Varmi benim gibi eş ailesinden bunalanlar?

Tamam kendi de gitmiyor aynı mahallede.
Senin gitmeni geç.
Senin ailen orada olabilir.
Şahsen ben de gitmiyorum eş ailesine bazı durumlardan dolayi ama esim gidiyor.
O onların evladi.
Benimde çocuğum var aynı mahallede ayda bir uğrasa bunu bende istemem bir anne olarak.
Annemin etrafında var bayramdan bayrama ziyaret eden annesini babasını.
Bunlar da hoş değil.
Herkes çocuğu ile zaman gecirmek ister.
Gelin damat uyar uymaz o ayri.
Senin eşin bu Topraklarda istisna.
Sizin kültür farkli ama senden ama kocandan.
Şuan tek çocuk yapan ve ustune düşen çok modern arkadaşlarım var el bebek gül bebek büyütüyor hicbiride ileride bundan hoşlanmaz.

Yakın oturmak suç oluyor bu durumda.😀 arada şu kadar mesafe var ayda bir gidiyor desem okey olur herkes.
Yani biz her zaman onların dibinde duramayız, evimizin yakında olması her haftasonu eşim oraya gitsin diye değil.
Belki bir kaç seneye başka bir yerde ulkede olacağız belli olmaz.

Eşimin ailesine kalsa ben her gün arayayım hatta eşim yokken de onlara gelip gideyim ister. Onların hoşlanmasına göre yaşayamam ama ben.

Yakın oturmak suç oluyor bu durumda.😀 arada şu kadar mesafe var ayda bir gidiyor desem okey olur herkes.
Yani biz her zaman onların dibinde duramayız, evimizin yakında olması her haftasonu eşim oraya gitsin diye değil.
Belki bir kaç seneye başka bir yerde olacağız belli olmaz.

Eşimin ailesine kalsa ben her gün arayayım hatta eşim yokken de onlara gelip gideyim ister. Onların hoşlanmasına göre yaşayamam ama ben.
Eş ailesi onu istiyor benimkiler de oyle.
Ki bizim başka sorunlarımiz oldu.
Ama ben çocuk anne açısından olaya bakıyorum.
Mesela burada bir arkadaşım eş ailesi ile aynı apartmanda.
Aşırı mesafeli hiç sorun yaşamıyorlar.
Hatta ben nasıl cesaret ettin dedim.
Kaynanamlar aşırı mesafeli bayramdan bayrama görüşüyoruz dedi.
Gelin açısından on numara.
Kocan dedim aynı apartmanda o napiyor?
O da öyle pek gitmez dedi.
Yani burada şuan anne olan kadınlara de bakım.en gencinden en yaşlısına.
Bunu kimse kabul etmez.

Eş ailesi onu istiyor benimkiler de oyle.
Ki bizim başka sorunlarımiz oldu.
Ama ben çocuk anne açısından olaya bakıyorum.
Mesela burada bir arkadaşım eş ailesi ile aynı apartmanda.
Aşırı mesafeli hiç sorun yaşamıyorlar.
Hatta ben nasıl cesaret ettin dedim.
Kaynanamlar aşırı mesafeli bayramdan bayrama görüşüyoruz dedi.
Gelin açısından on numara.
Kocan dedim aynı apartmanda o napiyor?
O da öyle pek gitmez dedi.
Yani burada şuan anne olan kadınlara de bakım.en gencinden en yaşlısına.
Bunu kimse kabul etmez.

Kabul etmeyebilirler tabi ki benim kaynanama sorsanız o da kabul etmez. 😬
Kaynim her haftasonu annesinde, aksam işten çıkıp daha kendi evine gitmeden annesine ugrarmiş. Onlar da öyle yani.

Kıskançlık değil de çekememezlik demiş, çekemiyorlar yani tahammül edemiyorlar öyle anladım sjsjsj.
Diğer konularında daha ‘beni kıskanıyorlar’ a yakın bir üslubu vardı istemsizce ben yine kıskanılmak olarak hissettim kelimeyi, ama ona tahammül edilemiyor olması daha olası bana göre de 😂

Sene basinda evlendim. Hala biraz yeni evliyim sayilir.

Benim öz ailem cekirdek bir aile, annem ve erkek kardesim var ucumuz cokta samimiyiz. Baska uzaktan akrabalarda var ama inun disinda aile buyukleri baska uzak sehirde yasiyor.

Eşimin ailesi ise çok kalabalık çok yakınlar ve ben uyum sağlayamıyorum aynı yakınlığı benden bekliyorlar ama istemiyorum bunu. Kv de her cuma veya ctesi esimin iki buyuk kardesleri var toplam 8 cocuklari var. Sonra teyzeler o bu derken kücük ev baya dolu oluyor. benim gibi böyle bir durumla karşı karşıya olan varsa nasil davraniyor? ne yaşıyor merak ediyorum. sürekli gelinsin gidilsin aransın işte bu tarz beklentiler var ama boguluyorum kalabalıkta. Kv mi fazla aramam arama aliskanligim yok. Bastanda alistirmak istemedim acikcasi. Istiyoki kendi öz kizi gibi oluyum, evine geldigimde ney nerde buluyum ediyim. Bende bu durumdan rahatsiz olurum herkesin evi kendinin.

Eşimin annesine yakin oturuyoruz 6-7 dk mesafede ve ilk zamanlar her hafta gelmemiz icin cagiriyolardi. Resmen Sürekli baski altindaydim. Gittugimde surekli gel götur cay kahve bulasik isleri vs. Tmm kv yapar pisirir ama o kalabalikta ne yedigmi anliyorum ne bisey. Görumce ve kaynimdan hoslanmiyorum kesinlikle. Benimle ugrastilar nisanliyken kendilerine göre bisey yapmamislardir ama bir kac hareket ve sözde bulundular begenmedigim. Evlendim Yine ayni. Hep bi beni cekememezlik bi begenmemezlik. Dogru duryst umursamadilar kisacasi. Görumceyle fln konusmam öyle özel. Yazdan önce ufak tefek seyler oldu, yuz yuze tartisma cikmadi ama ben zaten hep mesafeli oldum oda zaten soguk davrandi. Ayni ortamda bir iki cumle ederiz o kadar.

Artik 2 haftada bi gitmeye calisiyorum kv ye esimle oda kalabalik yokken. Bastan beri hep söylendi kv gelmiyosun gitmiyosun gibi seylerle ama anlamiyoki ben onun öz cocugu degilim ve onun cocuklari gibi o ortamda rahat etmiyorum. Ustelik cat getir götur, cocuk sesleri. Ustelik konusucak Hic bi hos sohbet yok anca kendi aralarinda. Simdi kaynim yeni biriyle evlendi ucuncu evliligi, banada gazla bisey demediler. Apar topar oldu. Ilk gittigimde tanismaya kendileri kahkahalar icinde vs kimse Benle esimle konusmuyo. Kimse biseyde anlatamadi. Hal böyle olunva anca o kalabalikta ayda bi gitmeyi dysunuyorum veya Hic. Acikcasi karakterim saygili yerine göre konusmak fln bunlara uymuyor.

Bu arada esimi kendi aileme zorlamam kendi isrer gitmeyi.
Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Su aileyi bir sal be bacim

Ayyyy bizimde gelinimiz var suratımıza bakmaz konuşmaz.
Konuşmayı kestik artık görüşmüyoruz..
Amaa geçen halası ölmüş neden baş sağlığına aramamışızz😂😂😂
Görmek istemdiğin insanlardan neden telefon bekliyorsun ki yani😂

İnsan bahane bulmak isteyince saçında tüy var diyip buluyor😂😂
Konu shibi resmen onun gibi geldi bana😂
Peki gercekten durduk yerdemi yuzunuze bakmiuo? Hic mi hataniz yok ailece gercekten? Biraz empati. Bas sagligi dileyemicek kadarda dusman olmissunuz gelininiz o konuda hakli gerisi sizin hayatiniz elbet :)

Kocası da asla gidip gelmesin istiyor bence. Ancak öyle huzur bulacak, bulursa tabi.
Asla öyle dusunmedim. Huzurluyumda sadece bu konular ragatsiz ediyo. Ama kapimi kapatip esimle olubca hersey daha iyi geliyo. Ben oraya gittigimde surat asmam kenarda kösede kaliyorum cunku yer olmuyo kalabaliktan. Kimsede benlede esimlede konusmazlar özel. Ha esimle bi yere gidiveksek veya para konusu olursa ozaman cok merakli olurlar okadar. Öyle olunvada o ortamda elbet kendin gibi olamiyosun geriliyosun. Maasin ne diyen kaynimdi ilk beni gördugunde. Dugun esnasinda hadi hadi diye bizi sahnede göturup dugunumde bile saygisizlik eden oydu

Sene basinda evlendim. Hala biraz yeni evliyim sayilir.

Benim öz ailem cekirdek bir aile, annem ve erkek kardesim var ucumuz cokta samimiyiz. Baska uzaktan akrabalarda var ama inun disinda aile buyukleri baska uzak sehirde yasiyor.

Eşimin ailesi ise çok kalabalık çok yakınlar ve ben uyum sağlayamıyorum aynı yakınlığı benden bekliyorlar ama istemiyorum bunu. Kv de her cuma veya ctesi esimin iki buyuk kardesleri var toplam 8 cocuklari var. Sonra teyzeler o bu derken kücük ev baya dolu oluyor. benim gibi böyle bir durumla karşı karşıya olan varsa nasil davraniyor? ne yaşıyor merak ediyorum. sürekli gelinsin gidilsin aransın işte bu tarz beklentiler var ama boguluyorum kalabalıkta. Kv mi fazla aramam arama aliskanligim yok. Bastanda alistirmak istemedim acikcasi. Istiyoki kendi öz kizi gibi oluyum, evine geldigimde ney nerde buluyum ediyim. Bende bu durumdan rahatsiz olurum herkesin evi kendinin.

Eşimin annesine yakin oturuyoruz 6-7 dk mesafede ve ilk zamanlar her hafta gelmemiz icin cagiriyolardi. Resmen Sürekli baski altindaydim. Gittugimde surekli gel götur cay kahve bulasik isleri vs. Tmm kv yapar pisirir ama o kalabalikta ne yedigmi anliyorum ne bisey. Görumce ve kaynimdan hoslanmiyorum kesinlikle. Benimle ugrastilar nisanliyken kendilerine göre bisey yapmamislardir ama bir kac hareket ve sözde bulundular begenmedigim. Evlendim Yine ayni. Hep bi beni cekememezlik bi begenmemezlik. Dogru duryst umursamadilar kisacasi. Görumceyle fln konusmam öyle özel. Yazdan önce ufak tefek seyler oldu, yuz yuze tartisma cikmadi ama ben zaten hep mesafeli oldum oda zaten soguk davrandi. Ayni ortamda bir iki cumle ederiz o kadar.

Artik 2 haftada bi gitmeye calisiyorum kv ye esimle oda kalabalik yokken. Bastan beri hep söylendi kv gelmiyosun gitmiyosun gibi seylerle ama anlamiyoki ben onun öz cocugu degilim ve onun cocuklari gibi o ortamda rahat etmiyorum. Ustelik cat getir götur, cocuk sesleri. Ustelik konusucak Hic bi hos sohbet yok anca kendi aralarinda. Simdi kaynim yeni biriyle evlendi ucuncu evliligi, banada gazla bisey demediler. Apar topar oldu. Ilk gittigimde tanismaya kendileri kahkahalar icinde vs kimse Benle esimle konusmuyo. Kimse biseyde anlatamadi. Hal böyle olunva anca o kalabalikta ayda bi gitmeyi dysunuyorum veya Hic. Acikcasi karakterim saygili yerine göre konusmak fln bunlara uymuyor.

Bu arada esimi kendi aileme zorlamam kendi isrer gitmeyi.
Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Benim de aile bağlarım kuvvetlidir, fakat eşimin ailesi ve sülalesi de sizlerin ki gibi çok sıkı fıkılar sürekli onlarla bir yerlere gitmemi istiyorlar haftasonu sabahın köründe annesi beni arar şuraya gidiyoruz gelin demek için. Aslında ben bu duruma en başta engel oldum, benim işim gücüm var boş zamanlarımda da eşime ve kendime vakit ayırıyorum dedim. Laf sokma meselesine gelince bana da yaptılar onlar bir söylediyse ben üç cevap verdim o korkuyu baştan onlara verdim kolay kolay rahatsız etmezler şimdi beni

Hatalisiniz elektriğiniz beni rahatsız etti hepsi kendi istediğiniz gibi olsun istiyorsunuz eşiniz evlendi diye hepsinden kopsun istiyorsunuz ama aynı zamanda çok ilgilensinler sizle konuşsunlar vs.. nasıl olacak o iş? Sadece evliliği zora sokarsınız ortada bir sorun yok, eşinize Allah sabır versin
Sorun etmiyorum dusundugnuz gibi. Inanki ilk zamanlarim cok zor gecti ve bilmiyosuniz nisanliyken yasadiklarimi. Yo benimle ilgilensinlerde devilim sonucta Hergun görmiyorum insan nezaketden mrb nasilsin diye der. Diyemicek kadar sorunlar olmadi. Görumcem dengesiz. Daha gecenlerde benimle konusmayan hayatinfa Hic bir cumle iyi laf etmeyen görumcem bugun cok guzel görunuyosyn tarzinda seyler söyledi. Normalde yuzume bakmadigi icin garipsedim. Bunu uzaktan elli kisi arasinda dedi.

Benim de aile bağlarım kuvvetlidir, fakat eşimin ailesi ve sülalesi de sizlerin ki gibi çok sıkı fıkılar sürekli onlarla bir yerlere gitmemi istiyorlar haftasonu sabahın köründe annesi beni arar şuraya gidiyoruz gelin demek için. Aslında ben bu duruma en başta engel oldum, benim işim gücüm var boş zamanlarımda da eşime ve kendime vakit ayırıyorum dedim. Laf sokma meselesine gelince bana da yaptılar onlar bir söylediyse ben üç cevap verdim o korkuyu baştan onlara verdim kolay kolay rahatsız etmezler şimdi beni
En guzelini yapmissiniz ben laf vetemedim sizin sekilde sadece 5 gun calisiyorum spor yapiyorum e ev temizlik o bu derken diye demeye calistim kackez . Haklisin haklisin diyo bi hafta görusmeyelim yinr basliyo gelmiyosun gitmiyosun veya surat asip tavir yaoiyo. Takmiyorum ama kendi aile uyelerimizle herzmn anlasamiyoruz baskasinin naz cazini cekmek cekilmez oluyo

En guzelini yapmissiniz ben laf vetemedim sizin sekilde sadece 5 gun calisiyorum spor yapiyorum e ev temizlik o bu derken diye demeye calistim kackez . Haklisin haklisin diyo bi hafta görusmeyelim yinr basliyo gelmiyosun gitmiyosun veya surat asip tavir yaoiyo. Takmiyorum ama kendi aile uyelerimizle herzmn anlasamiyoruz baskasinin naz cazini cekmek cekilmez oluyo
Sözde kizim kizim der ama kizi yokken cok farkli kizi vaeken cok faekki. Görumce onu kullaniyo 4 cocugna baktirir her haftasonu kv kendi der esime ablaniz beni dusunmuyor diye :)

Evlendikten sonra herkes kendi yuvasını kurar ama bir yandan evlendiğin kişinin de ailesi senin ailen olmuş olur bunu unutma. Tatlı dille boş vaktinin olmadığını, olduğu zaman ise evliliğine ve kendine ayıracağını söyle. Gelmek isteyeceğim bir yerden haberim olur müsait olursam gelirim de

Neden yapıyorsunuz madem o ladar kalabalık, gorumceler filan var niye kendinizi çaycı bulaşikcı gibi kullandiriyorsunuz yoruldum diyin oturun. 🙄
Benim esimin ailesi de kalabalik. 9 senelik evliyim kv evine gidip çay kahve servisine çıkmadım bir dünya insana.

1-2 ayda bir misafir gibi gidip oturur gelirim eşimle, telefonla da aramıyorum.
Yapmadimmi saniyosunuz? Ama benim isminle diyolar cay getir götur diye e ne yapiyim? Yapmasam daha kötu

Evliliginiz daha yeni sayilir. Aileler ve aile iliskileri ayni degilse bazi seylerin oturmasi zaman aliyor. Ilk basta cok cagirmalari da sira disi degil. Bunu nerdeyse her aile yapiyor. Önemli olan kendi cizgilerinizi cizerken gerektiginden fazla sert olmamak. Esiniz de ailesi simdi ailenizden sayilir. Kirmadan dökmeden de mesafeli ama iyi bir iliski kurulabilir. Bunun icin ama zaman lazim
Bakin ben surekli gitmiyorum diye kimsenin suratina bakmamazlik fln etmedim. Elimden heldigi kadar yardimci olmaya calistim onlarda. Sadece kendileri hakkinda konusuyolar. Kocaman insanlar yasca benden buyukler Sadece dunya onlarin etrafinda dönuyo. Meslek olarak hepsi dusuk durumdalar Benle esimden ve surekli para PuL konularina gelince böyle cok meraklilar ama bir gunde sormazlar ne is yapiyosun nasilsin hobiler fln ki uzun zsman gecti aradan. Hep ben Onlarin cocuklariyla ilgilenicem konusucam hep ben Onlarin dogum gununde onlari pohpohlocam. Bunlari yaptim ve karsiliginda dogum gunumu bildikleri ve göedukleri halde bir mesaj bile atmadilar. Ufak tedek sorunlar oldu eyv ama yuzlerine saygisizlik etmedim. Evime cagirip msjima bir cbp veermeuen görumcemdi. Yinede ayagina gittim bayramda selam bile vermek istemedi. Gittikten sonrada Hic bisey yokmus gibi sosyal medyada begenmezdi Hic biseyimi yogun begenmeler fln cooook dengesiz. Bende bundan sonra Esimin ailesinden Hic birune özel gununde ilgi alaka göstermivem. Onlar gibi.

X