Ve boşandım...

Dunden beri dusundugum konu. Bende eski dusuncelerinize sahibim. Sabret zehra babasiz buyumesin diyorum ama cok yiprandim ve daha da cok yipranicam belimi buken cevre ailem cunku asla bosanma taraftari degiller sabretmemden yanalar kimin kocasi gozunden opuyormus dun oyle konusmaya calistim ama bu sozu duyunca anlatsan ne olacak dedim sustum. Kendime guvenim yok sanirim neyi nasil yaparim hic bilmiorm oysa calisan kadinim annemle ayni binadayiz yani tek basima calisip o evi gecindiririm. Ve belki daha mutlu olurum kizima daha saglikli anne olurum ama nasil yapicm bilmiorm..
o insanla yaşayan sizsiniz bende aynı korkular yüzünden boşanma kararı verememistim aile çevre falan diye. sadece süreci çektiklerimi daha sancılı Bi hale getirdi bu düşüncem işin sonunda aldatildigimi. bile yakaladım ve bunu gerektirecek bisey kesinlikle yoktu ortada. ben dik durunca ailem de arkamda oldu çevremdekiler de fazla yorum yapamadı. boşanmadm daha ama evden ayrıldım ve yakın zamanda davayı acicaz. inşallah sizde doğru kararlar verirsiniz.

Ağlayarak söylediğinden bile belli oluyor ki adam kendinde hiç hata görmüyor. Seni mutlu edeceğim barışalım demek bile aklına gelmiyor, öyle söz bile veremiyor. Vicdanen sizi yıpratmaya çalışıyor bir de. Kızını madem çok seviyor, evladına ilgisini eksik etmesin. Bundan sonra hayatınızda çok mutluluklar dilerim ❤️
Yazarken özetlemeye calısıyorum .. Yoksa aslında dedıklerınızı de söyledi.. Bir daha sesimi cıkarmayacagım , ne istersen yapacagım hep bunları söyledi, ağladı ama benim artık ınancım yok..
Bir de ben bu evlılıkte gercekten psikolojık olarak cok yıprandım.. Kolay olmadı ama sonunda vazgectim.. onunla beraberken yalnız hıssedecegıme ,gercekten yalnız olurum dedim...

Hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluklar :) Dikkat edin çocuk üzerinde sizi manipüle etmeye çalışıp , pesinize takilmasin.

Herkese Merhaba,
Eski actıgım konuları okudum , ilk konuyu 2016 yılında açmısım o zamandan bugüne degısen tek sey ; benim saglıgımın psikolojımin ciddi anlamda bozulması olmus.
Ben buraya konu actıgımda , bir cok uyenin degerli yorumları oldu.. Ancak ; bana eger böyle giderse hasta olacaksınız diyen kendını kurtarmalısın dıyenler gercekten cok haklıymıs.
Kac senedır psikiyatr ilaçları kullanıyorum , üstüne bir de beynıme pıhtı attı ,kalıcı bir hasar bırakmadı cok şükür ama artık kan sulandırıcılarla toplam her gün 7 ilacla devam edıyorum hayatıma.
Herseyı ıcımde yasadım, aileme yansıtmayayım , eşimi sinirlendırmeyeyım bana küsmesin , cocugum etkılenmesın , anne babayla büyüsün derken kendıme en büyük zararı verdim...
Zor oldu ama sonunda toparlandım .. gittim davayı actım ve hemen 2 güne tarih verildi.. 8 Mart Kadınlar Gününde bosandım.. Belki bu da hayatın bana bir mesajıdır ☺️
Olur da benım gibi herseyı ıcınde yasamaya calısan , bagırmayan küfredemeyen karsısında ki kişi duvarları yumrukladıgında , çıglık cıglıga size bagırdıgında susan , karsıdakinin tavrını görmezden gelmeye calısıp belki zamanla anlar dıye dusunen varsa , olan size oluyor... susmak , ıcınde yasamak kendını zehırlemekten baska bir sey degilmis..Vicdanım rahat .. cok dusundum psikolojim ciddi anlamda bozuldu .. işe giderken her gün kullandıgım yolda kayboldugum bile oldu..kafamda sureklı konusan hıc susmayan biri vardı sanki.. cok yoruldum , kendımı de sucladım belki de benım basarısızlıgım bu dıye ..Ama dusundugum de ben ılerde de kendımı onunla mutlu goremıyordum , kangren olmustu kesıp atmam gerekıyordu ..Şimdi ara ara kızım -anne bız ne zaman anne - baba cocuk hep beraber yasayacagız dıye sordugunda , içim acıyor ama biliyorum gececek ..
Saglıklı bir sekılde kızımın yanında olacagım ben.. Benım kızım; erkek bagırır kadın susar ı kabullenmeyecek..Bu ayrılık dönemınde eşim cok agladı bosanmamak ıcın , ''kızımıza bunu nasıl yaparsın senın mutlulugun cocugumuzdan daha mı önemli mi ?''dıye de üstüme cok geldi..anne baba ayrı cocukların psıkolojısı bozuk oluyor diyor bana .. ben cok mutlu büyüdüm , ama evlendıkten sonra psıkolojım bozuldu işte..
Düsünmemeye calısıyorum artık .. Dilerim Allah bu surecte olan herkesin yardımcısı olsun...
Çocuğum var boşanamam diyenlere ders olsun yazdıklarınız.. çok geçmiş olsun boşanma aşamasındaki biri olarak söyleyebileceğim umarım hayat bundan sonra çiçekler sunar yolumuza 🍀🍀

Yazarken özetlemeye calısıyorum .. Yoksa aslında dedıklerınızı de söyledi.. Bir daha sesimi cıkarmayacagım , ne istersen yapacagım hep bunları söyledi, ağladı ama benim artık ınancım yok..
Bir de ben bu evlılıkte gercekten psikolojık olarak cok yıprandım.. Kolay olmadı ama sonunda vazgectim.. onunla beraberken yalnız hıssedecegıme ,gercekten yalnız olurum dedim...
Bizde de bosanip aradan 3 yil gectikten sonra gelmisti. Ailemi ozledim diye. Kimse degismiyormus en fazla degistim numarasi yapiyormus. Oglumun cok istemesi uzerine onu her gormeye geldiginde beraber ucumuz sinemaya, yemege falan gittik. En fazla 4 ay degismis numarasi yapabildi. 4 ay sonra fabrika ayarlarina geri donmustu.
Olmayinca oldurmanin anlami yokmus. Cok gecmis olsun. Kizinizla mutluluklar dilerim.

Dunden beri dusundugum konu. Bende eski dusuncelerinize sahibim. Sabret zehra babasiz buyumesin diyorum ama cok yiprandim ve daha da cok yipranicam belimi buken cevre ailem cunku asla bosanma taraftari degiller sabretmemden yanalar kimin kocasi gozunden opuyormus dun oyle konusmaya calistim ama bu sozu duyunca anlatsan ne olacak dedim sustum. Kendime guvenim yok sanirim neyi nasil yaparim hic bilmiorm oysa calisan kadinim annemle ayni binadayiz yani tek basima calisip o evi gecindiririm. Ve belki daha mutlu olurum kizima daha saglikli anne olurum ama nasil yapicm bilmiorm..
Çalışan kadınken bunları söylüyorsunuz ya ne diyeyim size

Evet gercekten kendi mutlulugun icin bosanmissin pihti da zaten mutluluktan atar 😒neden oldu diye sormadi degil mi?yaziklar olsun ...gecmis olsun kuzum buyuk bir tehlike atlatmissin

Bütün konularını erinmedım ve okudum .Gizli şizofren eşiniz.Aşagılık kompleksi var .Sevgılıylen hiç anlamadınız mı ?Yada kendını mı hgizledi .Tamda hareketlerı ıgrenc boyle bır eşim vardı .İçki de dahıl olan .Ben evlendıkten 4 ay sonra boşandım .
Aslında sevgiliyken anlamam gerekıyordu , 4 yıl beraberdik .. sonrasında da 8 yıl evli kaldık..
Biz de annem anladı ..hissetti aslında..Çünkü bir olumsuzlukta anında surat asıyordu yanı herkes anlıyordu bir terslik oldugunu ama kararı bana bıraktılar..Ben evlenmek ıstıyorum dedim, karısmadılar.Daha buraya yazamadıgım neler var..
Bir de ben calısıyorum ,annemler hep arkamdalar bosanmam konusunda da onların destegi cok.. Ama yıne de ben 8 senemi harcadım..
Ben evliliği cok toz pembe dusunen biri degildim , sorunlar olacak tartısmalar olacak bunlar cok normal ama bu küsmeler , psikolojik siddet bır olumsuzlukta telefon fırlatmalar bardak fırlatmalar bunlarla beni sindirdi.. ben o'na bir gün bile ne bileyim küfür etmedim aptal salak kelimelerini kullanmadım , hep iyilikle hallolur sandım.. ailesine de bir gün saygısızlık yapmadım.. yani vicdanım cok rahat ama cok yoruldum.. sonunda sanki bir hastalıktan kurtulmus gibi hissediyorum..

Evet gercekten kendi mutlulugun icin bosanmissin pihti da zaten mutluluktan atar 😒neden oldu diye sormadi degil mi?yaziklar olsun ...gecmis olsun kuzum buyuk bir tehlike atlatmissin
Biz beraberken oldu bu hastalık , ya ben zararı kendıme verdim hep.. Dusun düsün sureklı dusunuyordum.. en sonunda bır yerden patlak verecekti işte..
Cok tesekkur ederimm💐💐💐

Herkese Merhaba,
Eski actıgım konuları okudum , ilk konuyu 2016 yılında açmısım o zamandan bugüne degısen tek sey ; benim saglıgımın psikolojımin ciddi anlamda bozulması olmus.
Ben buraya konu actıgımda , bir cok uyenin degerli yorumları oldu.. Ancak ; bana eger böyle giderse hasta olacaksınız diyen kendını kurtarmalısın dıyenler gercekten cok haklıymıs.
Kac senedır psikiyatr ilaçları kullanıyorum , üstüne bir de beynıme pıhtı attı ,kalıcı bir hasar bırakmadı cok şükür ama artık kan sulandırıcılarla toplam her gün 7 ilacla devam edıyorum hayatıma.
Herseyı ıcımde yasadım, aileme yansıtmayayım , eşimi sinirlendırmeyeyım bana küsmesin , cocugum etkılenmesın , anne babayla büyüsün derken kendıme en büyük zararı verdim...
Zor oldu ama sonunda toparlandım .. gittim davayı actım ve hemen 2 güne tarih verildi.. 8 Mart Kadınlar Gününde bosandım.. Belki bu da hayatın bana bir mesajıdır ☺️
Olur da benım gibi herseyı ıcınde yasamaya calısan , bagırmayan küfredemeyen karsısında ki kişi duvarları yumrukladıgında , çıglık cıglıga size bagırdıgında susan , karsıdakinin tavrını görmezden gelmeye calısıp belki zamanla anlar dıye dusunen varsa , olan size oluyor... susmak , ıcınde yasamak kendını zehırlemekten baska bir sey degilmis..Vicdanım rahat .. cok dusundum psikolojim ciddi anlamda bozuldu .. işe giderken her gün kullandıgım yolda kayboldugum bile oldu..kafamda sureklı konusan hıc susmayan biri vardı sanki.. cok yoruldum , kendımı de sucladım belki de benım basarısızlıgım bu dıye ..Ama dusundugum de ben ılerde de kendımı onunla mutlu goremıyordum , kangren olmustu kesıp atmam gerekıyordu ..Şimdi ara ara kızım -anne bız ne zaman anne - baba cocuk hep beraber yasayacagız dıye sordugunda , içim acıyor ama biliyorum gececek ..
Saglıklı bir sekılde kızımın yanında olacagım ben.. Benım kızım; erkek bagırır kadın susar ı kabullenmeyecek..Bu ayrılık dönemınde eşim cok agladı bosanmamak ıcın , ''kızımıza bunu nasıl yaparsın senın mutlulugun cocugumuzdan daha mı önemli mi ?''dıye de üstüme cok geldi..anne baba ayrı cocukların psıkolojısı bozuk oluyor diyor bana .. ben cok mutlu büyüdüm , ama evlendıkten sonra psıkolojım bozuldu işte..
Düsünmemeye calısıyorum artık .. Dilerim Allah bu surecte olan herkesin yardımcısı olsun...
Canım çok mutlu ol inşallah kızınla ,okurken bile o naif anlatım dilinle ne kadar fedakar iyi kalpli biri oldugun anlaşılıyor 🥰🥰🥰

Herkese Merhaba,
Sizin adınıza çok sevindim. Bundan sonraki hayatınızda çok mutlu, başarılı, kendi ayakları üzerinde dimdik durabilen bir kadın olursunuz inşallah. Ayrıca sürekli kavga eden huzursuzluk yaşayan anne babanın yanında çocuk daha mutsuz olur. Böylesi daha iyi oldu.. Hakkınızda en hayırlısı en güzelleri olsun inşallah.. 🤲🏻 💞🌼

X