Yalnız olmak mı daha kötü yoksa yalnız hissettiren insanlarla olmak mı...

burcubahar0635

what u get is what u give
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
5.488
13.339
Senin yerinde olsam zor günümde yanımda olmayanı iyi günümde yanımda tutmam. Benden uzak olsunlar görüp sinirlerimi bozmayayım diyorum.

Tam olarak kafamdan ve gönlümden geçen bu, ama burdaki yorumları okuyunca onun da kalıcı bi çözüm olamayacağını anladım sanırım.

Profilinde 'what you get is what you give' yazman biraz tuhaf olmuş konuyu okurken dikkatimi çekti :/ senin annen sevgisiz olduğu için sen gorumcen ile Kv kıskanıyorsun sanki. Ama herkesin kendi kızı kiymetli. Keşke senin annende sana doğru bir anne olsaydı. Kimseyi umursamayıp kendi ailene bakicaksin. Evleri olmayadabilirdi paralarıda olmayabilirdi yine herşeyi kendin yapmak zorunda kalıcaktin. Beklentisiz hayat dahada güzel :KK200:

Sırf görümcemle kv değil ki, normal her anne kızı hastayken, hamileyken, çocuğu varken vs durumlarda üstüne düşeni yapıyor.Benimki gibi yabani ve kimse için hiçbişey yapmayan kısım çok çok azınlıkta zaten.Hadi benim için maddi bişi yapmıyolar manevi de bişi yok.Dediğim gibi, bizden bişey ister diye aramıyolar bile.Ama kendileri başları sıkıştığında işleri düştüğünde benden başka kimseyi aramıyolar nedense.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1450 gün geçti.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
46.967
160.722
49
Teşekkürler mune abla.Sanırım zaten boşvermekten başka çarem yok.Mutlu olmaktan geçen yolun beklenti içinde olmamak olduğunu ben de biliyorum ama gel gör ki elin insanları bile her gördüğünde sağlığın nasıl, bebeğin nasıl derken ailenin hiç aramıyo sormuyo olmasını yediremiyomuş insan.Dediğin gibi en iyisi bayramdan bayrama görüşmek artık sanırım.
Yerden göğe hak veriyorum ama hayat böyle birşey ne yazık ki, yeri geliyor el aileden yakın oluyor.
Siz ailenizden isteseniz, ilgi alaka bekleseniz bile yapmayacaklarsa yapmıyorlar ve söyleyince talep edince de kıymeti kalmıyor, düşünmüyorlarsa düşünmeyeceksiniz, insanın ailesi için bunları dile getirmesi zor ama olmayanı oldurmaya çalışmak kendinizi yıpratmaktan başka bir işe yaramaz, en temizi kurduğunuz ailenin içinde mutlu olmayı başarabilmek, geri kalan herkesten de beklentileri minimum seviye de tutmak, ararlarsa ne ala, ne haber ne yapıyorsunuz dersiniz, bayramdan bayrama gidersiniz, davranıldığı kadar davranın, ilgilenildiği kadar ilgilenin.