Vitade-3 oral damla d vitaminini nasıl içiyorsunuz?

1cift1tekannesi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
1.507
1.372
Merhaba doktorum vitade-3 oral damla 50.000 I.U/15ml d3 vitamini verdi.ekmeğe sürüp yememi tavsiye etti sabah kahvaltıda cumartesi günleri ama ekmekle çok ağır geliyor, yiyemiyorum.Sizede doktorunuz verdiyse ekmeğe sürmekden başka nasıl kullanmanızı tavsiye etti. Direk şişeyi açıp içsem olmazmı.Bugün bi bardak suya katıp içebildim.

Merhaba doktorum vitade-3 oral damla 50.000 I.U/15ml d3 vitamini verdi.ekmeğe sürüp yememi tavsiye etti sabah kahvaltıda cumartesi günleri ama ekmekle çok ağır geliyor, yiyemiyorum.Sizede doktorunuz verdiyse ekmeğe sürmekden başka nasıl kullanmanızı tavsiye etti. Direk şişeyi açıp içsem olmazmı.Bugün bi bardak suya katıp içebildim.
gülüm d vitamini yağda çözülen bir vitamin olduğu için endokronoloji doktorum bana 1 dilim ekmeğe d vit. ve 1-2 kaşık zeytin yağı döküp öyle yememi söyledi 3.5 senedir kullanıyorum ömür boyu da kullanmam gerekiyor bir kere aklıma zeytin yağsız direk ekmekle yesem nasıl olur diye geldi yedim acıymışşşş ıyyy bir daha o hatayı yapmadım zeytin yağlı ekmeğe döküp yemeye devam o zaman tadı gelmiyor bile sen de dene istersen

gülüm d vitamini yağda çözülen bir vitamin olduğu için endokronoloji doktorum bana 1 dilim ekmeğe d vit. ve 1-2 kaşık zeytin yağı döküp öyle yememi söyledi 3.5 senedir kullanıyorum ömür boyu da kullanmam gerekiyor bir kere aklıma zeytin yağsız direk ekmekle yesem nasıl olur diye geldi yedim acıymışşşş ıyyy bir daha o hatayı yapmadım zeytin yağlı ekmeğe döküp yemeye devam o zaman tadı gelmiyor bile sen de dene istersen
doğrusun canım da tadını seviyorum aslında fena değil ama kahvaltıda ekmekle yemeğe üşeniyorum.kimisinede yoğurda döküp yenmesi tavsiye edilmiş.geçen gün suya döktüm içtim.Biraz salladı beni.olmadı bi de yoğurdandöküp denicem :)

doğrusun canım da tadını seviyorum aslında fena değil ama kahvaltıda ekmekle yemeğe üşeniyorum.kimisinede yoğurda döküp yenmesi tavsiye edilmiş.geçen gün suya döktüm içtim.Biraz salladı beni.olmadı bi de yoğurdandöküp denicem :)
sanırım zaten o ampüllerde d vitamini çiçek yağına karıştırılmış
d vitamini kalsiyumu dengede tutmak için de çok önemli o yüzden mi acaba yoğurtla tavsiye edilmiş ilk defa duydum bunu
yeter ki bir şekilde vücuduna girsin sakın aksatma gülüm eksikliği bir çok rahatsızlığa ve ağrıya sebep oluyor çünkü

sanırım zaten o ampüllerde d vitamini çiçek yağına karıştırılmış
d vitamini kalsiyumu dengede tutmak için de çok önemli o yüzden mi acaba yoğurtla tavsiye edilmiş ilk defa duydum bunu
yeter ki bir şekilde vücuduna girsin sakın aksatma gülüm eksikliği bir çok rahatsızlığa ve ağrıya sebep oluyor çünkü
olabilir aslında doğrusun.bitircem inşallah bende d vitaminini . :)

olabilir aslında doğrusun.bitircem inşallah bende d vitaminini . :)

abest olacak ama içelim d vit. güzelleşelim şifa olsun :KK70::KK70::KK70:
sürekli kullanman gerekiyorsa ve içmekte hala zorlanırsan rocaltrol var kapsül hap şeklin de d vitamini doktoruna sorarsın bir daha gittiğin de ondan kullansan olur mu diye

abest olacak ama içelim d vit. güzelleşelim şifa olsun :KK70::KK70::KK70:
sürekli kullanman gerekiyorsa ve içmekte hala zorlanırsan rocaltrol var kapsül hap şeklin de d vitamini doktoruna sorarsın bir daha gittiğin de ondan kullansan olur mu diye
aslında kapsül daha kolay olur benim için tam benlik tembel işi :)) aynen aynen içelim yarasın bize devit :)

Bu gün bana da bu ilac reçete edildi. Bir kasenin içine az ekmek doğra birazda yoğurt ve üstüne devit-3 dök dedi. Ben küçücük bir şey hayal etmiştim. Kocaman bir şişeymiş. Kafam karıştı şimdi hepsini mi dökecektim acaba? Haftada bir ampül dedi. Ama çokmuş bu yaw! Hastaneyi aradım cevap alamadım. Hepsini dökecek miyim acaba? Kullananlar cevap bekliyorum sizden😞

bende devit-3 kullanıyorum. herkes ekmeğin üzerine damlatıyor, ama ben ekmekle yiyemiyorum. yemek kaşığına damlatıp yiyorum, olurmu acaba ??? illaki birşeyle mi almam gerekiyor, direk kaşığa damlatıp alsam ????

kasiga damlatip iciyorum :KK51:
k vitamini ile birlikte alin diyorlar, bir iki damla da onu damlatsaniz yeterli, ekmekge surmeye gerek yok bence, ekmege yazik etmeyin :rolleyes:

Konu açılalı cok olmus fakat araştıran arkadaşlara bir faydası olması icin yazmak istedim
50000 ıü olanları hattada bir sise olacak şekilde direk kapağını açıp ağzına döküyordum
Ampulude kırıp içiyordum
Tadida gayet guzeldi

X