipirikliğimi anladı ona göre bazıyerlere gerek bile yok dedi bende olmuşken temizlensin isityodum iğne yaptı tekrar olan yerlere lazer olunca önce kabuk bağlıyo iğnede kabuklaşma olmuyo ama sonuca gelelim 2 aydan fazla oldu önceden kırmızı olan yerler kahverengimsi bu güya oranın tutuğu ve iyleşme sürecinde olduğunu gösteriyomuş ama bi doktordanda bazı durumlarda leke olarak kalma ihtimalinde olduğunu duydum yakın bi zamanda başka bi doktora gidip göstermeyi düşünüyorum(benım doktorun tayini çıktıda) doktorumun dediğine göre bigün bakacakmısım onalr yok:)) yaza kadar geçer demişti hadi bakalım bukadar uzunmu sürüyo sonuç almak başka yaptıran varmıııı????????????

Selam Natura,

Ben de sadece iğne tedavisi oldum, mor kılcal damarlarımdan da artık kurtulmanın vakti geldi.. Seninkilerin durumu nasıl, kahverengi lekeler geçti mi? Memnun musun sonuçtan? Bilgi verebilir misin rica etsem?

selamlar,

bendeki ince ve kılcal damarlardaki varisler için 1 ay kadar önce iğne tedavisi oldum, memnun kaldım diyebilirim. doktorum antistax jel önerdi, sabah akşam onu kullanıyorum. eczacım da life time diosmine complex'i antistax'la birlikte kendisinin kullandığını söylemişti, sabah akşam genelde atlamadan içiyorum. 1 ayda sanki işlem görmemiş kılcal damarların görüntüsünde de (bazı noktalara isteseler de iğne yapılamıyor) biraz iyileşme oldu, 3. ayın sonunda umarım ciddi bir iyileşme olacak... yoksa duygu'ya önümüzdeki sonbaharda lazer tedavisi yolları görünecek, artık kurtulmak istiyorum bunlardan tamamen :KK14:

banada lazerden sonra kalan kahverengimsi lekeler için bi jel verdi contractubex bu ameliyat sonaralrında izleri gidermede kullanılıyomus bir ay dene bakalım dedi soyma etkisi var eh az biraz faydası oldu ama tamamen geçmedi sanırım ben oraları elleterek kaşındım:KK9:

banada lazerden sonra kalan kahverengimsi lekeler için bi jel verdi contractubex bu ameliyat sonaralrında izleri gidermede kullanılıyomus bir ay dene bakalım dedi soyma etkisi var eh az biraz faydası oldu ama tamamen geçmedi sanırım ben oraları elleterek kaşındım:KK9:

teşekkür ederim cevapladığın için.. antistax da biraz hafifletti ancak çok istediğim kadar olamadı.. palmer's ın varis kremine başladım şimdi.. olmadı kışa lazere gideceğim artık, başka çare yok...

Geceleri uyumadan önce yada sabah bebek asprini içince kan dolaşımını düzenliyormuş ve hızlandırıyormuş doktorum söylemişti aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum gerçekten de etkisi oluyo çok ağrı olmuyor ve çok fazla yorgun hissetmiyorum bacaklarımı

Geceleri uyumadan önce yada sabah bebek asprini içince kan dolaşımını düzenliyormuş ve hızlandırıyormuş doktorum söylemişti aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum gerçekten de etkisi oluyo çok ağrı olmuyor ve çok fazla yorgun hissetmiyorum bacaklarımı

canım peki sen sabah mı yoksa geceleri mi içiyorsun? çünkü benim varislerim de yeni başlayan grubunda..ben varislerin ağrı yaptıgını düşünmüyorum ancak akşam eve geldiğimde özellikle bacaklarımı ve ayaaklarımı çoooook yorgun hissediyorum.
şimdiden tşk ediyorum

canım peki sen sabah mı yoksa geceleri mi içiyorsun? çünkü benim varislerim de yeni başlayan grubunda..ben varislerin ağrı yaptıgını düşünmüyorum ancak akşam eve geldiğimde özellikle bacaklarımı ve ayaaklarımı çoooook yorgun hissediyorum.
şimdiden tşk ediyorum
ben gece uyumadan önce içiyorum zaten ben bebek asprininin tadını da çok seviyorum ehhe :)

bebe aspirinini doktor da önerdi bana, yalnız normal asprin almayın sakın, midenize rahatsızlık verebilir.

1,biraz spor yapacaksın 2,bacaklarını akşam kalp seviyenin üzerine cıkaracaksın 3,mecit efendi at kestanesi özlü bacak bakım kremi ile masaj yapacaksın günde iki kere zanamla değişimi göreceksin bana çok iyi geldi düzenli olarak kulanıyorum

arkadaslar mrh ben havalimanında calısıyordum biliyosunuzki uzun süre ayakta kalmam gerekiyo ilk zamanları cok agrım yoktu ordan burdan duydugum tedavi yöntemleriyle ugrastım ama gün gectikce sayıları artı agrılarım cogaldı ve etek giyemez hale geldi iş arkadasımım önerisiyle antalyada prof dr CENGİZ TÜRKAYAgittim cerahi müdahale yapacak ve işe gidemeyecegim bacaklarım da lekeler kalacakmı gibi kafamda sorularla gittim ama hic biri olmadı lazer ve köpük tedavisi uyguladı ve hemen akabinde işe gittim sbelli bir süre varis corabı kullanmam gerekti okadar simdi kendimi daha iyi hissediyorum ve rahat yürüyorum agrısız ama birde dogru doktor secin kendinize

Prof. Dr. Ahmet Maranki varis formülleri

Formül 1: 1 litre beyaz ispirtonun içerisine 4 tane kafirun ilave edin. Elde edilen karışımı akşam yatmadan evvel varisli bölgelerinize sürün ve sonra streç filmle sararak yatın. Sabahleyin bu uygulamayı tekrarlayın.

Formül 2: Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı ayrı veyahut hepsini birlikte çay biçiminde demleyerek günde 3-4 su bardağı kadar için.

Formül 3 (Varise ne iyi gelir?): Fındık yaprağı ve asma yaprağı ile hazırlanan bitkisel çaylar da varise çok iyi gelir.

Formül 4: 1 bardak kadar kaynar su içerisine 4 gr rezene ilave edilir ve 10 dk bekletilerek günde 2-3 bardak içilir.

Formül 5: Çobançantası taze bitkisi doğranarak bir kaba konularak üzerine keskin sirke ilave edilerek 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışım ile varisli bölgeler her gün aşağıdan yukarıya doğru ovulur.

Varislere çözüm 6: 40 derece ısıtılmış 1 kova sıcak suyun içine yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat ilave edilerek eritilir. Haftada 3 gün 15 dakika süre ile bacaklar dize kadar bu küre konur. Varisler daha yukarı çıkmış ise aynı işlem küvette tekrarlanmalıdır.

Varislere bitkisel çözüm 7: Fındık ağacı kabuğu, ceviz ağacı kabuğu ile kaynatılır. Bu kürün suyuyla varislerin üzerine pansuman yapılır.

Deneyeceğim arkadaşlar

Bende yeni başladı. 1. formüle deneyeceğim. burdaki formülleri deneyip çözüm alan oldu mu?

soğuk su bunun ilacı bende yapıyorum cok etkili tavsiye ederim birde fast fooddan uzak dur:KK66:

kedibeni tedavinin fiyatı ne kadar tuttu? ben de yaptırmayı düşünüyorum.bir de daha sonradan aynı yerde oluşma olsılığı var mı varisin

Arkadaşlar tam diz kapağımın arkasında çokta koyu olmayan bir damar var yaklaşık 3-4 cm kadar.Bu damar 1 senedir var fakat şu son iki haftadır sızlamaya ve diz kapağımın biraz üstüne ve altına ağrı yapmaya başladı..İşim gereği neredeyse sürekli oturuyorum sizce ne yapmam gerekir?Yürüyüşe başlasam iyi gelir mi?Ya da varis çorabı çözüm olur mu iyileşmesine?

Bir de şu var ben bel fıtığı ameliyatı oldum ve ara sıra ağrı vurur diz kapağımın arkasına..Acaba o mu yapıyor yoksa bu damar mı bilemedim çünkü hiç varis ağrısı çekmedim daha önce.Bu daha çok sızlama gibi..Eğer varis ağrısını bilen varsa bana bir tarif edebilir mi acaba nasıl oluyor delireceğim bu ağrıyla :KK50:

benimde alt sol bacak iç kısmında sızlama şeklinde bir his var. yatarken ana karnı pozisyonunda iki bacak üst üste yatamıyordum canım gidiyordu resmen. varislerim daha çok görülüyor bu bölgede. İlaç verdi 2 tane. bir melhem 1 hap. ikisinide kullanıyorum. 1 hafta sonra rahatlatacak seni demişti. bugün 5. gün gerçekten bayağı rahatlattı. en azından yan yatabiliyorum. birde varis çorabı yazdı fakat alamadım daha.

onun dışında bendede bel fıtığı var. fakat sol diz arkası üst tarafa doğru aylardır geçmeyen bir ağrı var. Kalp damar'a gittim. bilinçsiz spormu yaptın dedi. evet dedim. o ona verdi. acaba benimdemi belfıtığından muzdaribim. en son ilaç yazan dr a söyledim bacak arkası ağrısını oda damar ultrasonu yazdı. (yanlış hatırlamıyorsam) ondan sonra çıkacak neyse. inşallah damarsal bir sorun yoktur :KK43:

merhabalar,doğum kontrol hapına bağlı olarak damarlarımda şişlik ve sertlikle başlayan rahatsızlıklarım vardı.Daha sonra ağrılarım arttı Bunun üzerine kalp damar cerrahisi bölümüne gittim.Doktorum bir kaç ilaç ve varis çorabı tavsiye etti.Bir süre varis çorabıyla idare ettim fakat ağrılarım tekrar başladı.Daha sonra arkadaşım bana venowave adında bir üründen bahsetti.Kendisinin de benzer bir sorunu olduğunu söyledi ve cihazdan çok memnun olduğunu söyledi.Uzun süredir kullanıyorum ve bacaklarımda iyileşmeler başladı.Herkese bu ürünü tavsiye ederim.İncelemek isteyenler venowavetr adresinden bakabilirler .İyi günler

X