Lekeler, Çiller Ve yaklaşık 4 yıllık lekelerim gitti diyebilirim🎉

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben 3unu kullanıyorum ve inanılmaz faydasını gördüm.daha önce yazmıştım.suan lekelerim neredeyse belirsiz.o kadar güneşte kalmama rağmen de koyulasmadi.tabi 50 faktörlü kremle koruyorum.2 si nasıl sonuç verir bilemiyorum.
Ayrıca benim kullandığım gündüz kremi renkli degil.Disari çıksamda çıkmasamda sürüyorum günlük.uzerine de 50 faktörlü güneş kremi sürüyorum.
Merhabalar şuan leke durumunuz nedir hala kremleri kullaniyormusunuz ?

Merhabalar şuan leke durumunuz nedir hala kremleri kullaniyormusunuz ?
Şuan yüzümde leke adına hicbisey kalmadı.Dermatologun gitmez dediği lekelerim bile yok oldu.kremleri hala kullanıyorum ama ne yalan soyleyim ilk zamanlardaki gibi düzenli değil.ilk 6 ay çok düzenli kullandım.Ama ben de ilk 2 hafta da ciddi anlamda bi etki yaratmıştı zaten.

Bu süre zarfında şunu keşfettim.Tamam bu kremler bi harika çok faydasını gördüm şiddetle de tavsiye ettim burda.Hala da ediyorum.Kremler sayesinde lekelerim çok silik bi hale geldi .bazı bölgelerde tamamen yok oldu ama altta yatan sebep bulunmadığı sürece tamamen yok olmayabilir. Yaklaşık 4 aydır yüksek dozajli cinko hapları kullaniyorum doktorumun tavsiyesiyle.Vucutta cinko eksikliği lekelere sebep.cinko kullanmaya başladıktan sonra kremin siliklestirdigi lekelerim de yok oldu.

Dogum kontrol hapı kullanıyorsanız eğer bunu kimse söylemiyor ama cinko takviyesi almak gerekiyor.Cunku çoğu insanda lekelere sebep doğum kontrol haplari.Benim leke sebebim buydu mesela.Dogum kontrol hapı kullanmaya başladıktan sonra birden lekelenmeler başladı yüzümde.dogum lekelerim de vardı.Kremle ciddi oranda azaldı ama asıl etki kullanmaya başladığım cinko hapları oldu.Hatta doğum lekelerim bile gitti.o nedenle mutlaka cinko takviyesi alın doktor kontrolünde.

Şuan yüzümde leke adına hicbisey kalmadı.Dermatologun gitmez dediği lekelerim bile yok oldu.kremleri hala kullanıyorum ama ne yalan soyleyim ilk zamanlardaki gibi düzenli değil.ilk 6 ay çok düzenli kullandım.Ama ben de ilk 2 hafta da ciddi anlamda bi etki yaratmıştı zaten.

Bu süre zarfında şunu keşfettim.Tamam bu kremler bi harika çok faydasını gördüm şiddetle de tavsiye ettim burda.Hala da ediyorum.Kremler sayesinde lekelerim çok silik bi hale geldi .bazı bölgelerde tamamen yok oldu ama altta yatan sebep bulunmadığı sürece tamamen yok olmayabilir. Yaklaşık 4 aydır yüksek dozajli cinko hapları kullaniyorum doktorumun tavsiyesiyle.Vucutta cinko eksikliği lekelere sebep.cinko kullanmaya başladıktan sonra kremin siliklestirdigi lekelerim de yok oldu.

Dogum kontrol hapı kullanıyorsanız eğer bunu kimse söylemiyor ama cinko takviyesi almak gerekiyor.Cunku çoğu insanda lekelere sebep doğum kontrol haplari.Benim leke sebebim buydu mesela.Dogum kontrol hapı kullanmaya başladıktan sonra birden lekelenmeler başladı yüzümde.dogum lekelerim de vardı.Kremle ciddi oranda azaldı ama asıl etki kullanmaya başladığım cinko hapları oldu.Hatta doğum lekelerim bile gitti.o nedenle mutlaka cinko takviyesi alın doktor kontrolünde.
Sizin adiniza cok sevindim.uzun bir suredir bende cinko kullaniyorum ama biraktigim anda saclarim hizli dokulmeye başlıyor.rica etsem hangi marka kullandiginizi ozelden yazarmisiniz.bende butun kalbimle bu lekelerin vucudun icindeki bir mekanizma bozuklugundan kaynaklandigini dusunuyorum cunku

Herkese merhabalar..
Yıllardır yüzümdeki lekelerim den muzdarip olan ben, 'bir gün lekelerim çare bulursam, kk da yazıp herkesin derdine umut olacağım' diye söz vermiştim kendime, o gün bugündür🧚🏻‍♀️
kendi sürecimi anlatmakla başlayayım.
İki kız annesiyim,leke sorununu 2.kızımın doğumundan( 2015 doğumlu) sonraları yaşadığım zamanlardı.. Hala emin olmamakla birlikte, doğum lekesi mi, güneş lekesi mi karmaşası yaşamışımdır.. Hamileliğim sürecinde lekeye dair hiç bir şey yoktu hatta etrafımda, ayrıca güzelleştin, cildin çok güzel vs. Yorumlarını hatırlıyorum.. Cilt bakıma gittiğimde de lekelerin iki yanakta da eşit yerde olmasından dolayı güneş lekesi yorumu da almışlığım var..
Lekeleri ne yaotımsa gideremedim.. Buradaki yorumlar üzerinden tarifler yapıyorum, şu meşhur expig..kremleri ile cildim daha berbat hale getiriyorum,... Vs. Vs. Ancak lekeler dahada yerleşmiş benimle duruyorlar.. Hatta Malatya da meşhur bir Dr. A kalktık gittik eşimle.. Evet ne hazırladı ise cildine iyi geldi lekeler silikleşti ancak bıraktığım anda lekeler patladı resmen tekrar, ve cildim pütürlü oldu.. Pandemi sürecinde idik yani güneş görmemesine ve evde dahi tavsiye ettiğiithal güneş koruyucusu sürmeme rağmen.. Bir gün hatta kafayı iyice taktım yine buradan bir arkadaşın annesine ne denedilerse iyi gelmeyip te bizlere bu forumda bahsettiği kremleri almaya çıktım gecenin bir vakti.. Nasip bu ya, nöbetçi eczane sahibi şehrin cilt kremleri yapan eczacısı(bir isimleri var Dr. Un verdiği karışımları yapan kişi.. Hatırlayamadım şimdi) bunlar cildine evet iyi gelecek ancak bıraktığın anda berbat olacak.. Kullanmak zorunda kalacaksın.. Esiri olacaksın.. Kullan tamam da bir zaman sonra da cildine zarar verecek.. Kortizon olayı yani.. Alma dedi.. Kendi kremi varmış hatta belki iyi gelir dene dedi.. İyi gelmedi lekelere ancak cildim toparladı.. Neyse ben üzgün aynalara küskün.. Pandemi süreci.. Ev halleri.. Şahsi olarak sıkıntılı da bir süreçten geçiyorum.. Vs..
Kitap okumayı çok severim.. Bol bol kitap siparişleri pandemi ayağına😺
Bir yazarın kitabını okuyorum.. Kendinden bahsetmiş.. Kantaron yağını kendisi yaparmış.. Mucizevi bir yağ olduğunu falan anlatıyor.. Ayrıca da belirtiyor.. Sakın benim yaptığımı yapmayın diye 💥 bilirsiniz kantoron yağı gündüz sürülürse güneşle etkileşimi ile leke yapar, gece sürersen de leke giderici özelliği vardır🤦🏼‍♀️zehir, panzehir gibi🤔😁 bizim sevgili yazarımız tahmin ediyorsunuz, gündüz sürüp lekelenmiş.. Ben de böyle teknik bir hata yaptım gibi hissederdim hep kendimde.. Doğal yağlar sürerim hep cildim, vucuduma..
Sosyal medyadan yazdım yazara.. Çok da iyimser.. Dönüş yaptı.. Nasıl kurtuldunuz diye.. 14 bin gibi bir meblağ ile seans seans kurtulmuş..bu kapı da kapandı mı bana😕 bu arada ben bu cevaba dm atarak ulaştım.. Yazarın youtube kanalına aboneyim, zaten de severek takip ediyor dinliyorum.. Esasen ilk bir yayının altına yazmıştım sorumu.. Oradan crap gelmeyince dm atmak geldi aklıma.. Ve günlerden bir gün🧚🏻‍♀️ Almanyadan yazan bir hanım🤍' bilemiyorum nasıl temin edersiniz, Türkiye de bulabilir misiniz ancak bizim burada benim güneş lekeme ve eltimin(yengesi de olabilir) doğum lekesine iyi gelen bir krem kullandık biz'
e benzer bir msj yazmış bana.. (Güneş lekesi eltide doğum lekesi yazan Hanım ın olabilir)
Kendisi gündüz kremi, serum, gece kremi üçlüsü olarak kullanmış ve sonuş almış..
Ben tabi heyecanlandım 😺 ancak o kadar yılgındım ki.. Fake de olabilir, gerçek olsa bende etki etmeyecek vs.. Bin türlü film çeviyorum kafamda.. Eşim destekledi beni, kullan bakalım, e hadi alalım vs.. Neyse araştırdım kremler cidden Türkiye de yok.. Portekizden getirttim.. İlk defa yurtdışı alışverişi yaptım tecrübe de yok.. Fiyat tabi 3 ünü de alınca gümrük, kargo vs.. Bana 800 liraya yakın bir paraya mal oldu..
Ancak serum 30 ml olunca erken bitti😕 kremleri hala kullanıyorum..
Size mutluluğumu anlatamam✨
şuan yazım nasıl gidiyor siz bu satırlara geldiğinizde bilmiyorum 🤦🏼‍♀️ bana küfür mü ediyorsunuz ' hadi kadın kremlerden haber ver, iyice uzattın..' 😳 mı yoksa heyecanlı yere geldiğimizi hissedenlerden misiniz 🎆.. Neyse fazlaca kopukluk, yazım hatası vs yapmış olabilirim ancak planlamada yazmak istedim🤍
Evet bana ya inanırsınız ya inanmazsınız ancak inanmazsanız da direkt çekin gidin tartışma, yok reklam yok hangi eczane vs. Zırvalarını yapmayın.. İnanmazsın ve alt tarafı almazsın.. Ben şuan sadece sözümü yerine getirmenin hakkını veriyorum burada yazarak.. Ben çok üzüldüm leke sürecimde, aynı sorundan muzdarip leri hissederek yazıyorum.. Zaten de reklam vs yapamam ürün bizim ülkede bile bulunmuyor..
Neyse..
Serum efsane kızlar👌🏻
Pek kullanmadım hayatımda serum 😁 ancak bir belki 2 tane.. Neymiş onlar dedim..
30 cc 😕 bereketliydi ama.. Belki 1 ay belki daha az kullanabildim.. Ama o bahsettiğim yılların lekeleri neredeyse gitti.. Kadın haklıydı 🙏🏻Allah ne duası varsa kabul ettin diyorum.. Ben ancak inanamıyorum tabi😁 millet lekelerin gitmiş diyor inanmıyorum, evdekilere hiç inanmıyorum zaten🤦🏼‍♀️😁
O kadar umutsuzum artık.. Çok az silik var elbet lekem hala..o bakımdan yeniden sipariş ettim ancak çok acı bir gerçekle karşılaştım.. Bizim ülkede yasakmış dışarıdan kozmetik ürün almak😳 şok oldum🤯 nasıl yaa biz aldık aynılarından diye çalmadığım kapı kalmadı gümrük binasında😥 'sen onu kullanabildiğine dua et, gözden kaçmış' dediler.. Gümrükten iadeye gönderdiler.. İçim nasıl acıdı anlarsınız belki..şuan etrafta Almancı arıyoruz yana yakıla😺 birini buldum kremleri aldı ancak tam da şu sıralar Avrupa da yasaklar başladığı için millet ülkeye gelmeye korkuyor giriş kapanırsa kalırım diye.. Hikayem bitmedi velhasıl.. Kremlere devam etmek adına iz sürüyorum😁
Kremlere gelecek olursam🎉
Ben de 3 lü kullanın derim
Serum 30 ml çabuk bitiyor Kremlere oranla.. Varsa imkanınız 2 tane Enfes olur🤤
Kremler 50 ml benim şükür bitmediler🙏🏻
Sabah akşam düzenli kullandım 💯
Yüz yıkama jeli ile yıkadım sonra serum, 10 - 15 dk sonra kremini sürdüm.. Hatta serum o kadar yeterli hissettiriyor ki cildi kremi sürmediğim günler bile oldu🤫 siz düzenden şaşmayın tabi🤗
Evet krem almanların kremi.. Polonya menşeili bir krem.. Portekizden bir int. Sitesinden getirmiştim ben.. Eucerin diye bir marka.. Bizim hepsiburada int. Sitesinde var hatta bu marka.. Onları da aradım hatta🤦🏼‍♀️😁 markayı satıyorsunuz bu seriyi de getirin diye.. Bu şekilde çalışmıyoruz, yine not düşelim dediler😏
Serinin tam adı eucerin anti pigment
Hatta bir ürünü daha var bu bahsettiğim 3lünü dışında spot correct or adında ancak ekonomik bakımdan yeter sanırım bu kadarı diyerekten yaklaşamadım ona😑
Dosya olarak görselini ekliyeyim buradan.. Sakınca var mıdır onu da bilemiyorum.. Daha önce hiç böylesine bir başlık açmadım ki😎
İmkanı olan mı diyerek kapatsam, nasibi olan mı.. Bir an kaldım ☺ nasibinizde varsa iyi gelsin size de inşallah diyerek kapatıyorum konuşmamı🙏🏻🤍 hiç edit medit yapmıyorum, kesin bozuk, hatalı yazı vs. Yapmışımdır😁 çok uzun yazdığımı farkettim ancak daha ne yaşanmışlıklar, detaylar var leke serüvenimde.. Bir tur daha çevirsem tam bebek gibi olacak sanırım cildim ancak bu bile beni nasıl mutlu etti tahmin edenler var biliyorum💯
Neyse toplum hizmeti gibi birşey bu benim için😸 görev tamam sanırım.. Sevgiler benden sizlere🧚🏻‍♀️🤍

P. C. Edit medit yapmadım dedim ancak serum için 15 cc yazmışım.. Yok 30 ml miş👌🏻 az gelince bana 15 cc dedim sanırım Am yine de az işte😑😸
Onu Edit yaptım şimdi🙋🏼‍♀️
İyide trendyolda var fakat çok pahalı

Eklentiler

• Screenshot_20240128_224608.jpg
    Screenshot_20240128_224608.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20240128_224617.jpg
    Screenshot_20240128_224617.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20240128_224602.jpg
    Screenshot_20240128_224602.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 30
Sizin adiniza cok sevindim.uzun bir suredir bende cinko kullaniyorum ama biraktigim anda saclarim hizli dokulmeye başlıyor.rica etsem hangi marka kullandiginizi ozelden yazarmisiniz.bende butun kalbimle bu lekelerin vucudun icindeki bir mekanizma bozuklugundan kaynaklandigini dusunuyorum cunku
Cok teşekkür ederim.umarim sizin de leke sorununuz hallolur en kısa zamanda.Cok can sıkıcı bi durum çünkü çok iyi anlıyorum.

Ben yurtdisinda yaşıyorum ve alternatif tip gibi bi tedavi Uygulayan bi doktora gidiyorum.Degisik bir tedavi yöntemi var ve bunun sonucunda vücudunuza ne kadar gerekliyse onu veriyo.verdigi bu cinko haplari eczanede özel hazirlaniyo.kucuk karton kutuların içinde veriliyor bize.isim vs yazmiyo maalesef ilacın üzerinde.o nedenle cidden adını bilmiyorum ilacın.yardimci olamiycam maalesef.
Ama sac dökülmesi için E vitamini takviyesi almanızı tavsiye ederim.cunku bi süre önce benim de aşırı derecede bi sac dökülmem vardı.Doktorun verdiği cinko ve e vitamini takviyesi sayesinde dökülme durdu.onun resmini atabilirim özelden.Ama Türkiye de var mı bilmiyorum.Tabi bu arada kan değerlerine baktırıp doktorun tavsiye ettiği dozda kullanmakta fayda var.

Cevabiniz için çok teşekkür ederim .evet bende yıllardır doğum kontrol habi içtim .bundan dolayı olabileceğini de düşündüm zaman zaman.suan kullanmıyorum ama başlamıştı zaten lekeler . hamilelik te olmayan ve sonrasında çıkan lekelerdi .bende kremleri sipariş verdim yakınlarıma yurdisindan .umutla elime ulaşmasını bekliyorum.peki kullandığıniz çinko takviyesinin ismini paylaşırmisiniz .bende yine doktora sorarak alayım .ayrıca kullandığınız güneş kreminide paylaşırsanız memnun olurum.gunes kremide bu süreçte önemli .

Cevabiniz için çok teşekkür ederim .evet bende yıllardır doğum kontrol habi içtim .bundan dolayı olabileceğini de düşündüm zaman zaman.suan kullanmıyorum ama başlamıştı zaten lekeler . hamilelik te olmayan ve sonrasında çıkan lekelerdi .bende kremleri sipariş verdim yakınlarıma yurdisindan .umutla elime ulaşmasını bekliyorum.peki kullandığıniz çinko takviyesinin ismini paylaşırmisiniz .bende yine doktora sorarak alayım .ayrıca kullandığınız güneş kreminide paylaşırsanız memnun olurum.gunes kremide bu süreçte önemli .
Bi önceki mesajımda yazmıştım.alternatif tip dediğimiz bi yöntemle muayene eden bi doktora gidiyorum.ve verdiği cinko eczanede hazirlaniyo.oyle özel bi paketi yok.kendilerinin koyduğu bi kutunun içinde alıyorum.ismini bilmiyorum maalesef ama kullandığım cinko hapi 50 mg.Bayagi yüksek yani.

Evet kimse bundan bahsetmiyo ama en büyük etkenlerden biri doğum kontrol haplari.cunku bu haplar vucutta cinko birakmiyo.Ben de çok uzun süre kullandım.suratim resmen haritaya dönmüştü.cok şükür bu haplar ve kremler sayesinde kurtuldum.umarim sizinki de hemen elinize ulaşır.Duzenli kullanımda 2 hafta sonra cidden gözle görülür bi şekilde farkı görürsünüz.

Cok teşekkür ederim.umarim sizin de leke sorununuz hallolur en kısa zamanda.Cok can sıkıcı bi durum çünkü çok iyi anlıyorum.

Ben yurtdisinda yaşıyorum ve alternatif tip gibi bi tedavi Uygulayan bi doktora gidiyorum.Degisik bir tedavi yöntemi var ve bunun sonucunda vücudunuza ne kadar gerekliyse onu veriyo.verdigi bu cinko haplari eczanede özel hazirlaniyo.kucuk karton kutuların içinde veriliyor bize.isim vs yazmiyo maalesef ilacın üzerinde.o nedenle cidden adını bilmiyorum ilacın.yardimci olamiycam maalesef.
Ama sac dökülmesi için E vitamini takviyesi almanızı tavsiye ederim.cunku bi süre önce benim de aşırı derecede bi sac dökülmem vardı.Doktorun verdiği cinko ve e vitamini takviyesi sayesinde dökülme durdu.onun resmini atabilirim özelden.Ama Türkiye de var mı bilmiyorum.Tabi bu arada kan değerlerine baktırıp doktorun tavsiye ettiği dozda kullanmakta fayda var

Bi önceki mesajımda yazmıştım.alternatif tip dediğimiz bi yöntemle muayene eden bi doktora gidiyorum.ve verdiği cinko eczanede hazirlaniyo.oyle özel bi paketi yok.kendilerinin koyduğu bi kutunun içinde alıyorum.ismini bilmiyorum maalesef ama kullandığım cinko hapi 50 mg.Bayagi yüksek yani.

Evet kimse bundan bahsetmiyo ama en büyük etkenlerden biri doğum kontrol haplari.cunku bu haplar vucutta cinko birakmiyo.Ben de çok uzun süre kullandım.suratim resmen haritaya dönmüştü.cok şükür bu haplar ve kremler sayesinde kurtuldum.umarim sizinki de hemen elinize ulaşır.Duzenli kullanımda 2 hafta sonra cidden gözle görülür bi şekilde farkı görürsünüz.
Evet şimdi okudum msj yani sadece çinko içerikli bir kapsül degilmi başka ek bir karışım yok sanırım bunu doktora sorarak hazırlamaya çalışacağım gerçekten çok yoruldum okadar acılı islemlerden gectimki bir faydasida olmadı. ikiside bende umarım etki eder .çok teşekkür ederim umut oldunuz ins herkes birgün bu lekelerden kurtulur.sizin gibi🙏peki özellikle kullandığınız güneş kremi markası varmı ben güneş kremide arayisindayim🙏

Evet şimdi okudum msj yani sadece çinko içerikli bir kapsül degilmi başka ek bir karışım yok sanırım bunu doktora sorarak hazırlamaya çalışacağım gerçekten çok yoruldum okadar acılı islemlerden gectimki bir faydasida olmadı. ikiside bende umarım etki eder .çok teşekkür ederim umut oldunuz ins herkes birgün bu lekelerden kurtulur.sizin gibi🙏peki özellikle kullandığınız güneş kremi markası varmı ben güneş kremide arayisindayim🙏
Evet evet sadece çinko. Başka karışım yok.uzerinde sadece çinko 50 mg yaziyo.Ama bu dozaj benim ihtiyacım olan.Belki size daha az dozaj gerekir.Bunu kan testiyle anlayabilirsiniz.
Insallah gerçekten çok isterim herkesin bu dertten kurtulmasını.Konuyu açan konu sahibinden Allah razı olsun.Ben onun sayesinde keşfettim bu kremleri.

Yazmayı unutmuşum Clarins 50 faktörlü gunes kremi kullanıyorum.Kışın 30 faktörlü olan kullanılabilir ama ben hep 50 yi tercih ettim.Dokusu da güzel kremin.Memnunum ben.

Evet evet sadece çinko. Başka karışım yok.uzerinde sadece çinko 50 mg yaziyo.Ama bu dozaj benim ihtiyacım olan.Belki size daha az dozaj gerekir.Bunu kan testiyle anlayabilirsiniz.
Insallah gerçekten çok isterim herkesin bu dertten kurtulmasını.Konuyu açan konu sahibinden Allah razı olsun.Ben onun sayesinde keşfettim bu kremleri.

Yazmayı unutmuşum Clarins 50 faktörlü gunes kremi kullanıyorum.Kışın 30 faktörlü olan kullanılabilir ama ben hep 50 yi tercih ettim.Dokusu da güzel kremin.Memnunum ben.
Evet ins bizede şifa olur bende kan tahlilleri yaptırıp önce bir baktirayim.yanliz bende hormonlu spiral var acaba bununda etksii olabilirmi leke artmasi yönünden .benim yaralarım çok geç iyilesiyor şimdi tam netlestirdimki çinko eksikliği var

Bu arada bu krem seti ne kadar süre gidiyor yani bir set istedim deneyip öyle devamini alayım dedim ama az gidiyorsa iki set tedarik etmeye çalışayım

Yurt dışından benim de kremlerim geldi ama yüzümde öyle aman aman bir değişiklik yok. Mezoterapi ve lazer de işe yaramadı. Bir de çinko hapı deneyecem bakalım.

Evet ins bizede şifa olur bende kan tahlilleri yaptırıp önce bir baktirayim.yanliz bende hormonlu spiral var acaba bununda etksii olabilirmi leke artmasi yönünden .benim yaralarım çok geç iyilesiyor şimdi tam netlestirdimki çinko eksikliği var
Hormonlu spiralin çinko üzerine etkisi var mı bilmiyorum ama vardır bence .Çünkü bu doğum kontrol yöntemleri bi sekilde zarar veriyo biz kadınlara.Hapi bırakalı kac ay oldu hala atamadı vücudum etkisini.yeni yeni düzene giriyorum

Bana o kremler 3 ay gitti.cok az kullanmak yetiyor ama tabi yüzden yüze de değişir.Ben minyon bi insanim yüzüm küçük. Ama getirtme şansınız varken bence 2 tane getirtmek daha mantıklı.Turkiye den alınmaz çünkü.kafayi yemisler

Hormonlu spiralin çinko üzerine etkisi var mı bilmiyorum ama vardır bence .Çünkü bu doğum kontrol yöntemleri bi sekilde zarar veriyo biz kadınlara.Hapi bırakalı kac ay oldu hala atamadı vücudum etkisini.yeni yeni düzene giriyorum

Bana o kremler 3 ay gitti.cok az kullanmak yetiyor ama tabi yüzden yüze de değişir.Ben minyon bi insanim yüzüm küçük. Ama getirtme şansınız varken bence 2 tane getirtmek daha mantıklı.Turkiye den alınmaz çünkü.kafayi yemisler
Hormonlu spiralin çinko üzerinden değil lekelere yönelik bir etkisi olabilirmi diye sordum .yani benim tahminimce onunda etkisi olduğunu düşünüyorum.tabi tamda emin değilim.bende minyon ve yüzü küçük biriyim☺️melesef evet burda çok pahalı .yani ins cosum olsunda tekrar bitemden siparis veririm artık .neticede birçok işlemlere birçok para veriyoruz .ins yarar diye umut ediyorum.🙏

Hormonlu spiralin çinko üzerinden değil lekelere yönelik bir etkisi olabilirmi diye sordum .yani benim tahminimce onunda etkisi olduğunu düşünüyorum.tabi tamda emin değilim.bende minyon ve yüzü küçük biriyim☺️melesef evet burda çok pahalı .yani ins cosum olsunda tekrar bitemden siparis veririm artık .neticede birçok işlemlere birçok para veriyoruz .ins yarar diye umut ediyorum.🙏
Benim de demek istediğim d.kontrol hapları vücuttan çinkoyu emdiği için vücut bu vitaminin eksikliğini yaşıyor.Aslinda bu leke oluşumlarınin yüzde 90 sebebi de cinko eksikliği.Eger hormonlu spirallerin de böyle bi etkisi varsa tabiki lekelere sebep olabilir.Ama lekelere sebep olmasa bile tüm korunma yöntemlerinin biz kadınlara öyle ya da böyle zararları var.Tabi bu durum da kişiden kişiye değişiyor.ilk doğumundan sonra da bikac yıl kullanmama rağmen öyle bi sorun yaşamamıştım mesela.

Ben kremlerin ise yarayacağına inanıyorum.Ben de 2 hafta içinde gözle görülür bi değişim olmuştu.umarim sizlerde de en kısa zamanda değişimler yasanir🤲

Eve
Benim de demek istediğim d.kontrol hapları vücuttan çinkoyu emdiği için vücut bu vitaminin eksikliğini yaşıyor.Aslinda bu leke oluşumlarınin yüzde 90 sebebi de cinko eksikliği.Eger hormonlu spirallerin de böyle bi etkisi varsa tabiki lekelere sebep olabilir.Ama lekelere sebep olmasa bile tüm korunma yöntemlerinin biz kadınlara öyle ya da böyle zararları var.Tabi bu durum da kişiden kişiye değişiyor.ilk doğumundan sonra da bikac yıl kullanmama rağmen öyle bi sorun yaşamamıştım mesela.

Ben kremlerin ise yarayacağına inanıyorum.Ben de 2 hafta içinde gözle görülür bi değişim olmuştu.umarim sizlerde de en kısa zamanda değişimler yasani

Ben kremlerin ise yarayacağına inanıyorum.Ben de 2 hafta içinde gözle görülür bi değişim olmuştu.umarim sizlerde de en kısa zamanda değişimler yasanir🤲
Evet kesinlikle katılıyorum bende ilk dogumdan sonra kullandım birşey olmadı fakat ikinci doğumdan sonra başladı hatta hamilelik sürecinde bile lekelerim yoktu fakat doğumdan sonra başladı malesef.evet tüm korunma yontemlerinde mutlak bir yan etkisi oluyor özellikle uzun süre kullanılınca .ins bende kremler ve çinko takviyesi ile fayda gorurum diye umut ediyorum 🙏

İşin doğrusu spiral den sonrada lekelerim arttı bununda etkisi olduğunu düşünüyorum.fakat çıkartmakta farklı durumlara neden oluyor bende .oyuzden kremler ve çinko düzenli kullanımdan sonra takip edecegim etkisi iseydigim gibi olmaz ise gidip mecbur spirwlide çıkartacağı.

Çinko 50 mg günde birkezmi kullaniyorsunuz .çok sordum kusura bakmayın 🤗

X