Popüler Konu Verimli Rutin

Okulda cok mutlu. Evden cikana kadae hersey. Evde kalmak istiyorum,evde oynamak istiyorum,kalkmak istemiyorum yataktan.bu modda surekli. Haftanin 2 gunu ancak aglamadan gidiyor. Yani ben bukadar uzun surecegini dusunmemistim alisma suresinin. Bizdemi anormallik var,okulumu degissem diye dusunmeye baslamistim..

Ayy ben de benim hatam mı diye düşünüyordum okula ağlayarak giren bi benim kız. Electra ve sizi duymak rahatlattı ne yalan söyliyim 😊 bu artık alışma süreci dışında bir şey sanki, çünkü öğretmene ortama tepkileri yok, sadece bizden ayrılmak zor geliyor galiba
Bu filmi daha önce görmüş bir anne olarak 4 yaşında bu konuda işlerin epey yoluna gireceğini söyleyebilirim. Şu an yaşadığımız durum son derece normal ve geçici bir süreç.

Benim büyük kız 3 yaşımda kreşe başladı ve tam bir sene her sabah uyanınca sanki kör bıçakla kesiyormuşuz gibi ağladı okula gitmek istemiyorum diye:işsiz:

İpek’i de büyüteyim bir daha kesinlikle 3 yaşında bir insanla muhatap olmak istemiyorum.:)

ben de bir şey sorsam, kendim için sorguluyorum nasıl azaltırım sosyal medya kullanımını diye, peki sizlerin ortalama sosyal medya kullanım süresi ne kadar? en çok hangi site/uygulamalarda vakit harcıyorsunuz?
Ben instagram ve KK’da vakit geçiriyorum. Youtube uygulaması telefonumda yok. Merak ettiğim birşey olursa bilgisayardan açıp bakıyorum. Twitter da kullanmıyorum. Günlük 2 saat civarında kullanıyorum

Ayy ben de benim hatam mı diye düşünüyordum okula ağlayarak giren bi benim kız. Electra ve sizi duymak rahatlattı ne yalan söyliyim 😊 bu artık alışma süreci dışında bir şey sanki, çünkü öğretmene ortama tepkileri yok, sadece bizden ayrılmak zor geliyor galiba

Bu filmi daha önce görmüş bir anne olarak 4 yaşında bu konuda işlerin epey yoluna gireceğini söyleyebilirim. Şu an yaşadığımız durum son derece normal ve geçici bir süreç.

Benim büyük kız 3 yaşımda kreşe başladı ve tam bir sene her sabah uyanınca sanki kör bıçakla kesiyormuşuz gibi ağladı okula gitmek istemiyorum diye:işsiz:

İpek’i de büyüteyim bir daha kesinlikle 3 yaşında bir insanla muhatap olmak istemiyorum.:)

Bende rahatladim gercekten.. 4 yasina surada ne kaldi🙄 umarim zamanla duzelir hersey..

Karma olmaz bence, şöyle düşünebilirsin, eğitim hayatında karşılaştığın kurallara nasıl tepki veriyordun? Dış kurallara direkt uyuyorduysan uygulayıcı veya zorlayıcı, mantıklı bulduklarına uyup, saçma sapan kuralla itiraz ediyorduysan sorgulayıcı, hiç bir kuralı kabul etmiyorduysan isyancı oluyorsun:) Ben öğrenciyken kural varsa uyulur mantığındaydım hep mesela.

Bence sen iç motivasyonu ve disiplini yüksek bir insansın. Dolayısıyla zorlayıcı veya isyankar olmadığını tahmin ediyorum.
O zaman uygulayıcı imişim 🤩

ben de bir şey sorsam, kendim için sorguluyorum nasıl azaltırım sosyal medya kullanımını diye, peki sizlerin ortalama sosyal medya kullanım süresi ne kadar? en çok hangi site/uygulamalarda vakit harcıyorsunuz?
Dikkat ettiğim sürece günlük ekran sürem bu şekilde

Sabahları uyandıktan sonra elecda elecda nın tavsiyesiyle ekrana bakmıyordum ilk saat.
Sonra hiç bakmaz oldum. Saat 10.30 gibi bi bakıyorum hızlıca

Azaltmak için gereksiz her uygulamayı sil
Sosyal medyada takipleri azalt
Kendine alternatif üretmek iyi gelebilir

Eklentiler

• 741170A0-4D4D-4E3C-AA8F-D35F852798AF.jpeg
    741170A0-4D4D-4E3C-AA8F-D35F852798AF.jpeg
    48,3 KB · Görüntüleme: 31
Hepimiz kendimizin daha iyi versiyonu olmak için buradayız. Uygulayabilsek de henüz uygulayamasak da. Burada olmak her birimizi motive ediyor.
elecda elecda özellikle bugünki paylaşımların müthiş doyurucu. Üzerine düşünmek istiyorum.

Şimdi kalkıp önce abdest, namaz, cilt bakımı, diş fırçalama, su içip bikaç sayfa kitap okuyup uykuya hazırlanma vakti.

Bakalım bunca yazdığım şeyi içime işleyerek ne kadar sürede tamamlayacağım. Zira saman kıymetli 🌱

Dikkat ettiğim sürece günlük ekran sürem bu şekilde

Sabahları uyandıktan sonra elecda elecda nın tavsiyesiyle ekrana bakmıyordum ilk saat.
Sonra hiç bakmaz oldum. Saat 10.30 gibi bi bakıyorum hızlıca

Azaltmak için gereksiz her uygulamayı sil
Sosyal medyada takipleri azalt
Kendine alternatif üretmek iyi gelebilir
uyanınca hemen telefon elimde ve yatmadan önce de bunları kırmak bağmılıktan kurtulmak adına iyi olacak

Günaydın 🌸

Haftanın ilk iş günü Mersin de hava biraz serin, henüz yağmurlar başlamadı ancak kış kendini hissettiriyor.

Haftasonu kulübümüzün kitap tahlili vardır, bir grup insan olarak ortak okuduğumuz kitaplar hakkında sohbet etmek; aynı metni her birimizin başka şekilde ifade etmesi insana heyecan veriyor. Onlarla olmak hayata dört elle sarılmak gibi.

İş yerindeki hep aynı muhabbetler beni rahatsız ediyor. Birinin ailesel problemleri birinin maddi problemleri öbürünün sürekli bir şeylerden şikayet etmesi bir başkasının sürekli kendini övmesi gibi gibi örnekler gerçekten enerjimi tüketebiliyor. Aslında beni etkileyen insanların dertlerini benimle paylaşması değil çözüm üretme taraftarı olmadan sadece şikayet etmekten hoşlanmaları beni rahatsız eden şey. Toksik ilişkilerden olabildiğince uzak duruyorum artık.

Beslenme ve spor önemli bir kalem benim için. Haftanın altı günü günde en az 40 dakika yürüyorum günde iki öğün besleniyorum ,ara öğün telaşına girmemek konforumu arttırıyor.

Okumalar;
Uzun süredir okuduğum ciltli kült bi eserde 900 sayfalık nir kitabını bitirince alacağım yeni ciltli eseri satın alma hedefi koymuştum😌 hedefe doğru ilerliyorum.
Her ay bir çocuk bir de yetişkin kitabı okuyorum.
“Çatıdaki gezegen” 9yaş ve üzerine ; “Var mısın?” Yetişkinlere önerimdir . Bu ay bu iki kitap sürekli elimdeydi.

Bütçe
Ocak zammına kadar sabit ilerliyorum.
Ekstra birikimim şu an yok. Geçen ay altın bilezik almıştık.
Devam eden bir günüm var 300 tl.
Ha uzun zaman sonra geçen hafta dışarda yemek yedik. Kaliteli bir mekan, lezzetli yemeklerle buluşmak güzeldi. Arada bir olunca daha güzel tabi. Meksika mutfağından hafif acılı bir yemek yedim, değişik tatları severim🌱

Selamlar Hanımlar,

İpek yine hastalandı :bicak: Kusma ve hafif ateş var. Cumartesi öğlen başladı. Aksi gibi eşim de Eskişehir'e gitmişti. Bugün kreşe göndermedim. Eşim izin aldı işten. Yarın devam ederse de ben izin alacağım.

Temizlikçi abla da işi bıraktı. :işsiz: Torun bakacakmış, çalışmayacakmış artık. Eve yeni kadın bulmak oldukça sıkıntılı bir konu. Arkadaşlara gelen kadınlara sordum. Hiç birinin boş günü yok:110:Kendimiz camlar hariç çevirsek, camları silmeye şirketten birini çağırsam mı diye düşünüyorum ama bilemedim.

Selamlar Hanımlar,

İpek yine hastalandı :bicak: Kusma ve hafif ateş var. Cumartesi öğlen başladı. Aksi gibi eşim de Eskişehir'e gitmişti. Bugün kreşe göndermedim. Eşim izin aldı işten. Yarın devam ederse de ben izin alacağım.

Temizlikçi abla da işi bıraktı. :işsiz: Torun bakacakmış, çalışmayacakmış artık. Eve yeni kadın bulmak oldukça sıkıntılı bir konu. Arkadaşlara gelen kadınlara sordum. Hiç birinin boş günü yok:110:Kendimiz camlar hariç çevirsek, camları silmeye şirketten birini çağırsam mı diye düşünüyorum ama bilemedim.
Cok geçmiş olsun yeniden elecda elecda . Temizlik için birini bulmak o kadar zor ki artık. Bizim bir WhatsApp grubumuz var baglicadaki hanımlar olarak. Grubun baş derdi temizliğe yardımcı bulmak. Bulunanlardan kimse memnun değil. Memnun olunanlar fiyatı yükseltiyor veya ev beğenmiyor filan. Çok sıkıntı. Bu süreçte Allah yardımcın olsun.

elecda elecda çok geçmiş olsun🙏🏻
Biz de cam duvar için yardımcı çağırıp kalan işleri kendimiz hallediyoruz, robot süpürge olayı çok güzel kolaylaştırıyo işleri, geriye kalanları da eşimle yardımlaşarak hallediyoruz, ev işlerini kendim hallettiğimde istediğim başka şeyler için bütçe oluşturmuş oluyorum

Canım selam, sakaryayı kaç günlük planlıyorsunuz? Biz daha once birkaç sefer gittik. Birin de sapancada konakladık, kızlardan önce tabi :) başbaşa göl kenarı yürüyüş yaptık, bisiklete bindik, çok güzeldi. Diğerin de kızlar küçüktü baya acarlar Langozu, poyrazlar gölü, maden deresine gittik. Maden deresi küçük bebekle zor olur ama söyleyim, biz selaleye kadar inmedik. Longoz eşine az rastlanır bir doğal güzellik. Sadece dünyada 11 adet longoz ormanı varmış. Gitmeni tavsiye ederim. Acarlar longozunun gezilebilir alanı sınırlandırılmış ama iskele boyunca yürünebiliyor, bebek arabasına uygun. Ben iğneada longoz ormanını(kırklareli) da gördüm mesela orası çok daha büyük ve doğal. Yine kerpe, kefkene geçilebilir buradan, günübirlik gidip gelmiştik biz.
Bu kez gittiğimde çocuklar için ormanya hobbit evlerine gidecez, aslında izmite bağlı burası ardından kısa da bi izmit şehir turu yapacağız, poyrazlar da kahvaltı falan yaparız. Yani kaç gün ayırdığına gore değişir plan canım, Sakarya yolunda taraklıya uğranabilir yine vakit kalırsa maşukiyeye geçilebilir.
Buarada bebişi gezmeye alıştırmışken ara verme, kim tutar artık seni 🤭 Konyada da ali baba ya da hacı şükrü de tandır yemeği, tiritçi mithat da tirit yemeği unutmayın 😋 gelirken de konya sarma alın ☺️ Vaktiniz olursa sille köyüne de geçin pişman olmazsınız.
Burada tavsiye ettiğiniz çoğu yere gittim. Özellikle İğneada Longoz Ormanları o kadar müthişti ki herkese tavsiye ederim. Kanoyla gezdik. Bir aile de büyük bir kanoya çocuklarıyla bindi. Çocukla da binilebildiğini gördüm. Ormanya da çocuklarla gidilebilecek en güzel yerlerden. Fakat hafta sonları çok kabalık oluyor.

Günaydın 🌸

Haftanın ilk iş günü Mersin de hava biraz serin, henüz yağmurlar başlamadı ancak kış kendini hissettiriyor.

Haftasonu kulübümüzün kitap tahlili vardır, bir grup insan olarak ortak okuduğumuz kitaplar hakkında sohbet etmek; aynı metni her birimizin başka şekilde ifade etmesi insana heyecan veriyor. Onlarla olmak hayata dört elle sarılmak gibi.

İş yerindeki hep aynı muhabbetler beni rahatsız ediyor. Birinin ailesel problemleri birinin maddi problemleri öbürünün sürekli bir şeylerden şikayet etmesi bir başkasının sürekli kendini övmesi gibi gibi örnekler gerçekten enerjimi tüketebiliyor. Aslında beni etkileyen insanların dertlerini benimle paylaşması değil çözüm üretme taraftarı olmadan sadece şikayet etmekten hoşlanmaları beni rahatsız eden şey. Toksik ilişkilerden olabildiğince uzak duruyorum artık.

Beslenme ve spor önemli bir kalem benim için. Haftanın altı günü günde en az 40 dakika yürüyorum günde iki öğün besleniyorum ,ara öğün telaşına girmemek konforumu arttırıyor.

Okumalar;
Uzun süredir okuduğum ciltli kült bi eserde 900 sayfalık nir kitabını bitirince alacağım yeni ciltli eseri satın alma hedefi koymuştum😌 hedefe doğru ilerliyorum.
Her ay bir çocuk bir de yetişkin kitabı okuyorum.
“Çatıdaki gezegen” 9yaş ve üzerine ; “Var mısın?” Yetişkinlere önerimdir . Bu ay bu iki kitap sürekli elimdeydi.

Bütçe
Ocak zammına kadar sabit ilerliyorum.
Ekstra birikimim şu an yok. Geçen ay altın bilezik almıştık.
Devam eden bir günüm var 300 tl.
Ha uzun zaman sonra geçen hafta dışarda yemek yedik. Kaliteli bir mekan, lezzetli yemeklerle buluşmak güzeldi. Arada bir olunca daha güzel tabi. Meksika mutfağından hafif acılı bir yemek yedim, değişik tatları severim🌱
Pandemiden önce bizimde kitap okuma etkinligimiz vardı. Bugün tekrar yapalım diye arkadaşlara yazdım beniml beklediğimden fazla ilgi oldu. Okuduğunuz üzerinde güzel sohbet edilecek kitap önerileri yazarsanız çok memnun olurum.

Pandemiden önce bizimde kitap okuma etkinligimiz vardı. Bugün tekrar yapalım diye arkadaşlara yazdım beniml beklediğimden fazla ilgi oldu. Okuduğunuz üzerinde güzel sohbet edilecek kitap önerileri yazarsanız çok memnun olurum.
Grubun belli bir amacı var mı?
Klasikseverler mi , ebeveyn grubu mu, dini bir okuma grubu ya da pskoloji alanında gelişmek isteyen bir grup mu? Belli bir amaca yönelik mi onu bulmak gerekir.

Mesela bizimki alternatif okuma grubu,genelde ebeveyn ya da çocuğa ya da eğitime dair, okumalar yapıyoruz.

Var mısın Doğan Cüceloğlu ile başlamak motivasyonunuzu arttırabilir.
Ya da tolstoy insan ne ile yaşar? Başlangıç için güzel olabilir.

Sizin sevdiğiniz bir tür var mı? Nedir

Cok geçmiş olsun yeniden elecda elecda . Temizlik için birini bulmak o kadar zor ki artık. Bizim bir WhatsApp grubumuz var baglicadaki hanımlar olarak. Grubun baş derdi temizliğe yardımcı bulmak. Bulunanlardan kimse memnun değil. Memnun olunanlar fiyatı yükseltiyor veya ev beğenmiyor filan. Çok sıkıntı. Bu süreçte Allah yardımcın olsun.
Hakikaten çok zor iş. Çevremdeki herkese haber saldım. Bir arkadaşımın arkadaşına uzun zamandır gelen kadın pazartesi gelecek. Karşılıklı memnun kalırsak devam edeceğiz.

elecda elecda çok geçmiş olsun🙏🏻
Biz de cam duvar için yardımcı çağırıp kalan işleri kendimiz hallediyoruz, robot süpürge olayı çok güzel kolaylaştırıyo işleri, geriye kalanları da eşimle yardımlaşarak hallediyoruz, ev işlerini kendim hallettiğimde istediğim başka şeyler için bütçe oluşturmuş oluyorum
İpek rahat dursa belki biz de halledebiliriz ama kesinlikle yakamı bırakmıyor hafta sonları :işsiz:

Hafta içi her gün evden çıkmadan robotu çalıştırıyorum ben. Akşam yatmadan da eşim lavabo ve klozet temizliğini hallediyor. Mutfak dolaplarını da her akşam mutfağı temizledikten sonra hızlıca siliyorum.

Kadın haftada bir geldiğinde bütün halıları kaldırıp detaylı süpürüp siliyor, nevresimleri değiştiriyor, camları siliyor, bir de dolap içlerinin tozlarını alıyor.

Selamlar Hanımlar,

İpek toparladı bugün kreşe bıraktım sabah. Akşam tekrar hastalanıp gelmez umarım :olamaz:

Ben de nihayet işime geldim. Biriken işlerimin önemli bir kısmını sabah hallettim.

Geçen gün paylaşmak istediğim ancak İpek'in hastalanması sebebiyle paylaşamadığım kendini tanıma sorularına geçmek istiyorum.

1. Günün hangi saati enerjik hissediyorum?
2. Bir etkinlikten diğerine koşmayı mı severim yoksa telaşsız uğraşıları mı tercih ederim?
3. Hangi aktiviteler fazla zamanımı alıyor ama çok yararlı veya teşvik edici değil?
4. Arkadaşlarımla mı yoksa tek başıma mı daha çok zaman geçirmek isterim?
5. Ajandam da memnuniyetle beklediğim neler var?
6. Saatlerce sıkılmadan ne yapabilirim?
7. Beni en çok tatmin eden şey zamandan mı paradan mı çabadan mı tasarruf etmek?
8. Diğer insanlardan farklı davranmak beni rahatsız ediyor mu yoksa bundan keyif alıyor muyum?
9. Eğlenmek için harcayabileceğim 500 dolarım olsaydı nasıl harcardım?
10. Bir faaliyete para harcamak, o işe kendimi daha fazla bağlı mı, daha az bağlı mı olmamı sağlıyor?

X