Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Hani belki kadın müslüman ya ?
o yasaklar tüm muslamanlara konulmuş ya
yasak sorgulanmış ona cevap verdim
neyi açıklayıp açıklamayacagimiı size sormayacagim
.

Bedevi kendine gel tartışma yine bandan yeni çıktın. Ortalığı karıştırma kız dur durduğun yerde durduramıyoruz seni herkesin inancı kendisi bağlar dont forget.
Tabi herkesin inancı kendine kadın ısrarla cehenem yok diyo yoksa sana göre yok hayret bişey var yok tartışması yapmiiyorum ki burda
He ya ben bandan çıktığım gibi tekrar banlaniyorum

Iste ben de onu diyorum. O da senin inandigin. Anca seni baglar.
Bunun tartışmasını yapalım yani sana göre yok bana göre var
Ben konu sahibini müslüman varsayarak yorum yaptm ki değilse de önlük bı sorun yok diye ekledm onun dışında üyelerle yaptgm konuşma beni bağlar size ne

Kur'an Arap coğrafyasında indi ve şimdiki Araplarin bile zihniyeti ortada e o zamankini siz düşünün kadının adı bile yoktu olduruluyordu İslam ona göre yasak koydu cunku annenin yeri yok erkek değerli baba ata degerliydi bir adamın 30 tane karısı vardı
İyasaklarda buna göre indi tabi
Ha şimdiden bahsedersek şimdi kimse babasını tanımıyor o ayrı mesele

Burda benim fazla kuzenim yok. Sadece fikir aldigim kuzen var, digerledini tanimiyorum görüsmüyoruz (onun 3 kardesi yani). Almanyada bana cok zarar veren kuzenler var, onlar zaten bayilir böyle zor bir durumda olmama, asla arkamda durmazlar.

Cagirabilcegim sadece arkadaslar var.

Sevgilim nikahi kilisede kiymak istiyor. Dindar degil ama bu da onlarin töresi. Töresine deger verdigi icin istedi. Hiristianlikla bi sorunum olmadigi icin benim icinde sorun degil. Istersen farkli da olabilir dedi.

Yani ben akrabalara nikahtan önce haber vercem, ama onlar karsi olcak cünki annem de arkamda olmayacak? O durumda ne diyecegim? Amca, hic görüsmüyoruz ama evleniyorum ben haber vermek istedim. Sonra bana telefonda yanlis yaptigimi söyleyecek hepsi... Bu durumda ne yapacagimi bilmiyorum. En kolayi annemin ikna olmasi

annenizin hayali nedir? isviçre de çok akrabanız yoksa, türkiye'den hem de hemşehriniz birini mi bulmanızı istiyor, düğünü de türkiyede türk adetlerine göre mi yapmak istiyor?
öyleyse bu biraz zor bir ihtimal, orada türk birini bulsanız bile türk adetlerini uygulamak istemeyen isviçre tarzı yaşayan biri olabilir. her halukarda annenizin isteklerini sizin tarzda birinin karşılaması zor annenizin mesajını okudum da sizinle ilgili muratları var. her annenin kızıyla ilgili bir muradı olabilir biraz hak veriyorum annenize de duygusal yönden

Mühim olan insan olsun değer kıymet bilsin gerisi herkesin kendi inancı burda müslüman gecinen hanzolarda sokakta kadın öldürüyor! Anneniz kimi tanistirsaniz memnun olmayacak ve mutsuz bir ailede büyümüşsünüz kendi mutlu çekirdek ailenizi kurun annenizde isterse gelir istemezse kendi bilir...

Dini konulara hiç girmek istemiyorum ama semavi dinler arasında bu konuda bilimle örtüşen tek din yahudilik çıkıyor annenin soyu daha mühim
Aslında şimdi bu böyle ama Kur'an Arap cografyasinda indi ve durumlari ortada o zaman annenin soyumu vardı sizce

Hani belki kadın müslüman ya ?
o yasaklar tüm muslamanlara konulmuş ya
yasak sorgulanmış ona cevap verdim
neyi açıklayıp açıklamayacagimiı size sormayacagim
.
hem Araplara göre konulmuştur İslam'da kurallar deyip
hem tüm herkes bunlara uyacak derseniz ve bu dediğinzdeki saçmalığı görmezseniz kusura bakmayın ama sizine daha fazla tartışmam, biz aynı dine inanmıyoruz. ortada bu.

Burada konu sahibi müslümanım hiç demedi
"belki müslüman" diye yorum yapmak diye bir şey de yok burası fetva hattı mı?

kızın konusu bambaşka bir şey size ne kimin neye "belki" inandığından da cevaz veriyorsunuz nikahına size mi kaldı?

hayat sizin hayatınız, yaşayacak olan sizsiniz. İnsanlar her şeye alışırlar, millerce ötede hiç tanımadığınız akrabalarınızın ne düşüneceğine göre kaygı oluşturmasın anneniz onu da aşacaktır alışacaktır. Zaten eviniz ayrı yeriniz ayrı, işiniz gücünüz var. Dik durduğunuzu gördükçe direnci kırılır. Daha az dillendirir. Keşke o da yardım alabilse kendisiyle çözemediği şeyleri size yansıttığının farkında değil.

Ona yardim almayi cok istedim. Terapistim ücretsiz tercuman getirtmek istedi anne kiz terapisi icin. Ben hasta degilim aklim gayet yerinde dedi. Istemedi. Delimiyim ben felan.

Evet Arap toplumunda indi ayetleri itirazın mi var?
Ve bizde müslüman oldugumuza göre kurana inanıyoruz
Ha siz inanmak uymak zorunda değilsiniz müslümanlar uymak zorunda ama
Ayrıca yorumumdan size ne Allah Allah ya

Tabi herkesin inancı kendine kadın ısrarla cehenem yok diyo yoksa sana göre yok hayret bişey var yok tartışması yapmiiyorum ki burda
He ya ben bandan çıktığım gibi tekrar banlaniyorum

Banların efendisi polemiklere girme hemen yükseliyorsun. Dini şeyler zaten yasak. Cehennemi boşverin cehennem şuan burası bence ne kötülükler dönüyor. Bırakın sevenler kavuşsun biz pasta yiyelim

Evet Arap toplumunda indi ayetleri itirazın mi var?
Ve bizde müslüman oldugumuza göre kurana inanıyoruz
Ha siz inanmak uymak zorunda değilsiniz müslümanlar uymak zorunda ama
Ayrıca yorumumdan size ne Allah Allah ya
ahaha müslümanım tatlı kız
burada tek sorun sendeki zeka seviyesi o yüzden tartışmıycam daha fazla seninle.
iyi geceler.

Banları efendisi polemiklere girme hemen yükseliyorsun. Dini şeyler zaten yasak. Cehennemi boşverin cehennem şuan burası bence ne kötülükler dönüyor. Bırakın sevenler kavuşsun biz pasta yiyelim
Hahaa banlar efendisi oldum cidden
Polemiğe girmek istiyolar tutamıyorum kendimi
Çok doğru burasida cehennemden farksız
İsteyen istediğine kavuşsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…