Çene Estetiği Yanakta çöküklük ve çene kayması?

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

xGuzGulleri

İktisatçı Bayan
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mart 2020
223
127
Merhabalar ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Lisede 2,5 sene diş teli taktım. Ama doktorum değişti ve sonraki doktor tedaviyi pek düzgün yapmadı. Dişlerim tekrar yamuldu. Üst dişlerim yana kaydı. Doktora gittim. "Yanağında çöküklük var. Dişlere ne kadar tedavi uygulasak da yamuluyorlar." dedi. Fotoğraf çekindiğim zaman yüzüm yamuk çıkıyor. Bu da özgüvenimi olumsuz etkiliyor.
Çenemi torpuletip yanaklarıma dolgu yaptırmak istiyorum. Haftaya çene cerrahından randevu alacağım. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Tedaviden sonra yüzünüz guzellesti mi?

Daha önceki resimlerinizle beraber fakülte hocalarından birine randevu alın. Ortodonti ve çene cerrahisinin olduğu bir diş fakültesine. Eski filmlerinizi de götürün. Dolgu tedavisi devam edenlerde önerilir mi bilemedim. İkinci görüş daha güvenilir olur.

Daha önceki resimlerinizle beraber fakülte hocalarından birine randevu alın. Ortodonti ve çene cerrahisinin olduğu bir diş fakültesine. Eski filmlerinizi de götürün. Dolgu tedavisi devam edenlerde önerilir mi bilemedim. İkinci görüş daha güvenilir olur.

Çenemi torpuletip yanaklarima dolgu yaptırsam değişir miyim?

Tedaviniz Ortodonti değişsin, tedavi ile zaten yüzünüz ve ifadeniz değişebilir. En son hala sıkıntı varsa o zaman güvenilir bir yere gidersiniz.

Ne kadar damaklık kullanırsam kullanayım dislerim tekrar yamuluyor ve çenem baya büyük. Çene cerrahi çene torpuleme ameliyatını yapar değil mi?

Diş hekimleri çok fark ediyor ya. Benim mis gibi dişimi kurtaramam diyip çekmişti biri. Halbuki gayet kurtarılmış diğer diş hekimim söyledi tedavime onunla devam ettim şuan gayet iyi her şey. Bir de boş diş etiniz varsa yani iki diş arasında ayrıklık varsa çene kemiği eriyor maalesef

Ne kadar damaklık kullanırsam kullanayım dislerim tekrar yamuluyor ve çenem baya büyük. Çene cerrahi çene torpuleme ameliyatını yapar değil mi?
Çene torpuleme gibi bir ameliyatı ve yanak işlemlerini bir estetik cerraha yaptırmak ya da yaptırmadan önce görüş almak gerek diye düşünüyorum ciddi bir değişim söz konusu olabilir şansa birakmamak gerekir. Ayrıca torpulemeyi siz mi uygun gördünüz yoksa dış doktorunuz mu önerdi anlamadim

Çene torpuleme gibi bir ameliyatı ve yanak işlemlerini bir estetik cerraha yaptırmak ya da yaptırmadan önce görüş almak gerek diye düşünüyorum ciddi bir değişim söz konusu olabilir şansa birakmamak gerekir. Ayrıca torpulemeyi siz mi uygun gördünüz yoksa dış doktorunuz mu önerdi anlamadim

Dişçim önerdi

Kucuklukten beri farkediyorum ne zaman foto çekinsem yüzüm yamuk çıkıyor. Ama adını koyamiyordum.

Dolgu işini kendiniz mi düşündünüz yoksa bir hekim görüşü mü aldınız? Yani kendiniz düşündüyseniz belki daha farklı şekilde olabilir, dolgu yaptırınca bu sefer de yüzünüzde başka yerler orantısız olabilir. Başka alanlardan hekim görüşü almadan hareket etmeyin derim.

Dolgu işini kendiniz mi düşündünüz yoksa bir hekim görüşü mü aldınız? Yani kendiniz düşündüyseniz belki daha farklı şekilde olabilir, dolgu yaptırınca bu sefer de yüzünüzde başka yerler orantısız olabilir. Başka alanlardan hekim görüşü almadan hareket etmeyin derim.

Haklısınız, doktor sadece cokukluk var dedi.

Diş hekimleri çok fark ediyor ya. Benim mis gibi dişimi kurtaramam diyip çekmişti biri. Halbuki gayet kurtarılmış diğer diş hekimim söyledi tedavime onunla devam ettim şuan gayet iyi her şey. Bir de boş diş etiniz varsa yani iki diş arasında ayrıklık varsa çene kemiği eriyor maalesef

Üst disimde ayrılık var ama alt dislerim çok sıkı

çene ameliyatı kolay değil o yüzden önce birkaç doktorun fikrini alın ortodonti ile çenesi düzelen insanlarda var,önce bu konuda birkaç iyi doktordan görüş alın sonra cerrahiye yönelin.bir akrabam oldu oradan biliyorum.bazen tel takarak çenedeki problemi düzeltebiliyorlar.

Siz saplantılı bir şekilde çene törpületmeden bahsediyorsunuz. Size kimse buradan tedavi öneremez ancak yol gösterebilir. Birine rast gelirsiniz sizi kesip atar, sonra daha pişman olursunuz. Lütfen bir fakülte diş hekimliğine gidin, tedaviniz gözden geçirilsin. Plastik cerrahi de olsa sizi buraya göndermesi gerekir. Eğer Ortodonti iyi bir tedavi uygularsa en son kalıcı tel uygular ve sabitler, sonra zaten ek problemler hala varsa ve beğenmezsiniz plastik cerrahiye gidersiniz ama dediğim gibi para alır ve sizi öylece daha da kötü bırakabilirler. Her şeyin bir usulü ve sırası var. Artık hala bu yorum üzerine arıyorsanız diyebileceğim bir şey yok. Geçmiş olsun.

X