Varmi benim gibi eş ailesinden bunalanlar?

İki de bir ben onun kızı değilim diyip duruyosun kızı gibi ol ne kaybedersin tabi içini bilemeyiz ama anlattığıniz kadarıyla kötü insanlar degillee sadece hep birlikte olmak istiyorlar gitmek istemiyorsan gitmezsin bu kadar basit ama o insanlarında sizi içlerine katmaya çalışmasinda ne gibi bir kötülük olabilir sizin yuvanizi aile içi dengenizi bozarlar anlarım ama yok kalabalık yok ses çok falan ne gerek var ne güzel işte gidip iki çay vermek zor olmassa gerek bide kalabalık olunca yapan kişide çoktur ha sizi hizmetçi gibi kullanıyorlar o konuda haklı olursunuz ama birlik beraberlikten ne gibi bir kötülük doğa bilir hayatı bu kadar kendi merkezinde yaşamayın bence eşinizin ailesine ayak uydurmak gerek dediğim gibi ailesi sizinle eşinizin arasını bozar elbette sinir koyarsın ama bu konuda abartan siz givi geldiniz

Degilim meden biliyomusunuz? Kizina gösterdigi anlayisu bana göstermez. Esimin yaninda defalarca surat asti bana hep sustum. Yeri geldi benimle selamlasmamak icin önumden cekildi affedersin b’k kokuyomusum gibi. Böyle seyler yapti Esimin yaninda. Sebebide hanimefendi ev hanimi kafasina göre herkesi evinde agirlar bende gelmedim hafraici diue. Kendi silemi dogru duzgun bir gun agirlamamistir. Ama nerde mahallede bos insan var onlari agirlar. Görumce cok karisti bize nisanliyken yok herkesin Annesi esit olucak söyle olucak böyle olucak. Sürekli beni kendi emrinde gibi kullanmak istedi. Bende pas vermeyince ailemizi ailen olarak görmiyosun fln dedi. Evime cagirdim 2 kez yazdan önce cbp bile vermedi. Oglusunjn dogum gununde yoktuk tatile gittik diye benim bilerek gitmek istemedigmi fln dusundu ondan sonra daha vok tavir yapti. Ben uinede bayramda gittim kendiside. Selam bile vermek ustemedi o derece. Surekli kvye fitne Verdi benim hakkimda. Cok tehlikelo yilan gibi insan 4 cocuklu ommasina rafmen. Öyle olunvada insan daha Cok dikkat etmek zorunda

Degilim meden biliyomusunuz? Kizina gösterdigi anlayisu bana göstermez. Esimin yaninda defalarca surat asti bana hep sustum. Yeri geldi benimle selamlasmamak icin önumden cekildi affedersin b’k kokuyomusum gibi. Böyle seyler yapti Esimin yaninda. Sebebide hanimefendi ev hanimi kafasina göre herkesi evinde agirlar bende gelmedim hafraici diue. Kendi silemi dogru duzgun bir gun agirlamamistir. Ama nerde mahallede bos insan var onlari agirlar. Görumce cok karisti bize nisanliyken yok herkesin Annesi esit olucak söyle olucak böyle olucak. Sürekli beni kendi emrinde gibi kullanmak istedi. Bende pas vermeyince ailemizi ailen olarak görmiyosun fln dedi. Evime cagirdim 2 kez yazdan önce cbp bile vermedi. Oglusunjn dogum gununde yoktuk tatile gittik diye benim bilerek gitmek istemedigmi fln dusundu ondan sonra daha vok tavir yapti. Ben uinede bayramda gittim kendiside. Selam bile vermek ustemedi o derece. Surekli kvye fitne Verdi benim hakkimda. Cok tehlikelo yilan gibi insan 4 cocuklu ommasina rafmen. Öyle olunvada insan daha Cok dikkat etmek zorunda
Ha birde en buyuk kazigi diyim. Biz dugun salonu esimle begenmistik kvyi memleketten dönmesi icin hevesle bekledik 2 ay geldigindede neymis efendim hemen kopturup ona gitmedim hosgeldine diye tavir yapti Yine kizinin gaziyla. Halbuki aradim hosladim ve o geldikten 2 gun sonra biraz dinlensin öyle göruselim diyeydi. Gun kararlastirdik sonra son dk her jafta baktigi torununa bakiyomusmusta gelemezmismiste… cocukta bizle gelebilirdi 8 yaninda ve arabamda vardi. Annemle kapidina gittik yuzumuze bakmadi su bile vermedi. Bundan biraz zaman gecti nikahimiz oldu esimle surat Asti durdu. Ikidebir telefon sigara icme fln. Oda neymis görumce ve kaynimi cagirmadigmuz icinmis. Kendi kardesimde yoktu ve safece Annelerle kucuk bi nikah yapalim demistik. Ust iste böyle olaylar oldu dugune kadar. Dugunden sonrada cok baski hördum sonra takmafim. Simdi azda olsa anliyo beni kaybettiler o samimiligmi hevesimi fazlasiyla kirdilar yinede kvyle iyi olmaya calisiyorum

Bu ne ya karşılıksız saygısız ilişkiler

Bakin ben surekli gitmiyorum diye kimsenin suratina bakmamazlik fln etmedim. Elimden heldigi kadar yardimci olmaya calistim onlarda. Sadece kendileri hakkinda konusuyolar. Kocaman insanlar yasca benden buyukler Sadece dunya onlarin etrafinda dönuyo. Meslek olarak hepsi dusuk durumdalar Benle esimden ve surekli para PuL konularina gelince böyle cok meraklilar ama bir gunde sormazlar ne is yapiyosun nasilsin hobiler fln ki uzun zsman gecti aradan. Hep ben Onlarin cocuklariyla ilgilenicem konusucam hep ben Onlarin dogum gununde onlari pohpohlocam. Bunlari yaptim ve karsiliginda dogum gunumu bildikleri ve göedukleri halde bir mesaj bile atmadilar. Ufak tedek sorunlar oldu eyv ama yuzlerine saygisizlik etmedim. Evime cagirip msjima bir cbp veermeuen görumcemdi. Yinede ayagina gittim bayramda selam bile vermek istemedi. Gittikten sonrada Hic bisey yokmus gibi sosyal medyada begenmezdi Hic biseyimi yogun begenmeler fln cooook dengesiz. Bende bundan sonra Esimin ailesinden Hic birune özel gununde ilgi alaka göstermivem. Onlar gibi.

Genel olarak insan iliskilerinde gördügü ilgi kadar ilgi vermeli. Orda hemfikiriz. Sadece demek istedigim bazen politik olmak faydali oluyor. Baska zamanlardada mesafeyi korumak. Bunun dengesini zamanla tutturabileceksiniz. Dedigim gibi evliliginiz yeni sayilir. O ilk seneler herkes huylarini belli ediyor

Sen sevmiyorsun bu insanları onu anladık. Yapmak istemiyorsan yapma diyecek bir şey yok.
Hepimizin kendine göre yaşadığı farklılıklar var ve eşimizle birlikte bunu tolere etmeye çalışıyoruz. Çünkü ben nasıl yeni bir aileye girdiysen o da aynı şekilde yeni bir aileye giriyor. Birbiriyle uyum sağlama sürecinde cephe almadan kendinizi de ezdirmeden yapma yoluna bakacaksınız.

Tabi konularda hepimiz istediğimiz kadarını yazıyoruz. Geçmiş konularınızı hatırlayanlar olarak sizinle ilgili bir yorumum var ama. Kendinizin mutluluğu için eşiniz de dahil bir çok kişinin duygusunu heba ediyorsunuz.
Elbette kendiniz ezdirmeyin ama çevrenizdekileri de içinizden gelerek azıcık bile mutlu etseniz etki tepki meseleniz değişecek diye düşünüyorum.

Peki gercekten durduk yerdemi yuzunuze bakmiuo? Hic mi hataniz yok ailece gercekten? Biraz empati. Bas sagligi dileyemicek kadarda dusman olmissunuz gelininiz o konuda hakli gerisi sizin hayatiniz elbet :)
Evet durduk yere , maşallah bizim gibi aileyi bulmuş alsın öpsün başına koysun😀 eşime bile herkes çok şanslısın diyolar kayınvalide kayınpeder konusunda😂
Aynı kayınvalide ve kayınpeder gelindede var ama şımarıyo😂 her gittiğimizde altın para beklediğinden ,bizde vermediğimiz için hoşuna gitmiyoruz😂
Konuşmadığım insanı niye arayım. ayrıca banane ayol onun halasından yaaa😂
Sizin kafa bizim gelinle aynı

Surat asıyosun millete, ama neden bana bunu yapıyolar diyosun. Bana söylemiyolar diyosun. Söylemezler , yaparlar😂😂

Genel olarak insan iliskilerinde gördügü ilgi kadar ilgi vermeli. Orda hemfikiriz. Sadece demek istedigim bazen politik olmak faydali oluyor. Baska zamanlardada mesafeyi korumak. Bunun dengesini zamanla tutturabileceksiniz. Dedigim gibi evliliginiz yeni sayilir. O ilk seneler herkes huylarini belli ediyor
Politik olmaya calisiyorum arkadasim tesekur ederim cok haklisiniz. Genel olarsk korumaya calisiyorum

Evet durduk yere , maşallah bizim gibi aileyi bulmuş alsın öpsün başına koysun😀 eşime bile herkes çok şanslısın diyolar kayınvalide kayınpeder konusunda😂
Aynı kayınvalide ve kayınpeder gelindede var ama şımarıyo😂 her gittiğimizde altın para beklediğinden ,bizde vermediğimiz için hoşuna gitmiyoruz😂
Konuşmadığım insanı niye arayım. ayrıca banane ayol onun halasından yaaa😂
Sizin kafa bizim gelinle aynı

Surat asıyosun millete, ama neden bana bunu yapıyolar diyosun. Bana söylemiyolar diyosun. Söylemezler , yaparlar😂😂
Yo siz israrla benzetmeye calisiyosunuz. Benim o tarz hele ki maddi tarzinda beklentilerim asla olmadi. Yuzumu asmadim onlara kendileri onu yapan. Ustelik sınır nedir bilmeyenler, daha ilk tanismamfa maasimi sormalar. Sürekli bizi Benle esimi zengin görmeker vs… siz yinede insanlignizi yapabilirdiniz. Ben cok yaptim yunede karsilik alamadim

Sen sevmiyorsun bu insanları onu anladık. Yapmak istemiyorsan yapma diyecek bir şey yok.
Hepimizin kendine göre yaşadığı farklılıklar var ve eşimizle birlikte bunu tolere etmeye çalışıyoruz. Çünkü ben nasıl yeni bir aileye girdiysen o da aynı şekilde yeni bir aileye giriyor. Birbiriyle uyum sağlama sürecinde cephe almadan kendinizi de ezdirmeden yapma yoluna bakacaksınız.

Tabi konularda hepimiz istediğimiz kadarını yazıyoruz. Geçmiş konularınızı hatırlayanlar olarak sizinle ilgili bir yorumum var ama. Kendinizin mutluluğu için eşiniz de dahil bir çok kişinin duygusunu heba ediyorsunuz.
Elbette kendiniz ezdirmeyin ama çevrenizdekileri de içinizden gelerek azıcık bile mutlu etseniz etki tepki meseleniz değişecek diye düşünüyorum.
Cok tesekur ederim linc yerine olgun anlattignuz icin. Genel olarsk politigim öyleyim. Kv ile en yakinim o aileden zaten esimde en cok onunla yskin zaten. Digerleri pek umrumda degil öyle diyorum. Mutlu etmek insanlari sandigniz gibi kolay degil arkadasim, bastan biraz sınır çizdim cok fazla sacmalik yüzunden.. yinede saygiliyim

Yo siz israrla benzetmeye calisiyosunuz. Benim o tarz hele ki maddi tarzinda beklentilerim asla olmadi. Yuzumu asmadim onlara kendileri onu yapan. Ustelik sınır nedir bilmeyenler, daha ilk tanismamfa maasimi sormalar. Sürekli bizi Benle esimi zengin görmeker vs… siz yinede insanlignizi yapabilirdiniz. Ben cok yaptim yunede karsilik alamadim
Bizxe yaptık alamadık zamanında, arrık herkese ettiği değeri veriyoruz.
Sende öyle yap. Memnun değilsen söyle eşine görüşme

Kızlar selam bende eşimin ailesi ile sorun yaşıyorum ben İstanbuldayım kaynanamgil tekirdagda ama 18 yaşında görümce bir türlü kopamadi burdan her hafta burda gezmeye geliyo kayınvalidem sizde kalsın diyip duruyor ben belki müsait değilim 2 yıllık evliyim daha yeni tazecik sayılırım:)) belki eşimle planım var sormak etmek yok her geldiğinde ayrı olay zaten eşim karışmıyor kizkardesine giyinmesine vs aslında rahatsız çok açık giymesinden ama müsade etmiyorlar abilik yapsın gece 11 de gezmeden yeni geliyor gorumcem kaynanam tüm gün bizde kızı gezecek diye beynimizi yedi dün en sonunda dayanamadım bizimde kendimize göre sorunlarımız var hayatımızda iyi giden tek bisey yok çocuk istiyoruz tedavi görüyoruz birbirimizi mutlu edecek şeyler yapıyoruz ki kafaya takmayalim sen her seferinde kızınin sorunları ile geliyosjn banane gezmesinden dedm artık sıkıldım gezme muhabbettinden başka derdim yok gorumcemin gezmesini giriş çıkış saatini takip edemem anne kusura bakma dedim küstü bana küssün gerçekten bunaldım şikayet dinlemekten küçücük şeyleri olay yapmaya bayılıyor ya

Kızlar selam bende eşimin ailesi ile sorun yaşıyorum ben İstanbuldayım kaynanamgil tekirdagda ama 18 yaşında görümce bir türlü kopamadi burdan her hafta burda gezmeye geliyo kayınvalidem sizde kalsın diyip duruyor ben belki müsait değilim 2 yıllık evliyim daha yeni tazecik sayılırım:)) belki eşimle planım var sormak etmek yok her geldiğinde ayrı olay zaten eşim karışmıyor kizkardesine giyinmesine vs aslında rahatsız çok açık giymesinden ama müsade etmiyorlar abilik yapsın gece 11 de gezmeden yeni geliyor gorumcem kaynanam tüm gün bizde kızı gezecek diye beynimizi yedi dün en sonunda dayanamadım bizimde kendimize göre sorunlarımız var hayatımızda iyi giden tek bisey yok çocuk istiyoruz tedavi görüyoruz birbirimizi mutlu edecek şeyler yapıyoruz ki kafaya takmayalim sen her seferinde kızınin sorunları ile geliyosjn banane gezmesinden dedm artık sıkıldım gezme muhabbettinden başka derdim yok gorumcemin gezmesini giriş çıkış saatini takip edemem anne kusura bakma dedim küstü bana küssün gerçekten bunaldım şikayet dinlemekten küçücük şeyleri olay yapmaya bayılıyor ya
Uzuldum durumunuza. Tavir koydugnuz iyi olmus ama keske cocuk planlarinizi demeseydinuz o sizin özeliniz.. Sonra bilemezsin baskalarinami anlatir veya konusunu yapar daha cok piakolijik baski hissedersin inan. Esinle konus bundan sonra evimiz otel degil ve bu swkilde bi hayat istemedigbi guzelce anlat. Sonrasinda mesafe koy onlara yavasca. Kuserse kussun kendi bakamadigi kizina siz neden bakicilik yapicaksiniz? Esin girsin araya

Sene basinda evlendim. Hala biraz yeni evliyim sayilir.

Benim öz ailem cekirdek bir aile, annem ve erkek kardesim var ucumuz cokta samimiyiz. Baska uzaktan akrabalarda var ama inun disinda aile buyukleri baska uzak sehirde yasiyor.

Eşimin ailesi ise çok kalabalık çok yakınlar ve ben uyum sağlayamıyorum aynı yakınlığı benden bekliyorlar ama istemiyorum bunu. Kv de her cuma veya ctesi esimin iki buyuk kardesleri var toplam 8 cocuklari var. Sonra teyzeler o bu derken kücük ev baya dolu oluyor. benim gibi böyle bir durumla karşı karşıya olan varsa nasil davraniyor? ne yaşıyor merak ediyorum. sürekli gelinsin gidilsin aransın işte bu tarz beklentiler var ama boguluyorum kalabalıkta. Kv mi fazla aramam arama aliskanligim yok. Bastanda alistirmak istemedim acikcasi. Istiyoki kendi öz kizi gibi oluyum, evine geldigimde ney nerde buluyum ediyim. Bende bu durumdan rahatsiz olurum herkesin evi kendinin.

Eşimin annesine yakin oturuyoruz 6-7 dk mesafede ve ilk zamanlar her hafta gelmemiz icin cagiriyolardi. Resmen Sürekli baski altindaydim. Gittugimde surekli gel götur cay kahve bulasik isleri vs. Tmm kv yapar pisirir ama o kalabalikta ne yedigmi anliyorum ne bisey. Görumce ve kaynimdan hoslanmiyorum kesinlikle. Benimle ugrastilar nisanliyken kendilerine göre bisey yapmamislardir ama bir kac hareket ve sözde bulundular begenmedigim. Evlendim Yine ayni. Hep bi beni cekememezlik bi begenmemezlik. Dogru duryst umursamadilar kisacasi. Görumceyle fln konusmam öyle özel. Yazdan önce ufak tefek seyler oldu, yuz yuze tartisma cikmadi ama ben zaten hep mesafeli oldum oda zaten soguk davrandi. Ayni ortamda bir iki cumle ederiz o kadar.

Artik 2 haftada bi gitmeye calisiyorum kv ye esimle oda kalabalik yokken. Bastan beri hep söylendi kv gelmiyosun gitmiyosun gibi seylerle ama anlamiyoki ben onun öz cocugu degilim ve onun cocuklari gibi o ortamda rahat etmiyorum. Ustelik cat getir götur, cocuk sesleri. Ustelik konusucak Hic bi hos sohbet yok anca kendi aralarinda. Simdi kaynim yeni biriyle evlendi ucuncu evliligi, banada gazla bisey demediler. Apar topar oldu. Ilk gittigimde tanismaya kendileri kahkahalar icinde vs kimse Benle esimle konusmuyo. Kimse biseyde anlatamadi. Hal böyle olunva anca o kalabalikta ayda bi gitmeyi dysunuyorum veya Hic. Acikcasi karakterim saygili yerine göre konusmak fln bunlara uymuyor.

Bu arada esimi kendi aileme zorlamam kendi isrer gitmeyi.
Siz olsaniz nasil davranirsiniz?
Ben olsam onlarin cagirma potansiyelinin oldugu gunler icin hep bir plan yapardim esimi de bu plana ortak ederdim

Uzuldum durumunuza. Tavir koydugnuz iyi olmus ama keske cocuk planlarinizi demeseydinuz o sizin özeliniz.. Sonra bilemezsin baskalarinami anlatir veya konusunu yapar daha cok piakolijik baski hissedersin inan. Esinle konus bundan sonra evimiz otel degil ve bu swkilde bi hayat istemedigbi guzelce anlat. Sonrasinda mesafe koy onlara yavasca. Kuserse kussun kendi bakamadigi kizina siz neden bakicilik yapicaksiniz? Esin girsin araya
2 senedir deniyoruz onlarda tedavilerimizi yakından takip edıyor aileler niliyo

Söylemeyince küsüyolar sorun bende sanıyorlar ben sorun eşimde olduğunu değerlerinin düşük olduğunu söylediğim halde anlamakta zorluk çekiyorlar sonra torun torun herseyi de bilsinler umurumda değil artık evliligimin içine ettiler

Ben olsam onlarin cagirma potansiyelinin oldugu gunler icin hep bir plan yapardim esimi de bu plana ortak ederdim
Öyle yapmaya calisiyorum esimle bisey yapmiyosam kendim arklarla veya badka bisey buluyorum. Her cuma haftaici is haftasinsan sonra oraya gidip Hic bisey yiyip icememek bir suru gurultu ses kimin ne dedugu ne yaotigu belli olmadigi yerde olmak kadar yorucu bisey yok. Ayda bi kere bile gitsem örnek olarak kafam kaldirmiyo

Söylemeyince küsüyolar sorun bende sanıyorlar ben sorun eşimde olduğunu değerlerinin düşük olduğunu söylediğim halde anlamakta zorluk çekiyorlar sonra torun torun herseyi de bilsinler umurumda değil artık evliligimin içine ettiler
Böyle yapmayin yanlis dusunuyosunuz. Sorun Kim de olursa olsun tavriniz hos degil. Esinmi ister degerleri düsuk olsun? Lutfen biraz empati. Kendinize iyi dabranin. Daha yipratmayin bu surecte. Diktorlar ne diyo?
Sınır koyun madem Onlar bilmiyo. Serhat yabanci sohbetleri izleyin youtube/insragramda. Lutfen allaha yönelin bu zorlu surecte ve herzaman olmak uzere

sanki insanların yorumunu dikkate alıyormuş gibi siz olsanız nasıl davranırdınız diye soruyorsunuz.

Bin kere aynı konuyu açtınız. İnsanlar sizi haksız buldukça konu içeriğini değiştirip sizi haksız buldukları kısımları her konuda çıkartıyosunuz. Artık sıkılmadınız mı

balayındayken eşinizin babasının vefatını size haber verdiler diye ve 4.ay dönümüzü kutlamadılar diye kinlendiğinizi eklemeyi unutmuşsunuz. Sizin yerinize ben ekliyim
Neeee 4. ay dönümü mü??? Ay dönümü kutlanır mı ya nasıl saçmalık bunu yapmış olduğuna inanamıyorum 🙄

Öyle yapmaya calisiyorum esimle bisey yapmiyosam kendim arklarla veya badka bisey buluyorum. Her cuma haftaici is haftasinsan sonra oraya gidip Hic bisey yiyip icememek bir suru gurultu ses kimin ne dedugu ne yaotigu belli olmadigi yerde olmak kadar yorucu bisey yok. Ayda bi kere bile gitsem örnek olarak kafam kaldirmiyo
Tahmin edebiliyorum. Kimseye ayak uydurmak zorunda degilsin iyisini yapiyosun

Böyle yapmayin yanlis dusunuyosunuz. Sorun Kim de olursa olsun tavriniz hos degil. Esinmi ister degerleri düsuk olsun? Lutfen biraz empati. Kendinize iyi dabranin. Daha yipratmayin bu surecte. Diktorlar ne diyo?
Sınır koyun madem Onlar bilmiyo. Serhat yabanci sohbetleri izleyin youtube/insragramda. Lutfen allaha yönelin bu zorlu surecte ve herzaman olmak uzere
Sinir stres yasak diyor ben eşimle tartışma bile yaşamıyorum seviyoruz birbirimizi ama eşimin ailesinin eşimden beklentisi çok fazla istiyorlar kj her hafta onlara gidelim cat kapı onlar gelsin ben annemlere gidiyorum bazen kalmaya eşim gececi çalıştığında görümce ben yokken bizde kalmak istiyo böyle bisey olabilir mi ben evimde yokken kimse gelip kalamaz özel eşyalarım var ben güvenmiyorum kimseye Allah'tan eşim beni anlıyor suçu hep bende buldukları için kabullenemiyolar beni ve ailemi aileme gidiyorum suç kıskanıyorlar eşimi oraya gitti diye böyle saçmalık olur mu eşim 4 ay önce ameliyat oldu gözünden kendi ailesinden kimse yoktu abim ben ve babam hatta annemlerde kalmak istedi o derece seviyorum ailemi kendi ailesi sürekli yargılıyor çünkü değiştirmeye çalışıyor yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyorum çok iyi davrandığım zamanlarda oldu o zamanda binamdaki tüm komşulara arkamdan atıp tutmuş hayal ettiği gibi gelin değilmişim o da neden çünkü ben onunla oturup dedikodu yapmıyorum sevmiyorum başkaları hakkında konuşmayı ben namaz kılmaya kalkıyorum ona bile mahna buluyor gerçekten memnun edemez kimse böyle insanları ne istediğini bilmiyor

X