Varmi benim gibi eş ailesinden bunalanlar?

Tahmin edebiliyorum. Kimseye ayak uydurmak zorunda degilsin iyisini yapiyosun
Yani artik sey oldu rutine baglandi artik mecbur bi hafta görusmuyosam illa ikinci hafta göemem gerekir ki gönlu olsun vs bend
Sinir stres yasak diyor ben eşimle tartışma bile yaşamıyorum seviyoruz birbirimizi ama eşimin ailesinin eşimden beklentisi çok fazla istiyorlar kj her hafta onlara gidelim cat kapı onlar gelsin ben annemlere gidiyorum bazen kalmaya eşim gececi çalıştığında görümce ben yokken bizde kalmak istiyo böyle bisey olabilir mi ben evimde yokken kimse gelip kalamaz özel eşyalarım var ben güvenmiyorum kimseye Allah'tan eşim beni anlıyor suçu hep bende buldukları için kabullenemiyolar beni ve ailemi aileme gidiyorum suç kıskanıyorlar eşimi oraya gitti diye böyle saçmalık olur mu eşim 4 ay önce ameliyat oldu gözünden kendi ailesinden kimse yoktu abim ben ve babam hatta annemlerde kalmak istedi o derece seviyorum ailemi kendi ailesi sürekli yargılıyor çünkü değiştirmeye çalışıyor yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum çok iyi davrandığım zamanlarda oldu o zamanda binamdaki tüm komşulara arkamdan atıp tutmuş hayal ettiği gibi gelin değilmişim o da neden çünkü ben onunla oturup dedikodu yapmıyorum sevmiyorum başkaları hakkında konuşmayı ben namaz kılmaya kalkıyorum ona bile mahna buluyor gerçekten memnun edemez kimse böyle insanları ne istediğini bilmiyor
lutfen salin birakin takmayin bile esinizin ailesini. Esine anlat normal bi insan anlamadi lazim. Bundan sonrada az görus. Es ailesi herzaman onlarin pesinde kosan, hayatlaeini adeta onlara adayan gelin adayi ariyo resmen. Yil olmus 2023 hala inssnlarin özel sınırlarina saygi duymuyilar. Orta yol nedir bilmiyolar. Benimkulerde öyle ya asiri Onlar gibi ic ice olucaksin yada komple tavir koyuyolar, orta yol yok. Takmayin. Ne kafdar takarsaniz okafar kendinizi yipratirsiniz. Esiniz mesafe koysun konussun ailesiyle sizde aydan aya görusursuniz..

Yani artik sey oldu rutine baglandi artik mecbur bi hafta görusmuyosam illa ikinci hafta göemem gerekir ki gönlu olsun vs bend

lutfen salin birakin takmayin bile esinizin ailesini. Esine anlat normal bi insan anlamadi lazim. Bundan sonrada az görus. Es ailesi herzaman onlarin pesinde kosan, hayatlaeini adeta onlara adayan gelin adayi ariyo resmen. Yil olmus 2023 hala inssnlarin özel sınırlarina saygi duymuyilar. Orta yol nedir bilmiyolar. Benimkulerde öyle ya asiri Onlar gibi ic ice olucaksin yada komple tavir koyuyolar, orta yol yok. Takmayin. Ne kafdar takarsaniz okafar kendinizi yipratirsiniz. Esiniz mesafe koysun konussun ailesiyle sizde aydan aya görusursuniz..
Öyle yapacağım artık eşim zaten iyiki benim yanımda seçim yapsın zaten istemiyorum beni ezmelerine müsaade etmiyor oda anladı artık bu sene bazı şeyleri:)

Tek care olabildigince uzak olmak. Kayin aile yakininda olup da bunalmamak mumkun degil anladigim kadariyla. Ben 5 saat mesafeden bile bunaliyorim da

sanki insanların yorumunu dikkate alıyormuş gibi siz olsanız nasıl davranırdınız diye soruyorsunuz.

Bin kere aynı konuyu açtınız. İnsanlar sizi haksız buldukça konu içeriğini değiştirip sizi haksız buldukları kısımları her konuda çıkartıyosunuz. Artık sıkılmadınız mı

balayındayken eşinizin babasının vefatını size haber verdiler diye ve 4.ay dönümüzü kutlamadılar diye kinlendiğinizi eklemeyi unutmuşsunuz. Sizin yerinize ben ekliyim
Haaa o bu muydu🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ya işte herkesin normu faklı, ama ben kv evinde iş yapmam en fazla çaya yardım ederim 😂 bu beni modern yapmaz bence ama yine de güldüm istemsizce, herkesin huyu farklıdır mutlaka , kimi gelin vardır girişken her işi yapan yapıdadır saygı duyarım, ben evlilikte 2 yılı çok zor geçirdim resmen travma yaşattılar aslında bu yüzden bu kadar mesafeli hale geldim durduk yere olmadi , eşim de ailesinin tavrını bildiği için o da mesafe koydu mecburen , insanoğlu maalesef verdikçe daha fazlasını istiyor 🤷‍♀️
Siz neler yaşadınız merak ettim anlat da yeşillenelim🤣

Siz neler yaşadınız merak ettim anlat da yeşillenelim🤣
Valla yorumlarda çok bahsettim yaşadıklarımdan uzun uzun , belki arada denk gelirsin, kısaca bağımlı bir eş ailesi ile muhataptım, bir ev gibi olmak istediler hep, yeni evliyken sürekli yemeğe gelmeler , zırt pırt kapıma dayanmalar, ben onlara gidince orda kalayım diye yapilan baskılar, evimin herşeyine karışmaları, sürekli görüntülü aramalar vs, en son benim cinnet geçirip evi terk edip boşanmaya karar vermemle ve eşimin ailesi ile konuşması ile sonlanan mutlu sonlu bir hikaye 😅 Şuan çok rahatım çok şükür, hepsi yakamı bıraktı, saygı sevgi çerçevesinde ayda yılda bir görüşürüz o kadar...

Valla yorumlarda çok bahsettim yaşadıklarımdan uzun uzun , belki arada denk gelirsin, kısaca bağımlı bir eş ailesi ile muhataptım, bir ev gibi olmak istediler hep, yeni evliyken sürekli yemeğe gelmeler , zırt pırt kapıma dayanmalar, ben onlara gidince orda kalayım diye yapilan baskılar, evimin herşeyine karışmaları, sürekli görüntülü aramalar vs, en son benim cinnet geçirip evi terk edip boşanmaya karar vermemle ve eşimin ailesi ile konuşması ile sonlanan mutlu sonlu bir hikaye 😅 Şuan çok rahatım çok şükür, hepsi yakamı bıraktı, saygı sevgi çerçevesinde ayda yılda bir görüşürüz o kadar...
Bayağı bayağı abartılıymış ya.. neyse ki son bulmuş

Esimi seviyorum oda beni ailesi icin neden ayriliyim? Ustelik esim Biliyor ve kendi söyluyor ailesinin degisik oldugnu. Suratda asmiyorum kimseye elimden geldigi kadar guleryuzlu olmaya calisiyorum. Ben genel olarak sorunlar yuzunden mesafeliyim. Mesafeliyim diye Hic kimseyle konusmayim demiyorum. O ortamda kendim gibi olamiyorym asla huzursuz hissediyorum. Bana katlanicak biseyleri yok. Onlardan birsey istemedim, baslarini Hic bi zsman agritmadim
Bende aynı senin gibiyim eşlensorun yok ama ailesi ile bir araya gelince hiç iyi değil.....

Hiçbir eş ailesi mesafeli gelini sevmez bunu göze alacaksın rahat etmek istiyorsan, benim eşimin ailesi de bana bayılmıyor gayet farkındayım ama huzurluyum da , bana kötü davranmazlar gayet saygılı görüşüyoruz mesafeliyiz sınırlarımız belli , eşimin ailesi hem mesafeli hem de bana karşı temkinli, bana yardım etmezler hicbir konuda, destekleri sıfır eşime karşı da asla destekleri falan yok ( bir beklentimiz yok maddi maddi olarak kendimize yetiyoruz memuruz) manevi anlamda büyük bir boşluk var eşim ve beni bununla cezalandırıyorlar, eşimin ilk çocuğunu doğuracağım görmen lazım asla değer vermiyorlar nedeni ise benim baştan sınır çizmem asla pişman değilim, onların istediği gibi yaşayacağıma eşimle çocuğumla huzurlu yaşarım daha iyi , eşim ailesinin bu tavrının farkında ve bence içten içe üzülüyor ama yapacak bişey yok , ya benden ve çocuğundan vazgeçecek ya da ailesi ile mutlu mesut yasayacak , güzel güzel görüşmek varken iç içe yaşamak asla bana göre değil kendi sülalemle bile mesafeliyim, 3 gün görsem bunalırım ki eş ailesi evimize aldığımız eşyaya kadar yorum yapan yargı dağıtan insanlardı , şuanda gayet mesafeli ve saygılı şekilde görüşüyoruz ama asla sevilmediğimi biliyorum 🙃 Şunu unutma sevilmeyen gelinin işi zordur mutlaka ama sevilen sahiplenilen gelinin işi daha da zordur...
Vaaaavv cok doğru sevilirrsen sürekli seni yönetirler mesafe ve sınır her zaman işe yarar....

Kesinlikle. Ne hakaretler duydum hem de eşimin yanında. Eşim her seferinde annesini de alıp gitti annesiyle dedikodumu yaptı ben sinir krizi halinde çocuklarımla ilgilendim. Yıllardır ne diller döktük ne konuşmalar ne restler. Ne kv değişiyor ne eş değişiyor. Anneci erkek ve oğulcu anne çok zor...
İnsanların huyu değişmez maalesef konuşsan da krizde geçirsen yok değişmez bunlar....

Sinir stres yasak diyor ben eşimle tartışma bile yaşamıyorum seviyoruz birbirimizi ama eşimin ailesinin eşimden beklentisi çok fazla istiyorlar kj her hafta onlara gidelim cat kapı onlar gelsin ben annemlere gidiyorum bazen kalmaya eşim gececi çalıştığında görümce ben yokken bizde kalmak istiyo böyle bisey olabilir mi ben evimde yokken kimse gelip kalamaz özel eşyalarım var ben güvenmiyorum kimseye Allah'tan eşim beni anlıyor suçu hep bende buldukları için kabullenemiyolar beni ve ailemi aileme gidiyorum suç kıskanıyorlar eşimi oraya gitti diye böyle saçmalık olur mu eşim 4 ay önce ameliyat oldu gözünden kendi ailesinden kimse yoktu abim ben ve babam hatta annemlerde kalmak istedi o derece seviyorum ailemi kendi ailesi sürekli yargılıyor çünkü değiştirmeye çalışıyor yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum çok iyi davrandığım zamanlarda oldu o zamanda binamdaki tüm komşulara arkamdan atıp tutmuş hayal ettiği gibi gelin değilmişim o da neden çünkü ben onunla oturup dedikodu yapmıyorum sevmiyorum başkaları hakkında konuşmayı ben namaz kılmaya kalkıyorum ona bile mahna buluyor gerçekten memnun edemez kimse böyle insanları ne istediğini bilmiyor
Bu tipler değişmez hayatım. Net sınırını çizeceksin başka yolu yok ister sevsin ister sevmesin hayal ettiği gelin mi ben bu kaynanalar anlamıyorum gelini oğlunuza alıyorsunuz. Kendinize değil..
Bunların huyu değişmez sen kendini değiştireceksin...

Sene basinda evlendim. Hala biraz yeni evliyim sayilir.

Benim öz ailem cekirdek bir aile, annem ve erkek kardesim var ucumuz cokta samimiyiz. Baska uzaktan akrabalarda var ama inun disinda aile buyukleri baska uzak sehirde yasiyor.

Eşimin ailesi ise çok kalabalık çok yakınlar ve ben uyum sağlayamıyorum aynı yakınlığı benden bekliyorlar ama istemiyorum bunu. Kv de her cuma veya ctesi esimin iki buyuk kardesleri var toplam 8 cocuklari var. Sonra teyzeler o bu derken kücük ev baya dolu oluyor. benim gibi böyle bir durumla karşı karşıya olan varsa nasil davraniyor? ne yaşıyor merak ediyorum. sürekli gelinsin gidilsin aransın işte bu tarz beklentiler var ama boguluyorum kalabalıkta. Kv mi fazla aramam arama aliskanligim yok. Bastanda alistirmak istemedim acikcasi. Istiyoki kendi öz kizi gibi oluyum, evine geldigimde ney nerde buluyum ediyim. Bende bu durumdan rahatsiz olurum herkesin evi kendinin.

Eşimin annesine yakin oturuyoruz 6-7 dk mesafede ve ilk zamanlar her hafta gelmemiz icin cagiriyolardi. Resmen Sürekli baski altindaydim. Gittugimde surekli gel götur cay kahve bulasik isleri vs. Tmm kv yapar pisirir ama o kalabalikta ne yedigmi anliyorum ne bisey. Görumce ve kaynimdan hoslanmiyorum kesinlikle. Benimle ugrastilar nisanliyken kendilerine göre bisey yapmamislardir ama bir kac hareket ve sözde bulundular begenmedigim. Evlendim Yine ayni. Hep bi beni cekememezlik bi begenmemezlik. Dogru duryst umursamadilar kisacasi. Görumceyle fln konusmam öyle özel. Yazdan önce ufak tefek seyler oldu, yuz yuze tartisma cikmadi ama ben zaten hep mesafeli oldum oda zaten soguk davrandi. Ayni ortamda bir iki cumle ederiz o kadar.

Artik 2 haftada bi gitmeye calisiyorum kv ye esimle oda kalabalik yokken. Bastan beri hep söylendi kv gelmiyosun gitmiyosun gibi seylerle ama anlamiyoki ben onun öz cocugu degilim ve onun cocuklari gibi o ortamda rahat etmiyorum. Ustelik cat getir götur, cocuk sesleri. Ustelik konusucak Hic bi hos sohbet yok anca kendi aralarinda. Simdi kaynim yeni biriyle evlendi ucuncu evliligi, banada gazla bisey demediler. Apar topar oldu. Ilk gittigimde tanismaya kendileri kahkahalar icinde vs kimse Benle esimle konusmuyo. Kimse biseyde anlatamadi. Hal böyle olunva anca o kalabalikta ayda bi gitmeyi dysunuyorum veya Hic. Acikcasi karakterim saygili yerine göre konusmak fln bunlara uymuyor.

Bu arada esimi kendi aileme zorlamam kendi isrer gitmeyi.
Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Herkesin derdi kendine ama söyle düşün kayınvalıde ıle de yasayabılırsın ayrıyeten kendını 3 evlılık yapmış bırının tanısmasıyla kıyaslama , bellli düzende git gel kesınlıkle şamımı olma ama dedıgım gıbı çok büyük Bı problem değil gıbı ne bılım kendınce Bı hastalık Bı durum uydur yada iş ye felan çalış yoruluyorum dersın rahatsızım dersın yanı ama kayınvalıdenlerlede kus sınır koy dıyemem kızı gıbı olmanı ıstıyormus vs sana Bı kötülük yapmamış bellı sıklıkla git gel ve yardımcı ol Bı bulaşık kımsneın eline yapışmaz ya

Bu tipler değişmez hayatım. Net sınırını çizeceksin başka yolu yok ister sevsin ister sevmesin hayal ettiği gelin mi ben bu kaynanalar anlamıyorum gelini oğlunuza alıyorsunuz. Kendinize değil..
Bunların huyu değişmez sen kendini değiştireceksin...
Öyle olmaya başladım ama sinir stres sahibi olduktan sonra

Merak etme yalnız değilsin bende sinir stres den sonra bakış açımı değiştirdim. Psikolog sayesinde tabiki
Bizi yumurta kabuğundan ciktik sanıyorlar halbuki bizimde annelerimiz doğurdu yetiştirdi egitti terbiye verdi etti ben iki kere düşünürdüm gelinim olursa onunla konuşurken daha dikkatli olurum sen gelişine kızın gibi konuşur davranırsan oda anne gibi hisseder

Sene basinda evlendim. Hala biraz yeni evliyim sayilir.

Benim öz ailem cekirdek bir aile, annem ve erkek kardesim var ucumuz cokta samimiyiz. Baska uzaktan akrabalarda var ama inun disinda aile buyukleri baska uzak sehirde yasiyor.

Eşimin ailesi ise çok kalabalık çok yakınlar ve ben uyum sağlayamıyorum aynı yakınlığı benden bekliyorlar ama istemiyorum bunu. Kv de her cuma veya ctesi esimin iki buyuk kardesleri var toplam 8 cocuklari var. Sonra teyzeler o bu derken kücük ev baya dolu oluyor. benim gibi böyle bir durumla karşı karşıya olan varsa nasil davraniyor? ne yaşıyor merak ediyorum. sürekli gelinsin gidilsin aransın işte bu tarz beklentiler var ama boguluyorum kalabalıkta. Kv mi fazla aramam arama aliskanligim yok. Bastanda alistirmak istemedim acikcasi. Istiyoki kendi öz kizi gibi oluyum, evine geldigimde ney nerde buluyum ediyim. Bende bu durumdan rahatsiz olurum herkesin evi kendinin.

Eşimin annesine yakin oturuyoruz 6-7 dk mesafede ve ilk zamanlar her hafta gelmemiz icin cagiriyolardi. Resmen Sürekli baski altindaydim. Gittugimde surekli gel götur cay kahve bulasik isleri vs. Tmm kv yapar pisirir ama o kalabalikta ne yedigmi anliyorum ne bisey. Görumce ve kaynimdan hoslanmiyorum kesinlikle. Benimle ugrastilar nisanliyken kendilerine göre bisey yapmamislardir ama bir kac hareket ve sözde bulundular begenmedigim. Evlendim Yine ayni. Hep bi beni cekememezlik bi begenmemezlik. Dogru duryst umursamadilar kisacasi. Görumceyle fln konusmam öyle özel. Yazdan önce ufak tefek seyler oldu, yuz yuze tartisma cikmadi ama ben zaten hep mesafeli oldum oda zaten soguk davrandi. Ayni ortamda bir iki cumle ederiz o kadar.

Artik 2 haftada bi gitmeye calisiyorum kv ye esimle oda kalabalik yokken. Bastan beri hep söylendi kv gelmiyosun gitmiyosun gibi seylerle ama anlamiyoki ben onun öz cocugu degilim ve onun cocuklari gibi o ortamda rahat etmiyorum. Ustelik cat getir götur, cocuk sesleri. Ustelik konusucak Hic bi hos sohbet yok anca kendi aralarinda. Simdi kaynim yeni biriyle evlendi ucuncu evliligi, banada gazla bisey demediler. Apar topar oldu. Ilk gittigimde tanismaya kendileri kahkahalar icinde vs kimse Benle esimle konusmuyo. Kimse biseyde anlatamadi. Hal böyle olunva anca o kalabalikta ayda bi gitmeyi dysunuyorum veya Hic. Acikcasi karakterim saygili yerine göre konusmak fln bunlara uymuyor.

Bu arada esimi kendi aileme zorlamam kendi isrer gitmeyi.
Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Sen ne bicim insansın be. Seyinin keyfi icin esinin babasının ölüm haberini balayında verdiler diye insanlara kinlendin. Neden sexin mi bölündü?
Allah eşini tez vakitte kurtarsın senden sen aile olmaktan bi habersin

Bizi yumurta kabuğundan ciktik sanıyorlar halbuki bizimde annelerimiz doğurdu yetiştirdi egitti terbiye verdi etti ben iki kere düşünürdüm gelinim olursa onunla konuşurken daha dikkatli olurum sen gelişine kızın gibi konuşur davranırsan oda anne gibi hisseder
Vallahi bende böyle düşünürdüm ama. Ama onlar bizi hiç bişi bilmiyor ailesi bişi öğretmenmiş falan zannediyorlar. Ve yönetmeye çalışıyor... Yönetirse ve sözünü geçirebilirse mutlu olur egosu tatmin olur. Ego ve güç savaşı bu kaynanalaeın yaptığı.... Benim istediğim gibi yapacak gibi bir algı var eğer onun istediği gibi yapmazsan mutsuz olur. Mutsuz olursa da bunu surat asma ve laf sokma şeklinde sana yansıtır....
Egosunu da öyle tatmin eder rahatlar yani durum bu hayatım...

X