Yanlışlarımı söylermisiniz güzel bayanlar ??

Drmerve63

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2015
19
1
28
Evet ben umutsuz bayan 94 kg demiştim zaten... Diyete başladım doktor kontrolünde ama yanlış giden bi şeyler var biliyorum ve bunu ben yapıyorum ama emin olamıyorum. ** öncelikle sabah kahvaltı hepimizin yaptığı gibi klasik ve düzenli fazla yemeden , azıcık peynir zeytin salatalık domates ve ekmek yok varan 1=> doktor ekmek de ekledi ama ekmek yemedim hiç 4 gündür yanlış mı ? Kendimce olabildiğince karbonhidratı azaltıyorum varan 2=> öğle vakti de listeye uymaya çalışarak eh işte idare ediyorum ama çok da şartlar gereği sadık kalamıyorum tıp okuyorum öğrenciyim haliyle dersler ağır varan 3=>işte dananın kuyruğu kopuyor burada akşam eve geldiğimde hunharca yemiyorum tabiki fakat kendimce herşeyden azar azar yemeye çalışıyorum işte değerli bayanlar sorum şu akşam bu yediğim şeylerin bazen dozu kaçıyor ama tutmaya çalışıyorum kendimi sizce herşeyden yemem yanlış mı ? :KK17: Fazla yediğimde oluyo ama abartmıyorum... Offf bilmiyorum :KK42:

Bence sabah kahvaltısında kesınlıkle ıkı dılım kepek ekmeği yemelısın sabah kahvaltısı çok önemlı.Öğlen de ne yemek varsa ondan küçük bır kase yanına varsa yoğurt salata yemelısın.Pılav varsa ekmek kesınlıkle yememelısın.Ama ben genelde pılav yesem de ekmeksız doymuyorum.Hem pılavın kalorisi çok fazla sadece ekmek yıyorum bir ya da ıkı dılım.Akşam da kesınlıkle kendıne ayrı bır tabak koy.Herseyden azar azar koy tabağına bunu yicem de.Acıkırsan yeşıl çay ıçebılırsın.Aralarda da bol bol su ıç.

Olur arkadasim, ekmek yemek zorunda degilsin. Ekmek yerine 2-3 tane ceviz yiyebilirsin. Yumurta da ye bence mutlaka bir tane, her gun olmak zorunda degil tabi ki. Aksam yemeklerini cok cesiylendirme bence. Max 3 cesit olsun ve bunun bir cesidi yogurt-salata falan olsun. Aksam yemeginde de kesinlikle ekmek yemem ekmek hakkini istediginde ogle yemwginde kullan hem ogrencisin zaten oglen yedigini yakarsin.^^

Olur arkadasim, ekmek yemek zorunda degilsin. Ekmek yerine 2-3 tane ceviz yiyebilirsin. Yumurta da ye bence mutlaka bir tane, her gun olmak zorunda degil tabi ki. Aksam yemeklerini cok cesiylendirme bence. Max 3 cesit olsun ve bunun bir cesidi yogurt-salata falan olsun. Aksam yemeginde de kesinlikle ekmek yemem ekmek hakkini istediginde ogle yemwginde kullan hem ogrencisin zaten oglen yedigini yakarsin.^^
Ayy teşekkür ederimmm

merhaba.
öncelikle bir tıp öğrencisi olarak en çok senin kurallara uyman gerektiğini düşünüyorum. düşün ki mezun olmuşsun bir hastana ilaç yazıyorsun o hasta eve gidiyor ve doktor bana bu ilacı yazdı ama ben şu ilacı kullansam daha iyi olur diyor. ne kadar doğru???
öncelikle ekmek özellikle tam buğday ekmek sağlıklı bir diyet için önemli. yemelisin. diyetisyeninin verdiği listeye uymadığın için ve geçiştirdiğin için akşamları kontrolü sağlaman zorlaşıyor. eğer kendi kafana göre besleneceksen hiç diyetisyene gitme. ama gidiyorsan da dediklerini yap. ben 6 ay diyetisyene gittim. sabah ve öğle yemeklerinde 1er dilim ekmek yedim. 6 ayda giden 20 kilo boyunca ne açlık çektim ne eziyet çektim.

merhaba.
öncelikle bir tıp öğrencisi olarak en çok senin kurallara uyman gerektiğini düşünüyorum. düşün ki mezun olmuşsun bir hastana ilaç yazıyorsun o hasta eve gidiyor ve doktor bana bu ilacı yazdı ama ben şu ilacı kullansam daha iyi olur diyor. ne kadar doğru???
öncelikle ekmek özellikle tam buğday ekmek sağlıklı bir diyet için önemli. yemelisin. diyetisyeninin verdiği listeye uymadığın için ve geçiştirdiğin için akşamları kontrolü sağlaman zorlaşıyor. eğer kendi kafana göre besleneceksen hiç diyetisyene gitme. ama gidiyorsan da dediklerini yap. ben 6 ay diyetisyene gittim. sabah ve öğle yemeklerinde 1er dilim ekmek yedim. 6 ayda giden 20 kilo boyunca ne açlık çektim ne eziyet çektim.
Utandım :110: çok haklısınız.. Ekmege makul bir düzeyde başlamayı planlıyorum

Sabah kahvaltısında proteinli tüket ve ara öğün yap akşam yemeklere saldırmanı engeller tok olursun. Ben mesela ara öğün beyaz leblebi filan tüketiyorum öğle yemeğinden ve akşam yemeklerinden önce. Veya bitki çayı ya da bi kaç fındık içi ceviz içi de yiyebilirsin.

Sabah kahvaltısında proteinli tüket ve ara öğün yap akşam yemeklere saldırmanı engeller tok olursun. Ben mesela ara öğün beyaz leblebi filan tüketiyorum öğle yemeğinden ve akşam yemeklerinden önce. Veya bitki çayı ya da bi kaç fındık içi ceviz içi de yiyebilirsin.
Beyaz leblebinin miktarı ne kadar olmalı

X