Yanlış mı yapıyorum doğru mu?

Pisipisiip

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
3
1
35
Eşimle yaklaşık 5 yıldır evliyiz 4 yaşında bir çocuğumuz var
Şimdi eşim 2. Çocuk istiyor ama ben kendimi hazır hissetmiyorum çünkü eşim yüzünden... Yani eşim ilişkimizde herşey yolunda gibi görüyor belki ama ben eşimin haftada bir basit son derece gereksiz şeyler yüzünden bana trip atmasından çok sıkıldım. BildiğiniZ liseli kızlar gibi surat asıyor bana bazen yine naptım acaba diyorum üstüne de gitmiyorum bende aynısını yapıyorum yani o başlatıyor ben Devam ettiriyorum
1. Böyle bir ilişkiye ikinci çocuk getirmek saçmalık olur diye düşünüyorum
2. Unutamadığım şeyler var zamanında kv ve eşim çok kalbimi kırdı
Evlenirken bilirsiniz insan sevinçli olur herşeyi çok güzel olsun ister (maddi gücünün yettiğince) biz düğün öncesi mobilya bakarken eşimle farklı modeller beğendik hep bir türlü anlaşamadık. Kv bana gelip oğlumun beğendiği olsun sen karışma dedi eşim bunu duymadı. Tabi ben şok. Ne kadar beğenmediğimi söylesem de ödeme kısmına geçildi ve koltukları aldılar. İyi dedim karışmadım ve krem rengi koltuk aldılar 15 günde bir koltuk siliyorum kaç senedir. Tabi ben o lafın üzerine ne beyaz eşyalar alınırken ne ünite yemek masası, tüller perdeler hatta düğün davetiyem alınırken bile gitmedim. Eşim ve kv gidip aldılar hepsini. Beni de yarım ağızla çağırdılar giderken ama gitsem ne olacak benim karışmama müsaade etmiyolar ki. Çok kalbim kırık ve buruk evlendim yani. Tabi ben hep eşimin yüzüne vurdum bunu, bana hiç sormadınız sanki çok pahalı şeyler istiyordum deseydiniz ki bak şu kadar paramız var ayağımızı yorganımıza göre uzatalım deseydiniz tamam derdim diyorum. Ama eşim o koltukları ben beğenip almışım bişey dememişim deseymişim diye bana kızıyor. Ay nasıl sinir oluyorum. Uzun lafın kısası eşimin maddi durumu fena değil yani istese yeni salon takımı alabilir. Bende diyorum ki madem 2. Çocuk istiyorsun bende şart koşuyorum salonu değiştir öyle çocuk yaparım (bu arada bende spiral var)
Şimdi diyeceksiniz ki amaan iki gönül bir olsun da samanlık seyran olur. Bizim iki gönlümüz bir değil ki. Eşim gerçekten zor biri. Kaç defa uyarmama rağmen bana surat yapıp duruyor. Hatta bir haftadır yine benimle konuşmuyor suratı beş karış. Nedenini bilmiyorum ama kız kardeşinin hamile olduğunu yeni öğrendik. Eşim de çocuk istediği için bana surat yapıyor tahminimce...
Bende ikinci çocuğum olsun çok istiyorum çocuğuma da kardeş olsun çok istiyorum. Ama gerçekten çok yoruluyorum evin eşyaları o kadar zahmetli ki temizliği. Yardım edecek kimsem de yok. Ne olur eşim işimi rahatlatsa değil mi yanlış mı düşünüyorum? Hemde her o koltukları silerken o sözler geliyo aklıma kinleniyorum, sikmekten dikişleri patladı koltuğun ya. Şimdi kv de torun istiyo hep imalı imalı konuşmalar fln. İnat ettim bende
Yanlış mı yapıyorum?

Son düzenleme:
Eşimle yaklaşık 5 yıldır evliyiz 4 yaşında bir çocuğumuz var
Şimdi eşim 2. Çocuk istiyor ama ben kendimi hazır hissetmiyorum çünkü eşim yüzünden... Yani eşim ilişkimizde herşey yolunda gibi görüyor belki ama ben eşimin haftada bir basit son derece gereksiz şeyler yüzünden bana trip atmasından çok sıkıldım. BildiğiniZ liseli kızlar gibi surat asıyor bana bazen yine naptım acaba diyorum üstüne de gitmiyorum bende aynısını yapıyorum yani o başlatıyor ben Devam ettiriyorum
1. Böyle bir ilişkiye ikinci çocuk getirmek saçmalık olur diye düşünüyorum
2. Unutamadığım şeyler var zamanında kv ve eşim çok kalbimi kırdı
Evlenirken bilirsiniz insan sevinçli olur herşeyi çok güzel olsun ister (maddi gücünün yettiğince) biz düğün öncesi mobilya bakarken eşimle farklı modeller beğendik hep bir türlü anlaşamadık. Kv bana gelip oğlumun beğendiği olsun sen karışma dedi eşim bunu duymadı. Tabi ben şok. İyi dedim karışmadım ve krem rengi koltuk aldılar 15 günde bir koltuk siliyorum kaç senedir. Tabi ben o lafın üzerine ne beyaz eşyalar alınırken ne ünite yemek masası, tüller perdeler hatta düğün davetiyem alınırken bile gitmedim. Eşim ve kv gidip aldılar hepsini. Beni de yarım ağızla çağırdılar giderken ama gitsem ne olacak benim karışmama müsaade etmiyolar ki. Çok kalbim kırık ve buruk evlendim yani. Tabi ben hep eşimin yüzüne vurdum bunu, bana hiç sormadınız sanki çok pahalı şeyler istiyordum deseydiniz ki bak şu kadar paramız var ayağımızı yorganımıza göre uzatalım deseydiniz tamam derdim diyorum. Ama eşim o koltukları ben beğenip almışım bişey dememişim deseymişim diye bana kızıyor. Ay nasıl sinir oluyorum. Uzun lafın kısası eşimin maddi durumu fena değil yani istese yeni salon takımı alabilir. Bende diyorum ki madem 2. Çocuk istiyorsun bende şart koşuyorum salonu değiştir öyle çocuk yaparım (bu arada bende spiral var)
Şimdi diyeceksiniz ki amaan iki gönül bir olsun da samanlık seyran olur. Bizim iki gönlümüz bir değil ki. Eşim gerçekten zor biri. Kaç defa uyarmama rağmen bana surat yapıp duruyor. Hatta bir haftadır yine benimle konuşmuyor suratı beş karış. Nedenini bilmiyorum ama kız kardeşinin hamile olduğunu yeni öğrendik. Eşim de çocuk istediği için bana surat yapıyor tahminimce...
Bende ikinci çocuğum olsun çok istiyorum çocuğuma da kardeş olsun çok istiyorum. Ama gerçekten çok yoruluyorum evin eşyaları o kadar zahmetli ki temizliği. Yardım edecek kimsem de yok. Ne olur eşim işimi rahatlatsa değil mi yanlış mı düşünüyorum? Hemde her o koltukları silerken o sözler geliyo aklıma kinleniyorum, sikmekten dikişleri patladı koltuğun ya. Şimdi kv de torun istiyo hep imalı imalı konuşmalar fln. İnat ettim bende
Yanlış mı yapıyorum?
Baştan beri yanlış yapmışsınız eşiniz hakli soyleseydiniz fikrinizi. Üstelik evlilik aşması geçmiş çocuk olmuş hala aynı mevzular . Evlilikteki en beter şeylerden biri habire ısıtıp ısıtıp önüne koymussunuz adamın.

Ev işlerinde yardıma gelince evet kesinlikle yapmalı ev işlerinin cinsiyeti yoktur.

koltuk takımını değişince adamın huyu da mı değişecek?

aşsanız artık bana sordun sormadın meselesini.

gecmisi gecmiste bırakmadıkça mutlu huzurlu olamazsınız.

Eşinizle açık açık konusmayı deneyin. Ben gecmisi unutacağım sen de bana tavır yapmayı bırakacaksın diye teklif sunun.

hem koltuk takımını değistir 2. çocuğu yapayım teklifinden daha mantıklı bir teklif olur.

Mantıksız bir teklif olmuş. Ama başta hatalısınız bence kırılacak bir durum yok. Şöyle yok; evlenecek olan sizsiniz. Siz seçip beğeneceksiniz. Siz meydanı boş bırakarak hata yapmışsınız. İçinizdekileri söylememişsiniz. Hatalısınız bu anlamda. Şu an tavır yapmanız yanlış. Eşinizin de tavrı doğru değil ama sırf siz kayınvalide dedi diye beyaz eşya almaya bile gitmemişsiniz. Evde yıllarca kullanacağınız eşyaların seçimini kayınvalideye bırakmışsınız.

X